Skocz do zawartości
IGNORED

giganty SANSUI


denon.dcd.2560
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
Od kolegi wiem, że w duecie ze źródłem Esoterica, jest tak samo jak u mnie tyle, że kilka razy lepiej, co daje gwarancję, że to wzmacniacz na całe życie, tylko trzeba szukać dla niego coraz lepszego towarzystwa, a za każdą dobrą zmianą będzie odkrywał przed słuchaczem coraz więcej doskonałej muzyki przez duże M.

 

To taka baza systemu na zawsze, wystarczy kupić źródło powyżej pewnej kwoty oraz kable w cenie wzmacniacza i jeszcze parę innych dodatków, by móc w pełni docenić jego prawdziwe możliwości.

 

No WOW, czyli kolejny ktory niby to potrzebuje dodatkow 3x drozszych niz on sam aby zagral? ale dyrdymaly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie oglupianie samego siebie i wmawianie sobie ze sprzet gra ciulowo bo brakuje mu bizuteri o wartosci przekraczajacej elektronike :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to:

Cytat:

"Sansui B-2105- Wrażenie robi półmatowa "belka" po środku ścianki frontowej, na której widać bardzo delikatne linie w kształcie wycinków obwodu koła, które biegną w pionie przez całą długość. Robili to na specjalnej maszynie, której ostrze pozostawia delikatny i bardzo dekoracyjny wzór."

TAM NIE MA ŻADNEGO WZORU!!!!!!!!! - TO ZWYKŁA ALUMINIOWA PRZESZLIFOWANA LISTWA!!!! :):):) - GOŚĆ PISZE GŁUPOTY!!!!! I NIE WIE NAWET O CZYM OLŚNIONY NICZYM BŁĘDNY RYCERZ!!! SWYM NOWYM NABYTKIEM ZA KTÓREGO BOI TO SIE NAWET NAPISAĆ ILE TO DAŁ TYSIĘCY (PEWNO 10-12 TYS ZŁ POSZŁO ALBO I LEPIEJ!!!!) - PO PROSTU ŻAL :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT:

"Ten wzmacniacz kocha prąd i głośne granie.Wewnątrz ma największe radiatory jakie widzieliśmy w Sanui, po około 11h grania non stop nie chciał się rozgrzać bardziej niż 39,2 st. C, co przy pogodzie na zewnątrz jest doskonałym wynikiem.

Oba radiatory nagrzewają się równomiernie co świadczy o dobrej kondycji jednostki."

omg - idzie sie pośmiać :(:) - jeśli w tym wzmacniaczu sansui robi największe radiatory to ja jestem indiana jones :)! - owe radiatory ą przecież takie same jak w innych wysokich modelach sajsui 907mr/drxr itp itd i kilku końcówkach mocy tej firmy.

 

CYTAT:

"W połączeniu z kablami głośnikowymi Acoustic Revive SPC-PA 2.0 bi-wire, pokazuje piękną, szczegółową górę, a dodatkowo w porównaniu do 907LIMITED "

OMG :(:) - gość nie dodał tylko ,że metr tego kabla kosztuje.... "tylko": 6900zł !:)

 

CYTAT:

"w tej samej konfiguracji pokazuje dłuższe i dźwięczniejsze wybrzmienia dzwonków, które "lecą" w kierunku słuchacza dalej i wyraźniej."

dzwoni to mu chyba w głowie :)! - ale tam idzie sie uśmiać !!! hohoh!

 

CYTAT:

"Ten model można stosować profesjonalnie do nagłaśniania dużych pomieszczeń"

-sansui b-2105 ma 2x180w przy 4ohm i 2x110w przy 8ohm - za 10-12 000zł można kupić o wiele mocniejszą końcówke do grania na dużej sali.... :P!!!!

np FBT symbol 18000 o mocy 6x większej niż owe sajsui kosztuje nowa koło 7000zł

symbolfx1.jpg

 

ma zasilacz 3500w mocy trwałej i to jest typowy sprzęt do grania na "większych pomieszczeniach" - a nie jakieś tam sajsui b-2105 ! :P

