Skocz do zawartości
IGNORED

Struss


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

=> meopta

 

Czy po dobrych wrazeniach na formu dotyczacach tych kabli

bedzie mozna je zamawiac, albo dostac do sprawdzenia ??

 

Oczywiscie pokrywajac wszytkie koszta z tym zwiazane.

Bo to nikly interes dla Was 2x2,5 czy 2x2m :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie konstruktora Strusa. Podzielam opinię, że jest to burak. Na którymś z Audio Show nawet odwiedziłem jego pokój. To był stracony czas. Niedość, że grało przeciętnie, to łaskawca robił głupie uwagi. Na propozycję czy można wrzucić własną CD, mądrala powiedział tonem imperatora, że zależy jaką muzykę....elektroniki NIE! Za grzeczny jestem ale miałem się zapytać czy boi się że mu się wzmak zhajczy. Bufon. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraków

(Konto usunięte)

Porąbało Was odnośnie negatywnych opinii o Strusie. Może Was nie stać na zakup? To jedynie wyjaśnia negatywne, jadowite opinie. Mam CHOPINA w wydaniu MK II (5900 zł), nie słyszałem do tej pory konkurencji stanowiącej zagrożenie. Struss to firma jedyna w kraju licząca się ze słusznymi krytycznymi uwagami, rzetelność i troska o dobro klienta to jej podstawowy atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

krakow przesadzasz w sprowadzaniu wszystkiego do prymitywnych aspektow finansowych. Jak tutaj ktos pisze o sprzecie ktory mu sie podoba, a na ktory go nie stac, to w 90% z uwielbieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę tego, co napisał, że firma Struss bierze zaliczki i nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań o wiarygodny i udokumentowany przykład. Czyste oszczerstwo.

STRUSS AMPLIFIERS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakoś cisza zaległa...a swoją drogą to napisano tutaj tyle negatywnych rzeczy o Strussie, że może Pan podpisujący się Struss Amplifiers mógłby to szerzej skomentować/zaprzeczyć/potwierdzić. Ja chętnie posłuchałbym drugiej strony.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz_aleksander

(Konto usunięte)

Od dluzszego czasu przygladam sie temu forum i tylko temu. Nie jestem zwiazany ani z producentami czy dystrybutorami audio. I mysle, ze wsrod szanownych forumowiczow znajduje sie niestety wielu frustratow, ktorzy zbyt emocjonalnie - a nawet ambicjonalnie - podchodza do spraw sprzetu. Nie traktujcie tego jako atak, ale jako zyczliwa rade. Nie trzeba nikogo przeciez atakowac. Wszystko mozna zalatwic jak biali ludzie, a nie jak bialorusini (z calym szacunkiem dla obywateli bylych republik radzieckich). Watek pretensji, z reszta nieslusznych, do pana Strussa jest typowym przykladem polskiego piekielka, co wiecej zwyklego chamstwa, kopania nonsensownych rowow pomiedzy forumowiczami a profesjonalistami i bezsensownego rownania wszystkiego w dol. Nie dziwie sie panu Hrynkiewiczowi, ze zazadal wyjasnien. Bo gdybym np. nazwal kolege jozwe maryna skonczonym... to ja bym sie tlumaczyl nie on. Inaczej wygladalaby sprawa gdybym stwierdzil tylko, ze przykladowo ukonczyl liceum im.Reja. Wszystko wymaga jednak kultury i subordynacji. Wracajac do Strussa, uwazam ze wszystkich jego przeciwnikow i adwersarzy albo szlag trafia ze nie maja jego wzmacniacza, albo czuja sie po prostu urazeni zupelnie z innych powodow - czysto osobistych. Uwazam, ze nie ma sensu obrzucac sie grudami nawozu, a osoby ktore przezywaja zbyt silne emocje zwiazane z takim czy innym sprzetem, badz konstruktorem powinny zupelnie gdzie indziej szukac pomocy, moze medycznej?

