Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w oryginalnych kablach sieciowych z UK we wtyczce jest bezpiecznik - ciekaw jestem czemu w kablach na Polskę nie stosuje się takiego bezpiecznika i co on w sumie mam za zadanie? (we wtyczce idącej do listwy sieciowej czy też gniazdka w ścianie)

 

Czasami nawet bezpiecznik w urzadzeniu nie wystarczy, we wtyczce to dodatkowe zabezpieczenie..

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />wtyczce jest bezpiecznik <br />

Angole mają słabą instalacje ta z początku 20 wieku jest do de.. i przepięcie może zabić supernaita.

No chyba że PIERUN to w Polsce też może zabić SUPERNAITA.A AC piorun DC jest grożny.CZUWAJ.

Z pionierskim elektrycznym pozdrowieniem

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 4000 za 3-letniego hicapa to dobra cena?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałbym zasięgnąć Waszej rady: Mam w domu system zbudowany na Arcamie + KEF XQ30 ale chciałbym przejść w całości na pliki i myślę, o zakupie Naim'a Uniti 2. Czy ten streamer napędzi mi te kolumny i czy będzie to sensownie grało? Pokój 18m2 a muza to głównie rock i metal.? Pytam bo nie mam możliwości odsłuchu w domu... :(

 

Dodatkowo myślałem wstępnie, o Naim UnitiLite ale słyszałem, że to lipa z uwagi na problemy z CD

 

Proszę, o parę słów pomocy i dobrej rady, za co z góry dziękuję. :)

 

Porównywałem Unitilite do Uniti 2 na swoich KEF XQ40. Moim skromnym zdaniem nie warto przepłacać i lepiej kupić Unitilite lub od razu Superuniti.

Wersja Lite daje sobie radę z XQ40 więc i z XQ30 sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zmiana jest spektakularna..

 

no i jedzie do mnie Hi-Cap 2(używany), pod koniec przyszłego tyg. będzie u mnie - w sumie koszt wyszedł 3300zł ale mam nadzieję że warto było wydać te pieniążki

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

panowie naim jednak zostaje u mnie :) nie sprzedaje nie znalazłem godnego następcy na niego no chyba ze dzielony naim ale to trochę inna bajka finansowa.

stoję przed dylematem zmienienia głośników czy zostawić i kupić hicapa

btw czy ktoś próbował heco z naimem???

 

krzysiekol

daj znać jakie wrażenia ja w sobotę pożyczę jak się uda hicapa to tez napisze możne nie bedzie trzeba zmieniać głośników tylko kupić hi capa?

 

Pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy laczyl ktos tuner naima z xsem za pomoca hilinea? Jakto wplywa na dzwiek?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączyłem NAT05XS z Supernaitem. U mnie jedynie Trójka nadaje na super poziome. Inne stacje niestety raz lepiej raz gorzej. Hiline fajnie wygładza skrzeczące słabo jakościowo stacje, dodaje fajnego ciepła, na pewo słucha się tego z większą przyjemnością. Uważam jednak że nie warto płacić aż tyle za kabel na nasze miernej jakości stacje.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hicap w drodze:) System xs skompletowany!

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, czyli można powiedzieć xs+ :)

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję posłuchać kolumn Monitor Audio PL100 z elektroniką naim?

 

Jakie kolumny ( podstawowe ) możecie polecić do pomieszczenia 17 m w cenie 10 tyś zł. Muzyka jaką słucham to gitara klasycza, kontrabas, wokal, ma to grać z Naim SN2 oraz Naim DAC. Zastanawiam się nad Amphion Argon 3 lub Focal electa 1007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Miał ktoś okazję posłuchać kolumn Monitor Audio PL100 z elektroniką naim?

 

Jakie kolumny ( podstawowe ) możecie polecić do pomieszczenia 17 m w cenie 10 tyś zł. Muzyka jaką słucham to gitara klasycza, kontrabas, wokal, ma to grać z Naim SN2 oraz Naim DAC. Zastanawiam się nad Amphion Argon 3 lub Focal electa 1007.

Harbeth p3esr! konkurencja w tych metrach jest bez szans:))

Edytowane przez jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Harbeth p3esr! konkurencja w tych metrach jest bez szans:))

 

w tych metrach słuchałem po kolei 3 potem 7 następnie 30.1 powiem tak - posłuchasz siódemek i 30 to do trójek już nie chce się wracać - potęga skala dźwięku realizm przekazu wszystko na plus dla dwóch pozostałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth shl5.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim na swoich schematach proponuję między innymi podłączenie Flatcapa z preampem,w moim przypadku jest to NAC 112.

Czy jest to lepsza alternatywa połączeniowa od tej gdy NAC 112 jest zasilany przez piecyk NAP 150?

Czy podłączając NAC 112 i piecyk NAP 150 do Flatcapa jak opisuję Naim w broszurach,.zasilany przez Flatcapa jest tylko preamp,czy także piecyk który chyba ma mocniejsze trafo od zasilacza Flatca..więc byłoby to bez sensu .

Takie podłączenie tych trzech klocków to optymalne podłączenie ?..czy jest inne jeszcze rozwiązanie o którym nie wiem:).

Jakby ktoś z klubowiczów mnie uświadomił lub potwierdził w moim rozumowaniu to byłbym wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys opisac szczegolowo skad taka opina?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

już od nie jednej osoby a także konstruktorów innych zasilaczy słyszałem opinie że zasilacze w naimie zaczynają się dopiero od hicap

Bzdura. Nie wyobrażam sobie grania na cd5xs bez Flatcapa.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

w tych metrach słuchałem po kolei 3 potem 7 następnie 30.1 powiem tak - posłuchasz siódemek i 30 to do trójek już nie chce się wracać - potęga skala dźwięku realizm przekazu wszystko na plus dla dwóch pozostałych

 

W tych metrach 30.1 i 7 się gotują a p3 grają na 300% no ale każdy lubi co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.