Skocz do zawartości
IGNORED

giganty SANSUI


denon.dcd.2560
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bumpalump jedna sprawa od jakiegoś czasu mnie zastanawia.

Pisałeś że tygodniowo przewija się u Ciebie 10-15 klocków. Naprawiasz je bez schematów i wiesz co i jak. Do tego masz jeszcze czas żeby je słuchać.

Jak Ty to robisz? Skąd na to bierzesz czas wiedzę i części?

Może te 40 na karku mnie spowolniły ale nie wyobrażam sobie jak to wszytko ogarniasz.

Serio pytam

Zazwyczaj dokumentacja techniczna jest dostepna, wtedy oczywiscie sprawa jest prosta bo z gory wiemy ktory tranzystor, rezystor, kondensator pelni jaka role, bez schematu trzeba sledzic sciezki w sprzecie typu krell kav 300i gdzie caly amp wraz z fragmentem pre i zasilaczami jest na jednej plycie. Bajecznie prosto np robi sie Sony, tam kazda plytka to jeden blok, latwo wyeliminowac wadliwie funkcjonujace bloki, to jak w automatyce. Ale bez schematu tez nie ma tragedii, bo anomalie w ukladzie jak nieprawidlowe spadki napiec na zlaczach czy diodach latwo wykryc z doswiadczenia.

 

Z czasem jest kiepsko, dlatego czas oczekiwania czasami sie troche wydluza, czasu na sluchanie tez jest malo, dlatego wnikliwie slucham tylko sprzetu ktorego nie znam aby zdobyc jakies doswiadczenie

Reszta sprzetu jest testowana w boju w trakcie serwisu kolejnego klocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma SANSUI ELECTRIC Co. powstała w 1947 roku. Jej założycielem i właścicielem był Kohsaku Kikuchi. Zakład specjalizował się w produkcji transformatorów, dławików i cewek. W roku 1954 rozpoczęła się w firmie produkcja elektroniki użytkowej – początkowo przedwzmacniaczy, zestawów do montaży wzmacniaczy i samych wzmacniaczy. Amplitunery lampowe pojawiły się w ofercie w roku 1956, a od 1959 rozpoczęto produkcję stereofonicznych modeli SM-88 oraz SM-20. Jednocześnie rozpoczął się też eksport tych sprzętów do USA. Dekada lat 60-tych to wprowadzenie na amerykański rynek takich modeli jak 500, 1000, 500A, 1000A oraz wzmacniaczy AU-111 i AU-70. Warto też wspomnieć o doskonałym lampowym tunerze TU-70. Uzupełnieniem linii były amplitunery 220 i 250.

