Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP-500


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

=PMD, 8 Sty 2008, 15:48

Lubi sie chłopak bawić , wyobraż sobie jak sie może dynamicznie akcja rozwijać w ciągu pół roku jak dojdzie do dzielonego Accu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy podziwiać zapał Elba w testowaniu nowych urządzeń, mi by się po prostu nie chciało co chwilę coś nowego taszczyć do domu słuchać i jeszcze recenzować:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>pp, 8 Sty 2008, 16:12

To tak jest jak sie robotę przynosi do domu,w końcu zostawi mieszkanie i wyniesie się na wieś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD, 8 Sty 2008, 15:48

 

>Pożyczyłeś nie to CD, co trzeba, jak już to DP78 albo DP700 lub jeszcze wyżej - dzielone

>konstrukcje.

 

No faktycznie. Ale takie achy na forum były, że nawet ja w cuda uwierzyłem. A to po prostu bardzo dobre źródło do 20k zł, choć nie do końca uniwersalne i nie każdemu podpasuje. Ale jak komus taki sposób prezentacji odpowiada, to będzie miał świetną zabawkę na długie wieczory. Nawet nie trzeba słuchać muzyki - wystarczy powciskać sobie przycisk POWER. Albo pobawić się szuflada na płytę :-) Wykonanie jest genialne.

 

Jeżeli zabrzmiało to trochę zbyt negatywnie, to tylko dlatego, że kazaliście - uzywając porównania motoryzacyjnego - właścicielowi nowego Audi A4 zachwycać się Skodą Octavią II. Obiektywnie jest to bardzo dobry samochód, ale z perspektywy (droższego - trzeba to podkreślić !) Audi A4 wrażenia już po prostu nie robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania to faktycznie cukiereczki (Accu), chociaż wizualnie bardziej podoba mi się MBL, lub Audio Aero, albo rzeczone topowe Sim`y, Accu troszkę przesłodzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochody nie samochody..........

Moze w końcu Elberoth napisz pare zdan jak gra DP 500. Sam jestem bardzo ciekawy.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre

ale ja jednak jakies konkrety bym chetnie poczytał :) choc może porównanie octavii z A4 to własnie jest konkret:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Aero to VW Passat :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może porównujmy do czołgów z II wojny światowej i ustalmy sobie żena razie Leopardz Królewskiego nic nie reprezentuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wpis eb bardziej tu pasuje pozwoliłem sobie go wstawić dodam tylko od siebie że eb żadnych cudów nie wymyślił i takie rzeczy o rytmie itp uczą w szkołach muzycznych, może by taki kurs u nas zrobić dla chętnych-sam bym się pisał .U mnie w centrum Krakowa,super dojazd autobusem, tramwajem, samochodem, rowerem,na nogach (RondoMogilskie) jest taka bardzo dobra prywatna szkoła muzyczna może by się zebrało trochę chętnych krakusów żeby taki kurs sobie dla własnej satysfakcji zrobić ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis eberotha:

 

OK, czas na Accu DP-500. Zanim o dźwięku, najpierw może jeszcze kilka słów o organizacji odsłuchu.

 

Odtwarzacz, który do mnie trafił nie był fabrycznie nowy, lecz było to demo. Dokładna ilość godzin nie była mi znana, ale zakładam, że nie było to mniej niż 50-100h. Do tego dołożyłem kolejne 100h pracy non stop. Wszystko po to, aby upewnić się, że odtwarzacz jest należycie wygrzany. Zmian w brzmieniu pomiędzy 6h a 100h nie zaobserwowałem, więc śmiało można założyć, że okres wygrzewania miał on za sobą.

 

Odtwarzacz został podłączony z wyjść XLR. Ktoś gdzieś wspominał, że "podobno" Accu lepiej grają na RCA, ale oglądając stopień wyjściowy tego CD trudno znaleźć uzasadnienie dla tej tezy. Za XLRami dodatkowo przemawiał fakt, że sprzęt ARC, jako w pełni zbalansowany, lepiej gra na kablach zbalansowanych. Można zatem śmiało założyć, że nawet gdyby (co uważam za bardzo mało prawdopodobne) Accu miał grać lepiej po RCA, to w takim zestawieniu plusy i minusy i tak jakoś by się wzajemnie zbilansowały i wyszło by na zero.

 

W "poszukiwaniu synergii" przećwiczyłem 4 różne sety kabli - AQ Sky & Everest, Shunyata Antares & Orion, Kubala Sosna Emotion i Cardas Golden Cross. Choć różnice pomiedzy wszystkimi kablami były wyraźne, to sam charakter brzmienia odtwarzacza pozostawał niezmienny. Ostatecznie najbardziej odpowiadało mi połączenie IC AQ Sky i głośnikowe Kubale Emotion.

