Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co do Castli - zwroc uwage, ze piszemy tutaj o glosnikach de facto vintage. Jeszcze z czasow, kiedy Castle nalezalo

do Brytyjczykow. Obecnie wlascicielem Castli sa Chinczycy. Nie sadze, aby obecne Castle to bylo to samo, albo podobnie, co stare

 

 

 

No fakt, że Chińczycy, ale firma wydaje się działać! Wydają broszury, nowe modele, ale i Howardy S3 i Harlechy S2 są wciąż dostępne (chyba?)

 

http://www.castle.uk.com/LinkClick.aspx?link=PDF_Data%2fBrochures%2fCastle+brochure+Classic+Range+08-07+low+res.pdf&tabid=79&mid=464&language=en-US

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam - od ok. 12 lat jestem posiadaczem, jak mi się wydawało rzadkich kolumn - CASTLE ISIS - ostatnio zauważyłem, że zaczął mi trzeszczeć głośnik wysokotonowy - proszę o poradę,gdzie mogę go naprawić? i czy powinienem zrobić to także z drugim?

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, dołączam do klubu. Posiadam MF A308 plus cd tej serii do tego CASTLE HARLECH S2. W sumie nie mam zastrzeżeń odsłuchowych do w/w konfiguracji, jedyne czego mi czasasmi brakuje w muzyce ostrzejszej - tego tła basowego. Jak wiadomo harlechy do demonów niskiego pasma nie należą, ale za to maja wiele innych zalet dlatego zmiana ich na razie nie wchodzi w grę. Rozmyslałem, czytałem i doszedłem do wniosku (zaraz posypia sie gromy), ze dobrym rozwiazaniem byłby zakup suba, najlepiej CASTLE bo słyszałem, ze super ze sobą współgra w stereo ale to raczej niemożliwe z racji dostępności. Inna opcją jest tak rozsławione suby firmy Velodyne. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam do klubu. Posiadam MF A308 plus cd tej serii do tego CASTLE HARLECH S2. W sumie nie mam zastrzeżeń odsłuchowych do w/w konfiguracji, jedyne czego mi czasasmi brakuje w muzyce ostrzejszej - tego tła basowego. Jak wiadomo harlechy do demonów niskiego pasma nie należą, ale za to maja wiele innych zalet dlatego zmiana ich na razie nie wchodzi w grę. Rozmyslałem, czytałem i doszedłem do wniosku (zaraz posypia sie gromy), ze dobrym rozwiazaniem byłby zakup suba, najlepiej CASTLE bo słyszałem, ze super ze sobą współgra w stereo ale to raczej niemożliwe z racji dostępności. Inna opcją jest tak rozsławione suby firmy Velodyne. Co sądzicie?

 

Witaj. Gratulacje za zakup Harlechow. Sam mam S1, ale chetnie bym posluchal S2. To juz jednak inna konstrukcja, inne przetworniki. Mam te weglowe przetworniki w Avonach i pieknie odtwarzaja wokale.

Ja z Harlechow tez jestem zadowolony bardzo - wlasnie przesluchiwalem dzis sampler i nagrania wiolonczelowe. Brzmi to pieknie.

Co do stopy perkusji to mam ten sam problem i to samo odczucie. Rozwiazanie planuje tez to samo, tyle ze zamierzam zbudowac sobie suba. Ale to za jakis czas, bo chcialbym cos konkretnego kupic, a na razie z kasa ciezko. Ale ja tam nie widze pzeciwskazazan by do stereo dodawac suba.

Mysle, ze harlechy dobrze zgrywaja sie z brytyjskimi wzmakami, ale u siebie napedzalem je takze japonskich klasycznym sansui i jest doskonale - przejrzyscie, dynamicznie, a jednak z b. dobra barwa. Wiele w zyciu nie slyszalem, ale mnie Castle na razie wystarczaja. Mysle, ze stopniowo beda zyskiwac na wartosci, bo to towar rzadki na rynku wtornym.

 

Jakimi kablami masz je podlaczone? Jak daleko od scian sa ustawione?

