Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W liscie do Dartmana ten gosc napisal ze najlepiej jest napedzac dol tranzystorem a gore lampa, we wczesniejszych wpisach Dartman pisal ze probowal czegos takiego ale z kiepskim skutkiem tzn. gora grala swoje a dol swoje. Wlasnie sie natknelem na taki post: http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?aamps&1174889689&read&3&4& recepta jednego z forumowiczow na taka sytuacje jest cos takiego: http://www.tweakaudio.com/Ultimate%20Attenuators.html

Co o tym myslicie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama pasywka to zadna nowosc, stosuje sie to od dawna w systemach bez pre, jednak tam zazwyczaj jest wspolny potek dla obydwu kanalow. dwa osobne potki to potencjalny problem z wyregulowaniem balansu - ktos kto mial kiedys do czynienia ze wzmakiami Synthesis wie w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację ,że sama pasywka to nie jest nowośc lecz bardzo przydatna jest do wyrównania głośności -równowagi między dwoma końcówkami mocy gdy stosujesz preamp aktywny do ich sterowania..Ja mam w końcówce mocy -Parasound dwa regulatory osobno do lewego i prawego kanału i nimi dopasowuję równowagę ..Myslę o tym aby na stałe załozyć tłumik z rezystorów w ich miejsce. Muszę tylko dokładnie określić wartości..Myslałem o założeniu potencjometrów z silniczkami i pilotem lub nawet przewodowym sterownikiem z miejsca odsłuchu gdzie można byłoby równowazyć stosunek niskich do reszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem Dartmana przy napędzaniu dołu tranzystorem, a reszty lampą powstał głównie dlatego, że na dół podłączył typową końcówkę mocy, a na górze grała lampa - wzmacniacz zintegrowany...

Mimo szacunku dla Sparków uważam, że powinien próbować typowych końcówek mocy, sterowanych prosto z Technicsa lub dobrego pre. To powinno zagrac lepiej !

Pozdrawiam.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam !

Nie chciałbym rzucać nowego tematu na forum, więc pozwolę napisać w klubie Infinity Classics.

 

Chciałbym serdecznie podziękować naszemu Koledze – Jarkowi z Zawiercia za ugoszczenie i odsłuch, który się odbył w zeszły piątek .

Wspaniały pod względem akustycznym pokój!

Mało jest takich saloników, gdzie grają tylko głośniki !!! (monitory Dynaudio)

I do tego – wszystko zrobione dyskretnie i z wielkim gustem !

Muzycznie – było super ! System Jarka naprawdę GRA !

A jeszcze lepiej było w kuchni… ( krupnik, który można było zjeść…widelcem !)

Szkoda, że musieliśmy tak szybko wracać.

Dla mnie hitem był … preamp !

Wydawało mi się, że spasował się prawie synergicznie z Metaxasem. A do tego – można było szybciutko przełączać systemy. Jaki to model ?

Jarku – może wkleisz kilka fotek pokoju – niech się chłopaki uczą…

Napisz również, co konkretnie u Ciebie gra, bo po koniaku u Bogusława, zrobiło się nieco pusto …

Jeszcze raz – serdeczne dzięki !

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza uczestników spotkania.

Jacek.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dartman, 26 Mar 2007, 10:40

 

>Co najlepiej sprawdza sie jako tester basu, tych rzeczonych 80Hz?

 

Wracam do tematu, bo chciałbym zrehabilitować Marcusa Millera. Sprawdziłem spektrum utworu nr 7 z płyty "The sun don't lie" i początek to bardzo mocne 30-40 Hz, świetnie czytelne zanim wejdzie reszta kapeli. Przy głośnym słuchaniu membrany chcą odfrunąć, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

to moj kolejny wpis w tym watku i tym razem prosba o porade.

 

Moj zestaw to Infinity Kappa 9a,2x Denon POA 6600a (napedzaja dol),Sony TA N77ES (gora) , naped EAD plus przetworniki EAD oraz Audio Alchemy.

 

W najblizszym czasie bede mial okazje ustawic calosc w dosc duzym pomieszczeniu (okolo 60m2) i mam nadzieje,ze wniesie to pozytywne zmiany.

