Skocz do zawartości
IGNORED

Fotografia - Wasze najlepsze strzały


Viniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Sine Metu napisał:

I dlatego podróżowanie po świecie nie ma zupełnie sensu - bo rzeczywistość nie jest taka jak na tych wszystkich podkręconych fotkach emoji6.png

Wcale nie musi być. On tak to widzi. To jego zdjęcia. Robi je sobie jak mu się podoba.

21 minut temu, xajas napisał:

Czy zadaniem fotografii jest wierne oddanie rzeczywistosci, tego co sie fotografuje?

Tak.

Jeśli jesteś technikiem kryminalistycznym i robisz fotki miejsca zbrodni dla potrzeb śledztwa. ?

W każdym innym przypadku już niekoniecznie. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
To bys sie zdziwil. Bylem w wielu miejscach ktore on fotografowal i nie powiedzial bym zeby bardzo odbiegaly od 'oryginalu'.
Jeżeli tak jest, to po co korzystać z Lightroom?
Czy zadaniem fotografii jest wierne oddanie rzeczywistosci, tego co sie fotografuje?
A to zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, xajas napisał:

Czy zadaniem fotografii jest wierne oddanie rzeczywistosci, tego co sie fotografuje?

Nigdy w życiu, fotografia służy do czegoś innego.

W fotografii chodzi o wywołanie emocji, czy to fotografia landszaftowa czy portretowa czy produktowa (tym bardziej reporterska)

I samo cyknięcie jest tylko cyknięciem, potem trzeba tak "spreparować" zdjęcie by były najwierniejsze zamysłowi fotografa i oddały jak najwierniej jego emocje albo przynajmniej emocje które chciał wywołać. ?

Oczywiście dobrego fotografa poznamy po tym, że środki użyte do uzyskania tego efektu nie przytłaczają i nie są już formą samą w sobie... co niestety  u 99% fotografów jest nagminne ?

Ale cóż taka modę mamy w dobie srajfonów i szajsungów. Niestety ilość w tym wypadku ni jak nie idzie w jakość. Widać to doskonale gdy się szuka jakiegoś dobrego zdjęcia (nawet nie piszę wybitnego) i trzeba przewalić pierdylion gniotów by w końcu coś sensownego znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, boomaga napisał:

W fotografii chodzi o wywołanie emocji, czy to fotografia landszaftowa czy portretowa czy produktowa (tym bardziej reporterska)

Dokładnie. Zdjęcie ma uderzyć. W każdym sensie interpretacyjnym. I nie do wiary, ile szczegółów wchodzi w grę! Dobre zdjęcie czasem wyjdzie każdemu. Przy rozpowszechnieniu telefonów komórkowych mamy miliardy pstryków dziennie. Z czystej statystyki wynika, że kilka musi być doskonałych, setki świetnych, tysiące bardzo dobrych a miliony dobrych.

Ale amator jest dzieckiem przypadku - czasem mu coś wyjdzie. Natomiast zawodowiec i zaawansowany amator WIE CZEGO CHCE, zdaje sobie sprawę jaki efekt chce osiągnąć. Czy osiąga to w polu, czy w Lightroomie - to już odrębna kwestia. Ja wcale nie dyskredytuję mistrzów obróbki cyfrowej - to taki sam skill, jak dawniej mistrzostwo w analogowej ciemni.

Czasem zdarza się że mistrzowie wyspecjalizowani w jakiejś dziedzinie fotografii ujawniają swój warsztat. I szczeka opada, ile szczegółów muszą brać pod uwagę, by osiągnąć doskonały efekt. Fotografia to nie tylko sztuka ale również najwyższej klasy rzemiosło.

Tutaj zdradza swoją kuchnię artystka portretująca konie - bardzo wąska specjalizacja. I ogrom wiedzy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, il Dottore napisał:

Tutaj zdradza swoją kuchnię artystka portretująca konie - bardzo wąska specjalizacja. I ogrom wiedzy!

http://chmielewskafoto.pl/praktycznie-o-fotografii-koni-jak-wykonac-dobry-klasyczny-portret/

Wiedza bardzo klasyczna. Ja bym to raczej nazwał: „Jaki koń jest każdy jeden widzi".

Polecam obejrzenie album "Konie Janowa" (z Wydawnictwa Benkowski) młoda pani ze swoimi uwagami wypadnie bladzieńko jak młody youtuber żebrzący o lajki ? .

Choć ciekaj, ciekaj....

