Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka filmowa


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ważną sprawą jest odpowiednie scalenie muzyki z obrazem.

 

W trakcie oglądania filmu siedzieliśmy z żoną w fotelach z samego brzegu. Skończył się seans filmowy, zapaliły się światła i... żadnego tratowania czy przepychania. Wszyscy siedzieli i słuchali. Coś takiego spotkało mnie po raz pierwszy.

muzyka - Mozart,

wykonanie - Marriner & Academy

reżyser - Forman,

film - Amadeusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Manhunter" soundtrack - The Reds , Iron Butterfly i inni . W finałowej scenie In a Gadda da Vida z analogu ;-) Ciekawe ,że nie za bardzo można tą muzykę dostać i soundtrack ten stał się poszukiwanym rarytasem osiagającym na ebay usd 20,- w przeciwieństwie do całego filmu który można dostac bez problemu na amazon.com na dvd za usd 18 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka filmowa mniam

Wymienie te co mam (najszybciej przychodza mi do glowy):

1. Mulholland Drive - zawodostwo

2. Southpark - zarowno z serialu jak i z Bigger, longer and ...

3. Bracie gdzie jestes - klimatycznie i z jajem

4. Vabank dixieland band - swietne, bialorusini (o ile dobrze pamietam) graja kompozycje Henryka Kuźniaka ( Vabank, Vabank II czyli riposta, Na kłopoty Bednarski, Seksmisja)

 

Nie mam bo nie moge dostac: muzyka z Klątwy skorpiona (W. Allen)

ale i tak polecam :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutten

Z tym Preisnerem nie moge sie do konca zgodzic. Nie wiem czy sluchales plyty Preisner Music nagranie muzyki filmowej w Wieliczce.

Tam muzyka jest o wiele lepiej zaaranzowana niz na plytach filmowych. Odslylam do mojej recenzji w dziale opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do rekomendacji Johna Williamsa,

w szególności Close Encouters of the Third Kind

 

jestem pod wrazeniem wykonania z 1978 LA Ph O pod Zubinem Mehta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>rogus

He he naprawde niezla. Kiedys na pl.rec.audio byl watek kto wiecej szczegolow w niej znalazl, takie jak oddechy szuranie krzesla kaszel i wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutten ->

widze, ze romek odpowiedzial Ci w moim imieniu - i bardzo dobrze zrobil bo to wspaniala plytka. niesamowity klimat. choc przyznam szczerze, ze trzeba miec nastroj do sluchania. najlepiej mega-depresje ; ))) jest bardzo smutna ale piekna.

 

jesli chodzi o Julie Cruize to nie znam. jesli nie zdobyles jeszcze "Miasta..." Badalamentiego to moze mala wymiana? Angelo za Julie? ; )))

 

pozdrawiam

glass

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam wątek, udało mi się zakupić świetny soundtrack.

Jackie Brown - film Quentina Tarantino. Sam film jest rewelacyjny, Quentin stworzył w nim wspaniały klimat.

Na soundtracku przeważa muzyka z lat 70-tych, sporo tej muzyki pochodzi z filmów, które QT oglądał jako młodzian pracujący w wypożyczalni video. Muzyka ta doskonale scala się z obrazem, ale też świetnie broni się samodzielnie. Oczywiście, jeśli ktoś lubi takie klimaty :-) Przydałoby się jeszcze tego posłuchać na LP :-)

Szkoda tylko, że soundtracki w naszym kraju (i nie tylko) tyle kosztują. Za płytę CD zapłaciłem więcej niż za wydanie specjalne Jackie Brown na DVD (sprowadzane z UK).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc ciekawie zostala skrojona muzyka do nowej wersji Solaris, ale chyba 65 proc pozytywnego efektu to korelacja muzyki i dzwieku z obrazem, kwestia montazowa, przypuszczalnie sama muzyka wypadnie blado

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka do filmów Tarkowskiego Stalker, Solaris, The Mirror autorstwa E. Artiemieva,

Stalker - R. Rich / Lustmord - inspirowana filmem Stalker, doskonale oddaje nastrój filmu

Insomnia - Biosphere, bezsenność ale w starszym wykonaniu nie ta z A.Pacino

wszystkie trzy pozycje bardzo klimatyczne, nieco mroczne, bardzo przestrzenne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje

-Peter Gabriel "Passion" (koniecznie remaster),

-O Brother Where Art Thou?

