Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam lojalnie, nie znam Roth Oli, nie wiem na jakim poziomie grają. Niemniej znam Harlechy i w dobrych warunkach akustycznych grały u mnie wyśmienicie.

 

a co powiesz na temat tych paczek?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Castle-Richmond-7i-Speakers-Floor-Standing-Tower-Cherry-Mahogany-Colour-/350858374091?pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item51b0c9ebcb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiecie przypadkiem od którego roku produkowano pierwszą wersję Harlechów? Mam jakiś PDF z instrukcją obsługi z rokiem 1998 w nazwie.

 

Druga sprawa. Oglądam sobie zdjęcia głośników w internecie i chyba na każdym z nich widać takie ryski na polipropylenowych membranach. Ciekawi mnie czy one tak po prostu miały od nowości czy to jakiś znak zużycia po tylu latach. Widziałem kiedyś na ebayu zmasakrowany taki głośnik i tak gdy sobie przypomnę to się martwię i zaczynam myśleć jak zabezpieczyć kolumny przed dzieckiem, które niedługo może zacząć przy nich majstrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem od którego roku produkowano pierwszą wersję Harlechów? Mam jakiś PDF z instrukcją obsługi z rokiem 1998 w nazwie.

 

Druga sprawa. Oglądam sobie zdjęcia głośników w internecie i chyba na każdym z nich widać takie ryski na polipropylenowych membranach. Ciekawi mnie czy one tak po prostu miały od nowości czy to jakiś znak zużycia po tylu latach. Widziałem kiedyś na ebayu zmasakrowany taki głośnik i tak gdy sobie przypomnę to się martwię i zaczynam myśleć jak zabezpieczyć kolumny przed dzieckiem, które niedługo może zacząć przy nich majstrować.

 

Krompac, 1997 albo 1998 mi się kojarzy. Chyba wtedy weszły do sprzedaży i na wystawy.

 

Co do rysek to norma - chyba wszystkie tak mają. Chociaż bardziej były to jakby smugi w materiale. Może taki materiał?

Zmasakrowany Castle? - rzadki przypadek chyba, bo przecież te kolumny przez dżentelmenów brytyjskic używane, do wysmakowanej muzyki ;)

Żartuję oczywiście. najlepiej wrzucić zdjęcie konkretnego przypadku.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś w tym temacie prosił o rozrysowanie schematu zwrotnic Castle Harlech S1.

Właśnie zabieram się za wymianę paru elementów na "markowe" z tych oznaczonych jako produkcja firmy Expotus.

Wymieniłem rezystory cementowe 5W na grafitowe w wykonaniu DIY zrobione przez kolegę bmxmen (bardzo dobrze dobrane wartości i nienaganne wykonanie).

Spłaszczone kondensatory osiowe 250V (chyba MKT) wymieniam na Mundorf Mcap + równolegle MKP1837 22nF. Są to kondensatory raczej o małym znaczeniu, gdyż tylko zwierają niepożądane częstotliwości, nie wpuszczając ich na przetwornik. Zapewne dlatego, producent nie szarżował z umieszczaniem tutaj "wypasów".

 

Kondensatory 630V na drodze sygnału wymienię na Mundorf Supreme. Te kondensatory to już rasowe, duże MKP. Ale DIY to DIY - wymieniamy! :)

 

Wartości cewek nie znam bo konieczne byłoby ich wylutowanie i pomiar mostkiem - a tej rdzeniowej tylko metodą techniczną poprzez puszczenie przez nią prądu przemiennego i obliczeniu impedancji oraz R mostkiem. Chętnie dałbym porządną cewkę powietrzną w torze midwooferów ale tutaj nie ma miejsca na pomyłki z określeniem parametrów cewki fabrycznej.

Może ktoś jeszcze coś dopowie. W sieci nie znalazłem schematu mimo długich poszukiwań.

 

 

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donmarciano, dzięki za schemat. Co prawda nie mam już Harlechów, ale komuś się przydać mogą. Napisz, czy wymiana tych elementów faktycznie coś zmienia w graniu kolumny.

Co do wartości cewek to napisałbym do Castle Acoustics - co prawda teraz to Chińczycy, ale może ktoś Ci poda parametry.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po separacji spowodowanej krótkim i burzliwym romansem z Paradigmami 9v7 wróciłem do swojej pierwszej prawdziwej miłości - Castle Knight.