Wróć.

Dla totalnych amatorów złote rady ?

Tylko się zastanawiam jaki amator fotografuje rasowe konie?

Kurła, ale mając srajfona przecież może wszystko fotografować...

a kto mu zabroni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach fotografii analogowej najsławniejszym fotografem koni była Zofia Raczkowska. Zmarła w 2013.

Miała jakieś tajne patenty na zabawę w analogowej ciemni i jej dzieła wyglądały jak obrazy. To była wielka umiejętność. Dzisiaj z całym tym softem jest dużo łatwiej uzyskać podobne efekty ale i tak do poziomu Raczkowskiej mało kto się zbliża.

To jest przykład jak rzemiosło płynnie przechodzi w sztukę.

365eb9dc409195e55ce9bf8bf21a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, il Dottore napisał:

Tak.

Jeśli jesteś technikiem kryminalistycznym i robisz fotki miejsca zbrodni dla potrzeb śledztwa. ?

W każdym innym przypadku już niekoniecznie. ?

Mylisz fotografowanie z twórczością grafika komputerowego i jego możliwościami.

Fotografia od zarania była zatrzymaniem/uchwyceniem chwili w kadrze aparatu, a nie jego tworzeniem.

Każdy ma komórkę i aparat, a nie każdy jest fotografem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

Dzisiaj z całym tym softem jest dużo łatwiej uzyskać podobne efekty ale i tak do poziomu Raczkowskiej mało kto się zbliża.

 

Równie dobrze możesz coś namalować, albo sobie kupić grafikę i ją obrobić, będzie ładniej, ale co to ma wspólnego z fotografią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mylisz fotografowanie z twórczością grafika komputerowego i jego możliwościami.
Fotografia od zarania była zatrzymaniem/uchwyceniem chwili w kadrze aparatu, a nie jego tworzeniem.



Bzdura


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, fetek said:

korzysta ktoś z 28/30/35 mm na FF ?

Ja mam  nikkora 28 f1.8 i sigme 35 f1.4. Używam czasami, ale zoom jest bardziej praktyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marecki marek napisał:

Ja mam  nikkora 28 f1.8 i sigme 35 f1.4. Używam czasami, ale zoom jest bardziej praktyczny.

zdecydowałem się na zmianę systemu, padło na sony i teraz nie wiem co dalej.. mam kasę tylko na jedno szkło.. 50 1.4 VS 24-70 2.8 plus ewentualnie 35/2.8 bo fajne małe kompaktowe i za 1000 zł. 

zoomów nie używałem od dobrych 5 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

korzysta ktoś z 28/30/35 mm na FF ?

Z tej szerokości na FF mam tylko 35mm. A tak to zooooooom 12-24mm (pierwsza wersja Sigmy, bardzo słaba optycznie ale na 12mm fotki są spektakularne). ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14276013411_71b8241c16_o(1).jpg

7867830196_a58dfd8ae2_o.jpg

To wyspy Skellig. Kształt tej odległej znany każdemu, bo tam Gwiezdne Wojny kręcili. ?

5677166789_89ca1d8d91_o(1).jpg

A to Mały Skellig. Skały są białe, ponieważ obsrane. ? Największa na świecie kolonia głuptaków. ? A na tych półkach skalnych na dole wylegują się foki. Nie wolno tam przybijać, bo to rezerwat przyrody.

 

5679087485_f2e5f4538e_o.jpg

12mm rządzi! ?

5660753236_eb8553c2c2_o.jpg

Kurde, może jednak zostawić sobie FF? Jutro planowałem cały majdan do Żyda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przecież kupić dużo lepszą Sigmę 12-24mm Art za 1500€ a odpowiednik Fuji na APS-C 8-16mm chodzi po niemal 2000€, choć podobno optycznie jeszcze lepszy od tej wypasionej Sigmy. Canon z kolei startuje już od rektilinearnych 10mm ale cena - oczy z głowy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, fetek said:

zdecydowałem się na zmianę systemu, padło na sony i teraz nie wiem co dalej.. mam kasę tylko na jedno szkło.. 50 1.4 VS 24-70 2.8 plus ewentualnie 35/2.8 bo fajne małe kompaktowe i za 1000 zł. 

zoomów nie używałem od dobrych 5 lat.

