Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Physic Virgo 2 - KLON


kubedes

Rekomendowane odpowiedzi

lancaster, 23 Paź 2006, 10:40

 

>Wczoraj mialem okazje posłuchać oryginalnych Virgo2.

 

Z Twojego opisu cos mi to wygląda na oczywistego'muła' ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew, 23 Paź 2006, 11:15

 

Mam , ale poczekaj jak skończę swoje , moze nie ma sensu dokładac tego magnesu . Może i tak będzie kicha . Z reszta jak chcesz to magnesy leżą i czekaja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster

 

Ja bym jednak najpierw pomierzył i posłuchał tych klonów od kubedesa bo Piotrek zastosował nieco inne głośniki i może nie byc tak fajnie jak w oryginale ( a może fajniej ! ).

Zbieramy się do tego od kilku miesięcy ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, zbierzcie się Panowie i machnijcie te pomiary, bo kurcze oryginały grają bardzo fajnie. Może lekko misiowato, ale też bardzo soczyscie, a melodyjność i realizm wokali(pomimo, że średnica nie jest wypchnięta)-super.

Już sie zdecydowałem, ze na średnich tonach głośnik max 12cm(może nawet ta vifa co w AP). Na górę metalowy Seas, ciąć to bedzie mozna przy 4KHz spokojnie.

A od dolu to jeszcze dobrze nie wiem, czym to podeprzeć.

Cały bajer w tych kolumnach jest taki, ze poprostu chce sie tego sluchać, nie biegasz z płytami na podmiankę, tylko czekasz co bedzie dalej...i tak do ostatniej nuty.

Będę przynudzał, ale Mite też tak troche maja(dlatego z nimi żyję), ale nieporownywalnie slabiej.

Większość zestawów przy takich Virgo gra technicznie, a tu mamy muzykę kosztem detalu, ale jest to zrobione w taki sposób, ze o utracie przejrzystosci nie ma mowy, a analitycznosc i przyciaganie uwagi jakimiś aspektami brzmienia zostało zastąpione przez świetną muzykalnosć , wręcz melodyjność.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP Virgo III to dla mnie wzorzec układu trójdrożnego więc Virgo II jako pierwowzór tez musiały byc niezłe . Słuchałem tylko raz tych dwójek i nie pamiętam dokładnie więc sie nie wypowiadam .

Jednak trzeba pamiętać o pewnym ,,drobnym niuansiku " - ta elektronika za cenę średniej klasy auta też robi swoje .

PS

W sprawie wooferów to ja bym sie nie martwił , jest duża komora więc mozna je daleko rozsunąc i już . Nie będzie idealnie ale i tak świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na średnicę polecam Relevatorka... 15M4531K00, to siedzi chyba wtych sonusach cremona..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wiem że ta cena ;) ale... w Audiocomponents taniej... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat, revelatorek z cremon bardzo smaczny, ale taką średnicę jak wczoraj to słyszałem w warunkach domowych drugi raz. Pierwszy raz to były Dantechy u Genesisa, a drugi raz wczoraj.

W obu przypadkach głośnik średniotonowy był ok 10cm. Coś jest w tych "bajkach" graafa;)

Adam, ten CEC+CEC DX71, zagrał na poziomie rekinowego tuningowanego Philipsa, pewne aspekty miał lepsze, pewne słabsze. A Drakula rekinowa+preamp lampwy miała średnicę conajmniej na poziomie tej z KT88. Bas i góra słabsze. Bas sporo, a górę co kto lubi w zasadzie. Rozdzielczosc podobna, z Drakuli blachy były bardziej metalowe, ale też suche, z KT88 perliste, ale też dosłodzone. To co mnie wczoraj urzekło to właśnie średnica, kumpel obok coś mówi, a z głosników ktoś śpiewa równie naturalnym głosem. Pełny, ze świetnym konturem i bez nienaturalnych sśśśććććssspppfffśśśś sybilantów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster, 23 Paź 2006, 10:42

 

>...tylko tak jak kolega wyżej napisał, trzeba je zrobic nieco szersze, bo glośniki basowe nie wejdą

>naprzeciwko siebie.

>Chyba, żeby je rozsunąć.

