Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

HA gagacku - czyli wychodzi również na moje. Gwarancja na 7 lat jak by nie czytać to marketing. Mówiłem, że nie jest tak różowo, i nie określałem czasu (gdyż nie pamiętałem - co wyraźnie podkreślałem) jak długo to trawa.

Tu są fajne kwiatki schowane:

 

Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych do pierwszego przeglądu pojazdu (czyli ok roku czasu):

podaje tylko te co są drogie lub nie powinny się psuć TAK SZYBKO :

świece żarowe, tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko wyciskowe sprzęgła, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi,

 

i moje pytanie - dla czego akurat te elementy jaką tak zaskakująco krótką gwarancję? Czyżby sprzęgło było w stanie wytrzymać tylko okres do pierwszego przeglądu, a uszczelki są z ... i nie potrafią dłużej sprostać naszym warunkom pogodowym? Czy świece żarowe są tylko na okres jednej zimy???

 

Ale i miałeś rację jest też część rzeczy, które mają gwarancję na 24 miesiące (co opisałeś wcześniej).

De facto - gwarancja na większość elementów jest na 2 lata a nie na 7 :) - i o to mi chodziło. Inną rzeczą jest czy to dobre auto, czy też nie - tu nie podejmuje się polemiki gdyż nigdy nim nie jeździłem.

 

Co do odsłuchu - dziękuję Rochu , było miło i przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wychodzi na Twoje - źle doradziłeś swojemu koledze, który sam nie umiał przeanalizować oferty.

Sam, jak powyżej pokazujesz, nie orientujesz się jak to wygląda u innych producentów, więc dziwią Ciebie oczywiste rzeczy.

Ja w uproszczony sposób podałem kawę na ławę. Przykładowa firma z resztą, jak wiele innych (co na naszym rynku niestety jest niekwestionowanym standardem) kilka lat temu próbowała kombinować z informacjami o gwarancji, ale dostała lekko po łapkach. Efekt jest taki, że teraz można tylko z uznaniem oceniać stanowisko producenta.

Uwierz (albo lepiej nie wierz, a doczytaj), że w stosunku do firm, tych hmm... "elitarnych", tych "uwielbianych" przez Polaków, czyli pochodną tego wszystkiego co im się wpruwa do biednych móżdżków, takie warunki to wręcz istny Wersal. Do tego dodajmy mocno wątpliwą rzetelność serwisów znanych marek; w praktyce wystarczy odpytanie zadowolonych z zakupu cacek z drogim znaczkiem, a przecież takich jest ich wśród naszych znajomych niemało. Zazwyczaj z przyjemnością umilą Ci czas opowieściami o swoich bojach z dealerami.

Twoje zastrzeżenia odnośnie elementów gumowych, szklanych, żarników etc. są dla mnie, szczerze powiedziawszy, wręcz dziwne. Co do polityki odnośnie elementów przekazujących napęd to można by dużo powiedzieć, z resztą sam dałeś przykład życia dwusprzęgłowego wynalazku. Temat wymaga poszerzenia i nie jest to miejsce na taką dyskusję.

Suma sumarum zupełnie nie rozumiem Twojego uporczywego stanowiska.

 

Szkoda tylko, że bezpośrednio odniosłeś się do mojej notatki, chciałem tego uniknąć.

A jako że nasze przekomarzanie się przybrało tu dziwny obrót proponuję usunąć to wszystko w cholerę, bo zaraz zlecą się wyznawcy wszelakich teorii spiskowych, również co do naszych wzajemnych relacji i tradycyjnie, w głupocie swojej narobią jeszcze większego dziadostwa :-)) pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zastrzeżenia odnośnie elementów gumowych, szklanych, żarników etc. są dla mnie, szczerze powiedziawszy, wręcz dziwne.

Owszem nie znam się na gwarancjach innych pojazdów znanych, nieznanych, drogich i tanich, dziwi mnie jedynie fakt (choć w obecnym świecie nie powinien), że sprzęgła są jednoroczne, żarniki też i tak dalej i tal dalej (a na to wychodzi) . Po prostu budzi to mój sprzeciw i niezrozumienie. Masz zapewne rację mówiąc, iż to istny wersal, tylko jak to w wersalu i tutaj widzę że producenci sr**ą za firanki :). Z czystą złością podchodzę do faktu "rżnięcia" w tak ordynarny sposób klienta, gdzie pakuje się to w ładną treść o niezawodności. I nie chcę się tu kłócić, bo nie o to w tym chodzi kto z nas ma racje. Opisuję tylko fakty zwane dumnie przez producentów "gwarancją".

Dilerzy to inna kategoria :) i wiemy coś niecoś o ich możliwościach - tutaj niczego nie trzeba opisywać.

 

P.S. a jak się mam odnosić skoro wiadomo było do kogo piszesz - hi hi hi

 

a teraz przenieśmy się w odsłuchy, koniec Offtopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne rację mówiąc, iż to istny wersal, tylko jak to w wersalu i tutaj widzę że producenci sr**ą za firanki :)

 

Popatrz na to z dystansem, choćby od strony historycznej. Ile dzięki takiej polityce pięknych zamków zbudowano :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Panowie !

 

Wakacje dawno minęły a sezon na spotkania audio nierozpoczęty ?

Czyżby to piękna krakowska tradycja zamierała ?

 

pozdrawiam ze Śląska !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście byli zainteresowani to mógłbym podrzucić DAC audio-gd na kości Sabre...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który model, tak z ciekawości ?

