Skocz do zawartości
IGNORED

Ming Da


jacekG

Rekomendowane odpowiedzi

Może zostawić ten wątek, zmienić tylko jego nazwę na „Klub użytkowników MingDa”?

Prawie wszystkie kluby lampowe są w tej zakładce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie kluby lampowe są w tej zakładce

kluby z sugestiami branży są w "Klubach" , ojcem założycielem może być i Elektropunkt

w 'Lampie" to wątki z uwagami użytkowników

(pomijam Amplifona, to nie klub a fanklub)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypada żebym to ja zakładał klub, zaraz się znajdą niezadowoleni i będzie dym.

Ja mogę podpowiedzieć, doradzić, poinformować ale klub powinien żyć życiem użytkowników.

Ja bym proponował Elmero :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie i macie. Zapraszam wszystkich do klubu użytkowników wzmacniaczy lampowych Mingda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Elmero

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Lista dilerów się pomału rozszerza, od wtorku można słuchać MingDa:

 

Studio 16 Hertz

Starokościelna 2/3

43-100 Tychy

506-472-044

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I ni stąd, ni zowąd wstąpiłem do Klubu Ming Da. 845 przyjechała, parę dni pograła i już zostaje. Warta grzechu. Cieszy każdym dźwiękiem. Mam nadzieję, że koledzy z klubu Naima wybaczą, tym bardziej, że z tą elektroniką się nie rozstaję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może ten preamp MingDa MD-6R ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAL149 - wstaw tam dobre 6SN7 a warto. Te cebulki ładnie wyglądają i niestety kiepsko grają. Wiem bo miałem ten wzmak tydzień i podmieniłem i było lepiej. Innych lamp nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAL149 - wstaw tam dobre 6SN7 a warto.

Wiśta, wio. Łatwo powiedzieć. Pewnie, że da się zapewne sporo poprawić. Generalnie dźwięk jest spójny i wyrównany. Mam nadzieję, że można uszlachetnić bas, bo owszem jest naprawdę dobry, ale mam nadzieję, że są jeszcze spore rezerwy. Chętnie skorzystam z sugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z częstymi pytaniami o modyfikację i utratę gwarancji serwis MingDa wprowadził dodatkową usługę. Wszystkie modyfikację wykonane przez nasz serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie powodują utraty gwarancji, wykonie modyfikacji jest wpisane w kartę gwarancyjną. Wszystkie pytania w zakresie modyfikacji kierować proszę pod adres email

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nic mi do tego, ale odsłuchajcie dokładne te wzmacniacze przed zakupem. Mam dwóch znajomych, którzy po tygodniu, dwóch tygodniach wyjeli z pozaklejanych skrzynek inne bardzo popularne wzmacniacze przygotowane do sprzedaży na które była poprzednio moda i do nich powrócili. Powodzenia i zadowolenia z wyboru życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nic mi do tego, ale odsłuchajcie dokładne te wzmacniacze przed zakupem. Mam dwóch znajomych, którzy po tygodniu, dwóch tygodniach wyjeli z pozaklejanych skrzynek inne bardzo popularne wzmacniacze przygotowane do sprzedaży na które była poprzednio moda i do nich powrócili. Powodzenia i zadowolenia z wyboru życzę.

No, Yaqiny nie są złe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem czas by naskrobać tych „kilka” słów nt. MD 845A. Po dłuższych odsłuchach wydaje się, że jedynym rozsądnym opisem będzie odniesienie się do mojego obecnego systemu, by wskazać słabsze, ale i mocne strony wzmacniacza. W międzyczasie dostałem interkonekt Wireworld Eclipse, który na tyle odczuwalnie i pozytywnie wpłynął na reprodukowany dźwięk, iż różnice pomiędzy MingDa, a Naimem zaczęły się zacierać.