 

pozdro

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Witaj. Gratulacje za zakup Harlechow. Sam mam S1, ale chetnie bym posluchal S2. To juz jednak inna konstrukcja, inne przetworniki. Mam te weglowe przetworniki w Avonach i pieknie odtwarzaja wokale.

Ja z Harlechow tez jestem zadowolony bardzo - wlasnie przesluchiwalem dzis sampler i nagrania wiolonczelowe. Brzmi to pieknie.

Co do stopy perkusji to mam ten sam problem i to samo odczucie. Rozwiazanie planuje tez to samo, tyle ze zamierzam zbudowac sobie suba. Ale to za jakis czas, bo chcialbym cos konkretnego kupic, a na razie z kasa ciezko. Ale ja tam nie widze pzeciwskazazan by do stereo dodawac suba.

Mysle, ze harlechy dobrze zgrywaja sie z brytyjskimi wzmakami, ale u siebie napedzalem je takze japonskich klasycznym sansui i jest doskonale - przejrzyscie, dynamicznie, a jednak z b. dobra barwa. Wiele w zyciu nie slyszalem, ale mnie Castle na razie wystarczaja. Mysle, ze stopniowo beda zyskiwac na wartosci, bo to towar rzadki na rynku wtornym.

 

Jakimi kablami masz je podlaczone? Jak daleko od scian sa ustawione?

 

pozdro

Witam klubowiczow :)

Przez ok. rok gralem na Harlechach podlaczonych do Krella S-300i. I musze powiedziec, ze to b. dobre polaczenie.

Krell napedza je bez problemow. Same Harlechy "upiekniaja" dzwiek wzmacniacza. B. dobre polaczenie do jazzowej wokalistyki, fortepianu itp.

Mozna sie zakochac. Do rocka moze bardziej nadawalby sie starszy model - tez Krella 400xi (polecalbym popytanie w klubie Krella)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć romekjagoda :)Wpadłem tu ,żeby się usprawiedliwić po Howardach S2 przesiadłem się na Thiele 2.3 i te zagrały lepiej.Herbatniki testowałem wiele razy a teraz mam Audio Note AN/E spe HE 98db totalny odlot pod lampę.

 

Witaj Dear! Widze, ze niezle rozwijasz zainteresowania audiofilskie - to juz zdecydowanie w kierunku hi-end ;) Gratulacje.

Mimo, ze Harlechy i Howardy to b. dobre kolumny, to oczywiscie nie ma co zaciskac ust i twierdzic, ze to koniec drogi i dalej jest juz tylko muzyka na zywo. Niemniej mnie na razie wystarczaja. Cisne z nich co sie da - w tej chwili graja z gramofonem i naprawde brzmi to pieknie, plastycznie.

Lampa bylaby milym eksperymentem - podobno b. ladnie sie zgrywa z Castlami.

Harlechy zadziwiaja mnie zejsciem basowym - mimo, ze to 13cm wooferek, to jednak schodza do 35Hz (producent podaje 40Hz).

 

Pozdrawiam serdecznie Dear - trzymaj sie!

 

Witam klubowiczow :)

Przez ok. rok gralem na Harlechach podlaczonych do Krella S-300i. I musze powiedziec, ze to b. dobre polaczenie.

Krell napedza je bez problemow. Same Harlechy "upiekniaja" dzwiek wzmacniacza. B. dobre polaczenie do jazzowej wokalistyki, fortepianu itp.

Mozna sie zakochac. Do rocka moze bardziej nadawalby sie starszy model - tez Krella 400xi (polecalbym popytanie w klubie Krella)

 

Wireless, a czym zastapiles Harlechy? Jakie wrazenia po zmianie kolumn?

 

Ja mam wrazenie, ze cena Castli ogolnie w ostatnich 2 latach poszla przynajmniej 70% w gore. Harlechy I Howardy pojawiaja sie b. rzadko.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

 

Wireless, a czym zastapiles Harlechy? Jakie wrazenia po zmianie kolumn?

 

Ja mam wrazenie, ze cena Castli ogolnie w ostatnich 2 latach poszla przynajmniej 70% w gore. Harlechy I Howardy pojawiaja sie b. rzadko.

Czolem Romku !

PMC OB1i. To juz inna liga (i niestety - drozsza :) ).

