Skocz do zawartości
IGNORED

Struss


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

==> andrea29 Dyskusja ciekawa . O kabelkach . Za takimi przepadam . Chętnie ,bym te kabelki posłuchał , jeśli życzliwie je podeślesz.

Działaj. Czekam . Być może to będzie taki towar, którego jeszcze poszukuję do upgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej nas go odsłucha, tym lepiej :-)))

O Tobie pawiowy - też pomyślałem od razu. /Chociaż mieszkamy trochę daleko od siebie, to jest to do przeskoczenia ;-)/

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o Waszą opinię na temat praktyki stosowanej przez STRUSS AMPLIFIERS polegającej na ścieraniu oznaczeń z kluczowych elementów. Moim zdaniem jeśli zapłaciłem sporo PLN za wyrób Strussa mam prawo wiedzieć, co siedzi w środku. Na przykład konstruktor firmy AudioAnalogue na swoich stronach publikuje schematy i opisy techniczne. Czyżby Pan Hrynkiewicz miał coś do ukrycia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest praktyka wielu znanych producentów, że zamawiają u dostawcy inaczej oznakowane i często modyfikowane w stosunku do dostępnych podzespoły.

 

Ale opisany przypadek to tylko dodatkowa robocizna, ryzyko uszkodzenia elementów i ogólnie mówiąc, dziecinada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zawsze chodzi o uniknięcie kopiowania rozwiązań...no bo w końcu nie wielu jest co mogą sobie samemu zrobić sprzęt. To raczej chodzi o pewną tajemniczość...a może ukrycie, że elementy w drogim produkcie są brane "z półki" niższej niż by deklaracje i pochwały producenta na swój temat wskazywały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Słyszałem, że inżynierowie audio i setki audiofilów na całym świecie nic nie robią tylko czyhają na okazję, żeby skopiować w końcu pruszkowski wzmacniacz. Ale Hryniewicz to szczwany lis, wciaż się im wymyka i ściera nocami oznaczenia ze wszystkich podzespołów.

 

A tak poważnie - renomowane firmy jakoś się nie trzęsą, że ktoś podpatrzy jakie np. kondensatory stosują. Polecam oficjalną stronę Accuphase, można z niej ściągnąć cała dokumentację techniczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase działa głównie na innych rynkach niż polski, gdzie kradzież własności intelektualnej jest bardziej ścigana i nie wypada towarzysko. Ewentualne piractwo intelektualne na dzikim wschodzie (czytaj: maleńkim ryneczku audiofilskim w Polsce) Accuphase ma w nosie. Dlatego też mogę zrozumieć i szanuję działania właściciela Strussa, który chce zarabiać tu i teraz.

Inna rzecz, że jakoś tych chętnych do uszczknięcia "sukcesu" rynkowego nie widać. Ale nie bądźmy zbyt uszczypliwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie prawda

Jak jest doumentacja czy schematy to do modeli juz produkowanych od lat.

Nie widzialem aby jakas firma przedstawiala schematy i rozwiazania najnowszych modeli. (pomijam dostepnosc schematu w tzw. serwisowce)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladem do tego co wczesniej napisalem niech bedzie firma LCaudio ktora przedstawia dokladne schematy ale gdy produkt juz jest na rynku i sie sprzedaje (ok. po 1 -2 lat) ale nie nowosci!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jeśli ktoś od Strussa czyta czasami to forum, to radziłbym się zastanowić nad zmianą szaty graficznej wzmacniacza na bardziej neutralną. Dla mnie rozmija się ona z moim poczuciem estetyki i dlatego nigdy nie próbowałem nawet słuchać wzmaków tej firmy.

Niestety jestem już na tym etapie, że za swoje pieniądze wymagam nie tylko dźwięku, ale i wrażeń estetycznych nie budzących kontrowersji. Nota bene wielu moich kumpli ma podobne odczucia co do Strusiów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne... albo kontrowersyjne. Bo niby do czego taka szata ma pasować ? Chyba do samej siebie, by się wyróżniać. Wtedy rozumiem.

Pan S. jest z niej dumny.

 

Rozumiem mackaw i innych. Wzmak zwykle nie stoi sam, tylko w towarzystwie. Zwykle cd.

Jeśli ma się każdy klocek w innym guście - można założyć, że tak ma być.

