Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Wzmacniacz nie ma połączeń po pełnym XLR przecież to jest SE i nawet jakby miał wejście XLR to i tak sygnał musiałby być na 1 stopniu zdesymetryzowany.

Zdjęcia tyłu zamieszczę niebawem.

Co do samej obudowy i wyglądu to jak zawsze jest to kwestia gustu. Tak na serio jako konstruktorowi jest ciężko wymyślić coś orginalnego a jednocześnie funkcjonalnego i realnego do wykonania. Zwłaszcza że tak na prawdę można obecnie napisać "ale to już było" na temat 95% urządzeń na świecie. Mi zależało natomiast na tym żeby ta obudowa była niejako "pancerna" mocna i sztywna. Podobieństwo do wschodnich produktów jest nieuniknione bo jeśli robimy to z frezowanego aluminium to samo przez się podobieństwo się narzuca. Zresztą Chińczycy wyprodukowali już tyle różnych wynalazków że podobieństwo zawsze się do czegoś znajdzie.

Wstępnie wzmacniacz miał być w innej tańszej obudowie natomiast tak na prawdę to nie było to. Zwłaszcza że masa transformatorów jest znaczna i to nie wystarczało.

Konstrukcja jest z frezowanego aluminium o grubości 8mm (to nie jest odlew) i skręcana elementy zewnętrzne ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Prawdopodobnie będzie jeszcze wersja z osłoną ze szkła.

 

Co do konstrukcji samego wzmacniacza to jest to końcówka dual mono z czterema wejściami i potencjometrem na wejściu nie ma tam osobnego przedwzmacniacza na wejściu jako takiego. Lampy wejściowe ECC88 sterujące 6N6P lub 6N30P możliwość bezpośredniej wymiany. Wzmacniacz ma auto bias nie wymaga żadnych regulacji. Wszystkie napięcia zasilające są stabilizowane i działające zakresie napięć sieci w zakresie 223-240V.

Parametry częściowo podał Szymon ja tylko uzupełnię.

 

moc 2 x 40W

Waga 53kg

Pasmo 20-40 000Hz gwarantowane w całym zakresie mocy

10-44 000hz przy 1W

napięcie szumu i przydźwięku na wyjściu poniżej 2mV RMS

Waga 53kg

Zdalne sterowanie - tylko Volume

 

Panie Andrzeju,

Proszę się nie przejmować, tymi uwagami o wyglądzie .

Ludziska mają różne gusty , lepsze , gorsze.

Jakby był w innym stylu też komuś by się nie podobał...

Po łacinie jest jakaś sentencja o gustach...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WT-40 na zdjęciach tez wyglądał tak sobie-natomiast na żywca,czarno-srebrny--to rękodzieło!

 

O wypraszam sobie. WT40 na zdjęciach wygląda równie dobrze jak na żywo (moim zdaniem w wersji drewnianej lepiej niż w akrylu), ale przy GMce wygląda jednak trochę ..... skromnie :(

post-4818-0-64608400-1392478322_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylistyki WT-40 , to rzecz gustu . Ja preferowałem i preferuje do dziś styl "cygański " nazwany przez niektórych też stylem "gejowskim" :)

 

Andrzej , gratuluje , kawał dobrej roboty .

Tomek stare dobre czasy :)

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to tylko żal,że p.Andrzej i firma Amplifon opuściła półkę cenową dostępną dla ``Kowalskiego``.a może po sukcesie nowego wzmacniacza jest dobry moment na come back? z końcóweczką na jakiejś fajnej lampie?albo TACD II ? jak widać produkty Amplifona mają sporą grupę fanów!

Edytowane przez triode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to tylko żal,że p.Andrzej i firma Amplifon opuściła półkę cenową dostępną dla ``Kowalskiego``.a może po sukcesie nowego wzmacniacza jest dobry moment na come back? z końcóweczką na jakiejś fajnej lampie?albo TACD II ? jak widać produkty Amplifona mają sporą grupę fanów!

 

Niestety od strony prowadzenia firmy na polskim rynku audio nie da się zarobić na Kowalskim,rynek jest płytki i tyle a porównania cenowe do produktów z dalekiego wschodu to potwarz dla Amplifona więc jedynym wyjsciem jest produkcja sprzętu z wyższego segmentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynek płyt winylowych przeżywa renesans, coraz więcej osób kupuje gramofony, wcześniej czy później sięgną po coś na czym to odpowiednio zabrzmi ...

pewnie dziś jest na to większy rynek niż w czasach kiedy Amplifon starował ... a dziś trzeba pisać na Ukrainę ;-)

i nie każdy staruje od sprzętu za 27 kzł, ale jak będzie miał coś tańszego firmy to później kupi i za 27 ...

ale będą monobloki - ale z jakiego segmentu cenowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

a porównania cenowe do produktów z dalekiego wschodu to potwarz dla Amplifona

Na dalekim wschodzie nie produkuje się tylko lampowych podkoszulek po 2k. Robi się też porządne rzeczy. Audio też.