 

Sieciówki przetrenowałem 3: AQ NRG-5, Shunyata Anaconda Helix Alpha 15A oraz VD Power 3. Ostatecznie pozostałem przy Anacondzie, jako kablu najbardziej przeźroczystym. Różnice nie były jednak powalające.

 

Odtwarzacz słuchałem ustawiony na stoliku Finite Elemente Pagode Master Refrence, z wkręconymi nogami Cerapuc, oraz w identycznej kombinacji ale doposażonej jeszcze w Vibrapody nr 3 pod odtwarzaczem. Kombinacja z Vibrapodami była lepsza - góra się trochę uspokoiła, dźwięk nabrał więcej ciała, a efekty przestrzenne się polepszyły. Wszystkie w/w zmiany odebrałem jednoznacznie pozytywnie.

 

Odtwarzacze dostępne do porównań:

MBL 1531 @ 25.000zł (własny)

EMM Labs CDSD se / DCC2 se @ 70.000zł (goszczący chwilę przed Accu)

 

O tym wszystkim piszę celowo, bo na forum zawsze się znajdzie ktoś, kto pod byle pretekstem gotów jest zakwestionować wyniki odsłuchu. A to że kabel nie taki, a to że sprzęt nie wygrzany, albo że podłoga krzywa. I tak włożyłem w odsłuch tego odtwarzacza więcej sił i środków, niż 95% gazet które dostały by go do testu. O znacznie wyższej klasy sprzęcie towarzyszącym już nawet nie wspomnę.

 

Teraz o dźwięku. Najpierw może o tym co mi się podobało.

 

Po pierwsze góra. Jak na tę klasę - rewelacja. Dźwięczna i rozdzielcza, na początku wydawało mi się, że jest jej odrobinę zbyt dużo, ale w połączeniu z dobrą jakością to nie raziło. Włożenie pod DP-500 Vibrapodów ostatecznie rozwiązało sprawę. Tu nawet wydaje mi się, że DP-500 może mieć nad MBL 1531 niewielką przewagę.

 

Po drugie stereofonia. Ponownie - jak na tę klasę bardzo dobrze. Głębia porównywalna do sporo droższego 1531 (choć ustępuje EMM Labs), niezła szerokość i precyzyjna lokalizacja. Jedynie na gęściej zaaranżowanych utworach wkradał się mały bałagan na dalszych planach - tu 1531 miał wyraźną przewagę, niezależnie bowiem od ilości instrumentów, był zawsze niewzruszony, zachowując pełną przejrzystość i kontrolę nad dźwiękiem.

 

Ze średnica mam pewien problem. Z jednej strony podoba mi się temperatura barwowa, ustawiona prawie idealnie na 0, a także niezwykła wręcz gładkość dźwięku. Z drugiej strony, brzmienie jest często ZBYT gładkie, zbyt bezpieczne i złagodzone. Na gorzej zrealizowanych płytach może być to czasami nawet zaleta, bo nic nie ukłuje nas w ucho, ale na lepszych płytach zaczyna czegoś brakować.

 

EMM również był niezwykle gładki, jednak u niego ta gładkość brała się z niezwykłej wręcz rozdzielczości. W DP-500 wynika raczej z rozmycia i zaokrąglenia konturów dźwięków. Używając porównania fotograficznego, EMM daje obraz gładki, ale jednocześnie ostry (ostry jako przeciwieństwo rozmytego, czyli dobrze "sfocusowany"), podczas gdy obraz z Accu jest jakby delikatnie rozmyty, jakby ktoś nie do końca trafnie ustawił ostrość w obiektywie.

 

Osobiście preferuję "więcej życia na osiedlu" (jak mawiali w pewnym filmie) ale wiem, że są osoby którym ten sposób prezentacji przypadnie do gustu. Po prostu smooth, smooth, smooth.

 

Bas Accu serwowany jest raczej oszczędnie. Szybkie przełączenie na MBLa ukazuje, że bas z niemieckiej konstrukcji tego ostatniego jest dużo potężniejszy i lepiej wypełniony. Co ciekawe, mimo większej masy, bas z MBLa jest również znacznie szybszy i ma lepszy drive. Zazwyczaj jest tak, że to urządzenia o lżejszym basie są szybsze, bardziej zwinne. Tak jakby dodatkowa masa przeszkadzała w "manewrowości". Tu mamy natomiast sytuację zgoła odmienną - bas jest nie tylko mocniejszy i lepiej wypełniony, ale jednocześnie bardziej konturowy i dynamiczny.

