Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a szczególnie Dear77 - mam pytanko. Bardzo zapaliłem się do idei bi-ampingu aktywnego harlechów. Szukam dobrego pre (z pilotem) + końcówki. Dear chwaliłeś bardzo Arcama. Zastanawiam się na arcam alpha 9c (pre) + alpha 8P. Czy sądzisz, że ten zestaw dobrze zagra z harlechami? Z jakim wzmocnieniem arcama ty miałeś do czynienia z Twoimi howardami?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda, 4 Lut 2010, 13:29

 

>Może kogoś zainteresuje, bo dotyczy w sumie kolumn Castle:

>

>http://www.audiostereo.pl/Usuniecie_zwrotnicy_z_kolumn_pasywnych_=_przerobka_na_aktywne_60548.html

 

Odnośnie potrzeby obliczenia wartości częstotliwości podziału zastosowanego w zwrotnicy Castle Harlech s1 poszukuję schematu/danych technicznych/testów tych głośników/manuala, czegokolwiek, co pomogłoby ustalić jak dzielone jest pasmo...

 

Byłbym Wam wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear, no wreszcie żeś się chłopie odezwał - zasypało Cię tam na zielonej wyspie czy jak? ;-)

 

Bi-amping - czy mi jest potrzebny?! - no proszę Cię, jakbym słyszał żonę.... ;-) A na serio to nei wiem czy potrzebny, ale raczej tak - wszyscy piszą o jego znaczącym wpływie na poprawę brzmienia, więc chcę spróbować. Przecież to o zabawę chodzi! ;-)

 

Dzięki za info o Arcamie - faktycznie, na jebaju ogólnie ceny dobrego używanego sprzętu idą w górę. Poluję właśnie na alpha serię 9, ale z tego co iszesz, to seria A też jest ok. Na FMJ raczej się nie rzucę teraz. Ale o Diva cd 192 pomyślę kiedyś na pewno.

Na razie mam kurs na wzmaki Arcama.

Jak już to sfinalizuję, popodłączam i zmienię w system aktywny, to się podzielę wrażeniami. Zresztą, pewnie w międzyczasie będę tu pisał też na bieżąco.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mimo, że moje Severny2 już właściwie zdechły, to z sentymentu zapisuję się do klubu :)

Co do losów marki Castle, robiłem internetowy intensywny research i wydaje mi się, ze nie można mieć wielkich nadziei. Chińczycy kupili nazwę, ale wskrzeszanie podupadającej firmy nie było ich celem. Myślę, że celem był know-how : dokumentacja i ludzie (majątek trwały został u syndyka w Anglii). A gdzie teraz znajdziemy technologię Castle'a? Pod marką...Quad. Ktoś w innym wątku (o aktywnych zwrotnicach) wspominał, że próbował uzyskać schematy od Castle'a. Schematy, rysunki, dokumentacja od Chińczyka ? To sprzeczność sama w sobie :)) Oczywiście , chinolska grzeczność nakazuje, by ładnie przeprosić i powiedzieć, że zaginęło/spaliło się/kot zjadł* - ale tak dać komuś coś za darmo, coś co się kupiło/wyłudziło/ukradło*?...ech

Pozdrawiam wieczornie

 

* wybierz losowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajacek, to ja pisałem o problemach z dostępem do dokumentacji technicznej.

O przeszłości można zapomnieć, ale ostatnio produkowane modele (harlech s2, howard s3, etc.) będą kontynuowane. Właścicielem jest grupa posiadająca też Audiolaba i Quada właśnie chyba.

A Chinole faktycznie podpieprzyli tanio technologię, ale nie wiem, czy coś z tym zrobili, bo dotąd chyba nie ma klonów chińskich Castle...? Jeszcze nie ma...?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego klonów ?

Oto co skośni już zgromadzili w swoim portfelu i co tłuką w swoich fabrykach :

http://www.internationalaudiogroup.com/

Przy czym absolutnie nie mam żadnych "ale" co do schodzenia tych marek na psy, wręcz przeciwnie - np wharfy wreszcie można traktować poważnie, tzn słuchać bez zgrzytania zębami. Jako, że paru inżynierów z Castle zmieniło miejsce zamieszkania na Daleki Wschód, można przypuszczać, że i w Wharfedale'ach maczali swoje palce (uszy?)

Czy będą produkowane Castle ? Może... Tak, czy siak -to melodia przyszłości, na razie IAG zaczyna promować właśnie rzeczone Quady jako powrót do "brytyjskiego brzmienia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z innymi firmami. Po Castle Chinole zostawili 'wydmuszkę" (Castle Acoustics Limited), która wciąż jest w upadłości. Można to kupić...

