Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP-500


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

DP-65 - OK

DP-65V - gorzej?"

 

 

DP-65 doskonały ,relacja jakości do ceny kosmiczna.

DP-65V znam opinię paru znajomych, którzy u mnie w domu mieli okazję poznać 65 i zainteresowani Accu zamawiali DP-65V do domu - niestety z zasłyszanych opinii coś było nie tak - ponoć plastikowy dźwięk - taki komentarz uzyskałem ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie. Jak w system Accu DP-500 + IC Accuphase (firmowe RCA dostarczone razem z CD-kiem) + Mark Levinson no.335 + WireWorld Equinox 5.2 + KEF Reference 203/2 "tchnąć" nieco więcej basu??? Jestem szczęśliwym posiadaczem Accu DP-500 od niespełna dwóch tygodni, trochę za krótko jak na głębsze refleksje. To, co da się zauważyć to perfekcyjne wykonanie klocka (to jest ogólnie wiadome u tego producenta), fantastyczna szczegółowość, góra i środek, "górny" bas ok. i ... i na tym koniec. Nie jest to zapewne wina cd-ka, tylko problem tkwi "głębiej" - w całym systemie. Dla mnie głównymi "podejrzanymi" są kable. Nie mam na tym polu wielkiej praktyki, dlatego chętnie wysłucham sugestii bardziej doświadczonych forumowiczów - na co liczę! (brak jak widać w systemie przedwzmacniacza, dobrej sieciówki również bark, pokój do odsłuchu ma 20 m2).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówki można już dawać do niego topowe. Harmonix Studio Master jest super ale może być np. gruby Velum czy Heaven's Gate US. Firmowe IC Accu to przedział 300-500 pln. Spróbuj coś w okolicy 2000 pln za używany. Np MIT, Kondo miedziane, Harmonix Golden, Transparen Super lub Ref.albo starego, czarnego Veluma. No i głosnikowe też muszą już być w takim zestawie z górnej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, dzięki za "punkt wyjścia". Chyba mam od czego zacząć szukać.

Gutek - Jak pisałem KEF Reference 203/2 w 20 m2. Jakie sugestie? Chętnie wysłucham Twojej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everet=>

Nie znam tych kolumn ,ale nie szukałbym winnego ( czy poprawy ) w kablach bo ja mam R.D ,które nie słynna z basu ,a naprawdę mam go dużo i bardzo dobrej jakości i prędzej bym myślał o zmniejszeniu jego ilości jak o zwiększeniu ;-)

Także czy nie szkoda kasy na kable ,może czas na bardziej radykalny krok ,a efekt będzie pewny !!

To co wydasz na kable dopłać do kolumn z basem takim jaki chcesz mieć ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że zanim kupiłem te KEF'y słuchałem ich trochę u kumpla (jednak wyższy model Reference) i wszystko wydawało sie ok. Po wrzuceniu u mnie Accu, systemu wiele zyskał. Pozostało tylko to jedno ale... Może to stare przyzwyczajenia z poprzedniego systemu? Czy bi-wiring coś tu pomoże? Korzystam z regulacji głośności (cyfrowej?) w Accu. Czy preamp coś tu zaradzi? Nie pytam tylko o bas, ale o ogólna jakość dźwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pre może sporo zmienić ,ale na pewno nie w cenie do 10 000zł za nowy ,

to niestety sporo kosztuje ;-(

Ja uzyskuje bardziej namacalny, przezroczysty dźwięk bez preampu ,

ale z kolei z pre jest .........inaczej mimo pewnych strat ,

Także plusy przysłaniają minusy ;-)

Przemyśl , bo kable drogie ,zmiany niewielkie .

Czego oczekujesz ?? Wprawdzie 500 jest czuła na wszelkie kable ,ale nie są to jakieś zmiany szokujące bo siłą rzeczy nie mogą być . Zmiana kolumn czy wzmaka TAK !

Trudno wyrokować nie słysząc twego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak...jest nad czym myśleć. Nie pozostaje nic innego, jak na spokojnie przysiąść i pomyśleć nad "problemem".

 

>Trudno wyrokować nie słysząc twego systemu.

Nic straconego. Jakbyś kiedyś przejeżdżał "jedynką" przez Kuj.-Pom. ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everet, 31 Paź 2008, 16:00

 

>Problem w tym, że zanim kupiłem te KEF'y słuchałem ich trochę u kumpla (jednak wyższy model

>Reference) i wszystko wydawało sie ok. Po wrzuceniu u mnie Accu, systemu wiele zyskał. Pozostało

>tylko to jedno ale... Może to stare przyzwyczajenia z poprzedniego systemu? Czy bi-wiring coś tu

>pomoże? Korzystam z regulacji głośności (cyfrowej?) w Accu. Czy preamp coś tu zaradzi? Nie pytam

>tylko o bas, ale o ogólna jakość dźwieku.

 

Everet,

robiłem niedawno ze znajomym takie oto testy: DP 500 sterował bezpośrenio końcówką Usher 1.5 a następnie w torze znalazł się również pre accu (nie pamiętam modelu, cena 20 tys. z hakiem).