I na koniec chcialbym powiedziec, ze tak jak przeczuwaliscie forum jest intensywnie obserwowane zarowno przez niektorych dystrybutorow, producentow i przez niemal wszystkie redacje. Niestety wasze wiekszosc waszych dotychczasowych wypowiedzi budzi tylko ... usmiechy politowania. Za duzo pychy, agresji, chamstwa... a za malo meritum. Jeszcze raz powtarzam nie traktujcie tego jako atak, ale jako rade. Mozecie zrobic naprawde dobra robote, wszystko zalezy od was. Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ze Szczecina.

Swego czasu kupowałem wzmacniacz i ciekawy byłem jak gra Struss S2. Niestety sklepy w moim mieście nie współpracowały ze Strussem i do odsłuchów nie doszło ("odsłuch jeśli go kupię"). Znajomy miał przez 4 lata Strussa 140 i bardzo go sobie chwalił. Szkoda że nie spróbowałem skontaktować się bezpośrednio i widzę że na naszym rynku tylko w ten sposób można dotrzeć do wielu naszych producentów.

 

Teraz najbliższy sklep mam w Berlinie co tylko świadczy o naszym handlu hi-fi. Jeśli nie pojawi się jakaś sieć (a musi to być jakiś większy podmiot żeby miał wogóle na to realny kapitał) to nasz rynek audio dalej będzie wegetował. Złym dodatkiem są nasze ZUSy, cła i podatki które tu w niczym nie pomagają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mysz_aleksander

 

O matko, czyżby kolejny socjoeksperymentator? Może jednak nie?

 

A zatem: Bardzo serdecznie dziękujemy, DO WIDZENIA i powodzenia w poszukiwaniu innych forum, na których mniej pychy, agresji, chamstwa... a wystarczająco dużo meritum. Bardzo dużo powodzenia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz_aleksander

(Konto usunięte)

Chialbym jeszcze dodac, ze casus firmy Amplifon jest poczatkiem tego co powoli staje sie rzeczywistoscia. Dzieki uprzejmosci rodzimej prasy audio polscy producenci szybciej znajduja uznanie za granica niz w kraju. Niekompetenti recenzenci, czesto abarczeni licznymi kompleksami, bez sensu walcza z rodzima produkcja. I wcale nie chodzi tutaj o reklamy, ale o to co napisalem wczesniej. Takze sklepy feruja zaocznie wyroki skazujace wartosciowe polskie produkty na porazke w konfrontacji z wyrobami, ktore sa albo dystrubowane przez taki sklep, albo sklep ma lepszy zysk ze sprzedazy towaru importowanego. Nie jestem wcale przeciwnikiem zagranicznej aparatury, ale uwazam ze wszyscy powinni miec rowne szanse, a wygadywanie glupot o wylutowywanych czesciach nosi niestety znamiona nieuczciwej konkurencji i w zasadzie kwalifikuje sie aby sprawe oddac prawnikom. Jezeli sklep sprowadza wzmacniacze lampowe z USA (produkowane nota bene w Chinach i nie koniecznie tak doskonale jak opisuja to niektore gazety) to nie powinien sie wypowadac o wyrobach konkurencji jezeli takowe stoja na jego polkach. Podobnie jest z firma Struss. Czy ktorys z redaktorow albo forumowiczow zapoznal sie z opisem patentowym. Wszyscy cmokaja na konstrukacjami Nelsona Passa, czy lampowacami Williamsona i Futermana. Natomiast gdy nasi cos zrobia naprawde dobrego i ladnego to tylko mozna... Mam wrazenie, ze "obsmarowywanie" polskich producentow to juz pewna tradycja, zapoczatkowana przez dwa najbardziej kolorowe periodyki w tym kraju. Dziwi mnie to, poniewaz ani Niemcy, ani Francuzi, ani Anglicy czy Japonczycy tego nie robia. Mam nadzieje, ze szybko zobaczymy nasze produkty w niemieckim "Stereoplay'u", francuskim "La Novelle Review du Son" Jeana Hiragi czy amerykanskim "Stereophilu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dokładnie dla pana Myszy. Ze wzmacniaczem Struss spotkałem się w Hotelu w trakcie wystawy Audio Show. Zarówno sam konstruktor jak i dźwięk, który zaprezentowało jego urządzenie sprawiło, ze dłużej niż kilka minut nie byłem w stanie tam wysiedzieć. Do Strusa nie mam żadnych osobistych uprzedzeń. Nie mam uprzedzeń do jego patentów, wynalazków i nie wiem czego jeszze. Co i tak nie zmienia faktu, że dzwięk i się nie podobał. Człowiek też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że emocjonalne i ambicjonalne podejście jest zaraźliwe.