Najgorsze jest to, że marnują się/zmarnowały zapasy części zamiennych (głównie głośników), a Castle było szanującą się firmą, dysponowała ona niemal wszystkimi, już kitami do wymiany- także do tych nieprodukowanych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajacek, no to faktycznie serce pęka. Bo pewnie i nie ma nawet się do kogo zwrócić w sprawie ewentualnego zakupu tych kitów do wymiany... Chinole podeszli przypuszczam użytkowo - wyssali technologię, a teraz możesz kupić sobie nazwę/markę. Szkoda, szkoda takiej zacnej firmy...

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz rzadsze. Tutaj w dobrej cenie i gość określił, że min. oferta jaką przyjmie to 175 funtów. Jeśli macie kogoś w uk / adres tam to polecam.

Harlech s1

 

http://offer.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewBidsLogin&item=160403030357

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się: kupiłem zestaw Arcama alpha 9c i 8p. Dear77 jak mi to nie zagra tak jak pisałeś i mnie nakręciłeś na zakup, to znajdę Cię osobiście ;-) Bój się chłopie ;-)

Posłucham i ocenię, czy faktycznie jest to synergiczne zestawienie z castle.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Za namową kolegi Romka Jagody chciałbym przystąpić do klubu Castle Acoustics.

Mam kolumny Howard S3 kupione jako nowe w 2001 roku więc już i sporo doświadczeń z nimi.

Brzmią pięknie, szczególnie instrumenty akustyczne i głosy ludzkie jednak brak im trochę rozmachu koniecznego w muzyce rockowej. Ubolewam nad tym bardzo bo mam sporo takich płyt.

Ostatnim moim pomysłem jest dołożenie subwoofera dobrej klasy np. Velodyne, żeby zminimalizować

braki tych kolumn. Jeśli ktoś próbował takiego lub podobnego zestawienia proszę się podzielić wrażeniami. Ja z kolei chętnie odpowiem na pytania dotyczące moich doświadczeń z Castlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wkleję wpis, który zamieściłem w wątku Jamo Concert 11 = Castle Howard, tak aby info o castle'ach było w jednym miejscu:

 

"Bruner, zrobiłem test z użyciem jedynego posiadanego przeze mnie suba do KD, JBL 200/230. Pewnie ktoś zaraz mnie skrytykuje, że to nie jest dobry sub. Nie wiem, nie porównywałem. Ale z wczorajszych prób wnioskuję, że jest to całkiem niezły sprzęt. Oferuje 3 rodzaje złącz (głośnikowe po zwykłym kablu + przelotka, cinch mono do wyjścia sub/pre-sub z ampli KD, cinch stereo). Podłączyłem suba kablem cinch stereo z wyjścia pre na moim Arcamie 9c. Na początku, nic nie usłyszałem, ale po kilku minutach wyłączyłem suba, by sprwdzić, czy faktycznie coś wnosi i... kurde, zrobiło się bidnie ... ;-) Tzn. z subem Harlechy zagrały b. fajnym dźwiękiem. PO prostu pojawił się najniższy bas, a wyższy, dobrej jakości Harlechowski wciąż był i cieszył ucho.

Testowałem na muzyce etno afrykańskiej i arabskiej, z dużą ilością bongosów, bębenków i takich duperelnych przeszkadzajek których nawet nie potrafię nazwać, ale które dają charakterystyczny, głęboki arabski bas. Ten sub JBL'a wydaje mi się całkiem dobry - nie buczy, nie wprowadza rezonansów, nie muli dźwięku (na moje ucho). Aż dziwię się, że wcześniej go niewykorzystywałem. Wielość złącz pozwala natiomast na jednoczesne podpięcie go do KD, oraz do drugiego zestawu stereo jaki obecnie mam (HK 675 i Castle Avon).

Także myślę Bruner, że jeśli dołożysz jakiś super sub Velodyne, to może być naprawdę super dźwięk. Tym bardziej, że w subie JBLa nie mam kontroli nad częstotliwością odcięcia (to jest regulowane z poziomu ampli KD), które to ustalone jest jakoś fabrycznie (nie wiem na jakim zakresie?). Niemniej W sumie faktycznie z Harlechów nie mam się co spodziewać najniższych zakresów, bo oparte są o głośnik 13cm. Dodanie więc suba może być ciekawą opcją rozbudowy tego systemu.

