Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP-500


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

gutek - "Zasilałem te klocki do tej pory z listwy SUPRY, teraz zostawilem końcówke mocy w listwie, a CD i preamp podłączyłem do ...... kondyconera HELIONA FS - 1700 w cenie ok. 1000zl i wszystkie problemy znikły ;-) ;-)"

 

Ty faktycznie to zrobiłeś i faktycznie usłyszałeś poprawę? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 23 Lip 2007, 12:12

 

"DVD-Audio ?? A co to jest ? ;-)

DTS ??"

 

:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

A ja się zastanawiam czy DP-500 zwyczajem Accu też ma odwrotne piny w XLR ? I dalsza kwestia - mój preamp ma odwracanie fazy. Czy po podłączeniu do niego playera Accu po XLR wystarczy nacisnąć przycisk "Invert Phase" w preampie i będzie ok ? Miałbym tylko problem z końcówką mocy w przypadku sterowania bezpośrednio z playera, bo końcówka oczywiście "odwracacza" nie ma. Czy są jakieś oryginalne kabelki XLR z zamienionymi pinami z jednej strony, czy trzeba przelutowywać piny w normalnym kablu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba będzie przelutować - i jest to lepsze niż inwertr fazy, który może być dodatkowym elementem (układem) w preampie. Trzeba tylko takie kable sobie może oznaczyć, że mają skrosowane żyły (jak w sieciowym UTP).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guglać, czy nie guglać, oto jest pytanie? A odpowiedź:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności cały tył:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed paroma dniami zawital w moim systemie odtwarzacz accuphase dp-75v. Wazy tyle co dobra kocowka mocy;), ale pomimo zlotego (szampanskiego?) koloru i nietuzinkowej wagi prezentuje sie bardzo dobrze, moim skromnym zdaniem wyglada lepiej niz np. odtwarzacze marantza.

Podlaczony interkonektem do wyjsc rca i systemu jak w''o mnie'' juz od pierwszych dzwiekow zrobil na mnie i mijej malzonce bardzo dobre wrazenie. Od razu zrozumialem czego brakowalo mi w moim sp. krellu kav 280. Nasycenia i barwy przede wszystkim. Tu slychac od razu ze gra cdek innej ligi. W jakis sposob podajac nie mniej szszcegolow niz wspomniany krell wszystko jest bardziej fizjologiczne, nasycone, po prostu prawdziwsze. Struny fortepianu wybrzmiewaja dluzej, glosy ludzkie sa cieplejsze, gora bardziej szlachetna (nawet jak gra klawesyn i skrzypce barokowe ''Rönez i Kubitschek na plycie W&W sonaty Bacha), a do tego wszystkiego obrzerniejsza scena, lepsza separacja instrumentow i swietne wyjscie regulowane pozwalajace poki co zaoszczedzic na pre.

Nie mam pojecia jak dp-75v wypada na tle dp-500 ale tak chwalonego krella kav280cd zjadl na sniadanie, a ja przesluchawszy kilka odtwarzaczy cd tzw. klasy highend moge polecic ten odtwarzacz w szczegolnosci tym ktorzy szukaja neutralnego, szczegolowego zrodla, niekoniecznie z mega basem i zabijajacego dynamika.

Co do ewentulanego serwisu, z tego co mi wiadomo accuphase ma zapas czesci zamiennych rowniez do juz nieprodukowanych klockow.

Jestem strasznie ciekawy jak graja dzielone zrodla accuphase (lepsze wrogiem dobrego;) )

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar=> wspominałem o nim - doskonałe źrodło. To co piszesz - tak grają CD Accu. niesamowita szlachetność i kultura dźwięku, to sie powtarza we wszystkich CD tej firmy, które miałem okazję słuchać.

DP-500 mam już parę dni ,a DP-75V słuchałem juz jakiś czas temu i trudno cos osądzać ,po drugie na tym poziomie to sprawa indywidualnego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przesylka zaplacilem 4350 euro. (UPS slono sobie policzyl za przesylke za pobraniem - 180 euro). Odtwarzacz jest w stanie niemalze idealnym. 4200 to najnizsza cena jaka widzialem na rynku europejskim. Aktualnie jest jeden do sprzedania w niemczech za nieco ponad 5000, ale mysle, ze mozna by stargowac do 4500.

Alternatywa jest dp 78. Ostatnio na ebayu zostal jeden sprzedany za 5500 euro.