>Co myślicie?

 

w moich klonach ścianka "przed ścięciami" ma tyle ile w oryginałach z dokładnością do 2 mm.

cała skrzynka jest 10mm szersza - scięcia są większe.

W oryginałach są wyokrąglone ja mam ścięte na prosto.

Powód jest taki że nie znalazłem zakładu który mógł to dla mnie wykonać.

 

Na basowce można spróbować dać Peerlesy HDS. Taki są aplikowane w nowszych konstrukcjach AP.

To są nowsze konstrukcje od zastosowanych Vif, poza tym te głośniki już nie są produkowane.

Z tego co zeznawał arturp to średnitonowów też już nie ma w audiocomponents.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u Kubedesa misowatego basu nie słyszałem, a skoro w oryginałech taki jest .... :D

 

>Lancaster

A Rekinowa Drakula to pewnie na XLR nie chodzi, co? Wersje na RCA pokazywał bynajmniej na KAiM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magazynier, rekinowa Drakula jest singlem. KLiedy na KAiM ją pokazywał? Nic nie słyszałem?

Co do Virgo, to sami widzicie jakimi cieniutkimi drucikami jest okablowana ta kolumna. elementy też nie jakieś hi-end.

Mialem nadzieję wycisnac z klona wiecej niż oryginał, ale jeżeli nie ma juz tych głośników, to nie ma co sie wytrząsac.

zrobię trójdrożniaka na innych, ale koncepcja podobna.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sobie posłuchaliśmy kolumn jak poniżej.

Po odsłuchu klonowanie Virgo odpuszczam sobie.

Wnioski z dzisiejszego słuchania: wokale zenskie, chórki, gitary - to Virgo odtwarzają świetnie

wokale męskie, fortepian - tu już sporo(delikatnie powiedziane) słabiej.

Jak nietrudno sie domyślić mój pierwszy, dosć krótki kontakt z tymi kolumnami odbyl sie z materialem z pierwszej grupy.

Dziś posłuchaliśmy dłużej i bardziej różnorodnej muzyki.

Virgo grają trochę jak zestaw satelita-sub. Pewne aspekty odtwarzaja świetnie, inne mocno tak sobie.

O porównaniu z klonami Mite nie będe pisał, bo mi nie wypada, a i tak sam do tej pory nie mogę uwierzyc w to co słyszałem;)

W kazdym razie Virgo przy Trianglach Cellius grają dxwiekiem lekko ospałym, jednak z lepszymi wokalami(żenskimi).

Knopflera na Virgo w porównaniu z Celliusami nie dało się słuchać. Ogólna żywość i szybkość również zdecydowanie po stronie Celliusów...tyko te świetne babskie wokale w Virgo.

Niestety Knopfler na tych kolumnach też miał babski:)

O wysokich tonach Virgo nic nie napiszę, bo kolumny są w tym aspekcie dosć oszczędne, a to co słychać wystarcza do słuchania muzyki, bez drażnienia słuchacza. Tak bym to ujął.

Mam nadzieję, ze brzmienie oryginalnych virgo ma sie nijak do klonów.

Tzn, że klony grają o niebo lepiej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę przychylić się do opinii lancastera. Moje zdanie o Virgo 2 jest dość zbieżne z tym co powyżej. Dodam tylko tyle, że bas prezentuje się nieźle, górna średnica (żeńskie wokale) jest wysokich lotów. Odtwarzanie dolnej srednicy (niższe rejestry fortepianu, męskie wokale) niestety poniżej oczekiwań. Dominuje pierwszy plan, natomiast rozciągnięcie sceny wgłąb pozostawia sporo do życzenia. Góra niemęcząca, ale też mało wyrafinowana.

Ogólnie jestem zawiedziony, gdyż spodziewałem się więcej.

Lancasterowi nie wypada, ale ja napiszę.

Klony Totem Mite w wersji stojącej zagrały moim zdaniem dźwiękiem prawdziwszym. Scena lepiej rozbudowana wgłąb, nieco mniejsza namacalność wokali żeńskich, oraz pewne ograniczenia w rozciągnięciu basu. Za to męskie wokale, oraz oddanie atmosfery nagrania zdecydowanie na plus. Największy szok, to fakt, że góra była dużo lepsza niż z Virgo2. Wybrzmienia talerzy, ładna barwa to tylko niektóre z pozytywów.