A porównanie dotyczyło jedynie wyglądu i żadnej "potwarzy" raczej bym sie na siłę nie dopatrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dalekim wschodzie nie produkuje się tylko lampowych podkoszulek po 2k. Robi się też porządne rzeczy. Audio też.

A porównanie dotyczyło jedynie wyglądu i żadnej "potwarzy" raczej bym sie na siłę nie dopatrywał.

Już kiedys pisałem o tym Maciek,firma wypuszczająca piec w PP na diabłach za ok5kzł nie wytrzyma konkurencji z Chińskimi produktami, nominalnie taki WT 40 powinien kosztować spokojnie ponad 10kzł tylko czy rodzimy audiofil kupi taki sprzęt w kraju,dlatego naturalną konsekwencją było przejście na wyższy poziom już z innymi cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Już kiedys pisałem o tym Maciek,firma wypuszczająca piec w PP na diabłach za ok5kzł nie wytrzyma konkurencji z Chińskimi produktami, nominalnie taki WT 40 powinien kosztować spokojnie ponad 10kzł tylko czy rodzimy audiofil kupi taki sprzęt w kraju,dlatego naturalną konsekwencją było przejście na wyższy poziom już z innymi cenami

Oczywiście, że tak.

Z polskiego rynku chyba nikt nie jest w stanie się utrzymać.

70% sprzętu wytwarzanego na Ukrainie jest sprzedawana do... Rosji. Tam jest popytowa studnia bez dna. Tam chinola nikt nie kupi a do amerykańskiego sprzętu mają ograniczony dostęp (jest tam potwornie drogi).

Należy tylko złapać kontakt z jakimś brokerem.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jak ma się Wl36 do WT40, chodzi oczywiście o dźwięk. Przejrzałem klub, ale może ktoś między czasie poczynił jakieś porównania.

pzdr

 

Na pierwszy rzut oka w nazwie jest różnica ,a innych to poszukaj sobie u wujka google.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kol. amplifon:

 

1-dlaczego nie zdecydowałeś się na monobloki ?

2-jakie trafa zastosowałeś w tym projekcie , jakie Ra, Ua /Ia ? jakie rdzenie ( jeśli nie jest to tajemnica oczywicie ) ?

3- czy napięcie anodowe GM też jest stabilizowane ? Jeśl tak ,to co za tym przemawia?

4- czy dostepne są pomiary zniekształceń nieliniowych dla pasma mocy ?

5-kto zajmie się dystrybucją tego wzmacniacza ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i gratuluję projektu oraz życzę powodzenia w sprzedaży tego wyrobu.

Edytowane przez kotok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kol. amplifon:

 

1-dlaczego nie zdecydowałeś się na monobloki ?

2-jakie trafa zastosowałeś w tym projekcie , jakie Ra, Ua /Ia ? jakie rdzenie ( jeśli nie jest to tajemnica oczywicie ) ?

3- czy napięcie anodowe GM też jest stabilizowane ? Jeśl tak ,to co za tym przemawia?

4- czy dostepne są pomiary zniekształceń nieliniowych dla pasma mocy ?

5-kto zajmie się dystrybucją tego wzmacniacza ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i gratuluję projektu oraz życzę powodzenia w sprzedaży tego wyrobu.

 

1. Początkowo to miały być monobloki bo nie sądziłem że uda się całą elektronikę upchać w jednej obudowie o rozsądnych wymiarach. Stanęło ostatecznie na integrze bo to po prostu się lepiej sprzedaje i po ostrych kombinacjach wszystko się zmieściło. A na rynku nie ma chyba drugiej integry na GM70. Jest to też jednocześnie chyba najmocniejsza integra SET na rynku.

 

2. Poczytaj moje wpisy w wątku o GM70 sprzed paru lat wszystko tam jest podane na tacy:) trafa samodzielnie nawijane rdzeń zwijany cięty CC materiał rdzenia M120-23S

 

3. Napięcie anodowe 1420V jest stabilizowane. Co za tym przemawia? W sumie głównie to że chciałem pozbyć się wątpliwie na dźwięk wpływającego dławika. A poza tym stabilizator odcina mnie od zmian napięcia w sieci. Trzeba sobie uzmysłowić to ze przy zmianach nap w sieci w granicach 220-240V nominalne napięcie 1420V zmienia się o około 70V w każdą stronę. Czyli od 1350 do 1490. Stabilizator to skutecznie niweluje. A tętnienia napięcia anodowego są poniżej 5mV.

 

4. Dawno nie dokonywałem pomiarów zniekształceń ws mocy z tego co pamiętam przy 30W było 3,1% generalnie wszytko ładnie liniowo narastało z mocą. Moc 42 W była przy 10% obecnie to będzie około 40 W bo mam nieco niższe nam anodowe. Zresztą ze wszystkich pomiarów ten w przypadku wzmacniacza SE jest stosunkowo mało ważny.

 

5. Nie bardzo rozumiem pytania o jaką dystrybucję chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.