Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP-500


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

gutekbull, 22 Lip 2007, 15:50

 

>Miałem przez parę lat Accuphase DP-65 i niech on bedzie punktem odniesienia.

>Słucham na B&W Nautilus 804, końcówka => McIntosh 252=> pre. McIntosh C41, głośnikowe Red Dawn,

>I.C to XLR Sonus Oliwa pomiędzy pre i końcówką i pomiędzy CD i pre też.

>Dla porównania podłączyłem firmowyI.C Accuphase.

>Poniższy opis tyczy się odsłuchu przez wyjście regulowane w CD, bo z preampem się nie zgrał -

>tragedia i chciałem go odesłać nie słuchając dalej.

>Większość negatywów tyczy się własnie odsłuchu poprzez pre - kompletna klapa.

>

>Zaznaczam różnice w stosunku do DP-65 są niewielkie, ale są ;-)

>1.Troszkę lepszy bas - jest go trochę więcej - za dużo nie powiem bo słucham na 804 i tutaj miałem

>dynamiczny zebrany pulsacyjny bas, szybko wybrzmiewający.

>2.Lepsza przestrzeń ( doskonała ), scena

>3.Lepsza dynamika

>4.Minimalnie lepsza rozdzielczość ,selektywność dźwięku - troszkę więcej słychać

>5.Średnica troszkę bardziej otwarta

>6. Pianino - mistrzostwo świata

>7.Wokal bardziej otwarty - bardziej prawdziwy

>8.Gorsze wysokie - no może, nie tyle co gorsze, tylko jest ich ciut mniej i są nieco twardsze

>9.DP-65 bardziej stonowany , wyważony, perfekcyjnie gładki w średnicy , bardziej płynny - jakby

>większa kultura i namacalność.

>10. Największy mój zarzut czasami czuje to lekkie cyfrowe zabarwienie, ale to słyszę praktycznie we

>wszystkich nowych CD ;-) a zupełnie tego nie miał DP-65 ??? ;-(

>Troszkę nerwowe brzmienie ( nie ma tej gładkości co 65 ) ale to może być wina moich kabli - R.D ??

> 11. Zdecydowanie gorszy pilot ( stary z 65 byl perfekcyjny cały ciężki metalowy ) i uboższy w

>funkcje,

>brak możliwości ściemniania wyświetlacza ,stary 65 miał to w 3 krokach no szuflada wyjeżdżała

>poprzez pilota.

>12. Wykonanie perfekcyjne ,ale 65 lepsze ;-)

>13. Napęd DP-500 ok. - pierwsza klasa

>14.Może robić za transport lub przetwornik !!!

>

>Ciekawe spostrzeżenia ;

>Praktycznie nie ma różnicy pomiędzy I.C - XLR S.O ,a firmowym I.C - Accuphase - nic nie wychwyciłem

>? ;-(

>Każdy z nas zna pewne przydźwięki na swych ulubionych płytach takie jak np. skrzypniecie krzesła

>itp. i tu ciekawostka ,

>mimo że DP-500 jest troszkę bardziej szczegółowy od DP -65 to nie uwypukla on tych "ciekawostek na

>płytach" , a kładzie nacisk na to co ważne - muzykę , jak oni to zrobili ??;-)

>Inaczej , te skrzypniecia krzeseł było na DP-65 lepiej słychać ,ale istoty - muzyki jest ciut więcej

>na DP - 500 ;-) ;-)

>Doskonale wypadają na nim starsze płyty - np.Jazz z lat 50 - to jest olbrzymi PLUS !!!

>Podłączyłem pod przetwornik CD DP-500 starsze DVD Pioniera DV-444.

>Pionier jako transport CD wypadł tragicznie, ale Sting z DVD przez przetwornik Accu dużo lepiej -

>regulowałem głośność w CD.

>

>Ogólnie bardzo dobre, dynamiczne , mające świetną barwę, przestrzeń, scenę CD.

>Szczegółowe, ale nie do bólu no i chyba trochę musi się pograć - wygrzać się, moze zniknie ten

>leciutki cyfrowy posmak ;-)

>Ale jak lece bez preampu to tego nie ma ??? A przecież co jak co ,ale trudno C41 zarzucić cyfrowość

>w brzmieniu.

