Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP-500


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Elberoth=>

teraz zaczynamy się zgadzać ;-)

Choć nadal uważam ,ze ważniejsze jest dopasowanie bo nawet Audi A4 da tyłka jeśli pojedziemy nim na ryby ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

czy ktoś kto słuchał DP-500 miał tez okazję na odsłuchy DP-75? Jakie różnice brzmieniowe? Czy DP-75 wciąż warty uwagi (potwierdziłem że napęd jest wciąż serwisowany)? DP75 za 7tys czy DP500 za 10tys? ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk=>

Accuphase DP - 75V to chyba najlepsze CD jakie słyszałem (poza DP -500 ;-)

Zauważ , ze jest drobne "V" ;-)

To była najlepsza seria Accu,- ta z V, choć wydaje mi się ,że np.65 była lepsza od 65V (ze to był krok wstecz )

Ale jeśli 75 ktorej nie słyszałem była wyższym modelem 65 to gorąco polecam ,bo 65 to było małe arcydzieło dobrego smaku i nic ,a nic się nie zestarzało !!!!

Zaznaczam nie odsłuchałem tyle co nasz kolega E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale chyba DP-75V, a nie DP-75 (dwa różne odtwarzacze).

 

DP-75 to konstrukcja z 1994 roku. DP-75V z 2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysnułem analogie co do 75 bo przez wiele lat gościł u mnie w domku DP 65, ale samej 75 nie miałem przyjemności słuchać !!!

A co do DP -75V - palce lizać ,ale słono kosztuje ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę kasę - to bierz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co... w tej same cenie second-handowej DP-75V to inna liga niż DP-500? z tego co słyszałem 500ka jest precyzyjna, z kolei o dźwięku 65, 75, 75V krążą opinie "ciepłego, pełnego"...

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli co... w tej same cenie second-handowej DP-75V to inna liga niż DP-500?

 

DP -500 mam ,a 75V słuchałem u siebie w domku jak dla mnie to ten sam poziom ,

ale dwa różnie - odmiennie grające CD .

75V gra bardzo dynamicznie wręcz szybko,świeżo ,zachowując przy tym wielka klasę ,pamiętam słuchałem jej mając w domu jako punkt odniesienia DP 65.

Autentycznie 75V była tak dynamiczna, szczegółowa ,że zastanawiałem się czy nie meczy przy dłuższym odsłuchu, nie miałem okazji tego sprawdzić , a bardzo chciałem ;-)

Przy całej swej żywotności zachowała wszystkie cechy ,które miała moja 65 , czyli barwa, przestrzeń ,

kultura, była jakby kontynuacją - rozwinięciem 65 ,

75V wydała mi się wtedy źródłem wręcz doskonałym - perfekcyjnym !!

 

DP 500 to jakby inna bajka ,ale potrafi wiele tylko trochę inaczej, to inny charakter, inna mentalność,

ilość szczegółów na tym samym poziomie, wydaje mi sie DP-500 bardziej uniwersalnym odtwarzaczem.

Gdybym miał możliwość wyboru............... ;-) Nie wiem ..........musiałbym jeszcze raz posłuchać.

75V słuchałem chyba z 2-3 lata temu .

Accuphase to jedna z nielicznych firm ,która raczej nie cofa się w rozwoju ,chociaż potrafi też mieć wpadki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się usłyszeć dobrze grający DP500. Póki co w każdym zestawieniu, w którym słyszałem brakowało mu nie tylko drive'u i dynamiki ale nawet gładkości na środku i rozciągnięcia góry. W ostatniej konfrontacji w systemie znajomego DP500 poległ w konfrontacji z dzielonym zestawem opartym o AudioMeca Mephisto II oraz przetwornik Electrocompaniet'a. Dwupudełkowy zestaw, mimo że końca świata nie stanowi, był lepszy w każdym aspekcie.

 

Sam testowałem przez ok. 1,5 miesiąca w domu DP78, które z kolei czarowało piękną górą i średnicą, płynnością, integracją części pasma, oraz klimatem. Niestety bas i drive były na poziomie jak nie z tej półki :-(

 

W krótkim porównaniu z DP700, ten ostatni wydawał się grać jaśniej, precyzyjniej, bardziej rozdzielczo i rytmicznie.

