Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupowałem Manleya też czytałem wątek, jednak wtedy nie skupiałem się na informacjach jakie lampy do niego najlepsze :)

 

Też ostatnio poczytałem wcześniejsze posty, tylko wcale nie jestem od tego mądrzejszy. Przykładowo czytam, 12at7 RCA -rewelacja. Myślę, sobie ok, już wiem, spróbuję. Googluję: 12at7 RCA i ..... ponownie nic nie wiem. Roczniki, fabryki, numerki, wersje, brandy, numer kotrolera i składającego oraz czy nie był akurat po imprezie ;) :) itd. Ech, nie wiem jak wy, ale dla mnie to pomieszane, poplątane i poruszam się w tym jak dziecko we mgle :(

 

, i 12bh7 też rca ,coś czuje ,że będzie uczta przez weekend .

A te 12bh7, to w miejsce12at7?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem właśnie w końcówki jako sterujące Siemens ecc801s i zacząłem wygrzewać. To co się zmieniło, to mam w jednym kanale dźwięk jak z vinyla - pojawiły się trzaski ;) :) Myślę, że może to kwestia NOS-owych nóżek, które sporo czasu przeleżały. Pewnie trzeba spróbować je jakoś i czymś potraktować. Jakieś podpowiedzi? Gdzieś pisali, że potraktowanie ich papierkiem ściernym to nie do końca dobry pomysł. W necie znalazłem specjalne środki Kontakt 60, Kontakt WL i Kontakt 61. Może czymś takim umyć brudne nogi ? :) Jeśli są odpowiednie, to wszystkie trzy - najpierw 60, potem WL i na koniec zabezpieczyć 61? A może jakieś inne środki/metody?

 

P.S> Proszę się nie śmiać ze mnie, pierwsza wymiana lamp. Kolejne w drodze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem właśnie w końcówki jako sterujące Siemens ecc801s i zacząłem wygrzewać. To co się zmieniło, to mam w jednym kanale dźwięk jak z vinyla - pojawiły się trzaski ;) :) Myślę, że może to kwestia NOS-owych nóżek, które sporo czasu przeleżały. Pewnie trzeba spróbować je jakoś i czymś potraktować. Jakieś podpowiedzi? Gdzieś pisali, że potraktowanie ich papierkiem ściernym to nie do końca dobry pomysł. W necie znalazłem specjalne środki Kontakt 60, Kontakt WL i Kontakt 61. Może czymś takim umyć brudne nogi ? :) Jeśli są odpowiednie, to wszystkie trzy - najpierw 60, potem WL i na koniec zabezpieczyć 61? A może jakieś inne środki/metody?

 

P.S> Proszę się nie śmiać ze mnie, pierwsza wymiana lamp. Kolejne w drodze :)

dokladnie tak jak piszesz, zacznij wlasnie od przeczyszczenia nozek w lampach. ja stosuje plyn wykorzystywany do czyszczenia metali szlachetnych - nie pamietam nazwy, ale w takiej malej 7-8cm buteleczce plastikowej, strasznie smierdzacy ;-). jak wroce do domu o moge podac nazwe.

u mnie pomoglo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak piszesz, zacznij wlasnie od przeczyszczenia nozek w lampach. ja stosuje plyn wykorzystywany do czyszczenia metali szlachetnych - nie pamietam nazwy, ale w takiej malej 7-8cm buteleczce plastikowej, strasznie smierdzacy ;-). jak wroce do domu o moge podac nazwe.

u mnie pomoglo.

Pamiętam ten smród z dzieciństwa, na święta czyściło się różne metalowe zaśniedziałe elementy, samowary :) Myślę, że zestaw typu Kontakt wystarczy i bez polerki się obędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten smród z dzieciństwa, na święta czyściło się różne metalowe zaśniedziałe elementy, samowary :) Myślę, że zestaw typu Kontakt wystarczy i bez polerki się obędzie.

dostaniesz ten plyn u kazdego jubilera, ja kupowalem w sklepach zajmujacych sie handlem takimi duperelami do robienia bizuterii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tak to wyglada u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Snapper

 

Więc wymieniłeś lampę wejściowa nie sterujaca :-)

Sterujaca to 7044

 

Jak już posłuchasz i porównasz z czym miałeś wcześniej napisz opisz wrażenia.Dla mnie ten Siemens jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez brodacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wymieniłeś lampę wejściowa nie sterujaca :-)

Sterujaca to 7044

 

Jak już posłuchasz i porównasz z czym miałeś wcześniej napisz opisz wrażenia.Dla mnie ten Siemens jest super.