 

 

 

Tak wygląda świat hi-fi,często opiera się na subtelnościach,które stają się fundamentalne.Fajny opis gutek :)

 

Ten wpis powinien być zadedykowany Rolandowi-ucz się chłopie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Gutekbull

A moze tak skusisz sie na dp-75v? Byawaja od czasu do czasu do kupienia za porownywalne pieniadze (4-5tys euro). Wiem ze sluchales tego modelu. Moglbys skrobnac kilka zdan jak sie on ma na tle innych cdplayerow accuphase?

To ci mnie urzeklo w dp 75v to wlasnie ta plynnosc/analogowosc/naturalnosc brzmienia. Po linnie ikemi przejechal jak czolg po stonce;).

Ktos cos slyszal o nowym multiplayerze linna? W niemieckim audio zebral bardzo dobre recenzje.

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji z naszej prasy audio to model 67 miał zastąpić 65V i 75V , a DP -500 z koleii 67 ? ;-)

Accu robi jeszcze powyżej DP-500 tylko DP-78, ale to SACD.

 

DP-75V słuchalem i to porownywalne klocki , chyba jednak pianino i wokal lepszy w 500 ;-)

75V gładszy w średnicy cos jak 65 ,ale mnie zmeczył po 2-3 godzinach za bardzo dynamiczny - natarczywy,

ale to wielka klasa.

Czy DP-75V czy DP-500 to sprawa gustu . ja nie chcialem zostać z transportem ,który nie jest juz robiony, tylko dlatego sprzedałem DP-65 !!!

 

 

jamówię=> nie nabijać się !! Satrałem się ............. a to powinno być docenione ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

gutekbull, 22 Lip 2007, 16:24

 

 

>jamówię=> nie nabijać się !! Satrałem się ...... a to powinno być docenione ;-)

 

 

??? Napisałem to w 100% serio.Tak uważam,że w audio na pewnym poziomie liczą się drobiazgi ,które jako fundamentalne determinują zakup.Należysz do niewielkiej grupy osób,które wiedzą co pisza i lubię cię czytać.Pozdrawiam i życzę wielu miłych chwil z Accuphasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dalej: aktualności lub akurate system

 

Hm. Jak dla mnie trochę za wysoko, dalej szukam czegoś słuchawkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 22 Lip 2007, 17:19

 

Nie wygłupiaj się, jak już wydawać kasę to na coś porządnego. Pierwsza zasada sukcesu: Rób co innego niż wszyscy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Gutekbull

Czy dobrze mi sie zdaje, ze dp-500 nie posiada regulowanego wyjscia? Znalazles juz jakis pasujacy pre do twojego systemu? Jako, ze powienienem na dniach odebrac swojego dp-75v mialbym jeszcze pytanie odnoszace sie do regulacji glosnosci w tym odtwarzaczu. Jak bardzo,jezeli wogole, degraduje ono jakosc dzwieku w porownaniu do pre z przedzialu 2-4 tys euro? W recenzji dp78 bardzo sceptycznie wyrazano sie o takim sposobie regulacji glosnosci.

W recenzji dp-500 z aktualnego wydania hifi&records recenzent nie twierdzi jednoznacznie, ze dp-500 jest lepszy od 67. Natomiast sluchajac dp-78 nie mial zadnej watpliwosci ze jest on lepszy o klase od dp-67 (biorac pod uwage odtwanie cd). Moze jednak warto zebys zapolowal na dp-78. Ostatnio poszedl jeden na ebay.de za niecale 5500 euro. Miales go okazje posluchac?

Pozdrawiam

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar=> chyba wszystkie CD Accuphase mają wyjście regulowane. 500 ma to lepiej zrobione bo w całej skali od 0 do 60, przez to wyjscie regulowane odsłuchiwalem i brzmi doskonale.

Właśnie podłączyłem kjablem optycznym nbox HDTV pod przetwornik ;-) ;-)

Mam gdzieś recenzentów - mam własne uszy ;-)

Pewnie będzie lepiej z pre, ale wyjdzie bardzo drogo min. 20 000zl

 

 

78 ?? Nigdy nie lubiłem dwa w jednym taki "wash and go" ani jedno ,ani drugie.

