Jump to content
IGNORED

Ku przestrodze - serwis


Teo

Recommended Posts

Witam,

 

Jak uczestnicy spotkania "płytowego" w Harendzie widzieli, mam ja kabelki Audioquesta. Kupiłem je używane, konfekcjonowane zaś były przez pierwszego właściciela w W-wie na Nowogrodzkiej. Wymieniałem im niedawno zakończenia, a gdy rozlutowałem założone oryginalnie widełki, to szczęka mi lekko opadła.

 

Kabel składa się z kilkunastu oddzielnie zaizolowanych, "litych" drutów. Krótko mówiąc, w conajmniej trzech przypadkach druty te były ucięte (ułamane?) wraz z izolacją, nie wchodząc wraz z resztą końcówek do widełek. Ponieważ całość była zalana lutem, stało się to widoczne dopiero po roztopieniu tegoż. Ułamane kabelki nie wychodziły z izolacji, więc w przewodzeniu sygnału udziału nie brały. A powinny.

 

Krótko - kable "ze szpuli", zamówione na Nowogrodzkiej w formie konfekcjonowanej, przygotowywał ostatni partacz. Unikać.

Link to comment
Share on other sites

Widziałem juz takie połamane druciki w AQ. Ten model niestety tak ma, że jest bardzo trudny do konfekcji. Gdybyś miał z nią problemy, to spróbuj w HiFiClubie. Właśnie tam "ratowali" wspomniany wyżej kabel. Co prawda nie sami, ale pomogli.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Jak zakonfekcjonujesz je sobie sam - będziesz pewny właściwie wykonanej operacji i jakości połaczeń.

 

(Z tego właśnie powodu wolę robić takie rzeczy sam. Co innego oryginalnie konfekcjonowane kable przez producenta, a co innego konfekcjonowane przez byle umiejącego trzymać w ręku lutownicę i zaciskarkę. Czasami niestety robią to osoby nie mające pojęcia o lutowaniu i obchodzeniu się z materią. Nie tylko z AQ mogło Ci się coś takiego przytrafić - powinieneś z tego sobie zdawać sprawę kupując używany.

Podobnie jest z zakupem używaneym auta - przegląd i wszystkie płyny do wymiany to podstawa.)

Potem i tak na nie uważaj - są dość kruche.

Jeśli ułamanie nastąpiło przy łączówkach, w sumie nic wielkiego się nie stało. Dobrze, że to zauważyłeś.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Ano, nic się w sumie nie stało, i kabla nie trzeba "ratować" - skróciłem po prostu resztę drutków o pół centymetra. Dam to teraz komuś do oblania końcówek lutem (bajeranckim, a jak!), i założę zakręcane banany BFA z Wolumenu (BTW, po 4 zł kupowałem, a do 7 zł/szt widziałem), i będzie git. Przy okazji, umie ktoś w W-wie lutownicę trzymać, i wie, skąd wziąć lut z wszelkimi "audiofilskimi" dodatkami - wynalazkami?

 

Mętnie trochę wyszedł pierwszy post, to uściślę: kabel został spartaczony przez serwisanta zatrudnionego przez firmę z Nowogrodzkiej. Numer i nazwę każdy sam sobie dopowie. Kolejna wpadka "fachowców" od siedmiu boleści...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy mnie wzrok nie mylil, ale dawniej kilka razy zachodzilem do Audio-Klanu na Nowogrodzka. Patrze, a tu "Misiek" za lada lutuje jakies kable dymiaca lutownica jednoczesnie mamroczac do klienta. Skojarzylem, ze konfekcjonuja Siltecha (i pewnie inne). Jesli tak wyglada fachowy montaz, to ja od nich nie kupie kabla.

Link to comment
Share on other sites

Też widziałem jak subiekt z Nowogrodzkiej obcinał końcówki kabli - "w powietrzu" - na krzeselku odsłuchowym pod ścianą. Lutownica leżała obok... Ja do takich operacji robię sobie miejsce na biurku, a wtyczki do lutowania często mocuję w małym imadle :(

Link to comment
Share on other sites

RCM potwierdzam ,bylem u nich z kabelkiem furukawy, byl brak styku na przewodzie hiperbalans.zrobil to na poczekaniu wlasciciel, oczywiscie gratis sprawdzil oba kabelki po usunieciu usterki i jeszcze przepraszal choc tych kabli wcale u nich nie kupowalem

Link to comment
Share on other sites

z racji bliskości rcm czesto tam wpadam, z właścicielem lubię pogawędzić,

ciekawy człowiek, jeśli chodzi o winyl to nie znam lepszego i droższego sklepu ( najtańsze ramię sme ponad 2500 zł ) , jeśli chodzi o obsługę to na 6 . powtarzam się z innym wątkiem ale będą na AS z winylem - polecam , jest czego posłuchać.

W nitty gritty wyczyściłem sobie starego Cohena - byłem pod wrażeniem dźwięku który usłyszłem po umyciu płyty, jakby ktoś wyczyścił szybę niemytą przez 2 lata.

pzdr

207

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.