W między czasie liczne nieudane randki odsłuchowe utwierdziły mnie w przekonaniu - jak mogłem być tak głupi i zdecydować się na rozstanie...

Po tych doświadczeniach moja miłość jest jeszcze większa - Castle Knight 5.

 

 

Na szczęście moja kochana i wyrozumiała żona zgodziła się na to wszystko... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiana kondensatorów na Mundorf Supreme jest niemożliwa...ze względu na ich gabaryty. Zwrotnicy nie da się włożyć do kolumny :)

Ostatecznie zdecydowałem się na Mundorf mcap (białe). Nie mam jeszcze 3,3uF. Wszystkie kondensatory są bocznikowane MKP 1837. Może w przyszłości pójdę w coś lepszego na tweeterze. Zmiana kondensatorów, tak jak się spodziewałem nie przyniosła zmian na lepsze (krok w bok jeśli chodzi o klasę kondensatorów, a może nawet do tyłu - fabryczne są naprawdę dobre!). Na zdjęciu przeróbki i zbliżenie na grafitowe rezystory DIY o których pisałem wcześniej. One akurat były wymienione wcześniej i nadały gładkości brzmieniu tych standów.

 

 

 

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po separacji spowodowanej krótkim i burzliwym romansem z Paradigmami 9v7 wróciłem do swojej pierwszej prawdziwej miłości - Castle Knight.

W między czasie liczne nieudane randki odsłuchowe utwierdziły mnie w przekonaniu - jak mogłem być tak głupi i zdecydować się na rozstanie...

Po tych doświadczeniach moja miłość jest jeszcze większa - Castle Knight 5.

 

 

Na szczęście moja kochana i wyrozumiała żona zgodziła się na to wszystko... ;D

To prawda - Castle Knight 5 naprawdę dobrymi kolumnami są i sprawiły , że od ponad miesiąca (czyli od momentu gdy stałem się ich posiadaczem) przestałem słuchać dżwięków a zacząłem znów słuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - Castle Knight 5 naprawdę dobrymi kolumnami są i sprawiły , że od ponad miesiąca (czyli od momentu gdy stałem się ich posiadaczem) przestałem słuchać dżwięków a zacząłem znów słuchać muzyki.

Dodam jeszcze że tam gdzie kupowałem swoje knighty mieli na stanie (jakimś cudem bo zwykle ich nie ma), teoretycznie wyższy model Conway 3 i nie omieszkałem ich oczywiście odsłuchać i porównać, gotów je uradowany kupić bo były nawet w niższej cenie a sprzedawca uradowany że ktoś jest nimi zainteresowany szybko mi je podłączył bezpośrednio po knightach.

Po 5 sekundach odsłuchu już wiedziałem że to jakaś pomyłka chyba albo coś w nich jest uszkodzone. Sprzedawca zmieszany tylko się uśmiechnął i wtedy wytłumaczył dlaczego Conway stoją u nich od roku a wszyscy kupują knighty po odsłuchach.

Dalsze pół godziny odsłuchu utwierdziły że conway to dla mnie zbyt zmulone kolumny (totalnie zadymione i trochę tu przegieli jak dla mnie) i nie posiadające nic w dźwięku co by mnie przyciągnęło na dłużej. Oczywiście znajdą się miłośnicy takiego grania i stwierdzą że to jest właśnie ten czar. Przestrzenność nawet na niższym poziomie jak knighty a przecież tu jest jakiś układ apolognito (czy jakoś tak) zwiększający przetrzenność. Średnica już bez takiego czaru jak z celulozowych membran knightów. Dodam że conwaye były wygrzane. Bas jakoś podbity w wyższej częstotliwości co przy części nagrań powodowało wyższe buczenie i przeciąganie. Knighty mają bardziej konturowy bas i niżej schodzący. Same kolumny conway były cięższe, szersze, płytsze i trochę niższe od knightów. Fajna tylko ta skośna maskownica. W knightach też mogli taką zrobić :). To jest tylko moja opinia na temat porównania obu modeli i mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadaczy kolumn marki Castle. Czy Waszym zdaniem warto się zainteresować tą aukcją: http://allegro.pl/castle-harlech-nie-dynaudio-bw-spendor-kef-i4130904652.html. Obecna cena wydaje się nie być zawyżona, są one już wystawiane dłuższy czas, pierwotnie za kwotę ponad 2 tys., z tego co pamiętam. Moje wątpliwości budzi stan zawieszenia głośników, tzn. przednie niskośredniotonowce mają jakby pofałdowaną gumę, widoczne jest to zwłaszcza na zdjęciu 7 licząc od góry. Mam też pytanie do posiadaczy modelu Harlech s1 - jakiej średnicy są tam gwinty kolców? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A co sądzicie o sprawowaniu Harlech'ow z zestawem Yamahy s1000 (wzmacniacz, cd) ?