 

powodzenia i dziel się wrażeniami koniecznie, ponieważ być może będę też szukał suba do Harlechów, gdy po przeprowadzce rozdzielę oba systemy stereo do osobnych pokoi."

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

karolturi, 21 Mar 2010, 01:40

 

>Witam przejalem HOWADRY od kolegi Dear77:)wiec zapisuje sie:))

>Bruner68 daj znac co i jak z tym subem jak juz cos potestujesz!sam jestem bardzo ciekaw jak to

>zagra.

 

No to witamy, witamy :-)

Napisz proszę jakie wrażenia, jak je odbierasz? Z czym grają?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z Monitor Audio wrazenie moglo byc tylko jedno!!takie :))))))))))wiem jedno ze nie zamienie ich w najblizszym czasie!!dzwiek o pieknym charakterze....kazdy wie o co chodzi:))

Wlasnie jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza,w tej chwili graja z Nadem c352(Moim zdaniem super wzmak)!prawdopodobnie wybor panie na AUDIO NOTE:))chociaz kto wie...:)pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei niebawem zamierzam testować Castle w bi-ampingu aktywnym i pasywnym. Właśnie przywiozłem sobie końcówkę Arcama 8p, który będzie śmigał z arcamem 9p. To między innymi właśnie Dear mnie nakręcił na amplifikację Arcama, a teraz skubaniec jeden wyparł się Castle'a... No tak się nie robi!!!!!! ;-))))))))

 

Zdam relację, czy warto Arcama, bi-amping, etc. do Castli.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni śmiga u mnie pasywny bi-amping (arcam alpha 9c, arcam 8p i sansui au710 w trybie końćówki mocy) podpięty do Harlechów S1. Nie wiem, czy to autosugestia, czy faktyczna poprawa, ale dźwięk jest dla mnie b. dobry. Średnica jest b. ładna, ma barwę, choć bez zamulenia takiego jakim niestety charakteryzują się Castle Avon (bezpośrednie porównania). Dźwięk jest b. energetyczn, szybki z Harlechów. Wydaje mi się, że znacznie poprawił się bas - jest punktowy, szybki, b. dobrze kontrolowany. Także lokalizacja instrumentów na scenie wydaje się lepsza, choć do pełnej holografii chyba jeszcze trochę pozostaje. Niemniej jest już nieźle. Ogólnie dynamika dźwięku i jego czystość są naprawdę lepsze imho.

Czy ktoś napędza jeszcze swoje Harlechy w biampingu?

Docelowo zmierzam w kierunku biampingu aktywnego, a właściwie triampingu, bo mam do systemu podpięty także sub aktywny jbl'a. Mimo, że sub jest elementem KD, to bardzo dobrze zgrywa się z Harlechami. Ogólnie dźwięk waży dzięki temu więcej, jest lepiej wypełniony, po prostu pełniejszy. Dlatego myślę, że dobry, ale ograniczony bas harlechów dobrze jest uzupełnić subem. Wtedy taki zestaw brzmi naprawdę nieźle, a napewno lepiej.

 

pozdrawiam

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear, nie jestem fanem wielkiego basu, dudnienia, etc. Wręcz przeciwnie - zbyt dużo basu mnie drażni. Niemniej obiektywnie stwierdzam, że podpięcie suba do harlechów po prostu poprawiło dźwięk. W którejś recenzji Harlechów (polskiej) przecytałem, że mają one bardzo zróżnicowany i dobrej jakości bas, który nie schodzi jednak zbyt nisko. To wynika zresztą z ich konstrukcji - to kolumny dwudrożne. Dodanie więc konkretnego niskotonowca raczej ewidentnie może tym kolumnom pomóc. To tak po mojemu ;-)

 

A próbowałeś Dear z subem w swoim zestawie?

W Howardach (masz je nadal?) jaki jest wooferek (jakiej średnicy)?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> romekjagoda

 

Kiedys jak eksperymentowalem z okablowaniem wewnetrznym w Harlech'ach mialem polozona tam miedz posrzebrzana. Caly porzekaz byl troche zbyt ostry (co bylo powodem do kolejnej zmiany okablowania), ale bas.... stwierdzienie, ze nisko nie schodzil byloby mocno nietrafione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frd__ pamiętam, czytałem o Twoich bojach z kablami :-) Mnie czeka w sumie podobna przygoda, ale nie będę wymieniał starych kabli, tylko po prostu podepnę nowe, bo zamierzam ominąć zupełnie pasywną zwrotnicę wbudowaną w kolumny.

