Skocz do zawartości
IGNORED

giganty SANSUI


denon.dcd.2560
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

srulbroter-ek

hehe - takim jak ty od sansui :P :) - gigant SANSUI !

 

odkurzacze i zmywarki , to tylko sansui!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bokser7778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASTĘPNEGO ŁOSIA SE ZNALEŹLI I GO NACIĄGNELI (ŻAL )

cytat:

"Pierwsze wrażenia? Cóż............. scena, brzmienie, detaliczność... mimo, że trochę wiedziałem, czego się spodziewać (słyszałem go kilka dni wcześniej) niebywale mnie zaskoczyły. Wszystkiego jest więcej, jest bardziej dokładne, selektywne...ciężko opisać. Przez pierwszą godzinę - dwie ogrom niskich dźwięków lekko przerażałicon_smile.gif - chyba Infinity dostały po raz pierwszy od jakiegoś czasu prawdziwą dawkę prądu - czyli miały go na zawołanie tyle, ile chcą. Ale nie było to w żaden sposób męczące. Po 4 godzinie grania niskie tony "złagodniały". I wtedy zaczęły się pojawiać detale - trzy wyraźne linie basowe: gitary klasycznej, gitary basowej + stopa perkusji (VL Tracy Chapman ), orkiestra, której instrumenty można było wskazać ( VL Shirley Bassey, VL M.Oldfield - tubular bells II). Niesamowicie brzmi muzyka elektroniczna (CD i VL Krafterk, J.M.Jarre). itd itd .

 

Najlepsze jest to, że wiem, iż całość potrzebuje kilku dni na "dogadanie się z sobą" i wtedy pokaże, na co ją stać.

NORMALNIE NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!! wtedy napiszę coś więcej.

 

Jedno jest pewne - to nie jest to koniec mojej przygody z serią Alpha icon_smile.gif

 

Za obecny etap - sugestie, pomoc, rady, - wielkie dzięki dla :Audiowit, Mario100007, Czubsi."

Gość pisze ,tak ,że william szekspir przy nim to amator :P!

"AŻ trzy !!! linie basowe widzi !!!! ŁAŁ , wskazuje instrumenty, sprzęt ma prund na zawołanie ???!!!

szkoda ,że nie napisze , ile dał za to sajsui :P:) - bo wtedy by go wyśmiano z deczka,.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bokser7778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widac ze mu nie leży to granie, ale będzie na siłę twierdzil ze jest zajebiscie. Zenada.

 

"Najlepsze jest to, że wiem, iż całość potrzebuje kilku dni na "dogadanie się z sobą" i wtedy pokaże, na co ją stać."

 

Czyli jest po ch... fest, ale będzie lepiej. Przecież Sansui jak czlowiek. Dostosuje się za kilka dni. Pogada z kolumnami i reszta toru i z kazdym dniem będzie lepiej. Haha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bokserek i tobie podobni mam dla was doskonałą propozycję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zauważ ze w ogóle nie leży mu ten wzmak. Wystarczy uważnie przeczytać wrazenia. Ale teraz obciach się wycofać. Góra siana poszla, zawiedzie mentorow i sam wyjdzie na tego kogo wyjdzie. Zaklinanie rzeczywistości, oszukiwanie samego siebie. Nie wiem jak to jeszcze nazwać. Sam się sprzedal tym wpisem. Ale nie, będzie sobie tłumaczył ze wzmak się "dogada z resztą". Śmiać się czy płakać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wpis odbieram w ten sposób że autor jest bardzo zadowolony jak gra mu teraz i ma nadzieję że zagra mu lepiej.No chyba że ty widzisz coś co jest napisane małą czcionką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja z tym, że te szajsui potrzebuje kilku dni żeby zagrać, ci ludzie tam mają nierówno pod deklem? Wywali kupę szmalu na stare truchło i usprawiedliwiają słabe granie tym, że to musi dojść do siebie po jakimś tam czasie. Nikt nigdy o tym nie pisał, a już na pewno nie przy tak starych klocach, sam miałem AU-X701 w pierwszym dniu odsłuch jak i po miesiącu grania brzmiał tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zeta-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Tylko że ja mam tą przewagę nad nimi że miałem możliwość posłuchać ich najwyższych modeli.Oceniać i wypowiadać powinno się o sprzęcie którego się słuchało a nie oglądało na prospektach lub co gorsza czytało recenzje w gazetkach.Tak przynajmniej ja uważam

 

Witam

 

jestem jednym z nielicznych "szczęśliwców" którzy mieli tą możliwość . I z całą odpowiedzialnością twierdzę że wszystkie bardzo wysokie modele Sansui grały bardzo słabo wręcz budżetowo. Dźwięk jaki dawały te wzmacniacze miał w kazdym przypadku taką samą "manierę" czyli zamulenie, słaba przestrzeń, chaos i przygaszenie. Z racji wykonywanej pracy mam mozliwość testowania ogromu wzmacniaczy i były to jedne z najgorzej brzmiacych niestety. Ktoś kto twierdzi inaczej (wolno mu) nie słyszał wzmacniaczy które grają lub nie wie co to prawdziwy dźwięk i wydaje mu się że jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wpis odbieram w ten sposób że autor jest bardzo zadowolony jak gra mu teraz i ma nadzieję że zagra mu lepiej.No chyba że ty widzisz coś co jest napisane małą czcionką?