 

PS

Jestem w trakcie odnawiania mojego stereo (http://www.audiostereo.pl/kolejny-nudny-temat-zakup-hifi-po-20-latach-przerwy_111295.html)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam.Mam pytanie odnośnie głośników średnio-niskotonowych w Castle Harlech s1.czy średnio-niskotonowce w castle Tay są takie same jak w Castle Harlech S1?Średnica jest taka sama 5 cali,tylko zastanawiam się nad parametrami,mocą.W Tay zalecana moc wzmacniacza dochodzi do 110 watt,w Harlech przy dwóch takich głośnikach maksymalna moc to 150 watt.Czy moc jest regulowana zwrotnicą,rezystory ,bo głośnik wydaje się być taki sam.Podobnie jest w modelu Isis,gdzie maksymalna moc wzmacniacza to 80 watt na kanał.Posiadam Harlechy S1 i potrzebuję wymienić dwa górne głośniki[popękane i powykręcane membrany].

 

Witam posiadaczy kolumn marki Castle. Czy Waszym zdaniem warto się zainteresować tą aukcją: http://allegro.pl/castle-harlech-nie-dynaudio-bw-spendor-kef-i4130904652.html. Obecna cena wydaje się nie być zawyżona, są one już wystawiane dłuższy czas, pierwotnie za kwotę ponad 2 tys., z tego co pamiętam. Moje wątpliwości budzi stan zawieszenia głośników, tzn. przednie niskośredniotonowce mają jakby pofałdowaną gumę, widoczne jest to zwłaszcza na zdjęciu 7 licząc od góry. Mam też pytanie do posiadaczy modelu Harlech s1 - jakiej średnicy są tam gwinty kolców? Pozdrawiam.

 

Witam.Gwint pod kolec w Harlech S1 to M6 .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie głośników średnio-niskotonowych w Castle Harlech s1.czy średnio-niskotonowce w castle Tay są takie same jak w Castle Harlech S1?Średnica jest taka sama 5 cali,tylko zastanawiam się nad parametrami,mocą.W Tay zalecana moc wzmacniacza dochodzi do 110 watt,w Harlech przy dwóch takich głośnikach maksymalna moc to 150 watt.Czy moc jest regulowana zwrotnicą,rezystory ,bo głośnik wydaje się być taki sam.Podobnie jest w modelu Isis,gdzie maksymalna moc wzmacniacza to 80 watt na kanał.Posiadam Harlechy S1 i potrzebuję wymienić dwa górne głośniki[popękane i powykręcane membrany].

 

 

 

Witam.Gwint pod kolec w Harlech S1 to M6 .Pozdrawiam.

 

O ile pamiętam to Harlechy S2 mają węglowe membrany, więc to raczej nei zamiennik dla S1.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najnowszej serii Castle Avon ktoś już słuchał?

 

post-23533-0-98413000-1421348599_thumb.jpg

No elegancko widzę. Myślałem że castle już nie wyda więcej nowych kolumn. Nisko średniotonowe widzę jak w Conway/Harlech (osobiście wolałbym celuloze niż węglowe) ale dochodzi wstęga pewnie bardziej szczegółowa od tych w conway/harlech.

Ciekawe czy bas-reflex czy linia transmisyjna w dużych.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to Harlechy S2 mają węglowe membrany, więc to raczej nei zamiennik dla S1.