Bezwzględnie, 845A jest - w tej cenie – sprzętem bardzo dobrym. Grającym równo, z klasą, z ponadprzeciętna muzykalnością. Wydaje się, że na każdym odbiorcy, od pierwszego spotkania, zrobi wrażenie i nie zmieni się to z czasem. W stosunku do 386 BSE balans tonalny przesunięty jest zdecydowanie niżej, co można ocenić wyłącznie pozytywnie. Dźwięk bardzo gęsty, nasycony alikwotami, szczegółami, energetyczny, bez wyraźnych oznak spowolnienia, a przy tym czysty, bez objawów niepotrzebnego zaokrąglenia, wygładzenia dźwięków. Bezwzględnie, świetna mikrodynamika i znakomita rozdzielczość. Bas nie jest może tak spektakularny i „holograficzny”, jak choćby w 386, z pewnością jest w pełni kontrolowany, ale nie warto się czepiać, tym bardziej, że może to wynikać z ograniczonej mocy wzmaka współpracującego z moimi ESami. Natomiast efektem tego - dynamikę w skali bezwzględnej – można po prostu ocenić, jako naprawdę dobrą. Mnie w pełni satysfakcjonującą. Jeśli była potrzeba, przy nagraniach AC/DC, czy też Depeche Mode, stworzyć ścianę dźwięku – w czym problem? Oczywiście z zachowaniem pełnej dyscypliny. I nigdy nie wykraczałem poza godz. 12. Wystarczy.

Każdy z zakresów charakteryzuje się bardzo nasyconą barwą, przy czym jest dokładny i naturalny. Można co prawda uznać, że na swój sposób uprzywilejowana jest średnica, ale czy na pewno i czy to jest powód do wyrzutów? Naprawdę - świetna stereofonia i lokalizacja, bardzo dokładna. Wokół instrumentów i wokalistów sporo powietrza. Niewątpliwie wzmacniacz lubi dobrze nagrane płyty, ale dlatego, że wówczas może wykazać się pełnią możliwości. Z pewnością muzyka akustyczna i wokal są preferowane przez 845. Słuchając MC 386 wiedziałem dlaczego ten wzmacniacz gra tak dobrze, ale też wiedziałem dlaczego mi nie odpowiada, co w reprodukowanym dźwięku przeszkadza. Przy 845 poddałem się. Cała reszta, to szukanie haków, a przecież nie o to chodzi. Nawet brak pilota nie okazał się przeszkodą. Raz, że wysterowanie z pilota 386 nie było zbyt precyzyjne, a dwa, że dość łatwo ustala się właściwą głośność na 845, jakby ten wzmacniacz umiejętnie narzucał swe preferencje, a raczej to ja akceptowałem proponowane natężenie dźwięku. Zazwyczaj gałka głośności operowała między 10, a 11. Przy dynamicznych, rokowych nagraniach dochodziła do 12.

Wydawałoby się, że jest to wzmacniacz idealny, w dodatku z opcją zmian i udoskonaleń. Przyszedł więc czas na bezpośrednio następujące po sobie upierdliwe odsłuchy porównawcze. Trochę może to niesprawiedliwe, bo poprzeczka stawiana wysoko, ale – wierzyłem, że da pełny obraz możliwości wzmacniacza. Systemowi Naima przypisano w Audio-Video taką krótką notkę: „Naim NAC202 / NAP200 high-end za 21 000. Niesamowita płynność i muzykalność brzmienia połączone ze znakomitą dynamiką i basem, jakiego nie oferuje żaden inny, 70-watowy wzmacniacz”. Z czym się w pełni zgadzam.

