Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Dołączam, mimo sporego ryzyka z Castle Knight 4, ściągnąłem nową parkę za 1600 zł + mała prowizja dla kolegi :) z HifiCorner w Edynburgu - powiem tak, jeśli tak grają niewygrzane totalnie, to już zacieram ręce, do tego świetny duet z TAG Mclaren 60 i Aune s16.

 

Wykonanie - na razie wzorcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numinous, jak już trochę posłuchasz to daj znać bo jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Jeśli chodzi o mnie to dołączę do Klubu w Święta z Castle Knight 4.

Aha- jakie kabelki, bo u mnie bezapelacyjnie Chord.

Pozdrawiam

 

Sorry za literówki ale to tak na szybko - oczywiście miało być Numik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik w tym sklepie były za pół ceny różne Castle z tej serii Knight, ale wszystko z drugiego sortu (oznaczone "grade B"). Ciekawe czy to ma coś wspólnego z tymi "wylanymi" tweetarami, jakie się trafiły ostatnio u nas. Z tym że u nas nigdy nie było takich "grade B", a może to były właśnie te partie, tylko incognito a sprzedawane jako normalne pełnowartościowe...

 

Numinous, jak już trochę posłuchasz to daj znać bo jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Jeśli chodzi o mnie to dołączę do Klubu w Święta z Castle Knight 4.

Zależy do jakich innych kolumn chciałbyś je porównać i jaki typ brzmienia lubisz. To na pewno jedne z najlepszych (nowych) podłogówek w swojej cenie (nawet w tej polskiej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz lekko ocieplone brzmienie, to barwa na pewno Ci się spodoba. Nie są to jednocześnie "ciepłe kluchy", tylko dość ekscytujące kolumny. W miarę "szybkie" i dynamiczne. Grają większym dźwiękiem niż wskazuje na to ich rozmiar, są dość niepozorne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu posiadam Castle Knight 2, zakup był dokonany wciemno i pod wpływem emocji, które grają z Yamahą A-520 w pokoju na poddaszu 5x4 z jednostronnym skosem. W niedalekiej przyszłości, chciałbym wymienić Yamahę na coś z wyższej półki. Obecnie najbardziej przeszkadza mi trochę "dyskotekowo-estradowy" bas i zbyt mała ilość detali, świetna jak na tę klasę sprzętu jest natomiast góra i sterefonia. Szukałbym (chyba) jasnego, dynamicznego wzmacniacza z punktowym basem. Słuchałem niedawno Hk 1400 i jak na moje głuchawe ucho, zagrał od dużo ciemniej od Yamahy z bułowatym i kinowym basem, co generalnie przekreśliło go ostatecznie. Lubię Toola, NIN, RATM, chociaż na obecnym sprzęcie trochę słabo to gra, ostatnio słucham też sporo jazzu (Miller, Davis, Coltrane) i muzyki filmowej. Wcześniej grałem na Akg 701i Heed Canampie i powiem, że wszystko było jak należy, tylko słuchawkowe granie na dłuższą metę było strasznie męczące. Budżet jaki mógłbym przeznaczyć, to myślę że 1500 zł max.

 

Pozdrawiam

Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Numinous, jak już trochę posłuchasz to daj znać bo jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Jeśli chodzi o mnie to dołączę do Klubu w Święta z Castle Knight 4.

Aha- jakie kabelki, bo u mnie bezapelacyjnie Chord.

Pozdrawiam

 

Sorry za literówki ale to tak na szybko - oczywiście miało być Numik

oczywiście Chord Odyssey 2 - wrażenia....zaskakująco pozytywne, świetna barwa, znakomity bas dzięki linii transmisyjnej, znakomita para z TAG Mclaren+Aune s16 i nawet braków dynamiki nie za bardzo czuję, świetne nieostre blachy, do jakichś szczegółów można się przyczepić, ale....całościowy przekaz, bajka, niemęcząca bajka, czysta przyjemność ze słuchania. Scena raczej do przodu niż sferycznie, analagowe brzmienie, sporo niemęczących szczegółów, wcale się nie gubią, potrafią być szybkie i dość dynamiczne wbrew obiegowym opiniom i opiniom Adama38, on serio musiał trafić na wadliwy transport jakiś.