To jest oczywiście tylko Twoja decyzja. Wiesz co i jak fotografujesz i jeśli dasz radę z 50 to będzie OK. Ja od kilkunastu lat zaopatrzyłem się w różniste obiektywy (stałki), ale dalej chyba 90%, albo i więcej używam 24-70. Zmiana systemu czasem kusi, ale co to zmieni, tylko nowe zakupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, marecki marek napisał:

używam 24-70.

Bardzo jestem z siebie dumny bo bez patrzenia do flickra wiedziałem, że to Kuba. ?

Obejrzałem całą galerię - extra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, il Dottore said:

Bardzo jestem z siebie dumny bo bez patrzenia do flickra wiedziałem, że to Kuba. ?

Obejrzałem całą galerię - extra!

Miałem ambitny plan jechać na dwa miesiące po Kubie rowerem, ale teraz to nic nie wiadomo jakie plany ma virus. Po drugie to ekonomia się posypała i od kilku dni w sklepach tylko dolary (na Kubie). Trudno coś zaplanować bo w tak ciekawych czasach żyjemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Sine Metu said:

I dlatego podróżowanie po świecie nie ma zupełnie sensu - bo rzeczywistość nie jest taka jak na tych wszystkich podkręconych fotkach emoji6.png

Ja nie widzę tu dużego  podkręcania  na FS. Po pierwsze długi czas naświetlania ze statywem i filtrami to daje efekt rozmycia wody. Drugi sekret to światło bo  zdjęćia robione o wschodzi czy zachodzie słońca są lepsz niż za dnia. Jeżli pojedziesz z wycieczką wszystko wygląda inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze te „naturalne“ metody z dlugimi czasami od razu poznac po selektywnym dzialaniu na te elementy, ktore sie poruszaja. Reszta pozostaje ostra. Ale wiekszosc cytowanych „zmiekczonych, zdekusowanych“ zdjec to cyfrowa obrobka, co najlatwiej poznac po lokalnie rozmytych krawedziach stalych objektow.

To samo dotyczy manipulacj/obrobki HDR/Gradacji. Wystarczy popatrzec na jasne otoczki (hallos) wokol kontrastowych elemenow (galezie drzew itp.), to od razu wiesz co jest grane

 

Ktos, kto sie takimi efektami bawil, szybko rozpoznaje je na obcych zdjeciach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

To samo dotyczy manipulacj/obrobki HDR/Gradacji. Wystarczy popatrzec na jasne otoczki (hallos) wokol kontrastowych elemenow (galezie drzew itp.), to od razu wiesz co jest grane emoji3.png

 

Ktos, kto sie takimi efektami bawil, szybko rozpoznaje je na obcych zdjeciach

HDR powinno się składać z kilku zdjęć o różnych EV, jeśli zrobisz to dobrze to efekt halo nie istnieje, jest też automatyka która potrafi go usunąć.

7 godzin temu, marecki marek napisał:

To jest oczywiście tylko Twoja decyzja. Wiesz co i jak fotografujesz i jeśli dasz radę z 50 to będzie OK. Ja od kilkunastu lat zaopatrzyłem się w różniste obiektywy (stałki), ale dalej chyba 90%, albo i więcej używam 24-70. Zmiana systemu czasem kusi, ale co to zmieni, tylko nowe zakupy.

Obecnie na ASP-C biegam tylko z 35 1.4 ale nie ukrywam że czasem chce się inaczej.

Mam D7200.. niestety po przesiadce z topowych puszek ten aparat mnie tylko wq... zaś AF wymaga czasu, skupienia i kontroli... większość i tak sprzedałem więc zmiana systemu w mojej sytuacji to żaden problem.

Generalnie miał być set na okazje, wyjazdy... i dziecko, które jest zbyt wymagające dla obecnego układu namierzania.

8 godzin temu, il Dottore napisał:

Z tej szerokości na FF mam tylko 35mm. A tak to zooooooom 12-24mm (pierwsza wersja Sigmy, bardzo słaba optycznie ale na 12mm fotki są spektakularne). ?

SamyangAF35mmF28FEinhand2.jpg

używki nawet za 800 zł, nowy około 1200 zł. Optycznie poziom droższych szkieł, największy problem tego szkła to AF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, xajas said:

Tak, tylko ze te „naturalne“ metody z dlugimi czasami od razu poznac po selektywnym dzialaniu na te elementy, ktore sie poruszaja. Reszta pozostaje ostra. Ale wiekszosc cytowanych „zmiekczonych, zdekusowanych“ zdjec to cyfrowa obrobka, co najlatwiej poznac po lokalnie rozmytych krawedziach stalych objektow.

