Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki fajny wątek był - nawet jeśli trochę głupi. A teraz jakieś gąbki i inne pudełka po jajkach się panoszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzarro, 27 Lis 2008, 21:21

 

>Taki fajny wątek był - nawet jeśli trochę głupi. A teraz jakieś gąbki i inne pudełka po jajkach się

>panoszą.

Dokladnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa nawet dzbanki. Byc moze wkrotce pojawia sie takze sloiki po musztardzie np.

Pozniej ktos wklei zdjecie spizarni, nastepnie malej piwniczki etc

Wszystko nie tak od kiedy pojawila sie ta babcia z prosba abysmy byli grzeczni co wywolalo zupelnie odwrotne efekty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>blaszka

 

Wg mnie ten pomysł z obrazami - nie musi tak do końca wypalić. Nie wystarczy pod płótno obrazu walnąć gąbkę lub watolinę. Samo płotno musiałoby miec dużą przepuszczalność dźwięku.

Gdzieś na tym formum można znaleźć pomysł, w którym kolumny przednie kina domowego wpuszczone były w ściane, ale aby było ładniej - zaklejono je tapetą (tak jak całą ścianę).

Nie słuchałem takiego rozwiązania akustycznego, ale na chłopski rozum nie jest to sposób na dobry dźwięk.

 

Może zamiast zamawiać dużą ilość nadruków lepiej sprawdzić na jednym?? Poza tym ktoś kto to drukuje takie rzeczy posiada pewniewzorce, które dadzą już jakies pojęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzarro, 27 Lis 2008, 21:21

 

>Taki fajny wątek był - nawet jeśli trochę głupi. A teraz jakieś gąbki i inne pudełka po jajkach się

>panoszą.

 

3/4 prezentowanych tutaj pomieszczeń odsłuchowych ma "akustykę kibla", kolumny ustawione w rogach między ścianą a meblami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parantulla, 27 Lis 2008, 15:08

 

 

>Można wydać setki tysięcy dolarów, a nawet miliony i efekt akustyczny mieć taki

>jak w słynnej operze w Sydney na przykład, gdzie też najtęższe umysły świata i najpotężniejsze

>komputery projektowały sale koncertowe od fundamentów po dach wykorzystując kosmiczne technologie (i

>astronomiczne kwoty) a jakoś wielka kupa im z tego wszystkiego wyszła. Taki Ósmy Cud Świata miał z

>tego być i nawet przez ileś tam lat był, dopóki ktoś tego nie pomierzył i wyszło szydło z wora.

>Teraz kolejni profesjonaliści się głowią jak to poprawić bez rozbierania całej budy do gołej ziemi i

>topienia w błocie miliardów dolców.

 

Pieprzysz jak potłuczony. Przeczytaj sobie kiedy zaprojektowano Operę w Sydney i zastanów się jakie to "potężne" komputery w tamtych czasach mogły być użyte do symulacji akustyki.

 

Poczytaj sobie cokolwiek, abyś miał choć podstawowe pojęcie zanim znowu napiszesz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest przygnębiające, że w każdym ciekawym wątku musi się przyczepić jakiś namolny ignorant, którego temat w ogóle nie obchodzi i będzie się z tym obnosił co pięć wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na przykład to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poszukaj, przeczytaj, może uda Ci się wyjrzeć poza prostopadłościan z paroma mebelkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaamar1

 

Co do kolumn t owpuszczenie w sciane to pomysl kolegi, ktory zawodowo sie zajmuje instalacjami. Mysle, ze jakos to bedzie gralo. Jesli zas nie - to kolumny wyciagne. Ja oczywiscie nie bede ich tapeta zakrywal :) chce zrobic sam maskownice.

 

Co d oobrazow - wlasnie to o czym piszesz mnie zastanawia, czy plotno bedzie przepuszczalo dzwiek. Mam powazne watpliwosci jako ze jest ono po nadruku dodatkowo werniksem pokrywane (od biedy moge z niego zrezygnowac)

Jeden taki obraz mam u siebie w domu 100cm na 70. Ale jak mam sprawdzic czy dziala jako ustroj skoro docelowo chce miec tego 5-10 ?

 

Co do wyposazenia pokoju. Bedzie sofa i 2 fotele - jak na zdjeciu. Na jednej scianie na calej dlugosci beda polki gdzie pierwotnie mialy byc ksiazki a beda chyba plyty. Sa sofa, na tylnej scianie skonstruuje jakies polki/szafki na ksiazki. Jakos musze jeszcze obudowac kaloryfer i wymyslic rolete/zaslone na okna. Pojawia sie chyba tez 2 kwiaty ale to nic pewnego.