- widać ,że nie wie o czym pisze:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "klubie sansui" myślą ,że sansuj można stosować "profesjonalnie w większych pomieszczeniach " - grubo się mylą - tam nikt nie będzie wsłuchiwać sie czy "te ich dzwonki" wybrzmiewają dłużej czy wolniej - tam liczy sie wydajność , wydajność i jeszcze raz wydajność!!!! na salach stosuje sie takie końcówki:

kJVD777hhzMC4yMDM0MzUwMCAxMjYzMjEyOTgw.jpg

 

t-amp_proline_2700_3353.jpg

 

f3xjmb.jpg

 

 

 

każda z powyższych końcówek o wiele lepiej zniesie kilku/nasto godzinne głośne granie i kosztuje kilka razy mniej niż rzeczone sajsui b-2105 a w realu w warunkach "profesjonalnego nagłośnienia dużych pomieszczeń" sprawdzi sie o wieeeeele lepiej niż sansui , które po krótkim czasie grania na sali po prostu "wyzionie ducha"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bokser7778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIARA CZYNI CUDA ! :P :) xD

 

Wiara czyni Czuba! ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

HEHE ! - dokładnie ! - w głowach im sie poprzewracało :-)!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za 5 stów kupie :P:) !

 

więcej nie jest wart - a jak nie to po cenie złomu wezme :P!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

w "klubie sansui" myślą ,że sansuj można stosować "profesjonalnie w większych pomieszczeniach " - grubo się mylą - tam nikt nie będzie wsłuchiwać sie czy "te ich dzwonki" wybrzmiewają dłużej czy wolniej - tam liczy sie wydajność , wydajność i jeszcze raz wydajność!!!! na salach stosuje sie takie końcówki:

kJVD777hhzMC4yMDM0MzUwMCAxMjYzMjEyOTgw.jpg

 

t-amp_proline_2700_3353.jpg

 

f3xjmb.jpg

 

 

 

każda z powyższych końcówek o wiele lepiej zniesie kilku/nasto godzinne głośne granie i kosztuje kilka razy mniej niż rzeczone sajsui b-2105 a w realu w warunkach "profesjonalnego nagłośnienia dużych pomieszczeń" sprawdzi sie o wieeeeele lepiej niż sansui , które po krótkim czasie grania na sali po prostu "wyzionie ducha"

 

Proponuję byś założył sobie wątek wzmacniacze dyskotekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

HEHE ! - dokładnie ! - w głowach im sie poprzewracało :-)!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za 5 stów kupie :P:) !

 

więcej nie jest wart - a jak nie to po cenie złomu wezme :P!

 

Byłbym skłonny Ci sprzedać za 5 stów ale pod warunkiem, że go potem odsprzedasz również za 5 stów.

 

Byłbym skłonny Ci sprzedać za 5 stów ale pod warunkiem, że go potem odsprzedasz również za 5 stów.

Żeby być precyzyjnym. Odsprzedasz następnemu użytkownikowi oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA !!!!!!!!!!!!!!!!! - ale żem sie uśmiał!

Bo..... - akurat z odsprzedażą nie było by problemu!!!! - sansujowcu idą na ten model jak ćmy do światła!!!! - a ja bym go kupił od ciebie za 5 stów, sprzedał bym za 1500-2000 , powiedział bym ,że sprzedałem za 5 stów i zarobił bym jedną moją wypłate :P!

Chyba ,że za 5 stów bym sprzedał (jeszcze łatwiej):P:) - ale byłbym "tylko" na zero :P!

 

skoro ,żeś jest taki "gigant sansuij" - to wystawiaj za 5 stówek! - kupcy znajdą sie w jeden dzień!!!!

 

@"Żeby być precyzyjnym. Odsprzedasz następnemu użytkownikowi oczywiście." - ?! :):PxD

 

no chyba ,że jest w tak agonalnym stanie już , i gro tak kiepsko ,że nawet cudowna reanimacja mu nie pomoże !:)? - to wtedy po cenie złomu idzie....!