A tak poważnie to trochę za drogo ;-)

 

Ja nie znam 67 ,ale miałem okazje gościć w domu 75V (swietne) no i miałem pare lat 65.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdej firmie zdażają sie wpadki . DP- 65V nie znam takze nic nie powiem.

Dla przykładu ,Accuphase wypuściło tuner 109V - nr. jeden na wszystkich listach wszechczasow T-108, T-107 też ,

a model 109 ,ktory poprzedzał 109V juz nie !? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym na forum, mało dżwięczna masa nader zlepionego, bezomocjonalnego dżwięku, fan i właściciel pieców accu był przy tym i jednoznacznie stwierdziliśmy,że mój ówczesny modyfikowany Primarek był zdecydowanie bardziej otwarty,dynamiczniejszy - wciągający

 

Pozdrawiam z boru na Kujawach !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Z drugiej strony dziwne, że nowszy - i z pewnością w zamierzeniu producenta poprawiony w stosunku do starszej wersji player - grał gorzej. Co innego gdy mówimy o całkowicie nowym modelu - wtedy nowy może być wpadką, ale 65V to był tylko update 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

BlueMax, 22 Lip 2007, 21:43

 

>Z drugiej strony dziwne, że nowszy - i z pewnością w zamierzeniu producenta poprawiony w stosunku

>do starszej wersji player - grał gorzej. Co innego gdy mówimy o całkowicie nowym modelu - wtedy nowy

>może być wpadką, ale 65V to był tylko update 65.

 

 

A no właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

jamówię, 22 Lip 2007, 21:49

 

>BlueMax, 22 Lip 2007, 21:43

>

>>Z drugiej strony dziwne, że nowszy - i z pewnością w zamierzeniu producenta poprawiony w stosunku

>>do starszej wersji player - grał gorzej. Co innego gdy mówimy o całkowicie nowym modelu - wtedy

>nowy

>>może być wpadką, ale 65V to był tylko update 65.

 

= 65 też powinien grać słabo ;) Trochę brakuje punktu odniesienia bo gutek zna tylko 65 a zildjian tylko 65V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 22 Lip 2007, 21:52

 

>jamówię, 22 Lip 2007, 21:49

>

>>BlueMax, 22 Lip 2007, 21:43

>>

>>>Z drugiej strony dziwne, że nowszy - i z pewnością w zamierzeniu producenta poprawiony w stosunku

>>>do starszej wersji player - grał gorzej. Co innego gdy mówimy o całkowicie nowym modelu - wtedy

>>nowy

>>>może być wpadką, ale 65V to był tylko update 65.

>

>= 65 też powinien grać słabo ;) Trochę brakuje punktu odniesienia bo gutek zna tylko 65 a zildjian

>tylko 65V.

 

Za szybko i fatalnie wnioskujesz- Gutkowego i nie tylko 65 znałem bdb., a 65v miałem do odsłuchu na kilka dni w domu. Przeczytaj opinię qb_1 z 12.x.06 w wątku o high end cd. Do zakupu 65 przymierzałem się 2 razy - 1 raz przyjechał do mnie w kartonie od Amplifikatora i był za drogi a 2go zgarnął mi Gutek !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca nie jestem pewny, czy ten rozwój elektroniki - zaawansowanie technologiczne czegoś nie gubi po drodze.

Źródła grają coraz lepiej ,ale tez jakby trochę technicznie, cyfrowo, beznamiętnie.

Kiedyś robiono solidniej, wykonanie też bylo lepsze.

Ja DP-65 nie sprzedałbym ,gdyby nie to iż Sony zaprzestała produkcji napedów, a moj mial 13 lat byl wprawdzie ok. ale........;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

gutekbull, 22 Lip 2007, 21:58

 

>Ja do końca nie jestem pewny, czy ten rozwój elektroniki - zaawansowanie technologiczne czegoś nie

>gubi po drodze.

>Źródła grają coraz lepiej ,ale tez jakby trochę technicznie, cyfrowo, beznamiętnie.

>Kiedyś robiono solidniej, wykonanie też bylo lepsze.

 

 

 

Roland!espeszoli for ju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.