Wiem, że lancaster użył doskonałych komponentów do budowy zwrotnicy, ale jestem pod wrażeniem, że tyle udało się wyciągnąć z głośników Tonsila !!!

Tak jak Virgo2 nie byłem zachwycony, tak o Mite muszę powiedzieć, że miło mnie zaskoczyły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, Panowie, ta maślanka pełni role pocisku znanego z oryginalnych koncepcji Totema czy może jest to środek zaradczy na syndrom dnia wczorajszego :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mag, maślana była moja. Przepadam za nią! Nie ma nic lepszego niż mrągowska:)

A tak serio, to chyba jeszcze nigdy nie słyszałem kolumn, ktore w zależnosci od materiału grają tak fajnie/do dupy jak Virgo2.

Tak, ze Panowie, jeżeli wasze klony grają piknie, to nic tam nie ruszajcie celem upodobnienia do oryginałów, bo wierzcie na słowo: dobrze jest - jak jest.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam swoje trzy grosze.

Po entuzjastycznych opiniach, jakie Virgo 2 dostały niegdyś w prasie audio stały, się one dla mnie obiektem marzeń. Wreszcie po jakimś czasie udało mi się ich posłuchać w baaaardzo doborowym towarzystwie: CD - Classe, pre - Audionet, końcówka - Gryphon (niestety nie pamiętam symboli - ale ogólnie to raczej wyższa półka). Jak zobaczyłem to zestawienie, to już miałem ciary na plecach, ...no ale na tym się niestety skończyło. Zestaw niczym specjalnym mi nie zaimponował, grało przyzwoicie, nic więcej.

Po jakims tam czasie na rynek weszły AP Virgo 3. Opinie w prasie, same och i ach!!! No i znowu zdarzyło mi się ich posłuchać w towarzystwie również niezłym: Audio Areo Capitole, pre/power Plinius. Nie wiem, czy mam do AP już pecha, czy może pod wpływem emocji głuchnę, ...nie wiem, ale to zestawienie było dle mnie totalna porażką. Płaski, lichy dźwięk bez emocji - totalna klapa.

Natomiast jeszcze wcześniej słyszałem malutkie Sparki z zestawem Cyrusa i muszę powiedzieć, że bardzo byłem zaskoczony, pozytywnie zaskoczony. Miły, przestrzenny i duży dźwięk.

>lancaster

Dlatego właśnie troszkę zaniepokoił mnie Twój entuzjazm po odsłuchu Virgo 2.

Po kolejnym Twoim wpisie troszkę się uspokoiłem;)

 

Podsumowując, nie twierdzę, że AP robi słabe kolumny, może jednak wymagają one właściwego dobory sprzętu towarzyszącego. Lampka może jakaś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster,

 

A ja jak zwykle offtopic. W Mite jedziesz nadal na "zwykłych" rezystorach, czy już zapodałeś jakieś milsy czy caddoki?

 

Ostatnio zamówiłem milsy 3 i 3.3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacek, rezystory mam tanioche z Polinku(3zł/szt) i nie mysle zmieniac:)

 

grip, teraz to dopiero zapodam herezję:

W zeszłym roku na AS grały AP Scorpio(to takie Sparki zdaje sie z dodatkowymi basami z boku), podpięte to było do kina domowego i akurat szedł koncert Jarrea. Obok stały Caldery podpięte do lampy BATa(zdaje sie, w kazdym razie spore cholerstwo).

Mogę zwalic tylko na swoje nieosłuchanie, ze bardziej(duzo bardziej) podobał mi sie dxwiek tańszego systemu.

Co do AP V2 reckę z MiHF czytałem kilka razy do roku podobnie jak Ty totalnie napalony na legendę;)

A wizualnie podobają mi sie nadal, chociaż na dzień dzisiejszy są dla mnie konstrukcja obojętną.

