Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cloudio>

Zakładając kurs walut i szalenie mocną nasza złotówkę , to te 45 000zł to rozbój w biały dzień ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale euro ostatnio spada a złoty jest mocny ;-)

I nic dziwnego ,ze u nich drogo - u nas w zł. powinno być tanio !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 23 Sty 2008, 13:28

 

>Przy okazji sprzedaży MBLa taka mała konstatacja - jeżeli sprzedawać hi-end to TYLKO za granicę. 9 z

>10 ostatnich gratów które sprzedałem pow. 10k zł poszło właśnie za granicę - UK, Portugalia,

>Hiszpania, Holandia, Włochy, Niemcy.

>W Polsce wystawiając sprzęt tej wartości (tu 16k zł) można dostać tylko takie oferty:

>

>"Dam Panu 10k zł i kończymy tę aukcję" (cytat z maila)

>

>Przyznam się szczerze, że na początku nawet mnie to bawiło (swoją drogą, skąd u ludzi przekonanie że

>ktoś może chcieć sprzedać praktycznie nowy sprzęt za 1/3 ceny sklepowej - bo i takie oferty

>dostawałem) ale teraz stwierdzam, że to chyba jednak strata czasu.

 

 

Hmm

Trochę to dziwne i nie na miejscu...

 

W kwestiach zakupów raczej odradzasz transgraniczne transakcje zachęcając do kupowania u krajowych dystrybutorów, nie bacząc na wyższe koszty tej przyjemności.

 

Jeśli miałbyś być kosekwentny również Ty powinieneś sprzedawać tylko w kraju nie bacząc na wyższe straty tej przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->gutekbull,

Nie chcę nikogo martwić ale bankom brakuje kasy, ludzie wyciągają $$ z funduszy inwestycyjnych na potęgę, giełda dostała ostatnio kopa w tyłek chyba tak wielkiego jak w 2001r. - duże spadki, więc za chwilę i złoty osłabnie :-(( Zobacz ile powstaje lokat z większym oprocentowaniem (obrona banków przed wypływem gotówki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odróżnijmy tu dwie transakcje: sprzedaż wewnątrzwspólnotową i transatlantycką.

 

Tę ostatnią odradzam ze względu na problemy z wysyłką za granicę (ja ich nie robię), brak akceptacji przelewów (ja akceptuję) i przede wszystkim - sprawy związane z cłem i VATem (przy sprzedaży w UE, problem nie istnieje).

 

Poza tym, nie robię problemów z wysyłką frachtem (lepszy handling niż UPS/FedEx + możliwość ubezpieczenia do pełnej wartości, a nie do wartości "wagowej").

 

Jeżeli ktoś znajdzie takiego sellera jak ja w UE - to proszę bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Chyba że było to a propos kupna rzeczy nowych - wtedy już zupełnie nie wiem o co ci chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forums znalazłem świetny opis kabli Kubala Sosna Emotion. Świetny, bo bardzo obrazowy, i do tego zgodny z moimi odczuciami.

 

Hi Islandear . I am serious when I make the offer for you to cone join me for an evening of food , wine and audio. It would be my pleasure!!

 

I will have some fun with this unique analogy so bear with me here...

 

You asked about cables but I wanted to give you a little background first . I tried dozens of cables from Cardas , Kimber , Virtual Dynamics Stealth , ect and found the Nordost Valhalla the most neutral and transparent . This quality stayed consistent if I moved the cables to any of my systems. I was happy until I tried the Elrod speaker cable. It had 95 % of the characteristics of the Valhalla but with far more microdynamics in the lower midrange. The Elrods also were more dynamic with a live presence that the Valhallas failed to capture. I immediately sold the valhalla and courted David Elrod and picked the line up as my reference. I wanted to try Kubala Emotion and Purist Dominus as the net was burning up with praise for both. The Dominus was very expensive so I tried the Kubala first.

 

My experience with Kubala is a great one indeed and its my premier cable line in the company I consult for . The Emotion line is simply the most natural, grain free, open , neutral cable I have yet heard. The lower midrange is layered , rich in harmonic textures and detailed without losing balance. The top end is luxurious and full of top end sheen on cymbals. These cables sell themselves. . Most customers that try either a pair of ics or sc s buys the entire system and replaces whatever they had... its amazing.

 

The Elrod and Kubala both are excellent but very different. The Kubalas are for laid back listeners that value refinement and beauty of the sound. These are fine wine and single malt drinkers. These are the sauté foie gras and veal trenderloin crowd cables. The harmonic envelope doesn't draw attention to itself but offers a sublime refinement in the top two octaves that bleeds class. The transparency and open spaces that appear in your room are startlingly real . Female vocals breathe in your room and the ability to hear the back of a given recording space as it is "lit " before you is simply amazing. Depth in the midrange where most of the critical listening is found is its real strong suit. Vocals, Sax , Piano all become this organic entity suspended in air in your room . Its quite eerie actually. Seductive and refined . Lower midrange is palpable and is the single most attractive feature of the design .

