Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem CD5i na Cd5x + flatcap2x. Zmieniłem również naita 5i na SN1.

O wrażeniach napisze za jakiś czas :) Na chwilę obecną tylko jedno słowo. OGIEŃ!!!!!!

 

Źródło wyborne:)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, że na 90% będę wymieniał to wyborne źródło (cd5x+fc2) na coś jeszcze bardziej wybornego oczywiście ze stajnie naima - jakby ktoś z Was reflektował to zapraszam na prv zanim wrzucę na portale aukcyje.

 

@puszkin gratulacje fajnego zestawu, przy cd5i supernait marnował połowę swojego potencjału :) dorzuć mu jeszcze zasilacz i będzie petarda ;-)

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest kablami głośnikowymi do Naima?

Wiem, że nie ze względu na budowę nie powinny być wysokopojemnościowe. Ktoś z Was posiada doświadczenia z kablami powyżej 100pF na metr?

Kable Naima to 20pF.

Edytowane przez osimar

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kilka razy była podkreślana właściwa kolejność ustawienia sprzętu naim.

Czy możecie zwięźle i konkretnie przedstawić, co obok czego / nad czy pod czym należy ustawić?

Szczególnie proszę o pomoc Piotra111111 i twinslavera (chętnie postawie kawę :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kilka razy była podkreślana właściwa kolejność ustawienia sprzętu naim.

Czy możecie zwięźle i konkretnie przedstawić, co obok czego / nad czy pod czym należy ustawić?

Szczególnie proszę o pomoc Piotra111111 i twinslavera (chętnie postawie kawę :) ).

 

cześć,

najbardziej wrażliwe na odpowiednie ustawienie są urządzenia z osobnym zasilaniem połączone kablami burndy,

w przypadku takich zestawów najlepiej zainwestować w dwie szafki hifi,

na jednej należałoby ustawić wszystkie zasilacze a na drugiej urządzenie które są zasilane z tych zasilaczy,

kable burndy powinny wisieć swobodnie i nie dotykać tylnej ściany - wtedy uzyskamy najlepsze rezultaty,

 

w przypadku urządzeń zasilanych z mniejszych zasilaczy z użyciem kabli typu snaic najlepiej postąpić analogicznie ....

 

spore zakłócenia wprowadza też zasilacz NAPSC i najlepiej umieścić go jak najdalej od urządzeń źródłowych i przedwzmacniacza,

NAPSC ma dość długi kabel co należałoby wykorzystać ....

 

nie wiem o który urządzenia konkretnie pytasz ale odradzałbym też stawianie jednego na drugim (nawet tych bardziej budżetowych) ....

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno u kolegi, który ma pełny system xs plus DAC, ustawiony właśnie jeden na drugim, w dodatku między kolumnami (spendor sp 2/3) i przyznaję, że nie potrafiłem uzasadnić mu zasadności rozstawienia sprzętu.

Mam zarchiwizowane nasze forum ale szczegółowej rozpiski ani rzeczowego uzasadnienia nie znalazłem.

Dlatego pomyślałem, że takie informacje podniosą merytoryczną wartość forum.

U mnie sprzęt stoi w zwykłych szafkach ikea besta, każdy element na osobnej półce, wysoko, tak od metra - nie muszę się schylać przy zmianie płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o nie ustawianie elekroniki między kolumnami to zalecenie to dotyczy w największym stopniu systemów opartych o starsze kolumny Naim'a (typu SL2, DBL, Allae itp.) które z założenia miały być "przyklejone" do ściany tylnej,

jeżeli kolumny są odsunięte od ściany tylnej na odpowiednią odległość (np. 1,5-2 m) to system znajdujący się miedzy nimi ustawiony blisko ściany tylnej nie powinien mieć wielkiego wpływu na dźwięk,

oczywiście zawsze lepiej jak nic nie ma pomiędzy kolumnami ale nie zawsze jest to możliwe do uzyskania w warunkach domowych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Piotrem, najlepiej dwa racki ze sprzętem, po lewej stronie urządzenia bez trafo, po prawej zasilacze. Podpowiem jeszcze, ze zasilacz do pre powinien stać na najniższej polce ( dostałem ta radę od staffu Naima). Jezeli nie używasz top loadera, to preamp powinien byc na samej gorze. DAC tez "lubi" byc ustawiony na najwyższej polce. Te wszystkie zabiegi sprawia, ze system będzie oddychał pelna piersią.