Różnica w dźwięku była bardzo duża, na korzyść systemu z pre. W porównaniu do systemu z pre pierwsza konfiguracja zabrzmiała w sposób: stłumiony, bez detali, bez mikrodynamiki. Generalnie b. źle. Być może to kwestia niedopasowania z końcówką, bo efekt był taki, jakby CD nie wysterowywał jej w pełni (przy głośności w CD na maks uzyskaliśmy jakieś 40% tego, co przy preampie odkręconym do granicy pierwszych słyszalnych zniekształceń). W każdym razie ja się z takiego pomysłu wyleczyłem.

Niemniej nie wykluczam, że z bardziej czułą końcówką z łatwiejszą impedancją wej. efekty mogą być zupełnie inne. Trzeba sprawdzić, bo ryzyko spore.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Everet

do Levinsona koniecznie sprobuj sieciowke Shunyaty Diamondback, nie jest droga, a powiedzialbym ze moze byc idealna dla tej koncowki i sprobuj interkonekt typu Cardas GR, Transparent-MIT, teraz mam chwilowo w swoim systemie starszego Transparenta Ref i gra bardzo dobrze, bas swietny. Jezeli nie pomoze to pozostaja kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj= >

Mam zupełnie inne obserwacje - wręcz odwrotne ,ale uczciwie muszę przyznać ,że nie miałem w domku tak drogiego preampu , dlatego wyżej napisałem, że pre powyżej 10 000zł ;-)

Miałem Ushera 1.5 i Accu 65 sterował nim doskonale , a obecnie DP-500 też steruje końcówką w klasie A i to bardzo dobrze , tyko panie XLR się kłaniają, a mój pre Klimo nie ma ich ,niestety ,ale i tak radzi sobie i to nieźle ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull

szczerze powiedziawszy sam byłem zaskoczony tym co usłyszałem. Słuchaliśmy sobie różnych klocków u dystrybutora w Piasecznie. Najpierw dp500 i integra 450. Super, dźwięk kompletny, powiedziałbym. Potem podłączony mój usher i 500 z wyj. regulowanym. No i mina mi zrzedła. Przepaść. Potem doszło dobre pre, uff, nie jest tak źle z moim usherem. Już ten sam poziom co z 450. Ciut gorsza średnica, ciut lepsza dynamika i bas, w sumie remis.

Niemniej jak napisałem, dźwięk kombinacji 500 - 1.5 był tak zły, że w grę musi wchodzić niedopasowanie na "łączach". W sumie W. Pacuła na swoim portalu też często testuje tego typu zestawienia. I 500-tka z jedną końcówką Accu zagrała super, z drugą podobno całkiem niefajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> tadeo

 

Żaden dylemat. Te audiofilskie gówna, które ustawiamy sobie w domu, z racji tego, że są dobrami luksusowymi, są drastycznie za drogie, więc relacja cena/jakość jest w ich przypadku zawsze ogromna. Dlatego zawsze warto się targować.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, w szczególności Arek67, gutekbull, mczaj, ABs, za wyrażane opinie i pomoc. Już myślę o zmianach, a o poczynionych krokach i uzyskanym efekcie nie omieszkam poinformawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie !

 

Kolumny kupił, kable kupił, wzm kupił, cd kupił ... co tam dalej będzie w odcinkach telenoweli ?

 

Jaki gramofon ? Ramię, wkładka, wzm korekcyjny ?

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kiedyś ląduje w ogłoszeniach - ale póki co mam nadzieję na dużą dawkę zadowolenia i fun'u ze słuchania ;-)

 

tak se myślę - do końca 2009 nic nie szukam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdańsk

Jesli dysponujesz preampem , opisz różnice pomiędzy sterowaniem końcowki bezpośrednio z Accu

i przez pre, podobno 75v miał najlepiej zrobioną regulację głośności ze wszystkich modeli accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

no i stało się, Accu DP-75V zagościł pod moją strzechą.. ale czad! ;)... podłaczyłem go póki co po xlr-ach (kabel Harmonix GP) do E550 i trochę plumka... póki co odsłuchy bardzo satysfakcjonujące, oczywiście pierwsze na płytach najlepiej znanych... pierwsze wrażenia - w stosunku do Meridiana - bardziej "kolorowo", cieplej, dźwięk bardziej nasycony ale nie gęsty w sensie ociężałości ile w sensie bogactwa wybrzmień i harmonicznych... słuchałem sobie uważnie płyty Leonarda Cohena "The Future" i płyta która dotychczas były przez G08 prezentowana w sposób dość hmm prostolinijny nabrała dodatkowych treści, jakieś dźwięki zaczęły wbrzmiewać w tle, chórki gdzieś tam mocniej i wyraźniej, fascynujące - utwory grane przez G08 w sposób "wiiu... prosto do celu" Accu pokazuje jakby "i tak dojedziemy ale przy okazji popatrzmy na krajobrazy i co się dzieje na drugim planie"... player rzeczywiście (jak gutek pisał) jest energetyczny, jakby troche nadkumulował energii - wspomniany Leo Cohen brzmiał ciut jakby po Red Bull'u... super granie i sluchanie!

 

no i bas... jak skała ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.