Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No normalnie mnie zamurowało

post-22439-0-98132000-1392408776_thumb.jpg

Edytowane przez Lucky

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mili Państwo, czapki z głów!

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon GM70 - cena 27kzł

moc 2 x 42W

Waga 53kg

Pasmo 10-44 000Hz

Zdalne sterowanie - TAK

 

Shindo Lafon GM70 - cena 80kzł

moc 2 x 20W

waga 38kg (2 monobloki)

Pasmo 20-20 000Hz

 

Wygląd proszę porównać samemu.

 

Czy proponowana cena Amplifona jest wysoka czy niska?

post-874-0-73735600-1392411919_thumb.jpg

post-874-0-80225800-1392411930_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wcześniejszy posiadacz WT 30II , WT 40 II oraz TACD 01 , który nadal jest w rodzinie, cieszę sie bardzo, ze Pan Andrzej radzi sobie na trudnym rynku.

Jakość wykonania jego klocków była zawsze pierwszorzędna, ze zdjeć wygląda, ze jest jeszcze lepiej.

To bardzo ważne przy tej cenie. Jesli traktować GM70 jako konkurenta dla topowych integr od Gerharda Hirta, to cena jest bardzo konkurencyjna imo.

Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Chłopie my się tu spyszczamy nt wyrobów amplifona czyt stronę wcześniej !a Shindo pokazany jest dla przykładu miernej próby wzorniczej

 

Nie wiem czy widziałeś jakiegoś Shindo w naturze.

Ja widziałem - jest piękny i prosty w formie.

Jeżeli idzie o mnie to wygląd Shindo, oparty o dobre wzory z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XXw bardziej do mnie przemawia niż dalekowschodni sznyt nowego Amplifona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o mnie to wygląd Shindo, oparty o dobre wzory z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XXw bardziej do mnie przemawia niż dalekowschodni sznyt nowego Amplifona.

 

dokładnie tak, zgadzam się.

 

Amplifonowi gratuluję i życzę sukcesu.

...co do obudowy to przypomina ona produkty Julongów i innych Vincentów, a trudno nawiązać z nimi rynkową walkę - Amplifon napewno brzmieniem powinien się obronić i to powinien być jego duży atut, a nie przedstawiona obudowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, zgadzam się.

 

Amplifonowi gratuluję i życzę sukcesu.

...co do obudowy to przypomina ona produkty Julongów i innych Vincentów, a trudno nawiązać z nimi rynkową walkę - Amplifon napewno brzmieniem powinien się obronić i to powinien być jego duży atut, a nie przedstawiona obudowa :-)

Ty chyba nigdy na żywo nie widziałeś żadnego amplifona a chiniole wizualnie do pięt nie dorastają amplifonom pomijając użyte komponenty przes naszych żółtych braci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o mnie to wygląd Shindo, oparty o dobre wzory z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XXw bardziej do mnie przemawia niż dalekowschodni sznyt nowego Amplifona.

 

To nie tak! Shindo w tamtych czasach pewnie tez uchodził za coś innego. Obecnie jest łatwiejszy dostęp do wielu technologii wytwarzania i takie technologie zaserwował nam pan Andrzej.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

dokładnie tak, zgadzam się.

 

Amplifonowi gratuluję i życzę sukcesu.

...co do obudowy to przypomina ona produkty Julongów i innych Vincentów, a trudno nawiązać z nimi rynkową walkę - Amplifon napewno brzmieniem powinien się obronić i to powinien być jego duży atut, a nie przedstawiona obudowa :-)

Zawsze można go przemalować farbą młotkową lub oddać do proszkowania.....

Koszt znikomy a wygląd będzie oldskulowy....

 

Porównanie do Vincenta....proszę...

Lanos też trochę podobny do Subaru Imprezy STI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych zdjęć niewiele można wywnioskować.wzmacniacz wygląda na dual mono,4wejścia liniowe i tyle.zdalne sterowanie dla osłody.czy to lampowa końcówka z potencjometrem?czy też lampy sterujące i sekcja pre jest od pleców?chasis to jednolity odlew ,był pokazany na zdjęciach wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pupcię sobie wyproszkuj i biegusiem zapychaj ..........................na przebierańce))...................będziesz COOL

no co Ty stary mistrz riposty nie "paniał " aluzji?

 

z tych zdjęć niewiele można wywnioskować.wzmacniacz wygląda na dual mono,4wejścia liniowe i tyle.zdalne sterowanie dla osłody.czy to lampowa końcówka z potencjometrem?czy też lampy sterujące i sekcja pre jest od pleców?chasis to jednolity odlew ,był pokazany na zdjęciach wcześniej.

za lampami mocy widac mniejsze żarówki w tej integrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz ma także połączenia po pełnym XLR?

 

Można prosić o zdjęcie tyłu?

 

Wzmacniacz nie ma połączeń po pełnym XLR przecież to jest SE i nawet jakby miał wejście XLR to i tak sygnał musiałby być na 1 stopniu zdesymetryzowany.

Zdjęcia tyłu zamieszczę niebawem.

Co do samej obudowy i wyglądu to jak zawsze jest to kwestia gustu. Tak na serio jako konstruktorowi jest ciężko wymyślić coś orginalnego a jednocześnie funkcjonalnego i realnego do wykonania. Zwłaszcza że tak na prawdę można obecnie napisać "ale to już było" na temat 95% urządzeń na świecie. Mi zależało natomiast na tym żeby ta obudowa była niejako "pancerna" mocna i sztywna. Podobieństwo do wschodnich produktów jest nieuniknione bo jeśli robimy to z frezowanego aluminium to samo przez się podobieństwo się narzuca. Zresztą Chińczycy wyprodukowali już tyle różnych wynalazków że podobieństwo zawsze się do czegoś znajdzie.

Wstępnie wzmacniacz miał być w innej tańszej obudowie natomiast tak na prawdę to nie było to. Zwłaszcza że masa transformatorów jest znaczna i to nie wystarczało.

Konstrukcja jest z frezowanego aluminium o grubości 8mm (to nie jest odlew) i skręcana elementy zewnętrzne ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Prawdopodobnie będzie jeszcze wersja z osłoną ze szkła.

 

Co do konstrukcji samego wzmacniacza to jest to końcówka dual mono z czterema wejściami i potencjometrem na wejściu nie ma tam osobnego przedwzmacniacza na wejściu jako takiego. Lampy wejściowe ECC88 sterujące 6N6P lub 6N30P możliwość bezpośredniej wymiany. Wzmacniacz ma auto bias nie wymaga żadnych regulacji. Wszystkie napięcia zasilające są stabilizowane i działające zakresie napięć sieci w zakresie 223-240V.

Parametry częściowo podał Szymon ja tylko uzupełnię.

 

moc 2 x 40W

Waga 53kg

Pasmo 20-40 000Hz gwarantowane w całym zakresie mocy

10-44 000hz przy 1W

napięcie szumu i przydźwięku na wyjściu poniżej 2mV RMS

Waga 53kg

Zdalne sterowanie - tylko Volume

Edytowane przez amplifon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

 

 

Przecież to taki żart był :) bez urazy.

 

Kurdę jak by czlowiek słuchał starszych ( Audiofili) to by teraz nie miał zgryza co z tym Ayonem zrobić....;)

 

 

Edytowane przez cybant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.