Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze poszukam, to znajdę Thomsona M125.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś nie miałby do pożyczenia na kilka dni jakiegoś kaseciaka z lepszej półki?

 

Nakamichi Dragon może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by za wesoły autobus robili goście z najmniejszym lub zerowym stażem.

Przez co bez kompleksów wkroczą w nowe towarzystwo,a reszta poczuje stosowną nobilitację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi Dragon może być?

 

To były czasy.Kiedyś moje marzenie ale niezrealizowane. Były różne Technicsy, potem Akai GX-6, GX-75 i GX-95…ale Dragon był super!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Podzwoniłem: bus taxi, taryfa nocna (za 1km) 3,50, takaż poza miastem 7 Pln, jedzie na licznik, mieści się 8 osób. Przyjedzie na zamówioną godzinę.

To ile to może wyjść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile mogło/raczyło do niego wejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się skończy że każdy pojedzie swoim i tyle z baletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty jakiś-taki marny optymista jesteś :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam.

Na pewno znajdzie się transport dla wszystkich i będziemy się fantastycznie bawić przy anielskich dźwiękach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Panowie,

Podzwoniłem: bus taxi, taryfa nocna (za 1km) 3,50, takaż poza miastem 7 Pln, jedzie na licznik, mieści się 8 osób. Przyjedzie na zamówioną godzinę.

To ile to może wyjść?

 

Najtaniej Icar. Nie ma różnicy czy nocna czy dzienna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tam jechałem korki jak fix,3km błota z jezdni usuwał jeden pracownik. Najlepiej jechać z Krakowa zamiast Księcia Józefa od strony Balic np. Olszanicką.

 

Miłych odsłuchów i nie tylko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Piękne dzięki Wszystkim za to, że byliście : )

 

Koobal raz jeszcze Sto Lat!

 

Disco, dzięki za Twoją opinię o systemie w płyciarni.

 

Mam nadzieję, że monokultura, która zapanowała u mnie w domu, nie znudziła Was; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rochu za gościnę ! Jak zwykle było bardzo miło.

Paradoksem jest to, że żeby spotkać kolegów ze Śląska muszę jechać aż do Krakowa ;-)

Skoro Disco wyraził opinię to ja też spróbuję ... bardziej mi się podobał lampowiec + MCD-500 niż system Naima ... wybacz ale jakoś nie mogę się przekonać do naima ...

Choć ten systemik z płyciarni był całkiem, całkiem.

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Przede wszystkim wielkie dzięki dla Gospodarza za zorganizowanie kolejnego już fajnego spotkania. No i dla Gospodyni za miłą pogawędkę o starym disco (nie disco polo) :D

 

Przyjechałem zaciekawiony elektroniką Naima w różnych konfiguracjach dlatego najwięcej czasu spędziłem w obu pokojach na górze. W towarzystwie Grześka ze Studia 16 Hertz i forumowicza squad05 (jeśli pomyliłem nicki bardzo przepraszam). Był też obecny mój kolega - świeżo upieczony audiofil - z którym znamy się od dziecka. Jedno czego żałuję to zbyt ubogi zestaw płyt jaki tym razem wziąłem ze sobą. Nie było prawie w ogóle ambitniejszego art rocka ale następnym razem postaram się to zmienić.

 

Na początek kilka obserwacji natury ogólnej. Elektronika Naima zagrała zgodnie z oczekiwaniami. Połączenie najlepszych cech tego co znam z odsłuchu systemów Pliniusa i Coplanda plus jeszcze coś. Na pewno dźwięk był dość przezroczysty, namacalny a mimo tego dający sporo frajdy z odsłuchów. Co nie znaczy oczywiście że nie można niczego poprawić ale o tym za chwilę.

 

System I (to chyba była tzw. płyciarnia z gramofonem na pokładzie).

Wszechobecna ciasnota spowodowała że elektronika nie mogła rozwinąć skrzydeł. Brakowało sceny wszerz (normalne kiedy kolumny są bardzo blisko siebie) ale ta trudniejsza do uzyskania wgłąb zrobiła na mnie duże wrażenie. Niestety dźwięk został zdominowany przez wyższą średnicę co mogło przeszkadzać w odsłuchu. Kolejna uwaga odnośnie jakości basu. Chwilami wymykał się spod kontroli i "rozłaził" po pokoju. Podsumowując: zestaw fajny choć brzmienie nieco "na twarz", dość namacalne ale bez przesadnych wyostrzeń. W skali szkolnej czwórka z plusem.