 

PS

polecam Naim Fraim, przetestowane;)

 

Tak to powinno mnie więcej wyglądać, z ta różnica, ze zasilacze/końcówki lepiej po prawej (trafo)

post-21780-0-14087500-1479278888_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolumny stoją blisko zasilaczy czy wzmacniacza to oczywiście jest tak jak piszecie. Natomiast gdy ta odlegosc jest już powyżej 1-1.5 m z każdej strony wpływ kolumn na elektronikę i odwrotnie jest watpliwy, no chyba że ktoś slcha bardzo głośno. Ja go w każdym razie nie zauwazam.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zaobserwowałem, że zarówno źródło jak i pre grają lepiej postawione bezpośrednio na półce, niż na innym urządzeniu.

Nie mam niestety możliwości ustawienia każdego grata na osobnej półce, ale w przypadku wzmacniacza, końcówka stoi na przedwzmacniaczu i tak gra lepiej niż odwrotnie.

Podobnie było ze źródłem lepiej grał zasilacz postawiony na odtwarzaczu niż odwrotnie.

Teraz z racji tego, że nie mam xps-a, na źródle stoi DualTeddycap, który zasila w całości tylko pre, stojące obok ale nie zauważyłem, żeby negatywnie wpływał na dźwięk ani cd ani pre.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zaobserwowałem, że zarówno źródło jak i pre grają lepiej postawione bezpośrednio na półce, niż na innym urządzeniu.

Nie mam niestety możliwości ustawienia każdego grata na osobnej półce, ale w przypadku wzmacniacza, końcówka stoi na przedwzmacniaczu i tak gra lepiej niż odwrotnie.

Podobnie było ze źródłem lepiej grał zasilacz postawiony na odtwarzaczu niż odwrotnie.

Teraz z racji tego, że nie mam xps-a, na źródle stoi DualTeddycap, który zasila w całości tylko pre, stojące obok ale nie zauważyłem, żeby negatywnie wpływał na dźwięk ani cd ani pre.

 

Mam takie same spostrzeżenia co do ustawienia cd+zasilanie i pre+ zasilanie, dodatkowo u mnie w przypadku ustawienia z zasilaczami na dole, pojawiało się brumienie w głośnikach oraz delikatne przesunięcie bazy stereo w lewo.

 

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował Naim Super Lumina ?

Wyższy kabel głośnikowy Naima ..

 

dość specyficzny, nie polecam zakupu w ciemno,

może się bardzo spodobać ale w moim odczuciu zabiera trochę muzykalności co może niektórym przeszkadzać,

jeśli masz odpowiedni tor to usłyszysz dużo więcej niż z NACA 5 ale przy jednoczesnej utracie tego czegoś za co ja np. Naim'a lubię (drive, rytm etc.)

słuchałem tych kabli kilka razy w różnych systemach (nigdy w swoim własnym) do tego dość krótko więc moja opinia może być nie do końca obiektywna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitacie nowego użytkownika Naima?:)

Od wczoraj gra u mnie Naim 5Si.

Po wielu latach poszukiwać zdecydowałem się na Naima i wydaje się to być bardzo dobra decyzja. Gra u mnie z kolumnami JBL4312E.

Jako nowy w temacie marki mam pierwsze dwa pytania:

Czy warto wyłączać wzmacniacz włącznikiem sieciowym, czy lepiej trzymać go cały czas pod prądem?

Mam DAC-a na wyjście RCA. W jaki sposób najlepiej połączyć go ze wzmacniaczem? Czy wejścia RCA CD/tuner/HDD, czy zakupić przewód RCA/DIN i podłączyć do do wejść DIN CD/tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jaka opinię u szanownych Klubowiczów ma Naim Uniti 2? Czy za 2-u letniego w idealnym stanie, ze sprawdzonego źródła i z 3 letnią gwarancją 2500 Euro, to cena akceptowalna?

 

PS. Czy lepiej 5Si i np. Bluesound Node2 jako streamer, na Cd mi aż tak bardzo nie zależy...?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panwie poradźcie dobry transportem CD do zestawu DAC+XPS2, taki bym poczuł progres do mojego obecnego CDX2+XPS2 ;). Musi koniecznie być to coś z Naima czy można uzyskać dobre rezultaty z wyspecjalizowanymi transportami innych firm? Nie mam w tej materii kompletnie doświadczenia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tb82 pyta o transporty, czyli Cdx2(2) i Cd5xs jak najbardziej się sprawdzą. Nie wiem jaki Cdx2 posiadasz ale te produkowane po 2009 roku maja spdif i mogą służyć jako transport. Trudno chyba sobie wyobrazić lepsze źródło od cdx2/nDac/Xps.

 

Powitacie nowego użytkownika Naima?:)

Od wczoraj gra u mnie Naim 5Si.

Po wielu latach poszukiwać zdecydowałem się na Naima i wydaje się to być bardzo dobra decyzja. Gra u mnie z kolumnami JBL4312E.

Jako nowy w temacie marki mam pierwsze dwa pytania:

Czy warto wyłączać wzmacniacz włącznikiem sieciowym, czy lepiej trzymać go cały czas pod prądem?

