Skocz do zawartości
IGNORED

giganty SANSUI


denon.dcd.2560
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, zeta-j napisał:

Problemem Sansui jest dość przeciętna rozdzielczość dźwięku i pewne braki w basie na plus trzeba oddać zrównoważenie dźwięku oddanie barwy ale tylko przy jasnych kolumnach miałem au 701 i 901te dwa modele w swoim okresie były tanie 1600DM klasa "Oberklasse" porównanie do accu czy luxmana i jego cen jest bez sensu bo  wyższe modele tych firm były średnio 2-3 razy droższe w tym okresie od sansui, japończycy o tym wiedzą i dlatego ceny sansui tam są niskie u nas w europie ceny pompują fora i kluby.

Czytam to wyżej i wydaje się, że prawdziwej opinii o żadnej marce nie da się napisać, a szczególnie o tym, jak grają w realu jej top top modele, gdy się po prostu ich nie słyszało.  

Najlepsze modele Sansui, te z "wyższych sfer" należy, moim zdaniem, oceniać tylko i wyłącznie z uwzględnieniem odpowiedniego czasu ich produkcji - rozpatrując produkcje z lat 70-tych, 80-tych, 90-tych, a także uwzględniając modele specjalne - limitowane. Sansui'e minionych dekad mają i zawsze miały inny charakter grania. To po prostu zależy od podejścia konstruktorów do uzyskanych efektów brzmieniowych w danym czasie. Ale o tym, jaka filozofia przyświecała w tworzeniu danego modelu, było już wiele pisane i można o tym czytać do woli. 

Ciekawi mnie dlaczego i w jakim celu wydaje się kategoryczną ocenę marce na podstawie modeli przejściowych, jak wyżej X701 czy X901?

Modeli wyprodukowanych na potrzeby handlowe dla Europy 220V (i być może USA 110V), poprzez przerobienie wzmacniaczy ze średniej półki -> 607 i 707, odpowiednio (o ile pamiętam), które przecież, co najwyżej, reprezentują tzw klasę "średnią", a nie najwyższą, a nie uwzględnia się clu dobra, jakim obdarowały nas te z naj- półki, jak modele AU:  777, 999, 7700, 9900 itd., czy 907? 

Stwierdzam, że na tej podstawie wydaje się, po prostu, nieprawdziwe "wyroki" (jak obecnie zbuntowani sędziowie? ?). 

Słuchałem ostatnio AU-X701 i mam porównanie do modeli AU-A907.

W skrócie:

To tak jakbym porównywał jabłko kwaśne do dojrzałego.

Ale .... wiadomo są również wielbiciele kwaśnych jabłek i porównują je do słodkich gruszek. ?

Na to nic się nie poradzi .... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotrek111 napisał:

Miałem alfe 907mr i musiałem pogonić za grosze bo nic specjalnego to nie było. 

Arcam 10, yba audio refinement, restek fable wyniosły dźwięk o minium jeden poziom wyżej. 

Ja też porównywałem ostatnio alfe 907xr z A i AB klasowo grającym wzmakiem innej firmy, z wyższej półki i byłem tym ostatnim oczarowany. 

Ten basss .... ale po pewnym czasie ....  Brakowało trochę środka, przestrzeni, szczegółów ....

Po kilku dniach odsłuchów odpaliłem A907 i oniemiałem ....

Ten bas ..... był o wiele lepszy, bardziej kontrolowany, a do tego ta reszta, jak należy. 

Bas lepszy, przestrzeń wszerz i wgłąb, i w dodatku ta szczegółowość .... 

To tyle. Więc pozostałem przy tym co zawsze ....

Dodam, że wszystko w tym samym systemie. Tylko wzmaki się zmieniały. 

P.S.

Przyznam, że ten wzmak A i AB klasowo grający (na pewno) wymaga przeglądu, strojenia (dawno nie grał) i może dlatego Sansui lepszy? ?

Choć .... Sansui też gra dopiero od ok. miesiąca, gdyż wcześniej kilka m-cy leżakował w kartonie, bo .... zachwycałem się poprzednikiem ->  AU-999. 