Tak, tak - wejściowa :) Teraz niech się z tydzień powygrzewa. Chociaż właśnie przyszły do mnie kolejne wejściowe 12at7 RCA i 5u4g RCA do pre. Na 6sl7 czekam.

 

Czy sterujące 7044 też są mocno wpływające na dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda wymieniłem 7044 GE na 5687 Philipsa ECG JAN ale tylko dlatego,że GE padły. Czy usłyszałem jakąś zmianę?. Chyba nie szczególnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżki w Siemensach umyte. Czy skutecznie, to dopiero się okaże, gdyż na czas pobytu w łaźni wstawiłem RCA. Obawiam się, że teraz Siemensy trochę poczekają na kolejną szansę :) W okresie świątecznym, to RCA zagoszczą w końcówkach.

 

P.S> Jak ktoś będzie chciał skorzystać ze środków typu Kontakt, niech sobie zabezpieczy bańkę lampy, gdyż skutecznie schodzą również napisy na lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Manley'owcy ... czas na przygotowania do Świąt :) Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszych rodzin na Święta Bożego Narodzenia, spokoju i pomyślności na ten Nowy Rok ... może coś Manley'ówna cosik nowego fajnego zmontuje i będzie się działo! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artuku. Może jak wymyśli to i Ty się nawrócisz :-)

Panowie Manleyowcy - wszystkiego dobrego. Niech Wam lampki długo i bezawaryjnie świecą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak wymyśli to i Ty się nawrócisz :-)

niezbadane są losy audiofila :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam

panowie cisza nastała, piszcie czym mikołaj uszczęśliwił wasze audiofilskie dusze .

zastanawiam się ostatnio nad dodaniem suba do zestawu , teraz taka amerykańska moda , dodawać go nawet do dosyć dobrze dociążonych kolumn , co o tym myślicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się ostatnio nad dodaniem suba do zestawu , teraz taka amerykańska moda , dodawać go nawet do dosyć dobrze dociążonych kolumn , co o tym myślicie ?

Ja gram od roku na sub'ie Wilson Benesch Torus napędzany wzmakiem z DSP Velodyne SC-1250 ... drogie to cholerstwo, ale efekt znakomity, to trzeba usłyszeć, ciężko to opisać. Wcześniej jak mieszkałem we Wro i grałem jeszcze na Manleyu (chyba Stingi) to oprócz kolumn Joseph Audio RM25XL miałem sub'a Velodyne CHT-12R ... ale to nie ta liga sub'a co Torus napędzany wzmakiem z DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem nad aktywnym ,gram na martin logan one mają firmowe dedykowane suby aktywne myślałem o descent lub descent i .Wilson fajny, jeszcze z dodatkowym wzmakiem ,musi grać extra , ale chyba jak na próby za drogi , przynajmniej poddałeś coś do przemyślenia , jak zakup suba ,będzie dobrym posunięciem .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja dołożył u siebie suba to chyba rozsadziłbym pokój. Myślę, że dwie dobre kolumny z dobrym wzmakiem i źródłem w zupełności powinny wystarczyć. Martiny z basem mają lekki problem dlatego może lepiej pomyśleć o innych kolumnach niż o dodawaniu kolejnych klocków tym bardziej jeśli finansowo miałoby wyjść na zero.