 

The Elrod ics , scs and pcs come in Signatire and the pcs come in Signature as well as Statement. Both come in series 1 and 2 . One is for amps and analog and series 2 is better suited for digital but results can vary from system to system . He is coming out with an all Statement line this year. The Elrods are perfect for the jet setting crowd that lingers over a cool martini at a piano bar , dresses to kill and is an overachiever in life . He orders tuna sashimi tower capped with beluga and a shot of Grey Goose Vodka as a chaser. His trophy girlfriend is always the looker in the crowd but never grins. The cables are fast , punchy , dynamic as hell and smooth as silk. Explosive bass and a very extended top end that is never etched nor fatiguing but rather detailed and unforgiving of poor recording engineer practices . Not in your face but each note carries weight and precision that does draw attention to itself with its agility and speed . Open and full of air and ambience retrieval, the Elrods are clear unrestrained and lifelike in scale. Awesome for multichannel as well.

 

Both cable companies offer a unique presentation and I love them both personally!

 

Sam się zastanawiam czy nie kupić. Głośnikowy jest genialny, muszę jeszcze tylko sprawdzić IC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dalej inny user:

 

I have been using Valhalla interconnects and speaker cable for years in my system, and I have loved them. I then had a chance to try Kubala-Sosna Emotion interconnects. I now have all KS Emotion interconnects and half my system uses KS power cords. I recently tried all KS Emotion cables for an afternoon and now am waiting for my order to be filled. Yes, I’m selling all my other cables and going 100% KS Emotion. As Rcprince described, these cables are wonderful, and each time another KS cable is added it produces more naturalness more of everything. When I added the last cord to make 100% KS cables it was as great a WOW as the first cable. I have been considering writing a review, but frankly I have not figured out the words to describe the experience of using all KS Emotion cables.

 

The strength of the Valhalla are speed, tight definition, dynamics and open airy top end. The weakness is they can be overly revealing and edgy in a bad system. They are also too thin on top; this has held true on every system I have heard them in. The thinness was mistaken by me for dynamics and openness.

 

In comparison the KS, well it is not comparable…

 

100% Emotion cables is…

…emotional! The emotion of the recording comes through in full dynamics. These cables are every bit as extended as the Valhalla, but they are not thin. They are every bit as detailed, but never etched or edgy. They have all the tightness and slam in the bass, but with color and hue.

 

But they provide so much more than just that. These cables are full bodied but never fat or bloated. They create enormously colorful hues as long as the equipment they are hooked up to can produce it. These cables are not colorful or warm on their own; they would only produce these features if the equipment was initiating it. I believe the Kubala-Sosna Emotion cables are completely neutral, and that is in fact why I’m having a hard time expressing what they are. The top end is extended as far as my system allows, but they are not thin, or bright, or edgy, or fatiguing, or… …what ever the words we audiophiles so commonly think of as high frequencies. By nature, our systems have forced us to accept these traits if we wanted clear, bright top end. The KS is clear and bright, but not in the traditional sense. The clear brightness of a bell or triangle is pure and not at all artificial yet filled with harmonics and tonal hue. The piano which is notorious for creating edgy painful sound that can cause our ears to ring and force us to turn down the volume or risk fatigue is perfectly natural with the KS cables. It does nothing more or less than a piano would do in my room. It is pure and wonderful, tuneful, clear, extended and punchy. Yes, the leading edge of a hammer striking a piano string is sudden and precise, but not etched. The decay of the note is longer and more natural than before while the only change being cables. My experience is I need to use tubes to receive the decay I get from the KS.

 

Violin is another instrument that is notoriously edgy and bright. If you have ever sat in a small auditorium and listened to an accomplished violinist, you would know the instrument is resonant and full, be it the high frequencies, but you would certainly know it to have body and tonal hues. Most of us need to compromise when it comes to reproducing this instrument. Either we have tight slamming bass with near death top ends or colorful warmer top ends with bloated fat bass. No more bleeding ears at the cost of bass. No more fat slow ill defined bass at the expense of listenable top end. I now have both. The violin is tonally colorful, vibrant and filled with body, yet the bass is tight with all the definition and slam I expect; no demand.