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP-78 bardzo,bardzo chwalony przez dystrybutora Accu. - nie słuchałem,

ale to SACD/CD i on zastąpił chyba za DP-77

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też swego czasu myślałem o 75 ,ale przestraszyłem sie informacji Sony o zaprzestaniu produkcji napędów ;-)

Może nie potrzebnie, nie bardzo wierzyłem że trzymają transporty w odpowiednich ilosciach na półkach ??

A mój DP-65 miał już 13 lat ,wprawdzie działał doskonale, ale......... jestem asekurant ;-)

W DP-500 napęd chyba lepszy jak w starszych CD tej firmy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafsyl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Cortazar

4000 euro no dużo .Ale w sumie mało jest sprzedawanych Cd Accu.Ja chyba jednak kupie DP-500 po pierwsze nowy po drugie jest możliwość kupienia za 3000-3200$ plus przesyłka .Ja jeszcze będę negocjował cenę oraz muszę sprawdzić aspekty techniczne (230V)

Pozdrawiam

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

od około miesiąca jestem również posiadaczem DP-500...

no cóż dla mnie przeskok był duży bo z Denena DCD-2700 na właśnie Accuphase DP-500

mogę tylko dodać do opisu Gutekbula że faktucznie wokale są jego mocną stroną bo głośniki są praktycznie nie do zlokalizowania a odległość/lokalizacja wokalisty od słuchającego i instrumentów jest bardzo namacalna... CD podpięte do wzmaka interconnektem Wireworld Eclipse5 moim zdaniem optymalny dla tego CD.

jedyne co jeszcze panicznie testuję to kable głośnikowe i tu jeżeli któś ma doświadczenie będę wdzięczny za podpowiedź/opinię.

 

konfiguracja:

 

CD- DP-500 --> Wireworld Eclipse5 --> Accu E 213 --> audioquest --> Dali Mentor 6

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam!

wprawdzie nie posiadam Accu DP-500 , ale DP-55V, ale brzmienie CD w pewnych aspektach jest podobne.Słuchałem w podobnym systemie jak twójz E - 213(teraz wygrzewam E-308) i kolumnami Esa Furioso.Słuchałem Eclipse5 i niektóre cechy się mi podobały jak więcej powietrza i muzykalności ale w bezpośrednim porównaniu wróciłem do XLo Ultra1(więcej szczegółów, kontroli)

Głośnikowego kabla używam XLO Ultra6 (od niedawna podwójnych przewodów) i na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony,ale ciekaw jestem doświadczeń innych.Interesują mnie doświadczenia w połączeniu XLR , czy warto , szczególnie ze starszym CD jakim jest DP-55V ( czy pokrywa się to z ogólną opinią że Accu na XLR nie gra)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek1=> miałem przez ok.5 lat Accu. DP-65 ,teraz 500 ,miałem tuner Accu na XLR !!- i zapewniam za każdym razem grało wyraźnie lepiej na XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No i go mam. Kupiłem sobie na Gwiazdkę pod choinkę. Jest bardzo dobry. Pierwszy CD jakiego znam, który gra wszystko bardzo "ładnie". W tej cenie niech się każdy vinyl schowa. Próbowałem też odzielnie transport i DAC'a. Fajna zabawa. Oba elementy są ok. Przy tej cenie jest to rewelacja. Accu uciekł do przodu. Oby tak dalej a Hi_End zejdzie pod strzechy:) Jak ktoś chce go kupić w dobrej cenie podpowiem gdzie pytać;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym winylem to chyba jednak trochę przesadziłes. Po prostu cały tor masz ok i stąd dobty dźwięk. Podepnij teraz gramofon i przejdź się do MM po parę czarnych krążków a zobaczysz że będzie podobnie. W pewnym momencie, przy dobrze zestawionych klockach po prostu zaczyna grac. Dzisiaj kupiłem Dark Side Pink Floyd na winylu w MM i porównywałem z wersją SACD stereo- obie płyty zachwyciły, za zadne skarby nie oddałbym ani winylu ani SACD- właśnie na tym polega sztuka.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dobrych gramofonów słuchałem, nawet w szerszym gronie robiliśmy porównania CD vs Vinyl. Nigdy nie było zdecydowanie coś lepszego a coś gorszego. Poziom był ten sam tylko grało inaczej. No ale DP-500 jest lepszy od innych CD w zakresach cenowych do 20.000 pln. Stąd moje twierdzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.