Macie pomysl jak wygluszyc drzwi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18674-100000388 1227860762_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, chyba zrobilem niechcacy reklame. Czy moderator moze ewentualnie wywalic zdjecia z posta powyzej? Obrobie zdjecia i dam bez danych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, 28 Lis 2008, 00:48

 

>Pieprzysz jak potłuczony. Przeczytaj sobie kiedy zaprojektowano Operę w Sydney i zastanów się jakie

>to "potężne" komputery w tamtych czasach mogły być użyte do symulacji akustyki.

 

>To jest przygnębiające, że w każdym ciekawym wątku musi się przyczepić jakiś namolny ignorant,

>którego temat w ogóle nie obchodzi i będzie się z tym obnosił co pięć wpisów.

 

Przygnębiające to jest czytanie wydumanych pseudo mądrości namolnych handlarzy

i rozpływanie się nad idiotyzmami przez forumowych guru (mimowolnych naganiaczy)

którzy muszą się dowartościować w każdym ciekawym wątku roztrząsaniem mało ważnych bzdetów na pięć stron i wmawianiem wszystkim poszukującym możliwie najprostszych, najtańszych i najskuteczniejszych rozwiązań, że to nie jest takie proste, a czasami wręcz niemożliwe...

To jest wątek o normalnych pomieszczeniach mieszkalnych służących "przy okazji" do słuchania muzyki i amatorskich rozwiązaniach najczęściej pojawiających się problemów z akustyką w takich pomieszczeniach, a nie o laboratoriach dźwięku, studiach nagrań czy salach koncertowych.

Gościu wrzuca fotki pustego pokoju z gołymi panelami na podłodze, pustymi narożnikami i łysym sufitem nad głową, a dostaje pomoc i rady od FACHOWCÓW w stylu "postaw takie dyfuzory" albo "powieś takie ustroje" i musi się przebijać przez gęstwinę wpisów o przepuszczalności tkanin, grubości listew oraz rodzaju drewna z których musi najlepiej sam to wykonać (albo zlecić XXX czy kupić u YYY gotowe) żeby się przekonać że cały włożony wysiłek, czas i koszt może sobie umieścić dokładnie tam gdzie kończą się plecy, bo wpływ na akustykę jego pomieszczenia mają taki mniej więcej jak tylny spojler od Porsche Carrera GT na aerodynamikę i poprawę osiągów Forda Focusa. No ale przecież w Porsche ten spojler projektowali fachowcy od aerodynamiki i bez sensu go tam nie umieścili parantulla, to co ty tutaj pieprzysz jak potłuczony ignorant bla, bla, bla...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również stwierdzam że w pokojach mieszkalnych(nie specjalnie zaprojektowanych do odsłuchów), można sobie poprawić akustykę tanim kosztem, ja widziałem np. fajne półki na cd z skóry w Ikea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już mowa o mebelkach:

 

czy ma ktoś doświadczenia z takim stolikiem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jeżeli nie to na czym postawić sprzęt (4 segmenty) w okolicach 300zł ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parantulla

 

Wszędzie od wszytkiego są naganiacze i kiepscy sprzedawcy, ale to nie jest powód aby wylewać dziecko z kąpielą. Czy Twoja krytyka jest cokolwiek bardziej merytoryczna niż wpisy ww? Nie wydaje mi się.

 

Jak Ci tak ustroje przeszkadzają, to dlaczego nie założysz wątku pod tytułem "Poprawa akustyki pomieszczenia bez zastosowania specjalnych ustrojów"? Zobaczymy czy się utrzyma i czy osiągnie choć 10% liczby wpisów z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parantulla

 

A na prawdziwie profesjonalną adaptację akustyczną (nie mylić z adaptacją do amatorskiego słuchania zrobioną przez profesjonalistę) prawdopodobnie nie stać nikogo na tym forum, nawet Elberotha.

 

Sorry za namolnego ignoranta ale sobie uczciwie zapracowałeś ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parantulla

 

Ty chyba masz jesienną depresję, bo twój wpis to taki w stylu "życie nie ma sensu, nic nie ma sensu". Po co się starać i kombinować jak szanse na poprawę akustyki w pokoju ma się równą jak trafienia szóstki w lotku.

 

>blaszka

 

Po przemyśleniu słów kolegów skłądam samokrytykę i przyznaję się - jestem przedstawicielem lobby producentów pianki akustycznej, lokalnego stowarzyszenia stolarzy oraz mam udziały w spółce produkującej tkaniny.