Początkowo amplitunery SANSUI pracowały w systemie multicast do których można było dokupić zewnętrzny dekoder MPX. Ciekawą konstrukcją był SM-30 z lampami końcowymi EL84 -ostatni model SANSUI tzw. pełna lampa. Wyposażony był bowiem w zasilacz z lampami prostowniczymi i przedwzmacniacz korekcyjny na lampach. Równocześnie SANSUI produkował najmocniejszy wówczas amplituner SM-80. Ten model też był wyjątkowy, producent zastosował bowiem w nim wyjątkowe „telewizyjne” lampy końcowe 25E5/PL36 pracujące w układzie P&P. Deklarowana maksymalna moc muzyczna wynosiła 2 x 40 W, a przy zniekształceniach poniżej 1% 33 W na kanał. Reszta rozwiązań wyznaczyła standardy konstrukcyjne dla lampowych SANSUI na następną dekadę – przedwzmacniacz tranzystorowy i zasilacz na diodach krzemowych. W segmencie małych mocy na lampach ECL82 produkowane były modele serii SM-32xx, które charakteryzowały się możliwością odbioru w systemie „multicast” i jednocześnie stereo MPX wyposażono go bowiem w dekoder stereo. Następcą SM-80 został model 1000, który wyznaczył nowe wzornictwo dla amplitunerów SANSUI na lata sześćdziesiąte. Prosty aluminiowy front panel z symetrycznie ułożonymi gałkami i przełącznikami. SANSUI 1000 elektronicznie była to kopia SM-80, z tym że osobny kanał AM został zastąpiony przez bardzo dobry i stosowany w późniejszych produktach dekoder MPX. Elementem charakterystycznym tego dekodera był przekaźnik służący do włączania żarówki 6,3V jako wskaźnika sygnału stereo. Zrezygnowano także z dużych ekranów transformatorów wyjściowych. W porównaniu do SM-80 na chassis użyto cieńszej blachy. Model 1000 wyznaczył rozwiązania konstrukcyjne stosowane przez SANSUI w swych wyrobach do lat 70-tych zeszłego wieku. Segment małych amplitunerów wypełniały modele 500 z możliwością pracy „multicast” bowiem zostawiono w nich kanał AM przy jednoczesnym stosowaniu dekodera takiego jak w modelu 1000. Producent podawał, że modele SM-32xx (i 500) posiadały maksymalną moc 2 x 13 W. Po tych modelach nadeszła następna generacja. Poprzednie modele na lampach ECL zastąpił model 250 (z dekoderem MPX) oraz 220 (bez dekodera MPX) o mniejszej mocy. Ciekawostką jest pozostawienie w nim podwójnego „magicznego oka” stosowanego w amplitunerach „symulcast”, z tym że jedna z sekcji jest wskaźnikiem sygnału MPX stereo. Model ten współdzielił przedwzmacniacz korekcyjny ze wzmacniaczem AU-111. Składał się on z tranzystora typu npn na wejściu i jednej sekcji ECC83 w drugiej części. Wyjątkowe i rzadko stosowane hybrydowe rozwiązanie. Segment sprzętów średniej mocy wypełnił z kolei model 500A. Miał bardzo nowoczesny i ciekawy „design” (podobny wygląd miał też inny sprzęt SANSUI model SAX-200 na lampach ECL produkowany jednak chyba tylko na rynek wewnętrzny), a w stopniu końcowym pracowały lampy 7189A/EL84. Amplituner w znacznym stopniu współdzielił cześć radiową z SANSUI 1000A oraz tunerem TU-70. Charakterystyczne dla 500A było inne podejście od obsługi. Zrezygnowano z dużej kombinacji przełączania sygnału typu „lewy kanał na mono”, „rewers stereo” itp i praktycznie jego system przełączania źródeł i sygnału to ten stosowany przez następnych kilkadziesiąt lat. Poza tym potencjometry regulacji pasma są współosiowe zintegrowane. Odeszła w przeszłość możliwość regulacji pasma w każdym kanale oddzielnie. SANSUI zastosował też tutaj po raz pierwszy przedwzmacniacz korekcyjny na tranzystorach krzemowych NPN. Wszystkie inne modele miały przedwzmacniacz korekcyjny na „germanach” PNP. Model 500A nie był następcą 500. To zupełnie inna konstrukcja. Ale najbardziej znany wyrób lampowy SANSUI to amplituner 1000A. Tak jak i model 500A nie był nastepcą modelu poprzedniego (1000), ale kompletnie innym wyrobem. Po poprzedniku odziedziczył jedynie aluminiowy front. I tyle. Model 1000A był największym i najcięższym w latach 1965-1971 amplitunerem na rynku USA jednocześnie dysponującym największą mocą. Bez problemu konkurował z podobnymi parametrami wyrobami "made i USA" będąc jednocześnie znacznie tańszą alternatywą.

Firma SANSUI znikła z rynku początkiem lat 90-tych zeszłego wieku. Przed upadkiem wypuściła "remake" wzmacniacza AU-111 z dodatkową nazwą "vintage". Wzmacniacz przeszedł drobne modyfikacje (wejście na CD i preamp gramofonowy na lampach). Był to ewenement na skalę światową, by firma po 30-latach powróciła do wyrobów lampowych. Ale był to juz łabędzi śpiew. Niedługo po tym upadła Po technice lampowej SANSUI pozostały transformatory oferowane współcześnie po marką Hashimoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bokser7778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

870ES ktora mam dalej stoi nieskonczona bo przez ostatnie dni pracuje po 12h dziennie :) skoncze ja dopiero teraz w swieta i kolega z forum moze przyjechac zabrac wszystko co przywiozl :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie jest możliwe zrobić tygodniowo nawet te 5 klocków i żeby je posłuchać zwłaszcza jak robisz po 12 godzin więc samo zmęczenie takie coś uniemożliwia. Gdzie czas na wygrzanie sprzętu na nowych częściach?