 

Ja tam nie narzekam na brak oferty poskiego sprzętu w sklepach i nie spotkałem się z przejawami dyskryminacji. Jeżeli się opłaca, dostawca jest rzetelny i spełnia odpowiednie kryteria, to bez problemu znajdą się chętne sklepy chcące zarobić. Choćby po tym forum widać, że pełno jest klientów, którzy preferują polski sprzęt audio. Chyba nie są całkiem ślepi?

 

Jakoś nie widzę, żeby którekolwiek polskie pismo traktowało i oceniało polskie produkty gorzej niż zagraniczne. W zagranicznych pismach bez trudu można znaleźć krytyczne oceny ich własnych rodzimych produktów. Wielu naszym producentom i konstruktorom brakuje profesjonalizmu marketingowego jeszcze bardziej niż sklepom i recenzentom. A przecież to jest niewielki rynek i nie trzeba byc potentatem finansowym, żeby coś osiągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Myszo,

 

Jako osoba dotąd niezaangażowana w tę dyskusję oraz bardzo rzadko wydająca radykalne opinie pozwolę sobie odpowiedzieć na Twój post.

 

Po pierwsze jako osoba niezwiązana z dytrybutorami i producentami nie możesz wiedzieć o tym, że nasze forum jest intensywnie obserwowane no bo niby skąd?

 

Po drugie jak dokładnie prześledzisz dyskusję to zauważysz że wątek padł w marcu i tylko dzięki Panom z firmy Meopta ożył. I gdyby nie to wątpię abyśmy mieli dzisiaj okazję na ten temat dyskutować. To taki trup w szafie i to w kategoriach internetowych mocno stary trup.

 

Po trzecie nie wiem czy Pan Hrynkiewicz zażądał wyjaśnień bo nikt tak się przedstawiający tu nie postował, chyba że wiesz o czym czego my nie wiemy. W takim razie proszę podziela się z nami tą wiedzą.

 

Po czwarte jako osoba zwracająca uwagę (en masse) na brak kultury i subordynacji (jakiej subordynacji?) oraz zarzucająca obrzucanie grudami nawozu zbyt łatwo skolei zarzucasz innnym ludziom wyłącznie niskie pobudki i radzisz szukać pomocy medycznej.

 

Po piąte jeśli rzeczywiście jacyś dealerzy i producenci z uśmiechem pobłażania przypatrują się reakcjom forumowiczów (przyznaję że przesadnym, ale taka jest uroda internetu - take it or leave it) to nalezy im szczerze współczuć. Rynek audio w Polsce jest nadal "rynkiem producenta" gdzie nawet stagnacja i finansowy kryzys budżetów domowych nie wywołuje zachowań prorynkowych. Śmiem twierdzić, iż wiedza z zakresu marketingu (reklama i promocje to nie marketing), customer service, public relations jest wiedzą obcą naszym dealerom i producentom.

 

Po szóste Pan Hrynkiewicz jest jak najbardziej uprawniony do zarządania wyjaśnień jednak w moim przekonaniu tego nie zrobił (chyba że anonim podpisany Struss Amplifiers uznamy za Pana Hrynkiewicza). Co więcej sprawa niezwróconych zaliczek to nie jedyna sprawa która kładzie cień na jego firmie, więc warto by było by poprosił o wyjaśnienia również innych postów oskarżających jego firmę, nieprawdaż?

 

Po siódme uśmiechy politowania to jest dokładnie to czego się spodziewają forumowicze, skoro nikt dotąd nie pojawił się na tym forum z producentów i dealerów to jest jasne że z pobłażeniem traktują to forum albo że nie mają komputerów. Jak zatem ludzie traktowani z pobłażaniem zwykle odnoszą się do tych którzy je okazują? Pytanie oczywiście retoryczne.