No chyba, że masz dużo miejsca.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam specyficzne kolumny i niższy zakres w tych kolumnach choć nie jest zły, to jednak Torus dodaje nową jakość. Myślę, że taka poprawa subbasu z każdymi kolumnami była by ok ... takiego "mruczenia" i "pier**l..." 98 % kolum nie da (imo) ... w Torusie jest 2x16 " a dsp w Velodyne doskonale łączy sub'a z kolumnami. Torusa można tak ustawić, że "rozsadzi ściany", ale jak go skalibrujesz i ustawsz tak aby dodawał smaczków na dole, to później słuchanie bez niego ... to kruca bomba nie da rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja dołożył u siebie suba to chyba rozsadziłbym pokój. Myślę, że dwie dobre kolumny z dobrym wzmakiem i źródłem w zupełności powinny wystarczyć. Martiny z basem mają lekki problem dlatego może lepiej pomyśleć o innych kolumnach niż o dodawaniu kolejnych klocków tym bardziej jeśli finansowo miałoby wyjść na zero.

No chyba, że masz dużo miejsca.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

witam

zmiana kolumn to też jakieś rozwiązanie , które od czasu do czasu rozważam , jednak wybór elektrostatów był świadomy , i jak na razie, żadna , może inaczej ,żadna na którą mnie stać , nie zagrała tak jak oczekuję , to oczywiście , moje własne zdanie i wypadowa oczekiwań i preferencji.

Jak dla mnie to jeszcze za wcześnie , na zmianę posiadanych kolumn ,generalnie nie tylko obecnych kolumn , ale również ukłonu np, do innego typu kolumn ,zostało mi jeszcze wiele do zbadania w materii elektrostatu .

druga sprawa brzmienie , nie napisze nawet ,że elektrostaty mają słaby bas , jeśli się je połączy odpowiednim przewodem i da mocy ze wzmacniacza , to jest tak jak powinno , bas kontrolowany ,kiedy trzeba krótki , wielobarwny a zwłaszcza mocny i czytelny . Ja osobiście dopatrywałbym się , innej przyczyny , jest pewna dziura ,która nazbyt rozdziela pasmo dołu od niskiej średnicy , nie dodaje pewnego rodzaju aury w wybrzmieniach , dlatego przy głośniku dynamicznym elektrostat wychodzi na trochę odchudzonego i niedociążonego. Ten aspekt miałoby min. poprawić dołożenie suba ,oprócz oczywiście niższego zejścia .

bardzo dobrze opisał ten aspekt kolega ARTUKU ,nie chodzi o rozwalanie ścian , bo nawet nie słucham takiej muzyki , a o dodanie niższego pasma niż standardowe (to zaleta) , oraz dołożenie tego kleju łączącego wszystkie zakresy pasma .W elektrostacie jest jeszcze jedna maniera , grają trochę sucho w wyższym paśmie jest super szczegółowo i detalicznie jednak trochę zbyt zwiewnie i tu dobrze skalibrowany sub , może wnieść lekkie(oczekiwane ) dociążenie .

Nie chcę oczywiście opisywać elektrostatów w superlatywach , bo również uważam ,że nie są to kolumny dla każdego , nawet z racji ograniczeń repertuarowych, jednak właśnie ta moda , na dokładanie suba , poddała w rozwagę poprawę brzmienia .

Również descent to nie torus (mam na myśli cenę ) , więc experyment nie będzie aż tak kosztowny.

PS; czy możecie napisać na jakich kolumnach obecnie słuchacie , oraz ewentualnie , czy mieliście możliwość posłuchania davon ray lub grande i co o nich myślicie , skłaniam się do posłuchania ich niedługo .

dzięki za odpowiedzi . pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak się składa, że mam okazję słuchania Manleya z Davonami Rey na co dzień. Dla mnie to świetne zestawienie a ponieważ długo szukałem kolumn w rozsądnej cenie - takich, które zagrają każdy rodzaj muzyki nie tylko "plumkanie" czy "łojenie" - tak jak lubię, są w zasadzie nie do zastąpienia.

Inna sprawa to ich wygląd. Dla jednych przepiękne, inni omijają je szerokim łukiem. Czy mi się podobają? - niekoniecznie. Czy podobają się mojej żonie? - absolutnie. Ja jednak wolę spać na wygodnym łóżku i wcale nie musi być ładne.