 

Ten niedostatek energii w najniższych rejestrach odbija się także na drive'ie i oddaniu rytmu (ang. PRAT - Pace, Rythm And Timing). Tu DP-500 jest zdecydowanie poniżej średniej w swojej klasie.

 

Pamiętam, że pierwsza płytą którą puściłem na DP-500 był Muddy Waters Folk Singer. Chwilę wcześniej skończyłem słuchać tej płyty na 1531. Słuchając jej na MBLu, bujałem się na całego w krześle, przytupywałem obiema nogami, bębniłem palcami o podłokietniki. Jednym słowem - muzyka dawała masę radości.

 

Po przełączeniu na Accu całkowite zaskoczenie - tempo zwalnia prawie do zera. Niby piosenka ta sama, głos ten sam, słowa te same, aranżacja ta sama, a jednak wydaje się, że świat stanął w miejscu. Podobne uczucie do tego jakie towarzyszy nam podczas jazdy samochodem, gdy po dłuższym czasie jazdy z prędkością 140km/h musimy nagle zwolnić do 40km/h. Jakby wszystko się zatrzymało. Prędkościomierz uparcie twierdzi że nadal jedziemy, a nam się wydaje że stanęliśmy w miejscu. Tak samo z Accu.

 

Słucham minutę, dwie, a fotel ani drgnie. W akcie desperacji postanowiłem fotel sam rozbujać, sądząc że może energii wystarczy aby choć to bujanie tylko podtrzymać. Ale gdzie tam. 30s i dalej siedzę w nieruchomym fotelu. Po prostu nie ma drive'u.

 

W tym momencie duża część z was pewnie się zastanawia - jaki rytm ? Jaki drive ? O czym o do mnie rozmawia ?

 

I będzie to reakcja zupełnie prawidłowa :-)

 

Gdy 15 lat temu rozpoczynałem swoją przygodę z audiofilią, sam nie bardzo wiedziałem co to jest oddanie rytmu. Gdy czytałem recenzje Martinna Collomsa, w którym pisał on o PRAT, pytałem się sam siebie - what the fuck he is talking about ?

 

Zajęło mi kolejne kilka lat zanim sam do tego doszedłem. Ale gdy już to usłyszałem - PRAT stał się jednym z ważniejszych aspektów dźwięku. Bez niego muzyka jest po prostu ... nudna. Nie angażuje emocjonalnie. Takie audiofilskie plumkanie. Słuchamy, słuchamy i zasypiamy w fotelu.

 

Piszę o tym celowo, bo całościowa ocena DP-500 zleżeć będzie właśnie w dużej mierze od naszego osobistego stosunku do oddana rytmu i jego miejsca w naszej hierarchii audiofilskich wartości.

 

W innym wątku napisałem, że DP-500 to po prostu bardzo dobre źródło do 20k zł, choć nie do końca uniwersalne i nie każdemu podpasuje. Ale jak komuś taki wygładzony, ugrzeczniony i mało rytmiczny sposób prezentacji odpowiada, to będzie miał świetną zabawkę na długie wieczory. Nawet nie trzeba słuchać muzyki - wystarczy powciskać sobie przycisk POWER. Albo pobawić się szufladą na płytę. Wykonanie jest bowiem genialne i można czerpać radość z samego obcowania z tak wyrafinowaną zabawką.

 

Jeżeli zabrzmiało to trochę zbyt negatywnie, to tylko dlatego, że kazaliście - używając porównania motoryzacyjnego - właścicielowi nowego Audi A4 zachwycać się Skodą Octavią II. Obiektywnie jest to bardzo dobry samochód, ale z perspektywy (droższego - trzeba to podkreślić !) Audi A4 wrażenia już po prostu nie robi.

 

A MBL 1531 to właśnie takie Audi A4.

 

Tak więc zamiany na Accu na pewno nie będzie. Szukamy dalej Audi S8. Lub chociażby RS4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wynurzenia Eberotha w innym wątku i doszedłem do wniosku że połączenie Accuphase DP-500 z ARC3 to kaszana totalna !!! faktycznie coś ten ARC jednak przereklamowany skoro wszystkie 4 klocki od góry Accu począwszy od dzielonego 800/801 z deklarowanym pre Accu grały według mnie bardzo OK a słuchane przeze mnie zestawieniene na AS ; najwyższy dCS, właśnie ten ARC3 oraz takowy wzmak ARC i pikne kolumienki Wilson Audio Sophia nawet nie dały rady się wydostać z za zasłony. Chyba muszę tego pythona Kubala -sosna przeprosić, dźwięk zeżarł wcześniej po drodze ARC3.