Posiadam S1.W Castle Isis,Tay,Keep,Sewern są takie same głośniki średnio-niskotonowe,130mm polipropylen.Chcę kupić Isis bądz Tay na dawcę głośników do Harlech.zastanawiałem sie tylko nad mocą ,ale to są dane producenta zalecane pod każdą kolumnę.Przy dwóch średnio-niskotowcach w Harlech S1 maks.do 150 watt .W Castle Tay przy jednym takim głośniku średnio-niskotonowym zalecana maksymalna moc 110 watt przy 8 ohm.Czyli na to wygląda,ze głośnik ma zapas mocy powyżej 100 watt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, czy ktoś może słuchał Castle Tay? Jeśli tak to bardzo proszę o opinie, wrażenia. Zastanawiam się nad kupnem, ale było by to kupowanie "w ciemno"...

Witam.Posiadam Castle Tay jak i Castle H

Witam, czy ktoś może słuchał Castle Tay? Jeśli tak to bardzo proszę o opinie, wrażenia. Zastanawiam się nad kupnem, ale było by to kupowanie "w ciemno"...

arlech S1.Powiem tak,że Tay grają czysto ,przyjemnie,lecz brakuje im basu.Wiadomo ,że nie zejdą tak nisko jak Harlechy .Mam podpięte pod Rega Mira 3,Cd Rega Planet 2000,przewody głośnikowe vdh The Wind Mk2,interkonekt Vdh The Integration Hybrid,filtry Enacom i przewód zasilający do wzmacniacza Furutech #TS20 na wtykach Acrolinka,rodowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś znalazł gdzieś używane Knighty 2 lub sam chciałby sie pozbyć to proszę o kontakt, na pewno będę nimi zainteresowany:) Chyba , że jest jakis starszy model Castli, który gra jak Knight 2 lub lepiej w podobnej/niższej cenie, to prosiłbym o zdradzenie nazwy i odczuc z odsłuchow :)

Edytowane przez SniperX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

Właśnie przywiozłem sobie Castle Pembroke.Malutkie pierdziaweczki,przy odbiorze załamałem się widząc takie malutkie gowienka.Po podłączeniu zdziwiłem się po raz drugi.Daja radę.Oczywiscie basu jest mało,ale taki,jaki lubię.Zero dudnienia,buczenia itd.W quadralach aurum 9 na których jechałem do tej pory,góra była bardziej rozdzielcza(wstegowiec),ale dźwięk jest przyjemny,i zadziwiająco potężny.Zaskoczyly mnie pozytywnie i uważam,ze te 600pln nie zostało wyrzucone w błoto.Chyba poszukam dalej w stajni Castle'a,może Harlechy,Howardy,a może i Knighta.W każdym razie Pembroke zostaja u mnie,wiec proszę o przyjęcie do klubu.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Potrzebuje rady, tudzież pomocy. Po latach użytkowania Harlechów zaczęły się sypać membrany, jak widać na zdjęciu poniżej. Co byście doradzili z tym fantem zrobić? Czy znacie namiar na jakiegoś magica, który podjąłby się regeneracji głośników (4 szt.) czy może jakieś zamienniki. Ewentualnie skąd je wziąć.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

 

$_57.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja czekam do przyszłego tygodnia, kiedy to będę mógł porównać Dynaudio dm 2/6 z Castle Knight 2 (wszystko pod wzmakiem NAD c 356) i bardzo, bardzo jetem ciekaw co wybiorę (Knight 2 już słuchałem ale dynek dm 2/6 nigdy). Pokój niestety 11 m2 więc teoretycznie lepiej powinno być z dynaudio ale to tylko gdybanie. Jest tu jakiś jasnowidz co przewidzi, które kolumienki bardziej mi podejdą? Może zakłady? hehe. Nie wiem czemu ale coś czuję, że będą to ......

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie głośników średnio-niskotonowych w Castle Harlech s1.czy średnio-niskotonowce w castle Tay są takie same jak w Castle Harlech S1?Średnica jest taka sama 5 cali,tylko zastanawiam się nad parametrami,mocą.W Tay zalecana moc wzmacniacza dochodzi do 110 watt,w Harlech przy dwóch takich głośnikach maksymalna moc to 150 watt.Czy moc jest regulowana zwrotnicą,rezystory ,bo głośnik wydaje się być taki sam.Podobnie jest w modelu Isis,gdzie maksymalna moc wzmacniacza to 80 watt na kanał.Posiadam Harlechy S1 i potrzebuję wymienić dwa górne głośniki[popękane i powykręcane membrany].

Nie pasują, mają inną impedancję. Pasują te z głośnika centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.