Myślę, że TY powinieneś spróbować posłuchać Grande. To bardzo dobre połączenie z 250-ami.

Davone to marka jeszcze mało znana ale jeśli ich sprzedaż będzie utrzymywać się na takim poziomie jak do tej pory to niedługo ten stan się zmieni.

Oczywiście nic nie zastąpi odsłuchu we własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że dystrybutor Manleya jest jednocześnie dystrybutorem Davone pewnie całkiem sporo osób z niniejszego klubu miało okazję słuchać takiego zestawienia. Mnie takie zestawienie na tyle podeszło, że zbyt wiele nie szukałem. Początkowo planowałem model Riva, jednak po posłuchaniu Ray-S to na nie się zdecydowałem. Moja małżonka zakochała się w sposobie grania Davone od pierwszych dźwięków. Myślę, że gdyby miała wybierać Manley, czy Davone, wybrałaby Davone. Grande wtedy nie brałem pod uwagę, jednak korci mnie, aby im się bardziej przysłuchać (z moim "słabym" charakterem trochę się boję :) ). Wiem, że nie wszystkim sposób grania Davone pasuje, co pewnie sporo zależy od preferowanego repertuaru.

Co do wyglądu Ray-S - my nie narzekamy. Pierwsze skojarzenie z E.T. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mnie się podoba cała linia devone , to już bardziej jak wyszukane meble eksponaty , a nie kolumny , a przy tym jeszcze wg. opinii bardzo dobrze graja , i pięknie komponują się z manleyem.

Na zdjęciach gdzie są ustawione , pomieszczenie dostaje dodatkowego szyku, niezależnie od modelu .

ray ,e fakt jeszcze w rozsądnych pieniądzach , ale grande , to już lekki kosmos , za te pieniądze można już naprawdę popuścić wodze na rynku wtórnym , ciekawe czy między tymi modelami uzasadniony jest taki duży skok cenowy .Na pewno nie omieszkam posłuchać obu .

Podczas Waszych pierwszych odsłuchów davone to było wielke wow jak to gra , muszę je mieć , czy raczej zwieńczenie poszukiwania kolumn wg.osobistych preferencji .czyli np , smaczki,detale,jakość,czystość brzmienia itd...

a jak postrzegacie obecnie z perspektywy czasu davone ,na tle posiadanych wcześniej kolumn są różnice tylko na plus , czy też tęsknicie do pewnych cech wcześniejszego zestawu .

Pytam ponieważ , z perspektywy czasu i osłuchania się , nachodzi nas czasem pewna refleksja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Roberto - Grande tanie nie są ale wyrugowały z systemu np Sonus Fabera Amati Anniversario czy Thiela 3.7. Biorąc pod uwagę to jak Davone są zbudowane, wykonane i jak grają cena nie jest absurdalna jak w niektórych przypadkach.

Mnie na Grande nie stać a nawet gdyby to nie są kolumny do mojego pokoju, dlatego Reye idealnie spełniły moje oczekiwania. Jak będę miał czas przemebluję tak pokój aby w sposób właściwy się w nim prezentowały bo tak jak piszesz te kolumny mogą być również ozdobą pod warunkiem,że znajdą się we właściwym otoczeniu.

Ja nie szukam już niczego innego i za niczym nie tęsknię no chyba, że wygram w totka :-)

A jak tam grają nowe lampki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram na martin logan one mają firmowe dedykowane suby aktywne myślałem o descent lub descent i

 

Które masz Logany? Descent nie do wszystkiego pasuje. Projektowany był do linii Ascent / I. Z innymi nie gra dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się podoba cała linia devone , to już bardziej jak wyszukane meble eksponaty , a nie kolumny , a przy tym jeszcze wg. opinii bardzo dobrze graja , i pięknie komponują się z manleyem.