 

Co do tego jak nisko schodzi bas i jego jakości, to zacytuję test harlechów s1 (otrzymałem skan archiwalnego numeru od redakcji):

"Natomiast przejście między basem a tonami średnimi jest lekko wycofane. Nie oznacza to, by bas działał w sposób nieskoordynowany (...) ale bas Harlechów nie ma specjalnie zaakcentowanego dynamicznego uderzenia ani dokładnych konturów" - tutaj myślę, że decydujące jest wzmocnienie. Przy bi-ampingu nie mogę powiedzieć, by brakowało uderzenia. Nie wiem natomiast co to 'konturowość' basu i jak ją oceniać...? - ktoś pomoże?

Piszą autorzy dalej: "Pewna nieśmiałość w przetwarzaniu basu względem zakresu średnio-wysokotonowego raczej nie skłania tych głośników do tworzenia potężnego dźwięku". - tutaj wydaje mi się, że owej "wagi" i potęgi dokłada właśnie sub.

 

Nie testowałem faktycznie samplerami jak nisko schodzi bas w Harlechach - być może źle określiłem dlaczego stosuję sub. Ale wydaje mi się, że uzupełnienie dolnych częstotliwości subem po prostu dodaje tej podstawy basowej do Harlechów, które same w sobie wydają mi się naprawde przejrzyste (przy dobrej amplifikacji) i taki duet (bas + przejrzystość) daje przyjemność ze sluchania. Ale jak pisałem wyżej: nie jestem fanem przebasowionego dźwięku, czy dudnienia. Nie słucham muzyki techno, by lubować się w basie, rocka też w sumie mało, ale uważam, że w akustyce stopa perkusji, czy kotły lub inne bongosy też muszą odpowiednio zabrzmieć.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Witam serdecznie klubowiczów !

Z niekłamanym żalem zawiadamiam, że w ciągu najbliższego miesiąca opuszczę elitarny klub (a raczej Klub :-) )

Szukałem długo czegoś, co na pewno, na mur beton, będzie lepsze od moich ukochanych Harlechów. Już prawie mi się odechciało :-)

W końcu znalazłem - pod koniec listopada stanę się właścicielem PMC OB1i. Tylko oczekuję na egzemplarze z okleiną orzechową.

No co prawda - Harlechów się raczej nie pozbędę, więc może niecałkiem Was opuszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie klubowiczów !

Z niekłamanym żalem zawiadamiam, że w ciągu najbliższego miesiąca opuszczę elitarny klub (a raczej Klub :-) )

Szukałem długo czegoś, co na pewno, na mur beton, będzie lepsze od moich ukochanych Harlechów. Już prawie mi się odechciało :-)

W końcu znalazłem - pod koniec listopada stanę się właścicielem PMC OB1i. Tylko oczekuję na egzemplarze z okleiną orzechową.

No co prawda - Harlechów się raczej nie pozbędę, więc może niecałkiem Was opuszczę

 

 

Wireless, to zdrada! ;-) Nie sprzedawaj Harlechów, bo to perełki. Zapakuj do szafy, zbuduj drugi system w oparciu o nie, ale nie pozbywaj się, bo są coraz żadsze i na angielskich forach już mają swoistą otoczkę rzadkich i b. dobrych konstrukcji.

 

No i Kolego przed opuszczeniem Klubu koniecznie podaj uzasadnienie: w czym PMC są lepsze, jak mają się do Harlechów, czemu zmiana, co Ci nie pasowało w Harlechach? I gadaj jak na spowiedzi!!!!! ;-)))))))))

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Wireless, to zdrada! ;-) Nie sprzedawaj Harlechów, bo to perełki. Zapakuj do szafy, zbuduj drugi system w oparciu o nie, ale nie pozbywaj się, bo są coraz żadsze i na angielskich forach już mają swoistą otoczkę rzadkich i b. dobrych konstrukcji.

 

No i Kolego przed opuszczeniem Klubu koniecznie podaj uzasadnienie: w czym PMC są lepsze, jak mają się do Harlechów, czemu zmiana, co Ci nie pasowało w Harlechach? I gadaj jak na spowiedzi!!!!! ;-)))))))))

 

Czolem !

Romek - nie mam zamiaru ich sprzedawac. Za bardzo je lubie. Szkoda, ze sa takie niedoceniane w naszym kraju. Jak je dobrze napedzic (np. Krellem) to dokonuja cudow.

Pomysl sbudowania drugiego, vintage'owego systemu jest b. fajny. Tylko musze skonczyc moj podstawowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.