Redaktorzy to mają pisane:)))

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lancaster, a nie mówiłem, że było zmulone? :-)

 

Słuchaliscie zamulonych kolumn i zestawu. Trzeba szukac innej elektroniki. AP sa bardzo na to czułe - to nie sa kolumny dla 'zamulaczy'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar, co do zestawu powiem tak: nie wiem jak wzmacniacze, bo narazie porównywalismy tylko z np GC, Tripathem, Krellem400-ką, MF A5 i to chyba wszystko. Ani Drakula Rekinowa, ani Feder Piotra nie wykazały przy powyższych śladów zmulenia. Różnice w charakterach dźwieku - jak najbardziej. Z niektórymi paczkami niektóre wzmaki(wymienione wyżej) prowadzą bas lepeij inne słabiej, ale po dobraniu kolumny-wzmak klopotów z kontrolą basu-rytmicznoscią nie ma. Przynajmniej taki amator jak ja tego nie słyszy:)

Za to są wzmaki grajace nieco bardziej sucho-Tripath, Krell, jak i bardziej soczyscie Feder, Drakula.

No i są takie po środku np. GC, A5 ze sporym wskazaniem na GC(z wyjatkiem ciągniecia duzych kolumn)

Źródeł też raczej zmulonych nie mamy, no chyba, ze NOS DAC Petera jest bardzo zmulony?;)

Sporo zależy co z czym zestawic, ale szczerze mówiac wczoraj nawet wyobrażałem sobie wzmak, który zagra pięknie w całym paśmie z Virgo i wiesz co wyszło?

Super szybki, kontrolowany bas, baaaardzo mocna i barwna niska średnica, potem wszystko OK-wystarczy zwykły śmiertelnik:), i na koniec lekko podbite i niewiarygodnie dźwieczne wysokie tony.

Znasz taki?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lancaster

To nie jest herezja!

Ten zestaw Audio Areo/Plinius/Virgo 3 wart jest pewnie ponad 60 tysi. Godzinkę przed jego odsłuchem odwiedziłem inny sklepik audio i słuchałem w nim zestawu Exposure z głośnikami Monitor Audio Silver6, albo 8i - nie pamietam. Zestaw kilka razy tańszy, inna półka... Jednak gdyby puszczono mi oba zestawy i nie wiedziałbym co gra, to wybrałbym ten tańszy. Dziwny jest teeeeeeeeen, świat...

 

>jar1

Znowu masz rację - mulą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1

Nie mogę się z Tobą zgodzić w temacie zamulaczy. Gdyby wzmacniacz i reszta systemu były jeszcze żywsze, to nie dałoby się tego już słuchać zupełnie. O charakterze Virgo2 decydowało wycięcie dolnego środka i przez ten fakt dźwięk był chudy zarówno na fortepianie jak i na męskich wokalach. Elektronika doskonale pokazywała wszelkie zmiany charakteru kolumn do nich podłączonych.

>lancaster

Chodzi Tobie zapewne o te dwa zestawienia na AS2005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2999-100004386 1170303091_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekin, dokladnie działo sie to Roku Pańskiego 2005 ;)

Sorki, z aten wybieg w czasie, mam nadzieję, ze w tym roku Caldery będa wygrzane, albo przynajmniej nikt im muła nie podepnie:)))

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster, 25 Paź 2006, 01:57

 

>Knopflera na Virgo w porównaniu z Celliusami nie dało się słuchać. Ogólna żywość i szybkość również

>zdecydowanie po stronie Celliusów...tyko te świetne babskie wokale w Virgo.

Tru. Kobietki śpiewają przepięknie.

 

>Niestety Knopfler na tych kolumnach też miał babski:)

Jak słucham N. Cave'a na swoich klonach to brzmi on jak powinien, a on do "wysoko" śpiewających nie należy ;-P

Może odnieśliście takie wrażenie po odsłuchach na (strzelam) węglowych przetwornikach?

Papier jest delikatniejszy.

 

 

rekin, 25 Paź 2006, 02:13

 

>Dominuje pierwszy plan, natomiast rozciągnięcie sceny wgłąb pozostawia sporo do

>życzenia. Góra niemęcząca, ale też mało wyrafinowana.

Kolejne zaskoczenie, że jedwabny tweeter zagrał bardziej wyrafinowanie (domyślam się dźwięczniej ?) niż alu seas.