 

Odsłuchiwałem je wcześniej, było bardzo dobrze.....pozytywne zaskoczenie oznacza...że jest JESZCZE lepiej niż sądziłem :)

 

Numik w tym sklepie były za pół ceny różne Castle z tej serii Knight, ale wszystko z drugiego sortu (oznaczone "grade B"). Ciekawe czy to ma coś wspólnego z tymi "wylanymi" tweetarami, jakie się trafiły ostatnio u nas. Z tym że u nas nigdy nie było takich "grade B", a może to były właśnie te partie, tylko incognito a sprzedawane jako normalne pełnowartościowe...

 

 

Zależy do jakich innych kolumn chciałbyś je porównać i jaki typ brzmienia lubisz. To na pewno jedne z najlepszych (nowych) podłogówek w swojej cenie (nawet w tej polskiej cenie).

ten sklep wykupił po prostu cały stock, czy to był grade B? Nie wnikam, gra jak grade A za cenę zabawną

 

Witam serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu posiadam Castle Knight 2, zakup był dokonany wciemno i pod wpływem emocji, które grają z Yamahą A-520 w pokoju na poddaszu 5x4 z jednostronnym skosem. W niedalekiej przyszłości, chciałbym wymienić Yamahę na coś z wyższej półki. Obecnie najbardziej przeszkadza mi trochę "dyskotekowo-estradowy" bas i zbyt mała ilość detali, świetna jak na tę klasę sprzętu jest natomiast góra i sterefonia. Szukałbym (chyba) jasnego, dynamicznego wzmacniacza z punktowym basem. Słuchałem niedawno Hk 1400 i jak na moje głuchawe ucho, zagrał od dużo ciemniej od Yamahy z bułowatym i kinowym basem, co generalnie przekreśliło go ostatecznie. Lubię Toola, NIN, RATM, chociaż na obecnym sprzęcie trochę słabo to gra, ostatnio słucham też sporo jazzu (Miller, Davis, Coltrane) i muzyki filmowej. Wcześniej grałem na Akg 701i Heed Canampie i powiem, że wszystko było jak należy, tylko słuchawkowe granie na dłuższą metę było strasznie męczące. Budżet jaki mógłbym przeznaczyć, to myślę że 1500 zł max.

 

Pozdrawiam

Sebastian.

Audiolab 8200a, jeśli stać to 8300a, jeśli nie - 8000s / Tag Mclaren, niechcący złożyłem połączenie.....znane i polecane, dodam - nie bez podstaw. Z moich doświadczeń wynika, że fajnie z nimi powinien też zagrać Atoll i wyższy Music Hall oraz Baltlab Epoca 2

 

Numik w tym sklepie były za pół ceny różne Castle z tej serii Knight, ale wszystko z drugiego sortu (oznaczone "grade B"). Ciekawe czy to ma coś wspólnego z tymi "wylanymi" tweetarami, jakie się trafiły ostatnio u nas. Z tym że u nas nigdy nie było takich "grade B", a może to były właśnie te partie, tylko incognito a sprzedawane jako normalne pełnowartościowe...

 

 

Zależy do jakich innych kolumn chciałbyś je porównać i jaki typ brzmienia lubisz. To na pewno jedne z najlepszych (nowych) podłogówek w swojej cenie (nawet w tej polskiej cenie).

http://www.hificorner.co.uk/ - to wszystko to grade B? :)

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Dołączam, mimo sporego ryzyka z Castle Knight 4 (...)

 

Możesz opisać brzmienie tych kolumn? Widzę, że mają 13-cm przetworniki. Jak wygląda bas z tych kolumn? Nie jest zbyt "chudy"?

Edytowane przez AmusedToDeath

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Możesz opisać brzmienie tych kolumn? Widzę, że mają 13-cm przetworniki. Jak wygląda bas z tych kolumn? Nie jest zbyt "chudy"?

dosyć ciemne, ale w miły sposób i bez utraty dynamiki (tzn. mają jej wystarczająco), uniwersalne. Nazwałbym je "grającymi analogową barwą" kolumnami, bez efekciarstwa...ze znakomitym, rzetelnym efektem końcowym.

 

Bas nie jest za chudy wg mnie, nie jest też krótki i punktowy, umie wybrzmieć, nie jest jednak kluchowaty, dla mnie bliski złotego środka, a dzięki linii transmisyjnej w specyficzny (znakomity) sposób jest reprodukowany (brzmi bardziej...realistycznie?) i rozchodzi się po pokoju inaczej, dla mnie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Obiecałem podzielić się wrażeniami z odsłuchu po zakupie Castle Knight 4. Niestety bardzo krótko ich słuchałem bo znowu musiałem wyjechać zaraz po świętach, ale mimo, że są one jeszcze nie wygrzane tak jak Chordy i cd Pd-50 to powiem, że jest to analogowe granie, nieagresywne i basu mi wcale nie brakuje. Gdy słuchałem Alana Taylora z nowej płyty Sacd to brzmiało to bardzo realistycznie. I niuansów też nie brakuje. Jak kable się wygrzeją myślę, że będzie dużo lepiej.