-American Beauty

 

z innych klimatow

-Amelia

-Beautiful Mind

-Clannad "Legend"

 

i jeszcze inne :-)

-skladanka "Polskie Seriale"

-James Bond

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ostatni Mohikanin jest kiepsko niestety nagrany. Dostałem kiedyś kopię na kasecie - metalowa, na niezłym sprzęcie i w ogóle. I coś było nie tak - płasko, nudnawo, aż by się chciało żeby te ładne melodyjki rozwinęły skrzydła, a tu nic. Myślę sobie - magnetofon, trudno, kiepsko się nagrało. Powtórzyłem nagranie w warunkach kontrolowanych - to samo. No to się wkurzyłem i kupiłem płytę. Niestety, okazało się że to tak naprawdę brzmi. Straszna kompresja dynamiki. Przypuszczam że boom box z podkreślonymi skrajami pasma potrafiłby sztucznie ożywić tą rejestrację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zdzira

Że, nasze to be. Nie, bo jest przecież jeden z pięknięjszych motywów ze wszystkich telewizyjnych seriali, a mianowicie Kurylewicza walczyk z Polskich Dróg. Przekonał się do niego, motywu, sam Pat Matheny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy2>

Motyw Kurylewicz z Polskich drog jest swietny. Poznalem go dzieki plycie z muzyka filmowa dolaczona do gazety Audio. Czy znasz moze jeszcze jakies nagrania Kurylewicza. Pata wersja nie za bardzo mi sie podoba wole ta z plyty Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wizyjnym tez nie było najgorzej. Ekran byl ciemny, bo noc, tylko flary co jakiś czas rozświetlały ciemności. Napisy i oczywiście motyw muzyczny. Ktoś napisał, że gdyby ten motyw był w jakimś zachodnim filmie to ten kawałek byłby megahitem.

Kiedyś pisał nawet piosenki dla swojej żony Wandy Warskiej, które ta wykonywała w swojej piwnicy. A więcej to pod tym sznurkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciekawych rzeczy przeczytałem na tym wątku. Wiele informacji i typów mnie zaciekawiło i postanowiłem wtrącić swoje pięć groszy do tematu.

 

1. po pierwsze "The Shawshank Redemption" - Thomasa Newmana (czyli "Skazani na Shawshank" reż. Frank Darabont). 21 utworów w tym dwie przemiłe starocie, pierwsza w wyk. The Inkspots, druga Hank'a Williamsa, oraz fragment z Wesela Figara, na którym została oparta scena - jedna z piękniejszych i oryginalnych scen w tym filmie. Muzyka rewelacyjna (film również)! Mój kompletly_numero_uno. Byłem bardzo zaskoczony jej brakiem w tej liście. No, ale może właśnie to był ten brak, który mnie ośmielił do zabrania głosu :)

2. Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności pominięto dorobek Jamesa Hornera, ja od siebie z czystym sumieniem dodam muzykę do "Braveheart" reż. Mel Gibson (polski tytuł "Waleczne Serce") przestrzenna, delikatna i obrazowa, to znowu gwałtowna jak wiosenna burza :)

3. oraz ścieżkę do "The Devil's Own" reż. (polski tytuł "Zdrada", które to tłumaczenie jakoś mi zupełnie nie przypadło do gustu, zwłaszcza, że słowa "the devil's own" zostały użyte w filmie, podczas sceny obrzędu bierzmowania córki bohatera i przez moment akcja zawisła w bezruchu po ich wypowiedzeniu)

4. Na pewno na "wymianę" zasługuje track duetu Miles Davis & Michael Legrant do filmu pt. "Dingo"

5. no i jak jesteśmy przy Davisie to jednym tchem muzyka z filmu "Siesta".

To co mi jeszcze chodzi po głowie ale już dosyć niewyraźnie, właściwie takie muzyczne wspomnienia po seansie to

6. muzyka do filmu "Picnick on The Hanging Rock" reż. Peter Weir (po polsku "Piknik pod Wiszącą Skałą") film australijski i tajemniczy :) - niestety kompozytora ani innych szczegółów nie znam, może ktoś z forumowiczów uzupełni, będę wdzięczny.

7. oraz do filmu "Zaginiony" reż. Coś mi chodzi po głowie, że muzyka należy do Vangelisa, ale zastrzegam, że nie jestem tego pewny.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i wyrażam wdzięczność za podjęcie tego tematu.

Gie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.