 

The midrange, the area of vocals and most every instrument we listen to is… …perfect. Every aspect we strive for is produced in a clean and natural presentation. The background is darker than I have ever heard, this allows for huge separation between notes. I mean you can define every note as an individual, yet it is natural, never etched of over processed. Every note has weight and body but not at all tubey or glowing or lush, just natural. This incredible definition creates a three dimensionality the Valhalla was only hinting at. Again decay is amazing. Disks I have listened to a million times; were filled with new inner detail and micro-dynamic information. I hear the breath as something real, not a simple sound, but a rich human experience. The corners of the recording studio became evident as the sound decayed into the space. It’s an amazing experience, so detailed, so airy and not at all thin, not at all etched. Quite the contrary, the edge of a note is not a sharp two dimensional line against a background, it is instead a full three dimensional object that has a rounded edge, just as sharp, but three dimensional rather than the Valhalla’s two dimensional presentation.

 

AMAZING!! That is all I can say. Because this cable breaks all the audiophile pre-conceptions, open airy but not thin, full body, but not thick. Complete color palate yet tight fully defined bass. Nothing makes sense, and my initial impression was I lost dynamics. As I continued to hear these cables I discovered the dynamics are actually better, the leading edge of notes is more sudden, the impact is actually tighter, but its so quite and so natural my mind thinks that it’s not dynamic. Turns out I did not understand dynamics. Dynamics isn’t noise, and the exciting of the air next to the note. Before KS, dynamics were a jitter next to the note, in the haze I didn’t know I had. Now the background is pitched black, and there is no haze to excite. Now like live music, the note is dynamic within space, not excited haze.

 

I have now heard these cables on five different systems ranging from all solid state to all tube and in every case, the sonic characteristics improve! In my opinion Kubala-Sosna Emotion cables “ARE THE STATE OF THE ART TODAY”.

 

Add to that, they are far more affordable than all the competitors. For that reason the retail price is a real price, and therefore the cables should hold their value where others are worth half the minute we buy them.

 

JD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z hasłem - w nowy weekend z nowym CD, przytargałem dzisiaj do domu dwa CD Krella. KPS-20i od twonka i KAV-280CD od innego znajomego. Nie żebym wiązał z nimi jakieś większe nadzieje, ale skoro chwilowo nie mam nic, to przynajmniej się pobawię.

 

KPS-20i już kiedyś u siebie miałem, więc nie będę się rozwodził. KAV-280CD to natomiast dla mnie zupełna nowość.

 

Pierwsze co zwraca uwagę w 280CD to oczywiście doskonała jakość wykonania, typowa dla Krella. Odtwarzacz kosztował jeszcze dwa lata temu 19950zł i na pewno wstydu właścicielowi nie przyniósł. Sielankowy obraz psuje jedynie otwierająca się z łomotem szuflada - pod tym względem KAV-280CD niestety nie różni się niczym od innych odtwarzaczy wyposażonych w mechanikę Philipsa.

 

W środku jednak to już typowy Krell. Uwagę zwraca zastosowanie aż czterech 24-bitowych przetworników BB 1704 oraz niezwykle rozbudowanego stopnia wyjściowego. Ten ostatni zbudowany jest w całości na elementach dyskretnych (brak scalonych układów operacyjnych) i pracuje w czystej klasie A, wydzielając przy tym spore ilości ciepła. Wzmacniacz dla każdej z połówek sygnału umieszczony jest na oddzielnej, umieszczonej pionowo płytce. Ponieważ jest to konstrukcja w pełni zbalansowana, takich identycznych płytek mamy więc cztery. Zaskakuje ilość tranzystorów (montowanych powierzchniowo) na każdej z płytek. Prubowałem je nawet policzyć, ale po dojściu do 80 (na jednej tylko płytce !) dałem za wygraną.

 

Jednym słowem - kawał dobrej, hi-endowej roboty. Zobaczymy teraz jak zagra. Szkoda, że nie mam pod ręką Opusa 21 - było by to ciekawe porównanie. Accu DP-500 jest podejrzewam poza jego zasięgiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-100002425 1204114363_thumb.jpg

post-579-100002426 1201194294_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth=>

porównywałem go bezpośrednio z Accuphase DP 500 i poległ na starcie - w pierwszych minutach ;-)

Własciciel tego Krella KAV-280CD po półgodzinnym odsłuchu - porównaniu , zamówił DP 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Czy myślałeś o wypożyczeniu Gamuta CD3. Sądząc po tym jak wygląda, przeskok w nazewnictwie z CD1 jest w pełni uzasadniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odtwarzacz (KAV-280CD) od dłuższgo czasu w swoim systemie i uważam, że w cenie do 8000zł (mam na myśli rynek wtórny) trudno znaleźć odtwarzacz równie wszechstronny brzmieniowo. Oj, ciekawy jestem jak wiele tracę pozostając na tym pułapie cenowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że płytka obsługująca jedną z połówek sygnału różni sie zastosowanymi kondensatorami elektrolitycznymi. Chyba z fabryki czegoś takiego nie wypuścili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zaskakuje ilość tranzystorów (montowanych powierzchniowo) na każdej z płytek. Prubowałem je nawet policzyć, ale po dojściu do 80 (na jednej tylko płytce !) dałem za wygraną.

