Skocz do zawartości
IGNORED

...a radio w głośnikach gra..


przemas_astro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Koledzy,

 

mam taki problem. Otóż posiadam obecnie nową końcówke mocy GC made by pkrecz i zauwazyłem, że o ile wczesniej gdy grałem na zestawie Azur 640A+640C to w kolumnach byłagłucha cisza gdy nie leciała muzyka, teraz po podłączeniu Azura do GC jako końcówki mocy w kolumnach cichutko słychac stacje radiową. Fakt, mieszkam w centrum miasta i strasznie jest tu gęsto od wszelkich fal elektromagnetycznych, ale nie wiecie czym to moze być spowodowane i ewentualnie jak się sobie z tym poradzić. Nadmieniam, że niedługo wyprowadzam się troche dalej od centrum, czy ten efekt może zniknąć?

 

Pozdro,

 

Przemas

 

ps. ale GC gra cudownie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dawno temu , chyba jeszcze w stanie wojennym , słyszałem coś takiego na Telosie z podłączonym mikrofonem. Widocznie jest jakieś L i jakieś C , które razem tworzą obwód rezonansowy dla pewnej częstotliwości radiowej . To dobrze ,że masz cichutko , bo tamto szło dość głośno :)

O ile pamiętam to były fale krótkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dac w szereg z sygnalem na wejsciu maly dlawik na perelce z ferytu i ew. malutki kond. za nim do masy. Sprawdz tez czy odpiecie cd pomaga? a moze gc wzbudza sie na wcz? wstaw feryt jak nie pomoze to dalej koledzy podpowiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie podłączoną do masy oudowę GC albo niewłaściwy interkonekt (plceionka bez oplotu?) bez pożądnego ekranowania od zakłoceń RF. Spróbuj dać na wejścia kondensatory 220pF równolegle do masy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czypowinienem o tym pisac bo to brzmi jak opowieści o kęgach w zbozu lub ludziach z zaświatów przemawiających przez telewizor ale ... moje głosniki cichuteńko graja nawet wtedy gdy nie sa podłaczone do wzmacniacza kablami głosnikowymi. wystarczy ,że właczę odtwarzacz i wzmacniacz ale odłaczę głosniki. Przystawiam ucho do membrany i słysze muzykę .Cuda panie , cuda ! Ksiądz powiedział że nie wypowiada sie w sprawie bo mu kuria zabroniła a ja kombinuje jak tu marketing zrobić i bilety sprzedawać .

PS.

Te głosniki faktycznie maja filtry RLC na rezonans magnezowej membrany ale to jest 4-5 kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencie Moulder

wstaw kawałek grubej blachy między wzmacniacz a głośnik.

A może to wzmacniacz 'gra'? Oproniki drutowe mają na tyle indukcyjności, że mogą coś tam wydawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w szkole, kiedyś kręciłem jeśli mozan to nazwać kręceniem na jakimś gównie LDMa taki mały koncercik w szkole, i mi radio grało z paczek :P Co prawda Gliwice, 200m od gliwickiej radiostacji ale jaja niesamowite. Nic z tym nie mogłem zrobić i jakośkoncert przeszedł ale śmiech był :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy to ma coś wspólnego ale w zamirzchłych czasach w tv na 2 słuchalem milicji trwalo to dość dlugo i jak samo sie pojawiło tak i samo znikło .Nie mam pojęcia czemu.POzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Seniczem.

 

Pewnie Ci się coś wzbudza na w.cz.

 

Efektem tego jest nie tylko odbiór radia, ale także pogorszenie parametrów wzmacniacza.

 

Sprawdź dokładnie prowadzenie masy i jakość połączeń.

 

Filtr na wejściu też może częściowo pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pokonany? jak nie to trzeba zrobic tak:

sprawdz czy r. gra na innym sprzecie np. na drugim cd lub na tunerze he he

jesli nie to przyczyna moze byc w cd lub kablach polaczeniowych.

Jesli filtr nie pomogl i radio gra w samym wzm to trzeba znalezsc przyczyne w ukladzie. Warto dac w szereg z wej jakis rezystor np. 1k a nawet 10k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jest tak:

 

1. wypiałem interkonekty z GC tak, że tylko klumny sa podłączone i radio dalej gra...

2. dziś zauwazyłem (kurde ale jaja, dopiero teraz...), że na dachu mojego wieżowca stoi jebitna antena telefonii komórkowej...

3. jesli ta antena cos wzbudza, to czemu nie wzbudzała nic w systemie z samymi Azurami?

 

I co wy na to?

 

Przemas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Azurze się nie wzbudza, bo ma on elementy, które zabezpieczają przed tymi zjawiskami. Gainclone to wersja minimalistyczna i takich zabezpieczeń nie ma. Można to zrobić również w GC, ale pewnie trzeba byłoby się pogodzić ze zmianą brzmienia ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.