 

14291751-got-mózgu-używaj-jej-streszczenie-ilustracji-ludzkiego-mózgu.jpg?ver=6

 

TO NIE BOLI !!!:P - UŻYJ GO UŻYJ !!!!!!

 

To ,że jesteś SRULFBROTER - gigant SANSUI - to już wiemy.... :(

Jesst tam kto..... :P

open-mind.gif?w=500&h=565

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja z tym, że te szajsui potrzebuje kilku dni żeby zagrać, ci ludzie tam mają nierówno pod deklem?

Te kocopoly sa powtarzane od dłuższe czasu. To jakas kpina z ludzi. A te matolki w to wierzą. Te całe zjawisko polega na zasadzie przyzwyczajania się sluchu. I tyle. Po pewnym czasie nawet kasprzak nam zagra bardzo dobrze. Jak ktos trochę zmienia graty to dobrze o tym wie. I ktoś kto puścił w obieg te kretynskie stwierdzenie też bardzo dobrze o tym wie. To zwykle granie na naiwności. Nie raz miewam w domu różne klocki. Chociażby ostatnio taniego Marantza PM 4001, jak go wpielem w system myślałem ze kolumny się zepsuły. Ale po dwóch dniach przestałem zwracać na to uwagi, stwierdziłem nawet ze nieźle gra jak na taką cenę. Szybko zweryfikowalem pogląd jak wpielem z powrotem stary piec. I tak samo jest z tą całą idiotyczną grą układania się wzmacniacza pod system. Stek bzdur żeby tylko przekonać nowego nabywce wspaniałego wzmacniacza że dokonał idealnego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy dźwięk jest w studio.

Pytanie jak kolega powyżej może zajmować się naprawą wzmacniaczy jak do wysokich Sansui nie posiada serwisówki?

Bez serwisowki tez sie da, bias tez mozna ustawic bez serwisowki, wystarczy wiedza i aparatura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj nam zainteresowanym jak ustawić prądy w AU-alfa 907MRX. Wartości prądów, punkty regulacji i pomiarowe.

 

DC Offset ma byc zawsze mozliwie jaknajmniejszy i zgodny we wszystkich punktach pomiarowych, do ustawienia biasu wystarczy oscyloskop i wiedza jak to zrobic.

 

Myslisz ze w fabryce sluchaja "roznych" ustawien pradu spoczynkowego a pozniej decyduja jaki wpisac w serwisowke? tu chodzi o punkt pracy stopnia koncowego, to kiedy stopien koncowy pracuje w obszarze liniowej pracy widac na oscyloskopie

 

Dla przykaldu, podjalem sie naprawy Krella KAV-300i nie majac do niego schematu, i podjal bym sie tak samo naprawy kazdego innego wzmacniacza bez wzgledu na to czy schemat jest czy go nie ma

 

Obserwujac sinusoide na wyjsciu obciazonego stopnia koncowego widac kiedy zaczyna znieksztalcac przebieg i kiedy pojawiaja sie znieksztalcenia skrosne, ustawic nalezy taka wartosc aby sinusoida byla jak najbardziej idealna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

Dla przykaldu, podjalem sie naprawy Krella KAV-300i nie majac do niego schematu, i podjal bym sie tak samo naprawy kazdego innego wzmacniacza bez wzgledu na to czy schemat jest czy go nie ma

 

 

Nie oddałbym ci nic do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddałbym ci nic do naprawy.

To Twoj problem nie moj, ja na brak klientow nie narzekam, wrecz musze wielu z nich odmawiac ze wzgledu na brak czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wiesz jak ustawić prąd biasu a Sansui AU-alfa 907MRX.

Napisalem Ci jak, czytac nie umiesz czy nie masz kompletnie pojecia o czym do Ciebie pisze?

 

trudnosc w serwisie sansui to kolejna bajka taka sama jak to ze musza sie ulozyc w systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump jedna sprawa od jakiegoś czasu mnie zastanawia.

Pisałeś że tygodniowo przewija się u Ciebie 10-15 klocków. Naprawiasz je bez schematów i wiesz co i jak. Do tego masz jeszcze czas żeby je słuchać.

Jak Ty to robisz? Skąd na to bierzesz czas wiedzę i części?

Może te 40 na karku mnie spowolniły ale nie wyobrażam sobie jak to wszytko ogarniasz.

Serio pytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.