 

Póki co zacne towarzystwo milczy. Poczekajmy aż się niedźwiedź obudzi i ryknie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Żeby było intrygująco, to powiedzmy że na tyle wysoki żeby wywołał zamieszanie brzmieniowo i na tyle niski żeby to zamieszanie jeszcze podbić :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś ciekawego ! DAC M2TECH Young + PALMER. Niesamowity jest wpływ zasilania bateryjnego ...

Może jeszcze udałoby się mi przywieźć najnowszy DAC Stelmacha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład?

 

no przynajmniej dla mnie ciekawych:

np.

wzmacniacz lampowy A.R. Electronic Vivaldi + kilka lamp na podmianki NOS, bardzo rzadki i bardzo ciekawy projekt konstruktor z gdańska już nie żyje

focal zoller expression 97 wypadkowa rzeczywista skuteczność 97-98dB pisze o nich w innym temacie - tu pewien problem logistyczny choć ciałem je porównać w bezpośredniej konfrontacji z innymi kolumnami

cd onkyo dx-6770 które u mnie pobiło kilka innych cd ps tak chwalony akai cd 79 może służyć co najwyżej za podstawkę dla tego onkyo :)

wzmacniacz Trio-Kenwood ka 2200

 

 

ewentualnie interkonekt, który zrobiłem na kabelku mogami wire &cabel corp (przynajmniej tak na nim pisze) 1 kanał=4 posrebrzane żyły+ ekran ( chyba jakiś mikrofonowy lub wymontowany z czegoś) z odzysku z niemiec + amphenole ,który również pobił kilka jakie miałem wcześniej i moim zdaniem jest bardzo muzykalny i szczegółowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było intrygująco, to powiedzmy że na tyle wysoki żeby wywołał zamieszanie brzmieniowo i na tyle niski żeby to zamieszanie jeszcze podbić :D

Hech.. Z racji tego że znam kolejne konstrukcje Sabre, dla mnie eufeniczny termin "zamieszanie brzmieniowe" ma wydźwięk wyłącznie negatywny. Więc może lepiej nie...

 

. Poczekajmy aż się niedźwiedź obudzi i ryknie ...

Niedźwiadku, co Ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład?

 

oj widzę rochu że tym onkyo Cię nie zaskoczę bo wyczytałem że miałeś go

i co o nim sądzisz dla mnie rewelacja tak jak lubię szczegółowy przestrzenny lekko ostrawy charakter dzwięku, super w połączeniu ze wzmacniaczem lampowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie rewelacja tak jak lubię szczegółowy przestrzenny lekko ostrawy charakter dzwięku

 

To straszne. Marnujesz sobie uszy, ale w młodym wieku ludzie mają różne dziwne pomysły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne. Marnujesz sobie uszy, ale w młodym wieku ludzie mają różne dziwne pomysły.

 

akurat w połączeniu ze wzmacniaczem lampowym to pasuje super

miałem wcześniej kilka innych cd i ten onkyo oczywiście w cenie do 1000 był najlepszy czytaj dla mnie spasował najlepiej

 

faktycznie na moich poprzednich kolumnach Q acoustic 2050i i innych wzmacniaczach strasznie kuło po uszach muszę Ci przyznać ale jak go odpowiedni zaaplikujesz do zestawu bedzie wcale nie za ostro teraz z lampą i z expressinami gra moim zdaniem super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

oj widzę rochu że tym onkyo Cię nie zaskoczę bo wyczytałem że miałeś go

i co o nim sądzisz dla mnie rewelacja tak jak lubię szczegółowy przestrzenny lekko ostrawy charakter dzwięku, super w połączeniu ze wzmacniaczem lampowym

 

Jeżeli masz przyjemność ze słuchania tego Onkyo, to nic mi do tego.

Co do mnie - z ulgą sie go pozbyłem.

Mam nadzieję, iż w piekle nie dołożą mi za dużego wyroku za skrzywienie słuchu tego nieszczęśnika, który skusił się na ten odtwarzacz.

 

Szorstki, drażniący, nieprzyjemny dźwięk - tak zapamiętałem tego Onkyo.

 

Moja rada.

Sprzedaj w cholerę to co masz.

Kup NAD 3020, kolumny Snell E i Sony PlayStation One.

Wyrzuć druty, które masz i kup Resona.

Dowiesz się wtedy co to prawdziwe granie.

 

I to za przysłowiowe grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Dobrze zaaplikowana kość TDA1541 dobrze gra.

Ale prawda jest taka, że budżetówka ma na ogół kiepskie zasilanie i to od razu słychać ...

Ostatnio jestem fanboyem dobrego zasilania ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hech.. Z racji tego że znam kolejne konstrukcje Sabre, dla mnie eufeniczny termin "zamieszanie brzmieniowe" ma wydźwięk wyłącznie negatywny. Więc może lepiej nie...

 

Nie to nie :) Aczkolwiek proponuję się zapoznać ze zdjęciami bebechów i zastosowanymi technologiami, bo to nie jest typowa implementacja Sabre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja coś takiego napisałem? Najlepsza kość to tylko kość, diabeł tkwi w zasilaniu i sekcji analogowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja coś takiego napisałem? Najlepsza kość to tylko kość, diabeł tkwi w zasilaniu i sekcji analogowej...

 

Żeby to było takie proste :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.