Mam DAC-a na wyjście RCA. W jaki sposób najlepiej połączyć go ze wzmacniaczem? Czy wejścia RCA CD/tuner/HDD, czy zakupić przewód RCA/DIN i podłączyć do do wejść DIN CD/tuner?

Nie wyłączaj wzmacniacza, chyba że wyjeżdżasz na dluższy czas. Co do wejść to DINy są lepsze ale bez przesady, masz 5i i podłączasz zewnętrznego daca, możesz śmiało iść w RCA.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tb82 pyta o transporty, czyli Cdx2(2) i Cd5xs jak najbardziej się sprawdzą. Nie wiem jaki Cdx2 posiadasz ale te produkowane po 2009 roku maja spdif i mogą służyć jako transport. Trudno chyba sobie wyobrazić lepsze źródło od cdx2/nDac/Xps.

 

 

Nie wyłączaj wzmacniacza, chyba że wyjeżdżasz na dluższy czas. Co do wejść to DINy są lepsze ale bez przesady, masz 5i i podłączasz zewnętrznego daca, możesz śmiało iść w RCA.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tb82 pyta o transporty, czyli Cdx2(2) i Cd5xs jak najbardziej się sprawdzą. Nie wiem jaki Cdx2 posiadasz ale te produkowane po 2009 roku maja spdif i mogą służyć jako transport. Trudno chyba sobie wyobrazić lepsze źródło od cdx2/nDac/Xps.

 

Dokładnie tak, potrzebuje czystego transportu cd, chce za pomocą nDAC+XPS2 obsługiwać zarówno cd jak i pliki. Niestety mój CDX2 jest <2009 i nie ma wyjścia cyfrowego. CD5XS czy CDX2 po 2009r to koszt odpowiednio ok. 5000zł dla XS i min 8000zł dla CDX2, to już spore kwoty i zastanawiam się jak zagrały by transport cd innych producentów z tego przedziału cenowego...

 

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka opinię u szanownych Klubowiczów ma Naim Uniti 2? Czy za 2-u letniego w idealnym stanie, ze sprawdzonego źródła i z 3 letnią gwarancją 2500 Euro, to cena akceptowalna?

 

Ogólna opinia jest taka (nie tylko tutaj), że każdy powinien dążyć do systemu dzielonego, żeby zbliżyć się do nirwany ;)

Nie każdy jednak chce lub może.

 

IMHO Uniti2 to fajny klocek, ale 2.500 eur to zależy po jakim kursie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ponizej mozna zastopic integra sn i zasilaczem

 

Zawsze może być lepiej (i z reguły drożej).

Ale integra SN+zasilanie nie zastąpi funkcjonalnością Uniti2, a brzmienie NAIT 5si (na którym bazuje) może być dla wielu wystarczające i satysfakcjonujące.

I na tym polega największa zaleta Uniti

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee

To zalezy jaki system dzielony..

jesli ogolna opinia jest taka (nie tylko tu) ze 202/200 jest porownywalne z takim sn+hicap to sens dzielonek jest od 202/200 wzwyz

Wszystko co ponizej mozna zastopic integra sn i zasilaczem

 

Wg mnie (słuchałem w tym samym systemie każdej z wymienionych niżej konfiguracji) sytuacja wygląda tak:

 

SN1 < SN1/TeddyCAP = (porównywalny poziom grania z 202/200) <<<<<<< 202/200/HC (inna liga)

 

HiCap robi bardzo duży upgrade 202-ójce.

 

pzdr

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównać poziom grania SN z 202/200. To są dwa zupełnie inaczej grające urządzenia. Nie porównywałbym tutaj POZIOMÓW grania a raczej CHARAKTER obu wzmacniaczy i tym bym się raczej kierował w ewentualnym wyborze. SN1 i 202/200 są trochę jak ogień i woda. SN1 to ciepłe i gęste granie a 202/200 raczej jasne, żywe i detaliczne.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kardas - zgadzam się przy założeniu porównania tych urządzeń bez zasilaczy.

Sn1 z Teddym zbliża się sygnaturą brzemienia do gołego 202/200.

Teddy "wyrównuje" Supernaita tzn. przesuwa równowagę tonalną ku górze. Bas dostaje odpowiednią kontrolę, średnica się cofa i dochodzi góra. Jest wiecej powietrza, dużo wiecej szczegółów muzyki wychodzi z tła i do tego charakteru zbliżony jest "goły" 202/200

po dodaniu HC do 202/200 mówimy o innym poziomie grania. (oczywiście jest to moja opinia - nie każdy musi się zgodzić ;-))

 

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodawales hicapa do SN? Bo porownujesz SN + teddy z dzielonka + hicap. Tak nie mozna.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.