 

Ja muszę przyznać, że moje oceny biorą się też z ewolucji mojego gustu - kiedyś byłem w stanie akceptować niedostatki dynamiki i drive'u w systemie, teraz stwierdzam, że nie ma naturalnego grania bez oddania rytmu, punktualności oraz dynamiki zarówno w skali mikro jak i makro. Zestawy za cenę, o jakiej tutaj mówimy w mojej opinii nie robią żadnej łaski prezentując te cechy poprawnie, natomiast ich brak jest IMO dyskwalifikujący...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla 75V , gdybym ja jednak włączył w obecny tor obawiam się,

że było by za dynamicznie i za szybko ;-)

Nie zapominajmy ,ze dynamika ,rytm to to tylko część składowych dobrego dźwięku ;-)

 

qb =>

chcesz posłuchać dobrze grającej DP 500 to zapraszam , nie brakuje jej ani basu ,ani góry - t o w ogóle jest podane po mistrzowsku ! ;-) A rytm - szkoda gadać.

Jeśli miała jakieś mocne braki to znaczy ,że była źle zestawiona - mówię to na podstawie tego co słyszę u siebie ;-) Tylko w tych rozważaniach pamiętajmy o cenie - ja mówię o klockach do ok. 20 000zł .

Długo się do niej przekonywałem , ale to jedna z najbardziej skrywanych cech jakie maja niemalże wszystkie mi znane klocki Accuphase . Zawsze zaznaczam nie da się Accu odsłuchać w 1nawet 2 dni.

Ja mam DP 500 blisko rok i jeszcze mnie zadziwia - fascynuje ;-)

Słuchałem niedawno w domku końcowki mocy w klasie A 30 Accu i chyba za bardzo się pospieszyłem z ocenami ,

Ta zasada długiego obcowania z Accu tyczy się wszystkich klocków, myślę ,ze tajemnica tkwi nie w basie, szczegółach ,średnicy, dynamice czy wysokich.

 

To ,że klocki Accuphase są dla mnie genialne to przede wszystkim niesamowita kultura dźwięku , szlachetność wysmakowanie, a z tym trzeba się zapoznać, odkryć, docenić . Finezja poszczególnych dźwięków. Po prostu potrzeba czasu ;-)

Nie spotkałem się z czymś takim nigdzie indziej ,nawet w lubianym przez siebie McInoshu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ciekawe jak na tym tle wypadają nowe klocki Luxmana - jest tam i integra w klasie A i takie końcówki mocy, sa też 2 nowe źródła - co prawda wieloformatowe (CD, SACD, DVD-A), ale podobno grające nieźle...

 

ktoś słuchał dłużej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wpis qb_1 - mam identyczne odczucia, zreszta opisałem to ze szczegółami w moim opisie brzmienia DP-500. Ogólnie dobry odtwarzacz, ale na pewno nie uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Gutek

 

Dlatego właśnie napisałem, że mam nadzieję, że uda mi się jeszcze posłuchać DP500 grający dobrze. Gdybym miał wydawać opinie na podstawie dotychczasowych odsłuchów, powiedziałbym że to nie jest dobre źródło nawet w klasie do 10 tys. PLN.

 

DP 78 miałem 1,5 miesiąca i tutaj już wiele cech było z najwyższej półki i obiektywnie jedna/dwie poniżej oczekiwań.

 

Gdybym na tej podstawiem miał wydawać jakikolwiek osąd, to pewnie stwierdziłbym, że różnica między DP500 i DP78 jest znacznie większa niż sugeruje to różnica w cenie...

 

Nigdzie też nie napisałem, że moja ocena jest lub ma szanse być obiektywna, nie słuchałem wszystkiego...

 

Na podstawie dłuższych lub krótszych odsłuchów, skłaniam się jednak ku tezie, że pierwszym dla mnie kompletnym Accu może być DP700, choć tutaj odsłuch u dystrybutora sugerował, że może być problem z tendencją do jaskrawości/rozjaśnienia brzmienia, ale mój odsłuch DP700 był zbyt krótki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Gutek

 

Dlatego właśnie napisałem, że mam nadzieję, że uda mi się jeszcze posłuchać DP500 grający dobrze. Gdybym miał wydawać opinie na podstawie dotychczasowych odsłuchów, powiedziałbym że to nie jest dobre źródło nawet w klasie do 10 tys. PLN.

 

DP 78 miałem 1,5 miesiąca i tutaj już wiele cech było z najwyższej półki i obiektywnie jedna/dwie poniżej oczekiwań.

 

Gdybym na tej podstawiem miał wydawać jakikolwiek osąd, to pewnie stwierdziłbym, że różnica między DP500 i DP78 jest znacznie większa niż sugeruje to różnica w cenie...

 

Nigdzie też nie napisałem, że moja ocena jest lub ma szanse być obiektywna, nie słuchałem wszystkiego...