Co do estetyki, to nie mieliśmy z żoną żadnych problemów. Davone dobrze się wkomponowały w miarę nowoczesny wystrój wnętrza. Model Ray ma sporą skrzynię, a dzięki głębokiej obudowie, z perspektywy słuchacza sprawiają wrażenie sporo mniejszych, a pozornie "drobne" nóżki dają efekt lewitacji :)

 

ray ,e fakt jeszcze w rozsądnych pieniądzach , ale grande , to już lekki kosmos , za te pieniądze można już naprawdę popuścić wodze na rynku wtórnym , ciekawe czy między tymi modelami uzasadniony jest taki duży skok cenowy .Na pewno nie omieszkam posłuchać obu .

Podczas Waszych pierwszych odsłuchów davone to było wielke wow jak to gra , muszę je mieć , czy raczej zwieńczenie poszukiwania kolumn wg.osobistych preferencji .czyli np , smaczki,detale,jakość,czystość brzmienia itd...

a jak postrzegacie obecnie z perspektywy czasu davone ,na tle posiadanych wcześniej kolumn są różnice tylko na plus , czy też tęsknicie do pewnych cech wcześniejszego zestawu .

Pytam ponieważ , z perspektywy czasu i osłuchania się , nachodzi nas czasem pewna refleksja.

U mnie efekt wow nie wystąpił, ale małżonka wspominała o efekcie "ciarek" na skórze ;) :) Wielkich poszukiwań nie robiłem, szukałem następcy mojego wcześniejszego stereo. Co więcej, na początek chciałem tylko wzmacniacz, jednak odsłuchy domowe na spokojnie spowodowały, że zakupy były sporo większe niż pierwotne plany :)

Według mnie, Davone mistrzami szczegółów nie są, ale za to pięknie potrafią zagrać muzykę. Są to kolumny z kategorii uniwersalnych, dość wyrozumiałe dla niedociągnięć akustycznych pomieszczenia.

Nie tęsknię do poprzedniego zestawu - chyba, że przez pryzmat cen ;) :)

 

 

A jak tam grają nowe lampki?

Jeden dzień grałem na Siemensach ecc81s, po wymianie na RCA nie mam na razie ochoty powrócić do Siemensów :) RCA pogłębiły i bardziej uporządkowały scenę, pojawiły się nowe elementy w nagraniach, których wcześniej nie słyszałem. Niskie dostojniejsze, ale jakby troszkę ciszej. Jestem zadowolony z efektu. Siemensy idą bardziej w kierunku szczegółowości, ale przy moim raczej spokojnym repertuarze RCA lepiej mi pasują, mają bardziej "mięsisty" dźwięk. Dalsza wymiana - prostownicze 5u4g w pre - spowodowała jeszcze poprawę basu, jest go tyle ile trzeba.

Teraz się zastanawiam, co chciałbym poprawić (aby czegoś innego nie popsuć) poprzez wymianę 6sl7 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które masz Logany? Descent nie do wszystkiego pasuje. Projektowany był do linii Ascent / I. Z innymi nie gra dobrze.

witam

ja gram na cls 2 , przyznam ,że nigdzie nie spotkałem się z opinią ,że suby martina logana , graja słabo z poszczególnymi modelami kolumn tej firmy , możesz podesłać jakieś linki.

descent do niedawna był najlepszym ich subem ,i starając się wybrać najlepszego kompana do kolumn, jego wybór raczej jest oczywisty , szczególnie ,że wszystko odbywa się w ramach jednej firmy , chyba ,że się mylę , być może mógłbyś nieco więcej napisać.

A jak tam grają nowe lampki?

ja podmieniłem na razie jedynie rca 5u4g, nie robiłem testu bezpośredniego , bo chciałbym ,żeby trochę pograły.pierwsze co zauważyłem , po zmianie z ruby , to mniejsza dokładność ,szczegółowość , akurat na to jestem uczulony , za to bardziej wciągająco, delikatnie , analogowo . myślę ,że ta lampa dokładnie w tą stronę ma iść ,po jakimś czasie zrobię jeszcze test na wygrzanych lampach , wtedy będę mógł coś napisać.

 

ps: gratuluję kolegom wyboru davon , to następny sygnał ,że należy ich posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.