Pierwsze, co się narzuca, prawie każda płyta wymagałaby osobnego opisu, gdyż wrażenia często były odmienne. Czy świadczy to o dużej możliwości różnicowania płyt ? Niewątpliwie Naim z tych gorzej nagranych wyciskał max. możliwości. Na niedociągnięciach MingDa dawała się złapać przede wszystkim na tych audiofilsko brzmiących płytach. Nie wykluczam, że tego powodem jest jednak zbyt niska moc MD 845 i niemożność napędzenia w 100% Tritonów . Kto wie, czy przy innej skuteczności kolumn, moje spostrzeżenia nie uległyby zmianie? Nie twierdzę, że coś zagrało źle. Po prostu Naim w większości dobrze nagranych płyt, subiektywnie sprzedawał dźwięk lepiej, nieznacznie, ale czuło się różnicę cen. Tonalnie MingDa był nieco poniżej Naima. Jest to subtelna różnica, ale występuje, tak w górze pasma, jak i w średnicy. Słyszalne jest to przy niektórych instrumentach akustycznych, zagranych mniej ekspansywnie. W sopranach brakowało jakby ostatniego szlifu, tego co wnosi Naim. To coś jakby lekkie zabrudzenie, zafałszowanie dźwięku. Trudne do normalnego – bez porównań - wychwycenia. Średnica w związku z tym była . . . no, po prostu super, ale też nieco mniej rozjaśniona, a przez to inna, nie gorsza, ale właśnie inna, choć to są subtelne różnice. Wokale, które zachwycały, różniły się nieco barwą, fakturą. Czasami brzmiało to – odczuwalnie – lepiej, czasami gorzej niż w Naimie. To wyłącznie kwestia gustu. Właściwym jest mówienie nie o różnicach, lecz o atrakcyjności tego zakresu. Fortepian grał ociupinkę niżej, ale to też nie przeszkadzało. Bas generalnie w pełni kontrolowany, konturowy i punktowy, z klasą i wypełnieniem. Z pewnością nie spowalniający dźwięku. Gdyby nie porównania z Naimem, można rzec – czego więcej oczekiwać. Myślę, że wolumen i punktowość basu jest nieznacznie większy w Naimie. Z naciskiem na słowo „nieznacznie”. Porównawczo - lokalizacja niezwykle dokładna i jest mocną strona MingDa. W dodatku sporo powietrza wokół instrumentów. Przy paru studyjnych płytach miałem poczucie nagrania koncertowego, czego wcześniej nie zaznałem z Naimem. Pod względem mikrodynamiki i szczegółowości dał sobie w pełni radę, myślę, że bijąc na głowę wiele innych drogich tranzystorowców. Dźwięk w zasadzie nie wychodzi wszerz poza monitory, ale to chyba kwestia głośników, bo i przy Naimie ta cecha daje o sobie znać. Zaskakuje, przy sprzęcie za takie pieniądze, to co definiuję jako bogactwo dźwięku, tj. w pełni porównywalna ilość mikrodźwięków, planktonu, tego wszystkiego, co w zasadzie towarzyszy muzyce, a jej nie przeszkadza! W dodatku umiejętnie zawieszone w przestrzeni. A ukoronowaniem całości jest niewątpliwie równie naturalna, nieprzesłodzona, niewydelikacona, aczkolwiek nasycona barwa. Przewaga Naima jest obiektywnie odczuwalna, ale wiąże się jakby z dopieszczeniem każdego elementu, wygładzeniem, dokładnym doprecyzowaniem każdego dźwięku, nadaniem idealnej płynności muzyce. Czy ktoś, kto nie ma możliwości takich porównań lub nie jest osłuchany z elektroniką z wyższej półki, wpadnie na to. Nie sądzę. Dla mnie różnica między obydwoma wzmacniaczami, to jak porównanie temperatury akceptowalnej w domu. Jeśli dla kogoś temperatura komfortu cieplnego jest z przedziału pomiędzy 20, a 21 st.C, to Ming Da i Naim mieszczą się w tym zakresie. Naim jest wyżej górnej granicy, dając większy komfort, MingDa jest bliżej 20st.C, ale nadal czujemy się świetnie, przy takim porównaniu – zajmując się muzyką. Tak więc, jako podsumowanie i zachętą dla tych, którzy przymierzają się do zakupu/zmiany wzmacniacza, niech będzie to, że wracając z pracy, odpalając sprzęt, nie odważyłbym się - bez bezpośrednich porównań – jednoznacznie powiedzieć, który wzmacniacz właśnie napędza kolumny. Może przy tych często „mielonych” nagraniach, używanych do porównań, byłoby łatwiej, ale przy płytach odpalanych raz na jakiś czas - nie podejmuję się takiej próby.