 

Na podstawie dłuższych lub krótszych odsłuchów, skłaniam się jednak ku tezie, że pierwszym dla mnie kompletnym Accu może być DP700, choć tutaj odsłuch u dystrybutora sugerował, że może być problem z tendencją do jaskrawości/rozjaśnienia brzmienia, ale mój odsłuch DP700 był zbyt krótki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

qb 1

Jak możemy mówić o jakichkolwiek porównaniach jeśli mówimy o DP 500,

którego cena oscyluje ok. 13 000zł !!!

a za chwile o DP 78 po czym DP 700 ???????????????

A o czym pomyślał kolega Elberoth to ,aż strach myśleć ;-) ;-)

Trzeba ustalić jakieś reguły - ramy po których się poruszamy ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Gutek

 

No, kiedy ja porównywałem te Accu, to ceny wyglądały tak, ze DP500 to było coś koło 17kzł, a DP78 to 24 kzł.

 

Inaczej, gdybym miał wyrabiać sobie opinię nt. DP500 po tym co słyszałem, to wskazałbym go raczej jako konkurenta dla kilku źródeł z przedziału 5-8 kzł, w którym to porównaniu DP500 nie byłby skazany na sukces.

 

Niemniej, tak odważnej propozycji nie rzucę, bo nie słyszałem DP500 np. w Twoim systemie...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a za chwile o DP 78 po czym DP 700 ???

>A o czym pomyślał kolega Elberoth to ,aż strach myśleć ;-) ;-)

 

Ale fakt, że ja też pomyślałem o Puccinim, Mikado (Signature) czy nowym Burmesterze 069, który w opinii kilku hamerykańskich użytkowników niszczy wszystko co się rusza, i przy którym Scarlatti Stack gra ponoć jak toy CD :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie musisz pzryjechać do Trójmiasta i posłuchać jak gra dobre CD ;-)

Tam w Warszawie cieniutko....................

Bo ja pamiętam jakieś dzielone- komputerowo wykonane i podobnie grające straszydło ;-) ;-)

Beznamiętność i prostota to 500 przy nim to prawdziwy HI END ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Gutek

 

No właśnie, Opus też kosmicznym CD nie jest (a już na pewno nie nadaje się do sterowania bezpośrednio końcówką Mac'a), ale właśnie kwestia oddania rytmu i dynamika sprawiła, że nie poczułem wielkiej pokusy wymieniania go na DP78. Inna sprawa, że średnica i góra DP78 były jednoznacznie lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się śmieję, zgadzam się z Gutkiem w 100% i pytam się na jakiej np. sieciówce była próba DP-500? DP-500 to jak instrument, trzeba go dobrze zestroić bo jest czuły na wszystkie pierdółki. Nóżki, IC, sieciówka, zielony talerzyk Holfi a i płytkę trzeba posmarować płynem:) Na Harmonixach Master i Golden Performence to bajka. Na Velumie słychać jak muli i zwalnia. Prąd i odczyt dysku to podstawa. Z dobrym pre. pokaże wszystko i nie będzie chirurgiem. Jest bardzo płynny. Nigdy nic nie kupuję w ciemno, bez porównań, testów w domu. To pierwsze urządzenie, które kupiłem nowe. Za te pieniądze nie ma lepiej. Jak będę go zmieniał to tylko na Reimyo 777:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arku - zasadnicze pytanie - czy miałeś okazję porównywać u siebie DP-500 do Krella KPS-20i lub 280CD, AA Capitole czy MBLa 1531 ?

 

Możliwe, że gdybyś miał taką okazję, to zobaczył byś pewne niedociągnięcia tego odtwarzacza, o których ja i qb_1 tutaj piszemy.

 

Zawsze jest tak, że coś jest "super" tak długo jak nie usłyszymy czegoś lepszego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb

Nie chce mi się tłumaczyć co gdzie i kiedy. Na tym poziomie jest tylko jeden aspekt do zbadania. Czy jesteś w stanie wysłuchać w fotelu 70-80 muzyki na raz, a potem smacznie w nim usnąć i to bynajmniej nie ze zmęczenia:)? Muzyka koi, łagodzi, utula itd. Wtedy dopiero dobrze gra system jak Ci nić nie przeszkadza a nie czegoś jest więcej albo mniej. Bardzo dobry system nie "kaleczy" muzyki a niestety wiele bardzo dobrych systemów tak robi. U mnie 100% kolekcji CD gra fajnie. Nie narzekam na żadną realizację, wiek nagrania, studio, cięcia i te inne pierdoły. Accu zawsze gra muzykę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.