Wrazenia sa nastepujace :

PMC sa o wiele dokladniejsze. Sa transparentne niczym krysztal. Niczego nie upiekszaja, wiec reszta toru musi byc tez odp. wysokich lotow.

Maja tez o wiele nizej schodzacy (i doskonale przy tym kontrolowany) bas. Siega glebin piekielnych :).

Ale Harlechy zawsze bede dazyl estyma (zreszta zostawiam je sobie, niejako na pamiatke, a moze - jako zalazek systemu vintage :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Gratulacje za zakup Harlechow. Sam mam S1, ale chetnie bym posluchal S2. To juz jednak inna konstrukcja, inne przetworniki. Mam te weglowe przetworniki w Avonach i pieknie odtwarzaja wokale.

Ja z Harlechow tez jestem zadowolony bardzo - wlasnie przesluchiwalem dzis sampler i nagrania wiolonczelowe. Brzmi to pieknie.

Co do stopy perkusji to mam ten sam problem i to samo odczucie. Rozwiazanie planuje tez to samo, tyle ze zamierzam zbudowac sobie suba. Ale to za jakis czas, bo chcialbym cos konkretnego kupic, a na razie z kasa ciezko. Ale ja tam nie widze pzeciwskazazan by do stereo dodawac suba.

Mysle, ze harlechy dobrze zgrywaja sie z brytyjskimi wzmakami, ale u siebie napedzalem je takze japonskich klasycznym sansui i jest doskonale - przejrzyscie, dynamicznie, a jednak z b. dobra barwa. Wiele w zyciu nie slyszalem, ale mnie Castle na razie wystarczaja. Mysle, ze stopniowo beda zyskiwac na wartosci, bo to towar rzadki na rynku wtornym.

 

Jakimi kablami masz je podlaczone? Jak daleko od scian sa ustawione?

 

pozdro

 

 

 

Wlasnie od jakiegos czasu przestawilem troszke kolumny, postawiłem je przede wszystkim szerzej t.j ok 2,5m, odległość od sciany tylnej to ok 60cm, do tego przestawilem je pod kątem do słuchacza tak jak to wyczytałme w instrukcji do tych własnie kolumn. Poprawiło sie w sumie wszystko no i oczywiscie basik. Moze nie bedzie to nigdy efekt jak z subem ale narazie wystarcza :) Kabelki to nic specjalnego (czyt. drogiego :) ) czyli interkonekt Tara Labs prism 200a , a głosnikowy Ultralink Challanger C2SC-14 2x2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie od jakiegos czasu przestawilem troszke kolumny, postawiłem je przede wszystkim szerzej t.j ok 2,5m, odległość od sciany tylnej to ok 60cm, do tego przestawilem je pod kątem do słuchacza tak jak to wyczytałme w instrukcji do tych własnie kolumn. Poprawiło sie w sumie wszystko no i oczywiscie basik. Moze nie bedzie to nigdy efekt jak z subem ale narazie wystarcza :) Kabelki to nic specjalnego (czyt. drogiego :) ) czyli interkonekt Tara Labs prism 200a , a głosnikowy Ultralink Challanger C2SC-14 2x2,5

 

 

No ja wciąż mam mieszane uczucia trochę co do suba, albo raczej jestem neizdecydowany. Czasem mi go brak, a czasem bas jest b. niski, dobitny (choć nigdy nie ma go za dużo). Ale np. na płycie winylowej Adele '21' w jednym utworze jest wejście na stopie perkusji (chyba Rolling in the Deep) no i tam słychac wszystko jak należy. Skłaniam się więc ku tezie, że przy dobrze nagranej płycie i dobrym masteringu Harlechy sa w stanie dobrze odtworzyć perkusję i nie brak im niskości basu i tego uderzenia, sprężystości.

 

Czolem Romku !

PMC OB1i. To juz inna liga (i niestety - drozsza :) ).

Wrazenia sa nastepujace :

PMC sa o wiele dokladniejsze. Sa transparentne niczym krysztal. Niczego nie upiekszaja, wiec reszta toru musi byc tez odp. wysokich lotow.

Maja tez o wiele nizej schodzacy (i doskonale przy tym kontrolowany) bas. Siega glebin piekielnych :).