?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LJ3 napisał:

Choć .... Sansui też gra dopiero od ok. miesiąca, gdyż wcześniej kilka m-cy leżakował w kartonie, bo .... zachwycałem się poprzednikiem ->  AU-999. 

Do mnie z Anglii przylecialy na serwis BA-5000, BA-2000, CA-2000, AU-111, nie mialem z nimi wczesniej do czynienia, sam ciekaw jestem jak wypadna na tle Alph

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bumpalump napisał:

Do mnie z Anglii przylecialy na serwis BA-5000, BA-2000, CA-2000, AU-111, nie mialem z nimi wczesniej do czynienia, sam ciekaw jestem jak wypadna na tle Alph

Niesamowite "smoki"! 

"Szkoła" grania, którą bardzo lubię .... ale ... lubię także i tą ostatnią, jak alpha ...

Trudno się zdecydować ostatecznie, dlatego słucham naprzemiennie, zależnie od nastroju i muzyki. 

Chciałbym je mieć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piotrek111 napisał:

Miałem alfe 907mr i musiałem pogonić za grosze bo nic specjalnego to nie było. 

Arcam 10, yba audio refinement, restek fable wyniosły dźwięk o minium jeden poziom wyżej. 

Nie tylko Tobie nie grała ta wydmuszka sansui 907 mr. Kolega margaryna był u fanboja i też mu nie grał. Nic dziwnego to żaden hiend ani tym bardziej wysoki model.

 

7 godzin temu, Bumpalump napisał:

? sansui jest drogie wszedzie

A ty dalej swoje te brednie?? Porównaj ceny w Japonii i u nas. Wielokrotnie było. Kto jest idiotą będzie lykal te  twoje bajki o wysokich cenach. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę te wysokie ceny. Tutaj za ok 8800 zł model 907 limited. Ten sam model bywa za ok 8000 zł w Japonii. A ceny u nas?? Do niedawna  handlarzyny chcieli 20 tysięcy!!!! Obecnie stoi na Allegro za 13800 a i tak cena o wiele przesadzona. Przestań robić z ludzi idiotów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

żeby nie było ,że tylko Sansui,  też z trafem...

Godzinę temu, Audio.Japan napisał:

 Kolega margaryna był u fanboja i też mu nie grał. 

 

 

wyrocznia ?

 

7 godzin temu, Bumpalump napisał:

Do mnie z Anglii przylecialy na serwis BA-5000, BA-2000, CA-2000, AU-111, nie mialem z nimi wczesniej do czynienia, sam ciekaw jestem jak wypadna na tle Alph

seria BA/CA to dla mnie najciekawsze co zrobił Sansui- choć to kwestia gustu, jest to trochę inne granie od @

szczyt świetności to lata 70 kiedy szli równo z najlepszymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, morawka napisał:

żeby nie było ,że tylko Sansui,  też z trafem...

Jak już było wspomniane nie tylko sansui ma chore ceny. Różnica jest taka że nikt tego Pioneera nie poleca w dziale hiend, a z podobnej półki cenowej sansui jest tam polecane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, morawka napisał:

wyrocznia ?

Oczywiscie że nie opisałem gdzieś tam w innym wątku swoje zdanie, a kolega się uważa? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Audio.Japan napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę te wysokie ceny. Tutaj za ok 8800 zł model 907 limited. Ten sam model bywa za ok 8000 zł w Japonii. A ceny u nas?? Do niedawna  handlarzyny chcieli 20 tysięcy!!!! Obecnie stoi na Allegro za 13800 a i tak cena o wiele przesadzona. Przestań robić z ludzi idiotów 

To fakt jest drogo, za drogo ...... ?

Ale ...

Co z tego, że podajecie linki nie pisząc zarazem, że to inna strefa - poza UE. 

To tak jakbyście karmili swojego psa przez szybę! Przeżyje? 

Proste pytanie: 

Kto z Was się podejmie te cacka sprowadzić w wyżej zamieszczonej cenie? 

Jestem ciągle chętny, jak już poprzednio wiele razy pisałem. Odpalam prowizję 10% + napiwek.