A gdzie czas żeby znaleźć i zamówić części, a czas na ich dostawę?

 

Uważam że nie jest to możliwe a piszesz o 10-15 klockach tygodniowo.

W elektronice AUDIO siedzę od 1987r, pracowałem w zakładzie RTV, miałem i mam kontakt z wieloma elektronikami jak i tą branżą.

Kwestia jeszcze dostępności części do starej elektroniki której często po prostu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze sprawy takie jak czyszczenie i regulacja cd to kwestia 1-2h na urzadzenie, nie kazdy klient tez zyczy sobie kompletnej renowacji wiec czasami czyszczenie wzmacniacza zajmuje tylko 2h gdy mam do wyczyszczenia np sam selektor i potencjometr.

Jak pewnie wiesz pracuje w utrzymaniu ruchu, mam tam sporo wolnego czasu gdy nie mam awarii ani prac zleconych wiec mam czas na planowanie pracy w domu i rozmyslanie o przyczynach awarii i usterek.

Poza tym co jakis czas robie sobie wolne od serwisu gdy potrzebuje odpoczac, wiec uwierz ze jest to wykonalne

 

Jesli chodzi o zamowienia to zamawiam w zasadzie tylko jakies rzadkie uklady badz tranzystory, wszystkie popularne polprzewodniki, opampy, wszystkie typoszeregi rezystorow posiadam, kondensatory to rzadkość do wymiany. W razie potrzeby zamawiam a czas realizacji wiekszosci zamowien to max 48h. Paczki wysylam sobie poczta ktora mam obok domu wiec odpada mi czekanie na kuriera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bokserek kup za 500 mi sprzedaj za 1000 i wszyscy będą zadowoleni już jeden taki był zwany sralantulla do dziś czekam jak mi znajdzie alphe 907 dr za 4000zł a mija chyba 2 lata taki k...wa z niego cwaniaczek z pękniętą dupą jak Ty

Ty, subwofer, opóźniony jakiś jesteś, że nie umiesz sam sobie znaleźć?

Taki wyszczekany jeden z drugim, a symbolu starego runchla w google wpisać nie umie.

Tak samo nie umie sobie as internetu znaleźć kolumn za 500zł, które to ponoć są warte 5.000zł

i nie umie sobie znaleźć tych legendarnych linków do tych słynnych już "zachodnich for"

na które czekam już chyba szósty rok i ciągle doczekać się jakoś nie mogę.

Banda czereśniaków, którym się wydaje, że trafili do przedszkola z tym swoim obwoźnym straganem

i ktoś tu będzie łykał wymyślane na poczekaniu bajki i kupował w cenie złota parchy wleczone na kablu z wystawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ktoś kto pisał powyższy artykuł o Sansui podał fałszywe dane. "Its latest amplifiers included the a-u alpha series like the 707 907, b-2105 mos vintage, au-x1111, b 2302, c 2302 and others. Sansui ended its Japanese production of high end amplifiers some time between 2002 and 2005.". Nie mówiąc o tym że pominął wiele produktów podchodząc do artykułu od d..y strony. Co oczywiście nie zmienia mojego zdania na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan audiowit czy sraudiowitjakośtam "jamochlon" jest nam znany.:P

cyt "Trochę Cię namawiałem i oferowałem mnustwo staruch sansuiow ze szrotu na ktorych chcialem zarobic fortune " - ojjjj :(:P - biedny handlarzyna :P:(

 

 

p.s. PioOss czy PioOssosrusileśtam :P - wiem, że tu zaglądasz. Nikt mnie nie namawiał, nie będę 707 sprzedawał i nie szukam kupca. Sam chciałem jestem bardzo zadowolony z faktu, że mam 707. Jeżeli nie jesteś w stanie usłyszeć / rozróżnić basu z gitary klasycznej i elektrycznej - cóż, przykro mi. :P

I dla odmiany zaczynam rozglądać się za 907.