18kg x 0,5zł =9zł ! (lol wychodzi drożej niż przesyłka!:P)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego indywidualna sprawa na co wydaje swoje zarobione pieniądze.Sam osobiście już na pewno nie kupię żadnego starego rupiecia nawet z dobrą reklamą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za 5 stów kupie :P:) !

 

Wart jest tyle co pioneer A701...Kiedy te muły z lat 90 w końcu się skończą na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA !!!!!!!!!!!!!!!!! - ale żem sie uśmiał!

Bo..... - akurat z odsprzedażą nie było by problemu!!!! - sansujowcu idą na ten model jak ćmy do światła!!!! - a ja bym go kupił od ciebie za 5 stów, sprzedał bym za 1500-2000 , powiedział bym ,że sprzedałem za 5 stów i zarobił bym jedną moją wypłate :P!

Chyba ,że za 5 stów bym sprzedał (jeszcze łatwiej):P:) - ale byłbym "tylko" na zero :P!

 

skoro ,żeś jest taki "gigant sansuij" - to wystawiaj za 5 stówek! - kupcy znajdą sie w jeden dzień!!!!

 

@"Żeby być precyzyjnym. Odsprzedasz następnemu użytkownikowi oczywiście." - ?! :):PxD

 

no chyba ,że jest w tak agonalnym stanie już , i gro tak kiepsko ,że nawet cudowna reanimacja mu nie pomoże !:)? - to wtedy po cenie złomu idzie....!

18kg x 0,5zł =9zł ! (lol wychodzi drożej niż przesyłka!:P)

 

Tak przypuszczałem, kupiłbyś za 5 stówek, sprzedałbyś za 2000 a mnie powiedziałbyś, że sprzedałeś za 500. A gdzie nasza umowa? Sprytna z Ciebie kobitka ( taką płeć podałeś w swoim profilu) Chyba jednak Ci nie sprzedam.

Skoro tak łatwo mógłbyś go sprzedać za 1500-2000 jak twierdzisz, to jest jednak sporo chętnych ( tylko nie pisz, że "otumanionych" przez czubsiego ).

Pozdrawiam negatywnie "oświeconych"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wart jest tyle co pioneer A701...Kiedy te muły z lat 90 w końcu się skończą na allegro.

Nieprędko.

Raz, że tego truchła wciąż po europejskich mieszkaniach, piwnicach i strychach poniewiera się od cholery i ciut.

Dwa, że 90% z nich nie działa prawidłowo, stąd na allegro i innych - obieg tego badziewia trwać będzie dziesięciolecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
tak właśnie powinien być zbudowany odtwarzacz referencyjny ! Jakość zastosowanych komponentów to już w ogóle osobna historia.

 

Jesli to jesrt referencja

 

wu3421.jpg

 

to czym jest to?

344uyxw.jpgfc4b41.jpg

 

lub to

 

1zwbvxf.jpg

 

lub to

 

2rh8xgz.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wart jest tyle co pioneer A701...Kiedy te muły z lat 90 w końcu się skończą na allegro.

Nie wszystko z lat 90'tych jest mułem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem, kupiłbyś za 5 stówek, sprzedałbyś za 2000 a mnie powiedziałbyś, że sprzedałeś za 500. A gdzie nasza umowa? Sprytna z Ciebie kobitka ( taką płeć podałeś w swoim profilu) Chyba jednak Ci nie sprzedam.

Skoro tak łatwo mógłbyś go sprzedać za 1500-2000 jak twierdzisz, to jest jednak sporo chętnych ( tylko nie pisz, że "otumanionych" przez czubsiego ).

Pozdrawiam negatywnie "oświeconych"

 

 

Pozdrawiam negatywnie "oświeconych"

 

cytat:

"sansui 917 xr posiada nieco lepszą stereofonię- tak małą ze jest to tylko moje spostrzeżenie. Dźwięk posiada przestrzeń większego pomieszczenia odsłuchowego. Bas okazał się słabszy przynajmniej do czasu podłożenia podkładek pod nóżki ,,made mario" icon_smile.gif)). Wówczas wszystko się podniosło a bas wypełnił pokój konkretnym wstrząsem mebli - w końcu było tak jak być powinno.... Te same podkładki pod Limited potęgują rozdzielczość i wyrazistość dźwięków, a bas stał sie bardziej zwarty i tu znów pojawiła się zagwostka porównawcza. Na sam koniec spotkania doszliśmy do wniosku że warto by było mieć w systemie dwa te odtwarzacze. Limited jest z natury bardziej analogowa. Jednak aktualnie nie ma to nic wspólnego ze zlepionymi dźwiękami. Jej przestrzeń w porównaniu z 917 przypomina słuchanie w mniejszym klubie z pięknie zrobiona akustyką. Dźwięki są bliższe. Wszelkie ,przeszkadzajki' jak cymbałki, trójkąty, miotełki brzmią słodko a rozdzielczość sprawia że unoszą się lepiej po pomieszczeniu wywołując u słuchacza efekt ,miękkich kolan'. Myślę że analogicznie to tak jakby połączyć charakter brzmienia wzmacniacza 907 Limited z 907xr. Przynajmniej jak mi wiadomo z opisów ich brzmienia. Podsumowując : tak jak 917 xr jest wierna autentycznemu brzmieniu tak Limited ma podobnie ale dodaje nie tyle ciepła które kojarzy się z kluskowatością co połyskującej słodyczy. 917 daje efekt dużej sali odsłuchowej natomiast Limited mniejszej choć też nie takiej małej. Z Limited lepiej słucha się jazzu, bluesa i klimatów w tym tonie z dużą ilością dźwięcznych instrumentów. Natomiast z 917 wszystkiego innego. Limited ma charakter bardziej kameralny a 917 na pewno lepiej by się nadawała do nagłośnienia imprez dzięki swej autentyczności."

 

cytat:

"Co za pytania, przy kablach za 100zł ?

Srebro czy starsze tym lepsze, bo utlenianie poprawia dźwięk (przewodność srebra).

Z miedzią jest odwrotnie.

Jeśli chodzi o czas, to zależy od tego jak mocno przylega izolacja do przewodnika i czy odizolowane końce są zabezpieczone przed utlenianiem (specjalne preparaty) oraz czy i jak zarobione są końce kabli.

 

W przypadku tanich kabli najczęściej izolacja jest marnej jakości i przy dużych przekrojach czasem dość luźna, zależy od tego czy na koniec jest zgrzewana i ściślej otula druciki czy zakładana bez podgrzewania.

 

Tanie kable = kiepska miedź, brudna, o chaotycznej strukturze krystalicznej itd. mówiąc najogólniej Święty Boże nie pomoże !

 

Z taniochą robi się tak, ze kupuje się dłuższy kabel i co rok, dwa odcina się końce i zarabia "na świeżo" , dzięki temu mamy co rusz "nowe", jaśniejsze i bardziej szczegółowe kable.

 

Przy bardzo dobrych kablach to zjawisko jest marginalne, bo klasa przewodnika, geometria, izolatory, wypełniacze itd. robią cały dźwięk."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to wszystko ciekawe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że osobiście obcinałem zaśniedziałe końcówki z drogich audiofilskich kimberów,

podczas gdy na dnie szafy walają mi się kilometry różnych gównianych kabli, gdzie niektóre mają już ponad 20 lat i ani śladu syfu na końcówkach.

To forum już tak mnie wk...ia, że normalnie mam odruch wymiotny jak mam tutaj wejść i znowu przeczytać wybroczyny jakiegoś samozwańczego guru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A&T

 

Nie boksuj się. Nie ten wątek.

 

Tak to jest jak ocenia się innych nie wiedząc siebie samego.

 

Nie ten wątek :P!

20151127_130046.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

ventilator_prva_strana_zps96ebb504.jpg

 

trrrr trrrr trrrrr trtrtrtr - wiatrok terkocze :P!

wzmak sansui: - ja mam wiatrak to sie nie zagrzeje !:P a ty?

inny wzmak: - pyrkosz pyrkosz i nie jedziesz !!!!! (nie grosz!)

 

tak tak - wzmaki sajsui pyrkajum pyrkajum a nie grajum !:P haaaaaaaaaaaahahahahahahahhaah

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.