Czekam .... najlepiej na priv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LJ3 napisał:

Jestem ciągle chętny, jak już poprzednio wiele razy pisałem

Jak już było wielokrotnie pisane przecież w takich cenach sprowadzacie te sprzęty. Wystarczy poczytać wasz klubik  , wielokrotnie się niektórzy chwalili że sprowadzają z najtańszej opcji czyli Yahoo jp.Tylko również w waszym klubiku gòrò wygłasza oratoria o ogromnych cenach sansui i ogromnych kosztach sprowadzania. I nagle 907 limited który chodzi po 8 tys , ląduje na  Allegro w cenie 20 tys. I to dotyczy różnych sansui które sprowadzacie i dopieprzacie wymyślone koszty. I jak już wielokrotnie było pisane niski model sansui który stoi za np 1600 zł w japonii po sprowadzeniu dalej jest wart 1600. Nikogo normalnego nire obchodzą wymyślone koszta. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Audio.Japan napisał:

Jak już było wielokrotnie pisane przecież w takich cenach sprowadzacie te sprzęty. Wystarczy poczytać wasz klubik  , wielokrotnie się niektórzy chwalili że sprowadzają z najtańszej opcji czyli Yahoo jp.Tylko również w waszym klubiku gòrò wygłasza oratoria o ogromnych cenach sansui i ogromnych kosztach sprowadzania. I nagle 907 limited który chodzi po 8 tys , ląduje na  Allegro w cenie 20 tys. I to dotyczy różnych sansui które sprowadzacie i dopieprzacie wymyślone koszty. I jak już wielokrotnie było pisane niski model sansui który stoi za np 1600 zł w japonii po sprowadzeniu dalej jest wart 1600. Nikogo normalnego nire obchodzą wymyślone koszta. 

 

 

O tym ile jest klocek wart w PL także pisałem. Tu decyduje tylko popyt i podaż i nie ma co się tak "grzać", że drogo. Będzie czas dużej podaży i nałoży się zarazem na brak popytu - ceny spadną. I na odwrót. Są już przykłady. Ot tyle.

Ale .... Im więcej się "napinacie" na forum, gdzie bywają zainteresowani, głównie popytem(!), pytający o to i owo, im większą robi sią tu i tam "zadymę", tym bardziej hardzi są sprzedający, a zarazem miękną kupujący. Czy nie o to chodzi w handlu? 

Należy brać pod uwagę, że "klocki" to nie jest towar psujący się od leżakowania. 

Leżakowanie "prawie" nic im nie szkodzi, a jak widać na przestrzeni wielu lat, czas nawet im "służy". 

A to, że ....  "ląduje na  Allegro w cenie 20 tys.", to potraktuj tylko jako taki BALON próbny. 

Wystawienie na allegro nic nie kosztuje, a jest jedynie darmową reklamą i buduje niepokój w potencjalnym kliencie. Tak właśnie działa propaganda. Powtarzane nieprawdy tysiące razy (jak to się robi w POlityce, np. totalna opozycja!) przyjmiesz i tak z czasem za prawdę albo w najgorszym razie, zaczniesz mieć wątpliwości, czy aby na pewno masz rację ty, a nie oni? ...., czy zdążę kupić itd....

Do cen, głoszonych nieprawd, fake'nevsów,  po prostu można przywyknąć, z czasem, wręcz zaakceptować je i potem nawet powtarzać samemu. Np. że tam - jest tanio lub na odwrót - jest drogo. 

W przypadku rzeczy trwałych ale i politytki (o tu szczególnie! uwzględniając podejście co niektórych), to działa tak, jak np. z mieszkaniami, działkami pod budowę, pod dużymi miastami ..... Chętnych jakoś nie ubywa. A ... dochody chętnych, nabywców przecież rosną ....

?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wydaje 20klockówna wzmacniacz, to nie uwierzę, że bierze w ciemno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to że stoi to bardzo dobrze , lepiej niech stoi niż ma leżeć, co nie zmienia faktu że za taka kwotę co już stoi to idzie leżeć do nowego właściciela ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Jak ktoś wydaje 20klockówna wzmacniacz, to nie uwierzę, że bierze w ciemno. 