 

Z poważaniem

 

 

PS Może Ci trudno w to uwierzyć ale nie płonę chęcią posiadania wzmacniacza marki Struss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zamknięta bo zauważyłem że niechcący "pogrzebałem" Panów z firmy Meopta, a którzy byli tak uprzejmi, że zaproponowali próbki i możliwość odsłuchania oferowanych kabli. Szczerze mówiąc pierwszy raz na tym forum spotykam się z takim podejściem do klienta i to potencjalnego i warto to chyba odnotować. Szanowne koleżeństwo sądzę że warto zrobić odsłuch przez dwie trzy osoby i zamieścić opinie na forum. Kto się podejmie?

 

Pzdr.

 

PS Ja raczej odpadam bo dla mnie te kable jeszcze przed odsłuchaniem już "brzmią" bardzo dobrze z racji podejścia do klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie działań firmy MEOPTA z Poznania pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami. Okablowanie oferowane przez firmę to profesjonalny GOTHAM, www.gotham.ch . Ceny są nadzwyczaj umiarkowane a jakość absolutna. Jeśli przyszły nabywca okablowania będzie kierował się rozsądkiem nie będzie zawiedziony. Stosunek cena/jakość to poważne zmartwienie dla dystrybutorów drogiego okablowania, którego atutem jest jedynie wygórowana cena.

STRUSS AMPLIFIERS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przesłucham te kable i porównam, w odniesieniu do tych, co mam i "w ogóle", o ile CV4 nie przeraża ;-) [90zł/m]

 

Nie ulegam i nie daję się zwariować, dlatego myślę, że się nadaję do tego typu eksperymentu. Opinia będzie całkowicie moja - subiektywna, a jeśli moi lokalni koledzy - audiofile będą chcieli się wypowiedzieć - zamieszczę i ich opinie. Wydaje mi się, że odsłuch dałoby się przeprowadzić w co najmniej w 2 systemach... /jeszcze niczego nie konsultowałem/.

 

Żeby było sprawiedliwie - mogę też skrzyknąć kilku kolesi, by też się wypowiedzieli, o ile zechcą. Każdy z nich jest osłuchany NA PEWNO nie gorzej ode mnie ;-)

Jednak mogę to przeprowadzić po 25 sierpnia (wyjeżdżam na urlop) i o ile Panom z MEOPTY i Wam ta opcja odpowiada.

* * *

Dziękuję MEOPCIE za odwagę wypowiedzenia się na forum i ofertę odsłuchu :-)

Pozdrawiam.

Z poważaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wolę zaznajomić wszystkich co robię przez to forum.

MEOPTA tu zagląda... , a i na Waszym zdaniu też mi zależy, bo np. może większość uzna, że jestem "wyjątkowo nieodpowiedni", a sam o sobie myślę "na wyrost" czy coś w tym stylu, hihihihihi (?)

 

Jak nie będzie przez jaiś czas protestu ze strony forumowiczów to walę prosto w drzwi MEOPTY :-)))))

 

I po trzecie: ciężko mi czasem odpowiadać na priva na obfitą korespondencję, zatem niektórzy z forumowiczów 9co ze mną korespondują na priva) już wiedzą, co chcę zrobić. Nie ukrywam, że liczę, iż może się znajdą wokół mnie równie chętni i odważni (he,he) na przetestowanie kabelków ?

Moglibyśmy wtedy posłuchać na swoich systemach wzajemnie...To byłoby ciekawe i w miarę obiektywne, bo trochę o tu tu chodzi, no nie ?

* * *

Jakem andrea29 od razu zastrzegam sobie prawo do swojej subiektywnej oceny kabla na tym forum, którego nic i nikt nie jest w stanie zmienić, jakiekolwiek będą moje odczucia ;-)

* * *

Jak coś jest wystarczajaco dobre - to musi prawda o tym wypłynąć, a ja/my możemy się do tego przyczynić, jako opiniodawcy.

Oczywiście może być i inaczej.

 

Oto dlaczego od razu nie dzwonię do MEOPTY. To się odwlecze, ale nie uciecze ;-)

Pozdrawiam.