 

Ja tam nie widzę 80 tranzystorów, tylko rezystory...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, 24 Sty 2008, 21:11

 

>Ja tam nie widzę 80 tranzystorów, tylko rezystory...

 

To chyba jakiś nowy typ, z 3 nogami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania DX71 mk2. Wersja "ulepszona" - Zamiast 4x BB1704 - 2x NPC SM5865CM...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jest jakiś ubogi krweny :-)

 

Gdyby te 4 płytki montowane powierzchniowo co siedzą w krellu, przełozyć na montaż przewlekany jak w CECu, to by na 2 piętrach miejsca nie starczyło. Poważnie. Spróbuj sobie wyobrazić 320+ tranzystorów na druku przewlekanym + drugie tyle rezystorów !

 

Na tych zdjęciach tego nie widać, ale na płytkach układ jest taki:

 

1 rząd rezystorów

2 rzędy tranzystorów

 

potem mała przerwa i dalej lustrzane odbicie

 

2 rzędy tranzystorów

1 rząd rezystorów

 

W takim jednym rzędzie tranzystorów jest dwadzieścia kilka. To jest taki elektroniczny overkill jaki jest w stanie zaprojektować chyba tylko Dan the Man.

 

Ogólnie interesująca koncepcja. Co ciekawe identyczny układ (DAC 4 x BB1704 + I/V na elementach dyskretnych + stopień wyjściowy na elementach dyskretnych) jest zastosowany w Naimie 555. Z tą tylko różnicą, że w naimie tych tranzystorów siedzi nie 350, a pewnie ledwie 50 :-)

 

Oczywiście Naim ma nieporównywalnie lepszy napęd, wszystkie płytki zamontowane na specjalnym pływającym zawieszeniu, 26 punktów stabilizacji napięcia, oddzielne zasilanie zegara itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Na tych zdjęciach tego nie widać, ale na płytkach układ jest taki:...

A, to przepraszam :)

 

W CECu ciekawiej prezentuje się "parter" pod płytką preampu, ale i reszta też ubogo nie wygląda... Najciekawsze jest chyba bocznikowanie niemal wszystkich kondensatorów elektrolitycznych całą serią coraz mniejszych foliowych. Białe kostki, za tymi dużymi Elnami RJH, to kondensatory MKP, a pod nimi (między każdym MKP a płytką) siedzą jeszcze osiowe 10nF...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje, który z CD z wyższej półki, poza Audio Aero Capitole, oferuje wyjście regulowane RCA z podwyższonym napięciem w stosunku do standardowych 2V, czyli można by rzec pełnowartościowy preamp.

Wiem, że Resolution Audio Opus21 ma chyba 2,5V, ale chodzi o poziomy ok. 5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, to jak powinno brzmieć w końcu dobre CD. Czy wystarczy bas MBL'a czy przestrzeń EMM'a a może tylko średnica ACC.

 

Najwyraźniej czołowe firmy nie wiedzą jaki CD zrobić, może podpowiedzi Elberotha dadzą do myślenia tym w MBL'u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Mirek Potempski nam podpowie, jak powinien brzmieć dobry CD i powie, jaki gra u niego w systemie? No bo chyba nie gra średni a tym bardziej zły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jako transport jest dysk twardy, mam lcd i tylko wciskam co ma grać. Owe urządzenie jest podłączone do preampu (polskiej nazwy chyba jeszcze nie ma) i tyle.

 

 

Na ostatniej wystawie w Las Vegas było juz kilka systemów z dyskiem twardym jako transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktoś się może orientuje, który z CD z wyższej półki, poza Audio Aero Capitole, oferuje wyjście

>regulowane RCA z podwyższonym napięciem w stosunku do standardowych 2V, czyli można by rzec

>pełnowartościowy preamp.

>Wiem, że Resolution Audio Opus21 ma chyba 2,5V, ale chodzi o poziomy ok. 5V.

 

Wadia i Ancient Audio Lektory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Piotr Ryka

 

Dzięki za informację. Info o Lectorach sobie znajdę, napisz proszę jeszcze, które model Wadii mają to rozwiązane w taki sposób i dźwiękowo są warte rozważenia, no tak max do 15tys. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.