Rozczarował mnie za to dźwięk gramofonu mimo że była to niezła Rega zdaje się z topowym Ortofonem. Płyta którą wszyscy znamy czyli Wish you were here pokazała jak daleko średniej klasy gramofon z niezłą wkładką i firmowym przedwzmacniaczem gramofonowym Naima ma do dobrej cyfry. I jak ogromną robotę wykonali panowie od masteringu cyfrowego w przypadku wydania okolicznościowego.

 

System II (czyli wszechobecne oszkolne szafy)

Już na pierwszy rzut ucha słychać było większe i bardziej przestronne pomieszczenie choć całościowy obraz burzyły kolumny wystawione przed oszkloną szafę z książkami. Kolejna rzecz na którą zwróciłem uwagę to bardziej spójny dźwięk bez wyostrzeń. Wszystko na swoim miejscu, poukładane jak trzeba. Detaliczność pozornie nieco mniejsza niż w pomieszczeniu pierwszym. Dźwięk zdecydowane "szerszy" o większej masie. Wydawało mi się też że basu było nieco mniej ale samo brzmienie było na pewno bardziej szlachetne. Skłaniające do dłuższego obcowania z dźwiękiem. Koledzy słusznie zauważyli że zmiana umeblowania tego pokoju spowodowałaby spore zmiany w dźwięku in plus. W skali szkolnej mocna piątka.

 

Podsumowując: oba systemy Naima tworzyły niezłe pary z kolumnami Studio 16 Hertz. Ewolucję firmy Grześka obserwowaliśmy na forum przez lata. Można powiedzieć że dziś jest to jeden z bardziej liczących się producentów na polskim rynku. Bardzo podoba mi się jego podejście do klienta i otwartość na wszelkie sugestie i uwagi. Zwłaszcza w przypadku drugiego pomieszczenia Gospodarz mógłby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie tylko czy zdecydowałby się na aż takie zmiany w umeblowaniu?

 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki i spóźnione choć szczere życzenia wszystkiego najlepszego dla Koobala.

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenia!

Było jak zwykle miło i przyjemnie. Dla mnie pokój z winylem (w całości) to fantastyczne granie - czysta muzyka (i wali mnie czy jakiś aspekt nie jest idealny). Spędzał bym tam większą część życia, słuchając swoich ulubionych wykonawców. Warto wspomnieć o kolumnach "do komputera" od RK, na szrokopasmowych Mangerach. Dźwięk zupełnie inny niż ze zwykłych skrzynek, fantastyczna scena - mi się bardzo podobało, ale ... gdzie ja znajdę takie biurko, które to pomieści :). RK - gratulacje za ilość pracy i fantastyczną prezentację!!!

 

Dzięki Gospodarzu za przyjęcie "Hunów" w swoim domu :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Skoro Disco wyraził opinię to ja też spróbuję ... bardziej mi się podobał lampowiec + MCD-500 niż system Naima ... wybacz ale jakoś nie mogę się przekonać do naima ...

 

Weź pod uwagę, że Naim CD5 XS z zasilaczem to połowa ceny tego Maca a wzmacniacz Nait XS-2 to jakieś 40% ceny Mastersound-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie wchodziłem i

 

Face to face to co innego niź nawalanka na forum.

 

Jeśli ostatnio w ogóle wchodziłem na forum to tylko tu, jestem zupełnie nieuświadomiony. Ale jak ja tylko słyszę hasło nawalanka, to mnie naprawdę nie trzeba namawiać. Od razu wraca mi wiara w człowieka. Zapodaj tylko gdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że Naim CD5 XS z zasilaczem to połowa ceny tego Maca a wzmacniacz Nait XS-2 to jakieś 40% ceny Mastersound-a.

Miałem na myśli ten system Naima na dole ... chyba jest bardziej wypasiony ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ode mnie podziękowania za gościnę i miło spędzony czas.

Co do dźwięku mi tym razem najlepiej słuchało się Naim'ów z monitorami Grześka na midwooferze Scana znanego z ProAc 100 i wysokotonówce Morela - równo i z klasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica z płyciarnią, gdzie stoi podobny zestaw, polega na zasilaczach.

Na dole jest Flatcap Naima a na piętrze jest DualTeddyCap zrobiony przez Teddego Pardo.

Ten system na górze lepiej oddawał wokale (najlepiej z wszystkich systemów). I pomimo niedostatków związanych z pomieszczeniem (scena i wzbudzający się bas) dawał większą satysfakcję ze słuchania. A może to wszystko kwestia kolumn ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.