Jump to content
wojtek r100r

Manley

Recommended Posts

8 godzin temu, ankos44 napisał:

Witam .Nakręcam się na Manleya i w związku z tym mam pytanie. Snappery z dwoma hebelkami z tyłu to starsza wersja (tak coś wyczytałem) . Ile obecnie warto za nie dać ? Czy cena w okolicach 12 tyś. to dużo ? Seria MSN 355 i 356 Jaki to może być rok ?

Moje mają numery 309 i 310, kupiłem je chyba w 2012  ... dokładnie nie pamiętam ... a cena? chyba dobra ... choć można kupić w komplecie z preampem Manley Shrimp za 15 tys ... więcej na priv ... 🙂

Wersja z jednym hebelkiem jest chyba nowsza ...i  brakuje jej zmiany dopasowania impedancji wejściowej na złączu XLR ... 600ohm - 1,5 kohm 🙂

Posted (edited)
W dniu 26.07.2019 o 23:50, ankos44 napisał:

Witam .Nakręcam się na Manleya i w związku z tym mam pytanie. Snappery z dwoma hebelkami z tyłu to starsza wersja (tak coś wyczytałem) . Ile obecnie warto za nie dać ? Czy cena w okolicach 12 tyś. to dużo ? Seria MSN 355 i 356 Jaki to może być rok ?

Jeśli chodzi o rok produkcji, to najlepiej napisz do Manleya - odpowiadają na pytanie, więc będziesz miał info z pewnego źródła.

Wiele osób kupując nowe Snappery decyduje się na dołożenie hebelka (przełącznik w tryb triody) przez dystrybutora, więc zarówno w nowszych urządzeniach często je się spotyka.

EDIT: Warto pamiętać, że rok produkcji to jedno, a czas eksploatacji to drugie.

Edited by Panter

Proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę ale EL34 to pentoda, czyli posiada trzy siatki pomiędzy elektrodami a Snapper to wzmacniacz pracujący w trybie UltraLinear, z transformatorem dostosowanym do UL. Jaki zatem sens ma przełącznik „trioda” w tym wzmacniaczu? Jak zmieni się żywotność lampy ze zwartymi siatkami? Czy Manley wie o takiej przeróbce i aprobuje takie rozwiązanie?

Szczegółów technicznych nie zgłębiałem.

O ile mi wiadomo, kiedyś Manley w Snapperach sam dawał taki przełącznik, od pewnego momentu zaprzestali.

Końcówki 250 też są na el34 i przełącznik tryby dają oryginalnie.

Ile miejsca na wysokość potrzebują snappery jeśli bym chciał je umieścić na dolnej półce audio? Czy 40 cm między półkami wystarczy a może 30 ? Stolik muszę spreparować więc może ktoś ma z tym jakieś doświadczenia. Na górnej półce gramiak więc ustawienie ich na górze odpada .Nie chcę żeby była za szeroka więc 2 klocki na piętro.

hej 

też raczej szedłbym w wyższą półkę, mam neo 250 , pomiędzy   półkami  około 50  cm , a i tak granitowa płyta  nad wzmacniaczami  po dłuższym słuchaniu   mocno  się nagrzewa .

Godzinę temu, roberto20 napisał:

hej 

też raczej szedłbym w wyższą półkę, mam neo 250 , pomiędzy   półkami  około 50  cm , a i tak granitowa płyta  nad wzmacniaczami  po dłuższym słuchaniu   mocno  się nagrzewa .

Witaj.

Napisz jak grają te neo 250 w trybie triody? Mam snappery ale przymierzam się do neo 250:-)

W życiu piękne są tylko chwile...

22 godziny temu, zurek napisał:

Witaj.

Napisz jak grają te neo 250 w trybie triody? Mam snappery ale przymierzam się do neo 250:-)

250 na  tetrodzie to  taki snapper  kilka klas wyższy , wszytko co masz  w snapperach  tylko lepiej wiecej  wyżej ,  ale i sam dżwiek  klasowo   sporo lepszy , snappery przy 250 terroda są troche szare, 

250 na trioda  to  bardziej  spokojny, delikatniejszy  dżwiek  , scena szersza i głębsza  instrumenty  bardziej naturalne wielkością i masą lepsze wybrzmienia , inna  długość samych  dzwięków , wszystko jakby bardziej  namacalne  , bardziej przemyślane , całe   przedstawienie muzyczne ,się od nas oddala ale  możemy  spokojnie w doskonałej czystości  wszystko usłyszeć, bardziej  płyniesz z dżwiekiem niż go analizujesz.

taka porównanie  z mojej strony ; snapper to  bmw  m power , 250 tetroda  to  ferrari , a 250 trioda  to bentley , trzeba  zastanowić się , czym chce się dojechać  do celu .

p  

Edited by roberto20
błąd

14 godzin temu, roberto20 napisał:

250 na  tetrodzie to  taki snapper  kilka klas wyższy , wszytko co masz  w snapperach  tylko lepiej wiecej  wyżej ,  ale i sam dżwiek  klasowo   sporo lepszy , snappery przy 250 terroda są troche szare, 

250 na trioda  to  bardziej  spokojny, delikatniejszy  dżwiek  , scena szersza i głębsza  instrumenty  bardziej naturalne wielkością i masą lepsze wybrzmienia , inna  długość samych  dzwięków , wszystko jakby bardziej  namacalne  , bardziej przemyślane , całe   przedstawienie muzyczne ,się od nas oddala ale  możemy  spokojnie w doskonałej czystości  wszystko usłyszeć, bardziej  płyniesz z dżwiekiem niż go analizujesz.

taka porównanie  z mojej strony ; snapper to  bmw  m power , 250 tetroda  to  ferrari , a 250 trioda  to bentley , trzeba  zastanowić się , czym chce się dojechać  do celu .

p  

Dziękuje Ci za odpowiedź i porównanie:-)

W życiu piękne są tylko chwile...