To samo dotyczy manipulacj/obrobki HDR/Gradacji. Wystarczy popatrzec na jasne otoczki (hallos) wokol kontrastowych elemenow (galezie drzew itp.), to od razu wiesz co jest grane emoji3.png

 

Ktos, kto sie takimi efektami bawil, szybko rozpoznaje je na obcych zdjeciach

Ja nigdy nie opanowałem tych technik, ale posołkowałem się gotowcami foto efex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marecki marek napisał:

Miałem ambitny plan jechać na dwa miesiące po Kubie rowerem, ale teraz to nic nie wiadomo jakie plany ma virus. Po drugie to ekonomia się posypała i od kilku dni w sklepach tylko dolary (na Kubie). Trudno coś zaplanować bo w tak ciekawych czasach żyjemy.

ładne rejony odwiedzasz, rozumiem że sprzęt ubezpieczasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, fetek said:

ładne rejony odwiedzasz, rozumiem że sprzęt ubezpieczasz?

Kupuję ubezpieczenie, ale nie na sprzęt. Na Kubie jest bezpiecznie, ale sprzęt mam cały czas przy sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marecki marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Robiles takie HDR? To pokaz czy tego efektu nie widac

niestety kociego tyłka w HDR ani DRI nie mam.

2 godziny temu, marecki marek napisał:

Kupuję ubezpieczenie, ale nie na sprzęt. Na Kubie jest bezpiecznie, ale sprzęt mam cały czas przy sobie.

chodziło mi głównie o uszkodzenie sprzętu, potem ewentualną kradzież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, fetek napisał:

chodziło mi głównie o uszkodzenie sprzętu, potem ewentualną kradzież.

Typowe ubezpieczenie podróżne obejmuje też rzeczy ale do określonej kwoty. Zapewne zależy to od ubezpieczyciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xajas napisał:

 


Bzdura


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak ktoś ukuje nową definicję na fotografa z komórką w ręku to rozumiem, że tobie to wystarczy.  OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Jak ktoś ukuje nową definicję na fotografa z komórką w ręku to rozumiem, że tobie to wystarczy.  OK.

A czy potrzebujemy na wszystko takie definicje?

 

To tak, jak usilna proba Babatulara wmawiania nam co jest High-End a co nie ?

Ja tego nie potrzebuje i cykam czym mi sie podoba i co mi sie podoba  

 

BTW.

Jestem pewny, ze znajda sie artysci, ktorzy zrobia lepsze i ciekawsze zdjecia komorka, niz my wszyscy razem wzieci naszymi pelnoformatowymi "puszkami" i jasnymi "sloikami" ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:

A czy potrzebujemy na wszystko takie definicje?

 

To tak, jak usilna proba Babatulara wmawiania nam co jest High-End a co nie ?

Ja tego nie potrzebuje i cykam czym mi sie podoba i co mi sie podoba  

 

BTW.

Jestem pewny, ze znajda sie artysci, ktorzy zrobia lepsze i ciekawsze zdjecia komorka, niz my wszyscy razem wzieci naszymi pelnoformatowymi "puszkami" i jasnymi "sloikami" ? 

Sam się regułką posłużyłeś, nie ja. 

A pewnie, ze zrobią, ja tego nie kwestionuję.

Mnie chodzi o to, że według mnie moment kiedy ze zdjecia robi sie "dzieło" fotoszopa jest płynne. Im go mniej tym lepiej, bo w pewnym momencie to juz nie jest zdjęcie.

Zdjęcie było baza do powstania fotoszopowego "dzieła"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, xajas napisał:

Jestem pewny, ze znajda sie artysci, ktorzy zrobia lepsze i ciekawsze zdjecia komorka, niz my wszyscy razem wzieci naszymi pelnoformatowymi "puszkami" i jasnymi "sloikami"

Dokładnie tak! Fotograf robi zdjęcia a nie sprzęt! Choć oczywiście jakieś minimum przyzwoitości zawsze się przyda.

A choćby i dla lepszego samopoczucia... ?  Kiedyś na Teneryfie spotkałem Niemca obwieszonego zabawkami, pogadaliśmy sobie i było mi bardzo miło, jak na końcu zapytał skąd jestem. Ja mu mówię że z Polski a klientowi mina się wyraźnie wydłuża... ? No bo jak to? Polski Untermensch ma lepsze zabawki niż Rasa Panów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.