Dotychczas sluchalem w pokoju okolo 25 m2 i o ile jakosc dzwieku ,jego barwa i szczegolowosc mnie zadowalaja o tyle scena dzwiekowa nie za bardzo - lokalizacja instrumentow jest O.k ale jakby troche przestrzeni i glebokosci brakowalo - no jest "malo trojwymiarowa"

Moj "muzealny" zestaw (jest w idealnym stanie - lacznie z kondensatorami we wzmacniaczach- wymienione na nowe Golden Gate za duuza kase) w 100 % radzi sobie jesli chodzi o wydajnosc pradowa - brzmi dla mnie super....tylko ta scena....moglaby byc lepsza.

 

Prosze wszystkich znajacych temat o ewentualne przekazanie swoich doswiadczen z Kappami w tym wzgledzie i porady dotyczace zmiany na lepsze jesli chodzi o scene dzwiekowa.

 

Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam :

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dartman, 3 Maj 2007, 23:18

>dzieki za podtrzymanie watku

 

hehe, nie ma sprawy - toż ja nieskończenie wierny Infinity Classics do spółki z Paradigm, a może już niedługo i Audio Physic. To ostatnie uczucie, jak się uda, to może być dozgonne..., a że jestem zdecydowany na kremację, to i razem przejść do historii w nieco większej urnie da się bez problemu. Bardziej uniwersalne, na wypadek zmiany zdania i powrotu do tradycji, byłyby Zollery Sollution, zwłaszcza, że i kolorek podchodzący.

Piękna wiosna, to i humor mi powrócił:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VISTO, 3 Maj 2007, 22:35

 

>...tylko ta scena....moglaby byc lepsza.

 

Prawdopodobnie między kolumnami - w ich płaszczyźnie masz ustawione sprzęt, tv, czy regały - do tego może całość jest za blisko ściany (za glośnikami). To jest podstawowa przyczyna marnej stereofonii. Najlepiej namaluj plan pokoju z wymiarami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VISTO - pradwopodobnie masz za słabe piece.

Wiem, że wydaje Ci się to mało wyobrażalne...

Gdzie mieszkasz ?

Pozdrawiam.

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk - dziekuje za sugestie.

 

To faktycznie nie przyszlo mi do glowy - Sony daje do 8 ohm 2x200W,Denony - kazdy po 260W przy 8 ohm......

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale to oznacza chyba,ze mam na kanale okolo 460 W przy 8 ohm...

 

Sony oddaje w impulsie przy 1 ohm 660 W..Denon w tych samych warunkach ponad 700W...tak przynajmnniej pisza w instrukcjach.( tu np. link do opisu Sony - http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyes/TAN77ES/TAN77ES.html tak wiec moc dynamiczna na kanal to ponad 1kW....w kazdym razie tych prawdziwych wattow tez jest sporo...(460)

 

Na pewno nie sa to wzmaki high endowe czy klasy Krell'a lub Marka Levinson'a - ale wydawalo mi sie,ze pradu maja naprawde wystarczajaco......tym bardziej,ze sa w idealnej kondycji technicznej.

 

Zostawiajac na boku ich brzmienie (dla mnie naprawde O.K - szczegolnie Sony) wszystkie opisy jakie udalo mi sie znalezc w necie na ich temat podkreslaly ich mozliwosci sterowania "trudnymi" kolumnami (niskie impedancje-pradozernosc) dlatego bardziej sklanialem sie do stwierdzenia,ze moj klopot to maly pokoj (kolumny zmuszone sa stac blisko bocznych scian - 30-40 cm) i mialem nadzieje,ze przeprowadzka do duzego pomieszczenia cos tutaj zmieni....

 

W kazdym razie podpowiedzi n/t ustawienia Kappy 9 i wplywu na stereofonie przyjme z wdziecznoscia.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotrek

 

PS.mieszkam niedaleko Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VISTO >

Kraków - ach - wszędzie daleko.

Trochę się pospieszyłem z oceną Twoich końcówek mocy, bo zdaje się, że jeszcze nie przeprowadziłeś się do tych 60 metrów ? (moje marzenie !) Dobrze zrozumiałem? A skoro się przeprowadzisz – prosiłbym, abyś zdał relację – jak to gra… Daj kolumnom dużo miejsca z tyłu i boków (chyba nie będzie problemu). Moim zdaniem – do tego metrażu, końcówki mogą okazać się za słabe. Waty to nie wszystko... Ruszyć odpowiednio te dwie 30-stki na basie – to trzeba mieć elektrownię ! A reszta głośników też nie jest łatwa do wysterowania.