Także Panowie Accuphasowcy trzymajta się daleko od ARC po co kombinować jak Accu sobie swoim klockom naprawdę dobrze służy i potrafi pokazać nawet wyższość innego CD (NagraCDC)ale już zaczynam sie powtarzać

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Testowałe DP 500:

 

BAS

+ bas schodzi nisko, ale nie jest b. zwarty czy szybki

 

ŚREDNICA

+ duża szczegółowość, dobra stereofonia, scena

- nienaturalna barwa

 

GÓRA

- stłumiona

 

SUMA

Gra równo i dobrze, ale Q/P - niskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten niedostatek energii w najniższych rejestrach odbija się także na drive'ie i oddaniu rytmu (ang. PRAT - Pace, Rythm And Timing). Tu DP-500 jest zdecydowanie poniżej średniej w swojej klasie."

 

 

Bardzo prosto można wykazać na przykładzie mojego obecnego systemu jak czasami śmieszne są te nasze recenzje.

Jeśli u mnie w systemie zamiast DP-500 miałby zagrać inny CD i dać więcej drive'u i basu to po prostu było by go zdecydowanie za dużo zarówno basu jak i drive'u ;-) ;-)

I wtedy byśmy w takiej recenzji danego CD napisali ,ze przegiął z ilością basu i dynamiką-rytmika ;-)

Jakże łatwo wpaść w pułapkę własnych ocen ;-)

Gra system !!! I klocki są zakotwiczone w systemie i funkcjonują jako całość ,

jeśli dany w tym przypadku MBL ...... dałby więcej rytmu i basu to cały system byłby do ....... ;-)

Posądzenie DP-500 ,że ma mniej rytmiki i basu wydaje mi się wręcz śmieszne.

No , ale przecież trudno polemizować z kolega E.... jest tak osłuchany ;-);-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga. Zostawmy na boku Accu.

Jeśli dany klocek -CD gra bardzo dobrze w systemie i zmienimy go na inny i nagle stwierdzimy ,ze tego i owego jest za mało ,a tego za dużo to wniosek jest ......... ????

Stary CD pasował do systemu ,a do nowego CD system już nie pasuje i należy dobrać inny ;-);-)

Inaczej wszystkie i to naprawdę wszystkie CD byłyby złe poza jednym !! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 31 Lip 2008, 12:41

 

>Posądzenie DP-500 ,że ma mniej rytmiki i basu wydaje mi się wręcz śmieszne.

>No , ale przecież trudno polemizować z kolega E.... jest tak osłuchany ;-);-)

 

Gutek - doprawdy piękna szarża, poszedłeś prawie jak polscy ułani z szablami na niemieckie tanki. Szkoda tylko, że efekt podobny ;-)

 

PRAT nie ma nic wspólnego z ILOSCIĄ basu. Bardziej z jego szybkościa, precyzją i konturowościa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth=>

chyba nie bardzo zrozumiałeś , ja się nie wdaję w dywagację czego za dużo,a czego za mało ,

chodzi mi o sposób rozumowania ;-);-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gutekbull ma racje ale nie ma stosownej wiedzy aby móc dyskutowac z wysokim sądem mówiąc językiem prawników ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

nie jestem może wybitnie doświadczony ale mając jakieś tam doświadczenia... muszę powiedzieć że miałem DP-500 i po około pół roku zmieniłem na DP-78.

DP-500 kupiłem aby zastąpił Denona CD 2700, poprawa była znacząca i szczególnie średnica była przepiękna również wysokie ok. Bas faktycznie nieco przeciągły [sic!] nie wiem czy to dobre słowo... :o)

po zakupie DP-78 rytm nabrał wigoru a góra szczegółowości... może w porównaniu z DP-500 średnica nieco wycofana... ale mnie to leży... [choć może czasem brakuje ;)]

zastrzegam że to moje subjektywne odczucia... ale chciałem się nimi podzielić...

krótko mówiąc DP 78 jest nieco bardziej żywy co nie oznacza że DP-500 jest słaby...

pozdrawiam

krzych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, 31 Lip 2008, 17:00

 

>czyli gutekbull ma racje ale nie ma stosownej wiedzy aby móc dyskutowac z wysokim sądem mówiąc

>językiem prawników ;-)

 

Nie ma racji, ponieważ nigdzie nie napisałem, że basu jest za dużo. A tego tyczył sie jego główny zarzut.