Reasumując z pełną satysfakcją zapisuj się do klubu Castle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie gdzie jest napisane ze to "grade B" czy "grade A", jak to rozróżnić? czy zdarzyło się komuś kupić knight 4 czy 5 z takimi tweeterami albo innymi wadami. Lub też znacząco gorzej grajace z nowych partii?

 

Chociaz wydaje mi się ze wina tu leży w sklepach które sprzedają duzo taniej "B grade" czyli jak wyczytałem , cytuję "“Factory B Grade stock, this means there could be cosmetic damage, but is in full working order”"

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, podziel się wrażeniami (wzmak to chyba Roksan?).

Tak Roksan kandy, tutaj pierwsze wrazenia

http://www.audiostereo.pl/castle-knight-5_119580.html?do=findComment&comment=3699391

Na pewno napisze jakąś recenzję w opiniach, ale muszę osłuchać się jeszcze.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ponad 30m/kw i do tego otwarta kuchnia, na CK5 dxwięk jest poteżny, więc myślę ze na 18 m/kw zupełnie CK4 wystarczą o ile charakter brzmienia jest ten sam bo czwórek nie słuchałem. exposure słuchałem ale model bodajze to był 3010. Model 1010 , nie słyszałem, ale z opinii to ciepło grający wzmak i oby nie było z castlami za iepło. Mój roksan gra sterylnie, więc fajnie się zgrywa z ciepłymi CK5.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jestem po wymianie wzmacniacza. Zamieniłem Arcam a90 na Music Hall a 35.2 Efekt? - jest duużo lepiej. Potwierdzam synergicxność zestawienia tych firm. Dźwięk jest naturalny, dynamiczny i przy tym nie wyostrzony. MH tchnął w CK4 dużo energii. Zamieściłem 3 filmiki na You Tube - link:

lub wystarczy wpisać Castle Knight 4. Być może ktoś zechce złożyć podobny zestaw - polecam. Dla mnie wystarczy na długie lata słuchania muzyki przez duże M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Potrzebuję jednej rady od właściciela Castle Harlech. Czy ktoś obecnie je posiada?

Mi

Mam mały problem. Nabyłem te kolumienki z wymontowanymi wszystkimi głośnikami. Głośniki wyglądają tak samo, ale jak je dotknąć to mają inny skok membrany. I teraz pytanie. Które powinny mieć większy skok, te montowane na górze czy te z czoła.

Z góry big big thx za odpowiedź.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Castle knight. Zajrzyjcie do tematu "Brzęczenie kolumny przy 160hz" i dajcie znać u kogo brzęczy

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos laczyl tu kiedys Marantza z kolumnami Castle?

 

Mysle nad Castle Knight 1 lub Castle Richmond Anniversary ktore widzialem w swietnej cenie.

 

Z tego co czytalem, niestety nie mam ich gdzie posluchac, mysle ze to moze byc strzal w 10-tke, w kwestii dodania troche "ciezkosci" i nasycenia w brzmieniu. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm. Ja mam malenkiego 510 (to samo co 610 tylko bez CD i radia fm) ktore glownie uzywam do odsluchu muzyki z USB (sa tam glownie pliki ALAC/AAC) lub streamowania muzyki, w przyszlosci dojdzie do tego jeszcze adapter z wbudowanym pre (pewnie jakis Thorens). Pokoj to 16m2. Zas sam 510 gra niemal identycznie jak np. zestaw PM6004 z rDac. Obcenie graja z Wharfedale 9.1 - najlepiej sie z nim zgraly z budzetowych kolumn.

 

Ostatnio natknalem sie przypadkiem w internecie na te Castle. Od razu mi zaswitalo, ze to moze byc to czego mi troche brakuje w Wharfedale. Wczesniej mialem inny trop, czyli pojscie w tannoy z nowej serii Mercury, ale widze ze te Castle moga okazac sie lepszym rozwiazaniem. Do tego swietnie wygladajacym. :)

 

Niestety w UK nie ma ich gdzie odsluchac, jeszcze sprobuje przedzwonic lub wyslac email'a do IAG, a jak nie to nie pomoze to kupno i wysylka z Polski w ciemno. Jak to mowia, kto nie ryzykuje ten nie ma. ;)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.