Ale Harlechy zawsze bede dazyl estyma (zreszta zostawiam je sobie, niejako na pamiatke, a moze - jako zalazek systemu vintage :) ).

 

Wireless, gratulacje. PMC to faktycznie inny pułap zupełnie.

 

Co do basu, to jestem ciekaw jak to faktycznie brzmi - czy rzeczywiście schodzi nisko (jak nisko?), czy też jest go po prostu więcej? No i jak z jego jakością, np. z kontrabasu czy wiolonczelli? - bo tu imho Harlechy jednak grają b. dobrze.

 

Oczywiście nie mam pretensji do Harlechów, by zagrały lepiej niż PMC :)

 

Pozdrowionka

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

 

Co do basu, to jestem ciekaw jak to faktycznie brzmi - czy rzeczywiście schodzi nisko (jak nisko?), czy też jest go po prostu więcej? No i jak z jego jakością, np. z kontrabasu czy wiolonczelli? - bo tu imho Harlechy jednak grają b. dobrze.

 

Oczywiście nie mam pretensji do Harlechów, by zagrały lepiej niż PMC :)

 

Pozdrowionka

Schodzi nisko. Baaaardzo nisko :). I nie chodzi o ilosc, tylko o jakosc. B. dobrze oddaje barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, może mała inwentaryzacja w klubie Castle?

Kto nadal ma Castle u siebie, kto sprzedał? W jakim systemie grają?

 

U mnie 2 modele Castle:

1) Harlech s1 w systemie głównym napędzane w bi ampingu z pre Arcam 9c i końcówek Arcam 8p i Sansui au-710. Źródło gramofon i CD+V-dac

2) Avon zasilane z HK 675 (system w pokoju dziennym).

 

Jak jest u Was?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wciaz graja Howardy s2 do tego 18wat lampa PhaSt na diabelkach:)Żrodlo Pink Triangle DaCapo

Przetestowalem juz kilka klockow z castlami i lampa gra najladniej IMHO:)Zastanawiam sie jeszcze nad 300b ale nikt nie posiada w mojej okolicy i nie mam jak posluchac:(Sluchal ktos moze Castli z 300b??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie wciaz graja Howardy s2 do tego 18wat lampa PhaSt na diabelkach:)Żrodlo Pink Triangle DaCapo

Przetestowalem juz kilka klockow z castlami i lampa gra najladniej IMHO:)Zastanawiam sie jeszcze nad 300b ale nikt nie posiada w mojej okolicy i nie mam jak posluchac:(Sluchal ktos moze Castli z 300b??

U mnie - nadal Castle Harlech S1, ale z kablami audioquest CV 4 /wczesniej Reson/,wzmak w fazie zmian, odtwarzacz Sugden optima - jeszcze nie znalazłem dla niego rywala w przekazaniu sugestywności środka.Pozdrawiam wszystkich fanów Castli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - nadal Castle Harlech S1, ale z kablami audioquest CV 4 /wczesniej Reson/,wzmak w fazie zmian, odtwarzacz Sugden optima - jeszcze nie znalazłem dla niego rywala w przekazaniu sugestywności środka.Pozdrawiam wszystkich fanów Castli.

 

 

Ciekawy ten Sugden, chętnie porównałbym go z moim odresaurowanym Sansui au-710 oraz z combo Arcama 9C+8p.

Czy zmieniałeś okablowanie wewn? Jest to warte świeczki?

Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Sugden, chętnie porównałbym go z moim odresaurowanym Sansui au-710 oraz z combo Arcama 9C+8p.

Czy zmieniałeś okablowanie wewn? Jest to warte świeczki?

Okablowania nie zmienialem ,bo jak jestem zadowolony z dzwieku, to po co zmieniac.KIedys zmienialem okablowanie wewnetrzne w paradigm studio 20 i efekt mnie rozczarowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem okablowanie oryginalne na Reson. Efekt był bardzo dodrze słyszalny - dzwięk stał sie twardszy z suchszym, ale lepiej kontrolowanym basem, bardziej dobitna średnicą i nieco cofniętą górą - nazwałbym go bardziej audiofilskim, ale bardziej męczacym - wolałem oryginalne brzmienie.