 

Aby zrozumieć o czym piszę, proponuję posłuchać kilku innych, droższych odtwarzaczy. No chyba że Gutek ich słuchał - wtedy prosimy o równie szczegółową relację ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth=>

to jest żadna odpowiedź ;-) Zapomnij na chwilę o Accu o wszelkich markach CD.

Np. mamy dwa CD.

Jeden w danym systemie gra ok. a drugi nie.

Po prostu coś do czegoś pasuje i tworzy system - całość, mówimy o synergii,

ale ten sam wybitny CD z innym zestawem klocków nie gra dobrze, a ten drugi tak !!!

i wtedy ten pierwszy CD nie pasuje i jest beee......... a przecież był taki dobry ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały ostatni tydzień miałem okazję posłuchać jak gra DP-500 z racji wyjazdu na wakacje jego właściciela :-)

Odsłuchy można skwitować jednym stwierdzeniem - bardzo dobry cd, który potrafi zagrać praktycznie wszystko a uniwersalność to poszukiwana i pożądana cecha odtwarzaczy cd.

W moim zestawieniu odtwarzacz zagrał lekko po cieplejszej stronie, brzmieniem przejrzystym i jednocześnie gładkim. W sprawie basu nie zauważyłem, żeby podawał go w nadmiarze, było tyle ile trzeba.

Poza tym zrobiłem małe porównanie z torem analogowym i Accu nie zawiódł, w większości realizacji wypadl lepiej. W odniesieniu do cd które posiadam - EERA DL-1 nie było już tak źle i francuz nie dał się rozstawiać po kątach, choć uległ przewadze japończyka, który na XLR-ach (w eera jest tylko RCA) zagrał po prostu lepiej.

Sprawa kabli, bardzo ważna, zarówno sieciówek jak i interkonektów. Łączówek nie pożyczyłem najlepszych, więc nie ma się co rozpisywać ale sieciówki były z jednym topem. Wygrało zestawienie Accu + Nordost Valhalla w miejsce Veluma, 14-ki Neela, Transparenta Super i NBS-Omegi.

 

Tak się zastanawiam co bym wolał DP-500 czy Valhallę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychlis

>witam...

>nie jestem może wybitnie doświadczony ale mając jakieś tam doświadczenia...

Oczywiście że jesteś. Kupiłeś go dla siebie, poznałeś dokładnie jego synergię ze swoim systemem a nie biłeś pianę pod ogólnym kątem opylenia*, nie ustawiałeś gawiedź stosownie ważąc głosy za i przeciw aby wyszło na Twoje, jak to np. kolega E.opylacz ma we zwyczaju.

* przepraszam za słowne uproszczenia, ale oddają wagę tematu;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP-500 potrzebuje bardzo dobrej sieciówki. Ja gram na topowej Electraglide. W takim zestawieniu nie stwierdzam obecności żadnych powyższych, krytycznych uwag :)

Natomiast u mnie gra tak jak opisał to Profil. W tej cenie za nowy sprzęt nie mam lepszego CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do prasy to nie wiem, pisze jak wypadlo w moim subiektywnym dla Was odczuciu. Nie napisalem ze Accu zniszczylo patefon tylko innymi slowy stanowilo bardziej dpasowane polaczenie z reszta toru.

Gramofon jest u mnie na 1 miejscu, wiec nielatwo jest pisac takie rzeczy ;-) Natomiast zachwyt nad pewnym otwarciem sie dzwieku zrodla analogowego w porownaniu do cyfry mam juz za soba i patrze juz raczej przez pryzmat ogolnych walorow i uniwersalnosci urzadzen - zrodel dzwieku.

Przepraszam za brak polskich znakow, cos sie dzieje w kompie ze sterownikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutek - oczywiście, synergia ma ogromne znaczenie. Paradoksalnie tym większe, im droższe są klocki (piszę paradokasalnie, bo droższe klocki powinny być bliżej "ideału" niż budżetówka).

 

Nie zmienia to jednak faktu, że pewne urządzenia mogą być w pewnych aspektach gorsze od innych. Oczywiście, często jest tak, że aby te ułomności usłyszeć, trzeba mieć kontakt z urządzeniami lepszymi (jeżeli właściciel nowego Passata nie będzie miał okazji przejechać się Audi A8 gotów uznać, że jego Passat - swoją drogą bardzo dobry samochód - jest autem doskonałym i nie ma lepszych).

 

Moja opinia o DP-500 bierze się z porównań z odtwarzaczami sporo droższymi. Możliwe że gdybym nie miał okazji na takie porównania, moja opinia była by zblizona do opinii Gutka, Prfila i ABs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.