W 25 metrach, przy kolumnach ustawionych tak blisko ściany nie uzyskasz odpowiedniej głębi (no i stereofonii). Ale jeżeli czujesz, że dźwięk się nie odrywa od głośników – to może być również wina niedostatecznej wydolności prądowej wzmacniacza.

Niestety – nie mam doświadczenia z Kappami 9A (miałem 8,2i, Sigma, Epsilon)

Z tego, co wiem w Krakowie był ktoś, kto miał Kappy 9A i napędzał to… jednym Parasoundem. Spróbuję odszukać namiary.

A jakby zagrało – z miłą chęcią posłuchałoby się starych, porządnych Infinity…

Czekam niecierpliwie na relację z 60 metrów i …

Pozdrawiam !

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,

 

Nie mam wrazenia,ze dzwiek jest przyklejony do kolumn - moze oczekuje po kappach zbyt wiele.....w kazdym razie w tak malym pokoju naprawde nie ma co myslec o dobrym stereo przy kolumnach o takich rozmiarach.Amerykanie byli chyba wtedy na etapie "u nas wszystko jest najwieksze"... ;-)

 

Ciekaw jestem jak to np jest z lekkim odwroceniem kolumn do srodka....instukcja Kappy pisze,ze nie powinny byc tak ustawione....tylko "na wprost" sluchacza przy odleglosci pomiedzy kolumnami od 2,5 - 3,5 m.Minimalne odleglosci od scian to 50 cm - zalecane 1 - 1,5 m - i tutaj te moje 30 cm wypada do bani zupelnie.Obecnie nie eksperymentuje z ustawieniem - bo nie mam jak.....ale napewno popracuje w temacie w nowym pomieszczeniu.

 

Chcialbym,zeby pradu wystarczylo w moich koncowkach.....dosc dlugo szukalem sprzetu,ktory zagra pod moje ucho i nie zrujnuje kieszeni...no i znalazlem - mam nadzieje,ze duzo miejsca zrobi swoje.Urzadzam sie "na nowym" w wakacje (lipiec/sierpien) - dam znac jak zagralo.

 

pozdrawiam :

Piotrek

 

PS i oczywiscie milo mi bedzie poczytac sugestie i ew. doswiadczenia n/t ustawienia kolumn od szczesliwych posiadaczy Infinity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam niecierpiliwie.

Czy będzie grało tak lub siak, chętnie przyjadę ze znajmymi z forum, a także przywieziemy różne klocki. Pobawimy się i posłuchamy ( jeżeli oczywiście zaprosisz ....). No i przede wszystkim - poznamy się !

He he - prawie 100 kg Epsilony grają obecnie w 16 metrach !!! ... Ale czuje i wiem jak moga zagrać ! Dzieki temu żyję dalej...

Kappy 9A są zamknięte ?

Pozdrawiam.

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnoscia zaprosze - dam znac jak bedzie wszystko gotowe.

 

Kappy 9 maja ciekawa konstrukcje - oprocz jednego EMIT'a na tylnej sciance mamy jeszcze "dziure" od Polydom'a, wypelniona wloknina i zamknieta takim samym materialem jak na grillach,,natomiast basy nie posiadaja zadnego otworu - to takie pseudo bipolary (przez tego tylnego EMIT'a i ta dziure sredniotonowca.....).

 

pozdrawiam :

piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Stanowią rozwinięcie konstrukcji IRS SIGMA ze zmniejszonym głośnikiem basowym (z 30 cm do 25) oraz brakiem tylnego Emita. "

I tu się Pani pomyliła...

Jak głośnik- poprzednik (starszy), może być rozwinieciem następcy (młodszego) ?

Ale poza tym - mi bardziej odpowieda ten design od czarnego. Piekne !

Ciekawym jest końca aukcji ? ( bo nie ma ceny minimalnej i ... mogą się zepsuć...).

Pozdrawiam

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.