 

Panowie, kolumny Castle są niejednakowe. Czy ma jakiekolwiek znaczene w ustawieniu prawa, lewa czy po prostu jak komu ta krzywizna maskownicy wizualnie pasuje?

Ja stawiam Castle tak, aby wysokotonowe były bliżej środka. Kiedys robiłem próby i tak było lepiej - bardziej precyzyjna scena, ale o ile pamiętam to różnica na granicy percepcji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Do wyrafinowanych monitorów z wysokiej półki sie nie odniosę bo w domu dłuzej miałem tylko cos tam od infinity(kappa) za cztery tysiaki.

 

Mzawek, czytam z zinteresowaniem i chciałbym się dowiedzieć jakie u siebie miałeś Kappy oraz jak brzmią one w stosunku do Harlechów? Da się to w ogóle porównać? Mnie bowiem od lat kręcą owe wielkie trumny infinity, ale na razie nie udało mi sie jeszcze odłożyć kasy na realizację tego marzenia.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podobają się Wam te chińskie nowe Castle które ostatnio pojawiają się na allegro? Mnie się ta okleina z Howardów podoba, przynajmniej na zdjęciach. No właśnie okleina, czy stare Harlechy s1 czy s2 to też jest jakiś mdf z okleiną czy po prostu kawał dechy bo tak to wygląda? Ciekawe czy i kiedy będzie nowa wersja Harlechów? Na pewno będzie.

Edytowane przez krompac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają się Wam te chińskie nowe Castle które ostatnio pojawiają się na allegro? Mnie się ta okleina z Howardów podoba, przynajmniej na zdjęciach. No właśnie okleina, czy stare Harlechy s1 czy s2 to też jest jakiś mdf z okleiną czy po prostu kawał dechy bo tak to wygląda? Ciekawe czy i kiedy będzie nowa wersja Harlechów? Na pewno będzie.


 

Stare Castle to MDF w naturalnej okleinie. Tych nowych jeszcze nie widziałem. Bardziej jak wyglądają ciekawi mnie jak grają... :)

Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników Castle i proszę o wpisanie do klubu :)

Zebrałem już małe stadko! Najstarsze Richmond II, na nich Durham II, Isis, największe Chester, na nich Trend i ostatnie na basie Kody: Trend II. Jeszcze mam w planach Howard s II i jakieś Edeny ;)

 

.

 

To co wizualnie podoba mi się w Chester bardziej niż w nowszych to quarter wave z takim fikuśnym gąbkowym portalem zastąpionym później regulowaną szczeliną dolną. Tak czy inaczej wszystkie są dla mnie bardzo atrakcyjne wizualnie i oczywiście brzmieniowo. Taki bardziej wyrafinowany dźwięk, może nie dla każdego, dla mnie tak ;)

 

Chestery potrafią już mruknąć ładnym dołem i znikają w pomieszczeniu, generując źródła pozorne za kolumnami, przed i szerzej na boki niż stoją a fortepian na nich to poezja ;)

 

Nie słyszałem chińskich Castle choć znalazłem bardzo pochlebną opinie, i ponoć dobrze wykonane, ale mi się nie podobają zbyt mocno cieniowane krawędzie kolumn... jakby się komuś poobijały i sprajem czarnym chciał to ukryć, cieniując;)

 

http://www.highfidelity.pl/@main-1137&lang=

post-23877-0-59480200-1330503956_thumb.jpg

post-23877-0-34691400-1330504553_thumb.jpg

Edytowane przez juras_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam - to się też pochwalę moimi Castle ISIS - mają już chyba z 15 lat, początkowo grały z amplitunerem Kenwood, następnie z DIY SE 6S33S/6N1P-EW - obecnie poszły jako fronty do kina domowego Samsung (i jest super) a do lampy zrobiłem kolumny z pochyloną ścianką na Usher 8935A/9930-20 i wszystko gra super. Trochę mi dzieci zajechały (dały czadu na wzmacniaczu) wysokotonowe w Castle - co z tym "fantem zrobić", może ktoś wie czym by je zastąpić.

post-31605-0-40543000-1331715052_thumb.jpg

post-31605-0-91183000-1331715106_thumb.jpg

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.