Skocz do zawartości
IGNORED

nowy AMPLIFON konkurencja dla Chińczyków


amplifon

Rekomendowane odpowiedzi

=>glista Trafa robił mi Microlamp. Różnie mówiło się o tej firmie i na naszym forum, i na www.ecc.cidernet.pl , ale ja - jak na razie - nie mam powodów do narzekań. Jest względnie nowa na rynku i, jak każdej, zdarzyły się jej może jakieś pawie. Być może wcześniejsza krytyka pomogła i teraz jest już lepiej :).

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Amplifon ma prawo prowadzić tzw. marketing na forum dyskusyjnym. Z tego co mi wiadomo, regulamin Forum tego nie zabrania.

Moja opinia o technicznym wykonaniu wspomnianych wzmacniaczy z Chin (miałem okazję oglądać je organoleptycznie z zewnątrz i od środka) jest bardzo pozytywna. Sposób montażu jest naprawdę przemyślany i staranny. Podobną opinię mam na temat wzmacniaczy Amplifona. W odróżnieniu od niektórych polskich producentów montaż jest ponadprzeciętny.

Na zakończenie chciałbym przyłączyć się do tych Kolegów z Forum, których razi zbyt "brutalna" krytyka wszystkiego co sią akurat takiemu krytykantowi nie podoba. Dotyczy to np. totalnej krytyi polskich transformatorów. Najgłośniej krzyczą zwykle Ci, którzy swoje opinie opierają na obiegowych plotkach a nie obiektywnie zmierzonych parametrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tymi oskarzeniami o marekting :) Amplifon pisze pod łatwo identyfikującym go nickiem. Sytuacja byłaby mocno dyskusyjna gdyby jakiś producent lub sprzedawca pisał udając zwykłego "fila". A poza tym zwróćcie uwagę na propozycje z która wyszedł Pan Andrzej - tani lampiak dla mas którym ostatnio "wyprowadził" 30-tki za zachodnią granicę. Usmiechać się a nie narzekać :)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tym bardziej, że pamiętam świetnie, jak koledzy z forum właśnie o coś takiego wcześniej się dopominali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Też sądzę, że szkoda. Z jedenj strony biznes is biznes, ale z drugiej trzeba o sobie w kraju przypominać, może się kiedyś opłaci. Zwłaszcza jeśli właśnie się wyprodukowało wzmacniacz "na kraj".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy Ancient Audio bo jeszcze chyba do tego wątku w całej tej historii się nie odniosłem. Po części jednak trafnie odpowiedział na niego argus we swoim wpisie ja dokończę. Firma Ancient Audio to firma z którą nigdy nie konkurowałem z prostej przyczyny całkowicie odmiennych produktów. Dlatego nie zamieżam się odnosić do tego co ona wytwarza jest to sprawa jej właściciela i jego klientów. Ponadto jest to Polska firma i nie zamierzam jej krytykować nawet z tego podstawowego powodu. Po drugie nie zalewa naszego kraju wielką ilością urządzeń. Koniec kropka.

 

Byłem w tym roku na wystawie we Frankfurcie i było tam wiele bardzo małych firm wręcz manufaktur produkujących urządzenia audio począwszy od kolumn po wzmacniacze lampowe i tranzystorowe często wyglądały jakby zrobione były na kolanie lecz ceną przewyższały produkty seryjne. Miały jednak coś w sobie czego te urządzenia z tak zwanej taśmy nie miały. Wszystko zależy zatem od punktu spojrzenia. Śmiem twierdzić że wszystko jest w takim przypadku ok. jeżeli klient kupując dane urządzenie wie co kupuje i jest tego świadom. Po prostu jego sprawa.

Natomiast jeżeli dane urządzenie jest sprzedawane w naszym kraju dzięki reklamie w postaci testu w czasopiśmie który notabene niewiele ma wspólnego z rzetelnością ( mówię tylko o opisie technicznym który łatwo można zweryfikować i nie doczepiam się testu odsłuchowego ) to coś tu jest nie tak. Tak naprawdę żaden Polski produkt audio nie był tak dobrze oceniony od czasu pamiętnego testu Betley`a w Audio z 1998 roku jak importowane wzmacniacze lampowe z testu w HiFi i Muzyce 5/2003.

Sory ale ktoś musi bronić interesów Polskiego przemysłu jeżeli nie robi tego Polska prasa to musi to zrobić sam przemysł w ten czy w inny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na test Betleya to ja bym się tak nie powoływał, nieciekawy przykład. Natomiast z bardzo dobrze ocenionych wzmacniaczy polskiej produkcji w polskiej prasie pamiętam Strussa 140 w HFM, w tym samym czasopismie Sound Project Model 2, oraz cóż, Amplifona WL36 w Audio... Naprawdę trudno o lepsze opinie. Jedyne krytyczne uwagi dotyczyły tego, w czym polscy wytwórcy byli wówczas ciency, w w czym Chińczycy są bardzo dobrzy - jakości opakowań, i ew. wykończenia detali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.