To jest logiczne, tylko jeden bartoszek i zeta mysla ze ludzie wydaja 10-20 klockow jedynie po lekturze forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bumpalump napisał:

czyzbys pisal o mnie? ? takiego mocno grzebnietego Sansui mialem tylko raz, 907DR z Holandii, pozostale najczesciej wychodza w fabrycznym stanie

Widocznie caly swiat czyta audiostereo skoro ceny sa wysokie na calym swiecie, ale do was to mozna jak do sciany, zreszta czego sie spodziewac, ty nie miales nic z sansui, zeta-j mial niskie modele wiec co wy mozecie wiedziec o 907mkach

serio myslisz ze niemcy, holendrzy czy belgowie czytaja polskie fora? sansui jest drogie wszedzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2900 euro za 907DR

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3000euro za 907NRA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3500 dolarow za 907Limited

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2700 dolarow za 907DR

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2500 dolarow za 907XR

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

907Mos Limited 4300 dolarow

 

rzeczywiscie tanio w ch*j, ja dalej czekam az bartoszek zalatwi mi te wzmacniacze po 5000zl, od razu wezme ze 4 sztuki

 

 

 

 

Czytać nie umiesz ze zrozumieniem? piszę, że w Europie nie tylko w pl, ceny które podajesz to zwykła próba sprzedania jak najdrożej przez handlarzy, pewnie nic się z tego nie sprzeda tylko będzie wisieć miesiącami,  prawdziwe i jedyne ceny są w Japonii o czym było już wielokrotnie pisane i wcale nie miałem niskich 901 była akurat najwyższa z tej serii au-x zresztą forumowicz antymalkontent miał też go od czubsiego 701/ 711 i porównywał do alph i jak sam stwierdził, że nie grało to wiele lepiej, sprawdziłem też opinie na zagranicznych forach audiokarma i tam też piszą o małych różnicach w charakterze grania tylko u nas ten zboczony klub słynie z bajkopisarstwa i wciskania kitu o ogromnych różnicach których nie ma i tunigaach gdzie grzebacz amator wymienia klika kondensatorków i rezystorków po czym stwierdza, że ma dźwięk o kilka klas lepszy, takich idiotyzmów jest tam więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zeta-j napisał:

i wcale nie miałem niskich 901 była akurat najwyższa z tej serii au-x zresztą forumowicz antymalkontent miał też go od czubsiego 701/ 711 i porównywał do alph i jak sam stwierdził, że nie grało to wiele lepiej, sprawdziłem też opinie na zagranicznych forach audiokarma i tam też piszą o małych różnicach w charakterze grania tylko u nas ten zboczony klub słynie z bajkopisarstwa i wciskania kitu o ogromnych różnicach których nie ma

widocznie w sansui sie pomylili sprzedajac alphy 3x drozej od takiej 901 :)

ale spoko, tez kiedys sobie wmawialem ze wystarczy mi 100 koni w aucie :)

12 minut temu, zeta-j napisał:

gdzie grzebacz amator wymienia klika kondensatorków i rezystorków po czym stwierdza, że ma dźwięk o kilka klas lepszy, takich idiotyzmów jest tam więcej.

gdybys nie byl ignorantem to bys wiedzial ze np 907MR od np AU-07 Anniversary rozni sie wlasnie tylko kilkoma kondensatorami i rezystorami, schemat ten sam, plytki te same

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bumpalump napisał:

widocznie w sansui sie pomylili sprzedajac alphy 3x drozej od takiej 901 :)

ale spoko, tez kiedys sobie wmawialem ze wystarczy mi 100 koni w aucie :)

Masz się z czego cieszyć w chwili premiery nowe alphy kosztowały ok od 3-8 tys w 96r ceny w japonii używane alpha 607 mr 1500zł  alpha 907 mr 3000-4000zł wszystko się zgadza u nas ceny są wyższe niż w chwili gdy to było jeszcze w kartonie na ladzie w sklepie do tego trzeba wydać na burczące tarfo redukujące napięcie z 230 na 100V ze 2000zł nic tylko kupować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak podawac kwoty w zlotowkach sprzetu sprzedawanego tylko w japonii w dodatku 25 lat temu.