Ostatecznie w koszuli też można przyszyć każdy guzik inny. Co to komu szkodzi ;-) W Angli pewnie nie takie można zobaczyć ekstrawagancje ;-)

W naszym kraju - różne gusta. A Strusia łatwo zidentyfikować po szacie i o to chodzi producentowi. Jednym taka się podoba, innym nie.

* * *

A propos szat. W ostatnim AV czytalem o zestawach stereo < 25kzł - str. 40.

Komponenty od różnych producentów - wyglądają jak istny śmietnik !

Trudno mi to strawić - sami zobaczcie.

Zestaw może i gra zacnie, tylko która to zaakceptuje, jak sam tylko głowiłbym się, gdzie go schować ! ;-)

Kolumny też - rzadkiej urody, ale z maskownicą - oblecą ;-)

Najgorzej jak taki "styl" wypacza poczucie estetyki i zdrowego podejścia do estetycznego projektu. Dno !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nic nie poradze. Ja mam kazdy klocek w innym guscie. Razem za nic nie tworza calosci estetycznej, musze zadowolic sie tym, ze kazdy z osobna wyglada jako tako. Oczywiscie poza Linnem, ktory wyglada jak Linn jeszcze bardziej, niz Struss wyglada jak Struss...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt najgorzej wygląda gdy nie gra. Jak gra - zawsze jest piękny.

To taka obserwacja psychologiczna ;-)

 

Mnie wkurzają, zdjęcia wzmaków lampowych - wyłączonych. Czyż nie można dołożyć "troszkę fantazji i polotu" włączając do prądu na czas zdjęcia ? (patrz np. stronka garmina)

 

(Kurna, nawet zegarmistrzowie wiedzą, jak ustawić wskazówki zegarka, by się lepiej sprzedawały... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze NADów: nie piszcie, że je macie i zamykacie oczy.

To tak. .., no wiecie ;-)))

Narybek to czyta, a po co tak od razu dosadnie.

Mój CA też nie lepszy, ale choć pilot jako taki. (Sexowna, przyjemna w dotyku myszowatość.) ;-)

/Ale se humor poprawiłem, a może to już tchnienie urlopu ?/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhodos, koło Turcji, a co... ?

... też pomyślałem, ale z audio to tam chyba nici. Nie wiem, jaka to strefa - czy bezcłowa ? Co prawda pamietam jeszcze zdjęcia tego niesamowitego hiendu z Turcji ale nie liczę, że obaczę go na własne gał, jeno plaża i plaża, i woda i... powrót :-))))

Jak coś macie, interesuje to walcie. Postaram się obadać ale chyba nie będzie co :-(((

Mam nadzieję, że mają tam jakieś łącze netowe, albo choć jakąś klubokawiarenkę, jakbym nie wytrzymał albo pogoda nie dopisała ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz–aleksander (aleksandra?) napisala:Jezeli sklep sprowadza wzmacniacze lampowe z USA (produkowane nota bene w Chinach i nie koniecznie tak doskonale jak opisuja to niektore gazety) to nie powinien sie wypowadac o wyrobach konkurencji jezeli takowe stoja na jego polkach.

Pomyslalem ze dla mniej wtajemniczonych rozwiaze (mam nadzieje prawdlowo:) zagadke:

Sklep:audioforte

Wzmacniacze:Jolida

Niektóre gazety:hfim

 

Jeżeli o to ci chodzilo to zgoda,ale jolida ma tez dobre recenzje w stanach,co oczywiście nie swiadczy zle o inteligencji i wyrobieniu tamtejszych klientów bo nie wolno zapominac o tym ze w stanach te wzmacniacze sa o ok. polowe tansze niż w polsce ,nie trzeba chyba nikogo przekonywac ze to cholerna roznica,cos co jes bargain w stanach za 1000$ nie może być bestbuy w polsce za 6900 pln,a jednak jest?,o nie znowu ta spiskowa teoria dziejow:),przepraszam,ale nie moglem się powstrzymac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mimo wszystko nie rozumiem dlaczego sklep (rozumiem: czlowiek jakis w tym sklepie) nie moze wypowiadac sie na temat towaru, ktory sam sprzedaje. Sluby milczenia ma skladac? A zreszta, kto slucha tego, co mowi sprzedawca w wlasnym towarze. Mysz cos tu naplatal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.