Hej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Test wyobrażam sobie tak, że po otrzymaniu kabelka, przez kilka dni wygrzewam/słucham go sam. Czynię notatki od 1. przesłuchania, precyzuję i uzupełniam je przez kolejne dni. Gdy jestem gotów ze swoją opinią - powielam ją kilka razy i każdy egzemplarz wkładam do zaklejonej koperty.

 

2. Zapraszam osoby chętne do odsłuchu, z grona "audiopodatnych" i w zamian za ich popełnione opinie na piśmie - otrzymują przed wyjściem moją - w kopercie. Jeśli zaproszona osoba nie podzieli się ze mną swoimi uwagami na piśmie - nie otrzymuje mojej koperty. Podczas zbiorowego odsłuchu obowiązuje ŻELAZNA ZASADA nie dzielenia się uwagami z innymi słuchaczami i nie komentowania. Jest absolutna cisza- słuchacze są niemi - porozumiewamy sie na migi ;-) Każdy otrzymuje kartkę i długopis, i smaruje, co słyszy. Słuchacze mają prawo do odsłuchu własnego materiału muzycznego. Jednorazowo zapraszam nie wiecej jak 2 osoby na raz lub pojedyńcze osoby.

 

3. Chętnym, znajomym audiofilom mogę użyczyć testowany kabel na kilka dni, by mogli porównać, jak sprawuje się w ich systemach. Mają prawo do uzupełnienia/zmiany swoich opinii w porównaniu z tymi, wyrażonymi po odsłuchu na moim systemie.

 

4. Zamieszczam swoja opinię na tym forum oraz opinie kolegów, którzy zechcą w razie potrzeby podac swoje e-maile dla korespondencji.

 

5. Ci, którzy otrzymają moje opinie w kopercie - będą mogli sprawadzić, że zamieszczona przeze mnie moja opinia na forum jest identyczna z tą w kopertach.

 

6. Zamieszczę też "uśrednione"- JEDNOZNACZNIE wychwycone cechy kabla, w formie skrótowej (plusy i minusy) z porównania kartek. Może uda się podsumować go jakimś jednym, celnym zdaniem, z którym wszyscy testujący się zgodzimy ?

 

Jakieś inne propozycje/uwagi ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ominęły mnie ciekawe polemiki z Myszą. Nie odmówię sobie jednak pewnej uwagi. Jeżeli polscy producenci na potencjalnych klientów (czyli na nas) patrzą z pobłażaniem, przez prasę są prześladowani a przez sklepy ignorowani - to nie widzę dla nich ratunku, najlepiej od razu zakończyć działalność.

 

A tak na poważnie, jeżeli przyjąc teoretycznie, że producenci nie mogą się przebić przez sklepy i dystrybutorów - to pozostają im jeszcze klienci. Jeżeli śledzą forum to wiedzą o naszym planowanym wrześniowym spotkaniu. Jeżeli nie brakuje im wiary we własne produkty to mogą zorganizować prezentacje i odsłuchy - a uczestnicy forum to ludzie, których stać na wyważoną ocenę. Samo forum zaś zdobywa sobie coraz większą rolę opiniotwórczą.

 

No to jak Panowie Producenci - kto będzie pierwszy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadna - zgadza się. W tej chwili. Ale licho wie, co będzie po teście ?(Już Cię trochę poznałem lolo, wiedziałem, że się tego czepisz ;-))

 

Zostało mi to z wcześniejszych lat:

Kiedyś po prostu zapraszałem kolegę-malkontenta na odsłuch (im delikwent bardziej cięty/ostry, tym lepiej ;-) i pytałem o zdanie. Potem prosiłem o odwrócenie mojej kartki, która cały czas leżała przed nim na stoliku, do dołu tekstem i porównywaliśmy swoje spostrzeżenia. Za którymś razem zyskałem pewność, że z moją percepcją jest wszystko w porządku, stąd moja śmiałość w propozycji odsłuchu kabla ;-)

Ja nie mogłem się oczywiście z niczego wycofać, co napisałem ;-).

Pyszna zabawa - polecam :-)))

 

Chcę, by i tak było tym razem, gdyż zobaczę, czy się coś nie zmieniło ze mną. Zatem będzie to i test mnie - dla mnie samego ;-)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.