 

nie wiem jak ty to policzyles geniuszu, ale Sony TA-F830ES kosztowal w japonii 100tys jenow, w niemczech ok 2000DM czyli 4tys zlotych uwzgledniajac inflacje i kurs, 707DR kosztowala 150tys jenow i 3800DM czyli na zlotowki ok 8tys, a 907MR byla 2x drozsza od 707DR idac tym tropem masz cene 16tys a nie 3...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś   3 tys kosztowała 607 mr te wyższe max 8-10tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps, tak sie zacietrzewiles ze zapomniales o znakach interpuinkcyjnych

1 minutę temu, zeta-j napisał:

Śmieszny jesteś   3 tys kosztowała 607 mr te wyższe max 8-10tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak mogly kosztowac 3tys skoro nie byly nigdy dostepne w europie?

podalem ci prosty przyklad z 707DR ktora byla dostepna w europie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bumpalump napisał:

ps, tak sie zacietrzewiles ze zapomniales o znakach interpuinkcyjnych

jak mogly kosztowac 3tys skoro nie byly nigdy dostepne w europie?

podalem ci prosty przyklad z 707DR ktora byla dostepna w europie

Pieprzysz głupoty i celowo zawyżasz 707 DR kosztowała 150 yen czyli 2500DM ok 4tys przykładowo Accuphase E 302 kosztował 220 yen czyli 3800DM 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zeta-j napisał:

Pieprzysz głupoty i celowo zawyżasz 707 DR kosztowała 150 yen czyli 2500DM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie dosc ze z matematyka u ciebie kiepsko to jeszcze z czytaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest pomylone AU 707 kosztował 150yen,  a cena jest praktycznie ta sama w hi-fi wiki co w E 302 220 yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz tylko pod uwage roznicy 7 lat, przez tyle lat napewno zmienila sie wartosc marki i jena

Pamietam czasy gdzie euro bylo po 4.90, teraz 4,10 a byly takie miesiace gdzie spadala cena do 3,90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ba bylo nawet po 3.20

wiec te wszystkie dywagacje o cenach sprzetu 25 lat temu w innym kraju mozna sobie w buty wsadzic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie 100 jenow = 3,50 gdyby liczyc cene takiej MR po obecnym kursie to masz 298.000 / 100 = 2980 x 3,50 = 10430zl


w 2000r 100 jenow =  3,80 wiec cena takiej MR wynosila by juz 11324zl


ale to sa wszystkio dywagacje o sprzecie ktory w europie nigdy nie byl sprzedawany, cena w zagranicznej dystrybucji jest zawsze wyzsza, to wynika z wielu rzeczy, podatkow, logistyki, obslugi transakcyjnej, prowizji dystrybutora, idealnie to widac po cenach Accuphase ile kosztuja nowe modele obecnie w Japonii a ile np w Nautilusie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu kosztuje jeszcze wiecej w UK a w USA roznice miedzy accu a np. luxman sa olbrzymie w cenie chociaz w Japonii ceny bardzo podobne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase E-650 49.900zl w polsce i 730.000 jenow co daje 7300 x 3,5 = 25.550zł

2 krotna przebitka, nic tylko dzwonic do Nautilusa i zrugac ich ze 25tys chca zarobic jak w japonii taka tanizna

Zobaczmy jeszcze cos z nizszej polki 
Accuphase E-270 23.900zł w polsce i 300.000 jenow co daje 3000 x 3.5 = 10500zł

przebitka prawie 2.5x

Nawet nie licze ze w jakikolwiek sposob sie odniesiesz do tych postow
 

dla kazdego myslacego czlowieka to oczywiste ze sprzet na rodzimym rynku jest tanszy bo odchodza wszystkie koszty ktore wymienilem wczesniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem mieć Accu E 305 za 6tys wiesz ile kosztował 30 lat temu? 6500DM i nie potrzeba żadnego trafa za kablem, wybrałem z drugiej ręki  E350 bo jest nowszy i nie brzmi tak ciepło jak E305 bardziej pasuje charakterem do moich kolumn, oba te wzmacniacze po ok 50% ceny sklepowej nie od handlarza tylko od pasjonata, skończyłem już dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.