 

p.s. 1 . Moderatorzy- jak chcecie to możecie wymoderować powyższy p.s. . Ale nie mogłem się powstrzymać :P:P:):)

 

 

cyt "Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Duplikat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a myslalem ze nikt sie nie zlapie na te super hi-endy a tu prosze :)

 

 

widac tam glosnik stx za 60zl, jakas plastikowa kopulke ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to tak. Rozkreciłem kolumienki i tak w dolnym segmencie jest głosnik no name z plakietkà Canada i oznaczeniem 4 ohm. Ponadto wewnatrz jest zainstalowana chyba cewka. srodkowy segment posiada tez no name głosnik niskotonowy z kanadyjska plajtka ale juz 8 ohm. No a wysokotonowy to chyba rozczarowanie - monacor dt 99 80 W.

Mowilem ze najtanszy badziewny plastikowy glosnik :)

 

ale...

 

 

 

Kilkakrotnie woziłem swojà płyte do salonu Top Audio i tam słuchałem wyrobów po 8-9 k zł za sztuke i nie wydaje mi sie zeby zagrały lepiej od moich.

 

reszta glosnikow to blaszany stx z tego co pamietam 10.150 za 60zl i ten z pseudokewlarowa membrana no-name z allegro za kolejne 50zl :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

 

Nie licz na to że oni kiedykolwiek poczują różnicę. To jest jak religia. Sekta skupiona wokół diabolicznego guru. A najgorsze jest to że porażająca większość jelonków nie ma nawet najmniejszego osłuchania. Ślepo wierzą w to co powie guru. Niedawno spotkałem kolejną taką osobę. Nie miała kompletnie nic do powiedzenia. Na szczęście potrafiła otwarcie przyznać że nie wie, nie słyszała itp itd. Sam pomysł sprowadzania wzmacniaczy na połowę mniejsze napięcie jest już poroniony bo taki wzmacniacz nigdy nie będzie w pełni pokazywał swoich możliwości. Nie mówiąc o cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł sprowadzania wzmacniaczy na połowę mniejsze napięcie jest już poroniony bo taki wzmacniacz nigdy nie będzie w pełni pokazywał swoich możliwości ?

 

Z całym szacunkiem jako Elektryk-elektronik w drugim pokoleniu tego nie rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co to się stało żę najważniejszy wątek forum odpięto? Już pekła bańka mydlana?

 

A nie, sorry. Mamy zakładkę "Sprzęt znanych marek Love, love, love, czyli Wasze ulubione marki i ich produkty"

 

Ale jak widać są tematy "WAŻNE" i tylko "TEMATY"

Ważne to oczywiście Sansui, Chario, Atoll, Xavian, a zwykle tematy to reszta np. Luxman, Rotel... No ale przecież sprzęt moderacji musi być WAŻNY, reszta to motłoch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A co to się stało żę najważniejszy wątek forum odpięto? Już pekła bańka mydlana?

 

A nie, sorry. Mamy zakładkę "Sprzęt znanych marek Love, love, love, czyli Wasze ulubione marki i ich produkty"

 

Ale jak widać są tematy "WAŻNE" i tylko "TEMATY"

Ważne to oczywiście Sansui, Chario, Atoll, Xavian, a zwykle tematy to reszta np. Luxman, Rotel... No ale przecież sprzęt moderacji musi być WAŻNY, reszta to motłoch.

 

Ważne są te tematy które nakręcają ilość odwiedzin strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy za to, że Twój wchodzi w dyskusji.

Ale nie mógł się oprzeć.

Uwielbiam klasyczne urządzenia. A jedną z ulubionych marek, to SANSUI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-62951-0-12638400-1461657006_thumb.jpg

post-62951-0-37100500-1461657098_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ostatnie zdjęcie - sajsui cd-717dr - w środku zupełnie jak sony cd -5XXES (505, 555):P! - kopiują od siebie te firmy czy co ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bokser7778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest firma Sony.

 

Teraz mam SONY CDP-555ESJ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ostatnie zdjęcie - sajsui cd-717dr - w środku zupełnie jak sony cd -5XXES (505, 555):P! - kopiują od siebie te firmy czy co ? :)

 

 

Nie, to nie jest firma Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam SONY CDP-555ESJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Теперь у меня есть SONY CDP-555ESJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.