Blachy perkusji też lepiej w Mite?

 

Zwrocę uwagę przy następnych odsłuchach klonów na przełom średnicy i basu. Dotychczas nie zauważyłem żeby czegoś tu brakowało.

"Dolnego dołu" ;) nie oceniałem bo GC zupełnie sobie nie radzi z "dołem".

 

Poproszę o dokładniejsze opisanie odsłuchiwanego zestawu i materiał na jakim testowaliście.

 

pozdrawiam

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy perkusji były metalowe i można powiedzieć, że to kurat było OK. Lekkie wycofanie góry i jakby wypranie z barwy - to już nie było OK. Byłem nie mniej zaskoczony słuchając tego niż ty czytając te wpisy. Spodziewałem się spektakularnych efektów na górze pasma - hiper stereofonii i przestrzeni. Nie usłyszałem nic więcej niż z przeciętnych kolumn. Metalowego Seasa słyszałem już w znacznie lepszych aplikacjach, więc byłem podwójnie zaskoczony.

Tak jak pisałem wcześniej gdy pojawiały się damskie wokale - można było tym kolumnom wszystko wybaczyć. Również rozseparowanie dźwięków w tym zakresie było wysokiej próby (chórki ). Na symfonice AP pokazywały dobrą podstawę basową i również dobre rozseparowanie instrumentów, ale wszerz sceny. W głąb dużo lepiej wypadały Mite i Celiusy.

Róznica pomiędzy małymi Totemami i większymi braćmi była słyszalna przy wyższych poziomach głośności, gdzie Mite już nieco kompresowały dźwięk. Pod względem potęgi dźwięku najlepiej wypadały Celiusy.

Słuchaliśmy zamiennie na:

System1.

Wzmacniacz: Feder Maximus

Źródło: CDP CEC TL 51XZ przetwornik CEC DX71mkII

System2.

Wzmacniacz: Drakula

preamp: E88CC (Tesla, Mullard)

Źródło: modyfikowany Philips CD820

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubedes, nie masz co się przejmowac, Twoje paczki jeżeli grają tak jak piszesz są OK.

Kolumny do odsłuchu:

Triangle Cellius - głośnik celulozowy zdaje się(ale mogę sie mylić, to taka ocena "na oko")

klony Totem Mite - głosnik pp.

Muzyka różnista, Kari Bremnes, Dire Straits, Zorn, sampler Burmastera -pierwszy sampler, który mi sie podoba:)

Dave Gussin, Dream Theater i jeszcze sporo innych, to te, które pamiętam Ok 5h słuchania.

Tweeter w Mite nie jest nawet jedwabny - to jest jakas prasowana pianka:)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekin, 25 Paź 2006, 11:27

 

>Byłem nie mniej zaskoczony słuchając tego niż ty

>czytając te wpisy.

Trochę tak. Chociaż z drugiej strony jeszcze nie znam dobrze swoich kolumn.

Na wzmaku który potrafi je napędzić (Symasym) słuchałem raptem 2 wieczory, kiedy jeszcze nie były rozruszane -kolumny miały 3 dni. A od ponad miesiąca grają sobie tylko w tle bo wpakowałem się w remont połowy mieszkania...

 

Oryginałów słuchałem dawno i pamiętam że mi się bardzo podobało.

Byliśmy kiedyś z magazynierem u jednego z forumowiczów i tam słuchaliśmy oryginałów i te odłuchy utwierdziły mnie w tym zeby je skopiować.

 

Powoli wygrzebuję się z remontu i zaczynam odżywać jeśli chodzi o audio.

Nadciąga też czas zorganizowania odsłuchów.

Zobaczymy jak czas pozwoli...

 

Jak będziecie w stolycy to zapraszam - będziecie mieli okazję porównać oryginały z klonami ;-)

 

pzdr

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to AS ma być?

Wypadałoby skonfrontować jakoś poglądy mniej wirtualnie. Ja potrafie na swój jezyk przełożyć to co pisze Kubede, ale czasami nie rozumiem Lancastera czy tam Rekina. Pewnie dlatego, że nie słuchaliśmy nigdy tego samego sprzętu w danej chwili.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.