I jeszcze jedno. Czy 845 dało radę napędzić ESY (85 db/8ohm)? Nie mam jednoznacznej odpowiedzi, bo nie odczułem ani razu dyskomfortu słuchania na lampie. Być może pewne „braki”, czy to na basie, czy dynamice, mogą wskazywać na niedostateczne dopasowanie sprzętu. Nie można jednak wykluczyć, że przy wysokoefektywnych głośnikach MingDa doskoczy do Naima (za ponad czterokrotnie wyższą cenę), ale być może to właśnie Naim pokaże różnice i swoje prawdziwe możliwości.

Poza tym istnieje jeszcze opcja upgraidu poprzez zmianę lamp w stopniu wejściowym. Czy i na ile to pomoże – nie wiem. W każdym bądź razie, przy tak grającym sprzęcie, trudno jest mówić o słabej jakości zastosowanych lamp. W dodatku obawiam się, by przy takich eksperymentach nie zagubić tej spójności dźwięku, nie przedobrzyć, niepotrzebnie zaakcentować pewnych elementów dźwięku. I na zakończenie. Ani razu nie użyłem określenia „lampowy dźwięk”. Nieprzypadkowo. Ale ani razu nie użyłem też słowa „tranzystorowy”. Niech każdy sobie to zinterpretuje jak chce, a tym co przymierzają się do zakupu wzmacniacza z wyższej półki, o gęstym, naturalistycznym brzmieniu i sporej, jak na lampę dynamice, a niedogodności związane z eksploatacja lampy nie mają dla ciebie znaczenia, polecam posłuchać tego sprzętu. Warto. Po włączeniu w system, słuchając kolejnych płyt nie odczuwałem potrzeby przełączać się na wzmacniacz Naima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy Naim to cukiereczek, wcześnie czy później musi się znudzić

MinGDa to przede wszystkim ciekawość. I w takich właśnie przypadkach, człowiek nabiera do Naima coraz większego szacunku. Od lat 80-tych uwielbiam trufle Odry i jakoś mi się nie znudziły, pomimo, że na rynku jest tyle atrakcyjnych produktów. Naim utrafił w mój smak, podobnie jak trufle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ja uleglem jakiemus zludzeniu czy ten wzmacniacz niedawno kosztowal 3999 ? Nawet przedwczoraj rozmawialem z kims znajacym sie na rzeczy( a przynajmniej ktoß do kogo mam zaufanie) i spytalem czy za 4 tysiace to cos wartosciowego. Powiedzial ze tak. Ale teraz widze ze to juz prawie 5 tysiecy. Waluty ida do góry ale czy az o 25%?

Powiem szczerze ze troche zbaranialem. Czy ktoß ulegl jeszcze podobnej iluzji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julek nie chcę skłamać, ale tak mi się wydaje, że ten model zawsze kosztował 5k zł, był chyba jakiś model tańszy wystawowy, ale więcej napisze ci Elektropunkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak piszę Elmero, model przez nas wystawiony był ex demo co było opisane na naszej stronie jak i na allegro dlatego była taka cena. Normalna cena była 4999 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj wygrzewam:

- KT88EH - bo podobno świetny stosunek ceny do jakości :P (jak się wygrzeją porównam z Jinviną i zobaczymy jak z tą jakością :)

- Psvane 12ax7 TII - tu się dopiero zobaczy jaka jest różnica w stosunku ceny do jakości :P

 

med_gallery_38742_14_34381.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co polecacie z MingDa do kolumn DIY Zaph SR-71 o skuteczności 85dB?

Chcę wydać ok. 5000zł, ale za cholerę nie mam nigdzie w regionie opcji odsłuchu jakiegokolwiek MingDa..

 

Pomóżcie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz z elektropunktu np. Mc368bse, bardzo dobry wzmacniacz i do tego dużo mocy, pociągnie wszystkie głośniki.

Chyba że jesteś gdzieś z Kato zapraszam do mnie z głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkopuł w tym, że ze Szczecina jestem :)

Właśnie napisałem do Elektropuktu maila z zapytaniem o wypożyczenie, ale na stronie mają info, że 368-BSE jest na zamówienie... :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, przed jakimkolwiek zakupem warto posłuchać. W końcu jeżeli nadal mają ten wzmak w ofercie to na pewno gdzieś jeszcze krąży wersja demo. Pamiętam, że ja też kilka tygodni na nią czekałem, ale było warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.