Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niepokojące jest uciekanie po pierwszym zauroczeniu z kolumn zbudowanych na SS Revelator i Iluminator :)

Mało kto ze starej wiary juz z nimi został :)

 

to chyba kwestia wysublimowanego doboru reszty toru

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba kwestia wysublimowanego doboru reszty toru

 

Miałem kolumny na 18stkach 18w845 , revelatorach , usherach (x719) i dane mi było słyszeć trzy razy illuminatorów (2 razy audioshow) i gdybym miał wrócić do czegokolwiek z wyżej wymienionych to tylko do 18w845 mimo ze jest nieco gorszy na basie od "młodszych braci". Oczywiście aplikacja głośnika jest ważna ale z głośnikiem jest jak z człowiekiem każdy ma swój charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Do Ciebie to mi dużo brakuje pod względem częstotliwości zmian

 

Ma bardziej zwinniejszego królika od Ciebie :)

 

Mało kto ze starej wiary juz z nimi został :)

Gdybym stał dziś przed wyborem ,to na pewno żaden SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojące jest uciekanie po pierwszym zauroczeniu z kolumn zbudowanych na SS Revelator i Iluminator :)

Mało kto ze starej wiary juz z nimi został :)

jak popatrzysz z czym głośniki na SS grają to zrozumiesz dlaczego....Jak będziesz miał okazję posłuchaj 3-way na tych głośnikach,zwłaszcza z alu-Revelatorem na basie-bo to jest króliczek do gonienia.zwłaszcza w kontekście lampy GM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem zestawu Meryada -cd+wzmak ale nie wiem który model w połączeniu Danish Physic .02 i słabo to wypadło,przeciągnięty bas mało różnorodny,średnica przykryta ,góra spokojna ale przyjemna trochę mało detalu i generalnie nudnawe granie i zarówno Ariesy a już tym bardziej Minasy dużo lepiej od tych paczek zagrały a kosztowały 14 tysi nowe

My tu gadu gadu o kolumnach a to wątek Amplifona

Andrzej napisz chociaż kiedy będzie premiera tej GM-ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem zestawu Meryada -cd+wzmak ale nie wiem który model w połączeniu Danish Physic .02 i słabo to wypadło,przeciągnięty bas mało różnorodny,średnica przykryta ,góra spokojna ale przyjemna trochę mało detalu i generalnie nudnawe granie i zarówno Ariesy a już tym bardziej Minasy dużo lepiej od tych paczek zagrały a kosztowały 14 tysi nowe

My tu gadu gadu o kolumnach a to wątek Amplifona

Andrzej napisz chociaż kiedy będzie premiera tej GM-ki?

 

Też bym chętnie posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze scanów jedną z najładniejszych średnic ma 18W-8542-00, niestety jest dość ciężki do napędzenia. Do triody, a w szczególności gm-70, 845, 211, diabłów, nic lepiej nie pasuje jak Accutony (to przynajmniej z mojego doświadczenia), dla tego teraz buduję kolejne kolumny oparte na tychże głośnikach (będą prawdopodobnie 3 drogi no i na pewno 22cm accu na basie w OZ, którego już mam u siebie).

 

Przepraszam za off, czas powrócić do amplifona...

Edytowane przez Koobal

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze scanów jedną z najładniejszych średnic ma 18W-8542-00, niestety jest dość ciężki do napędzenia. Do triody, a w szczególności gm-70, 845, 211, diabłów, nic lepiej nie pasuje jak Accutony (to przynajmniej z mojego doświadczenia), dla tego teraz buduję kolejne kolumny oparte na tychże głośnikach (będą prawdopodobnie 3 drogi no i na pewno 22cm accu na basie w OZ, którego już mam u siebie).

 

Przepraszam za off, czas powrócić do amplifona...

Ja tam wolę elektrostat. Temu nie podskoczy żaden accuton :)

Dajcie już spokój z tymi SS. Nie muszę chyba pisać jak "kosztowne" przetworniki siedzą w zabawkach za 100kzł i więcej. Scany wymagają referencyjnego zestawu żeby zagrać a nie byle pierdziawek za 10kzł. Tu jest pies pogrzebany.

 

Powracając do tematu kto wie ile waży nowa GM70 Amplifona. Proszę zgadywać!

do 10kg?

do 30kg?

powyżej 50kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze scanów jedną z najładniejszych średnic ma 18W-8542-00, niestety jest dość ciężki do napędzenia. Do triody, a w szczególności gm-70, 845, 211, diabłów, nic lepiej nie pasuje jak Accutony (to przynajmniej z mojego doświadczenia), dla tego teraz buduję kolejne kolumny oparte na tychże głośnikach (będą prawdopodobnie 3 drogi no i na pewno 22cm accu na basie w OZ, którego już mam u siebie).

 

Przepraszam za off, czas powrócić do amplifona...

 

Znasz jakiś sprawdzony projekt monitora na tych przetwornikach coś w ten deseń:

 

http://www.tubefan.com.tw/News-E.htm

 

Jaka jest średnica z tych głosników w porównaniu np do takiego illuminatora czy revelatora?

Masz jakieś dojście do głosników.

Znalazłem je na:

http://www.loudspeakershop.eu/accuton-m-20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i chciałbym przyłączyć się do klubu.

Od 3 mc jestem szczęśliwym posiadaczem Amplifona WT-40II+ Monitor Audio RX 6+Yamaha CD-S2000+Projet.

Amplifon na razie w oryginalnej konfiguracji, ale dużo czytam cennych uwag związanych z drobnymi modyfikacjami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

co się tak przejmujesz? indywidualne zamówienia jak najbardziej

przejmuje sie bo lubie , a akurat sam jestem przykladem gdzie indywidualne zamówienie mimo oficjalnego kontaktu nie interesowało kompletnie wykonawcy

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.