 

Nie ma sensu żebyś się męczył i zastanawiał jak przygotować pokój do kina domowego, skoro nie udała się adaptacja w operze w Sydnej. Nie trać czasu i nie męcz, bo nie ma sensu, żeby pomieszczenie wyglądało ładnie i było funkcjonalne. Zdejmij problem ze swojej głowy i wbij w ściane parę gwoździ i powieś ręczniki (to jedna rzecz, którą sprawdzono, że działa!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwqsze forum na ktorym jestem wiec w przepychanki sie nie dam wplatac.

 

Czyli generalnie stawiasz na to, ze zadrukowane plotno pociagniete dodatkowo verniksem to za duzo dzwieku nie przemusci co ? Shit. Szkoda bo kurde myslalem, ze mam zajefajny pomysl na ustroje, ktore nie widac, ze sa ustrojami.

Ale i tak je powiesze na scianie. Nie bede tylko gabki wpychal ani sie bawil w grubsze krosna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszka, 28 Lis 2008, 12:07

>Czyli generalnie stawiasz na to, ze zadrukowane plotno pociagniete dodatkowo verniksem to za duzo

>dzwieku nie przemusci co ? Shit. Szkoda bo kurde myslalem, ze mam zajefajny pomysl na ustroje, ktore nie widac, ze sa ustrojami.

>Ale i tak je powiesze na scianie. Nie bede tylko gabki wpychal ani sie bawil w grubsze krosna

 

Moim zdaniem jednak pobaw sie w grubsze krosna i gąbke. Właśnie zrobiłem sobie prosty test, zdjąłem ze ściany obraz olejny na płótnie werniksowany i zasłniłem nim szczelnie kolumne, drugą wyłączyłem. Efekt był taki, że wysokie faktycznie znikaja ale średnica zostaje, trochę stłamszona ale na podobnym poziomie głośności jak nie zakryta, więc przepuszczalność jest spora i sporo można wytłumić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Blaszka

 

Oczekujesz jakiejś jednoznacznej odpowiedzi, a tymczasem w tym punkcie z parantulla się zgodzę - w warunkach domowych trudno jest jednoznacznie przewidzieć skuteczność działania.

 

Jeżeli ściany będą 'zastawione' półkami z płytami i dodatkowo kilkoma większymi panelami, na podłodze będzie grubszy dywan to imho powinno być ok. Jak i tak robisz sobie plakaty na krosnach to daj ten większy dystans, zamontuj, posłuchaj... Najwyżej dokupisz gąbkę i wypchasz. Jak i to będzie mało to będziesz się martwił - na 'oko' nic nie przewidzisz ;)

 

I koniecznie usatysfakcjonuj kolegów z forum i zamieść zdjęcia gotowego pokoju ;)

 

ps. Natomiast może być 'groźnie' jeżeli kolumny wstawisz w tą ścianke g-k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze dwa linki - trochę o komforcie akustycznym, czyli proste argumenty, że przy odrobinie starań można poprawić warunki odsłuchu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kalkulator akustyczny, dzięki któremu można się orientacyjnie przekonać jak bardzo trzeba zagracić pomieszczenie, żeby uzyskać komfort akustyczny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps. oczywiście firmy, do których odwołują się linki dały mi grubą kasę, żeby tu je promował ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się pochwalić ..moimi tunning'owanymi gale'ami .Dosypałem balast po 3 kg, wytłumiłem po bass reflex skrzynie.kable wymieniłem w środku na srebrne atmosy.teraz to gra! heh ... Miło,ciepło,przyjemnie...mój ustrój to roleta od drzwi balkonowych made in china:)chyba z bambusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ganzz_gut, 28 Lis 2008, 11:30

 

>>parantulla

>

>Ty chyba masz jesienną depresję, bo twój wpis to taki w stylu "życie nie ma sensu, nic nie ma

>sensu".

 

Że co nie ma sensu? Sensu nie ma rozprawianie nad budową, działaniem i materiałami użytymi do wykonania tylnego spojlera w Porsche Carrera GT oraz debatowanie nad możliwościami zastosowania go w normalnych "cywilnych" autach, dopóki będą w nich tkwiły seryjne silniki, seryjne zawieszenia, seryjne hamulce i seryjne wszystko inne co ma jakikolwiek związek z właściwościami jezdnymi samochodu, który nie był projektowany do wyścigów, tylko do wożenia zakupów.

Domowy sprzęt stereo i same domy też nie były projektowane do goszczenia kapel rockowych i orkiestr symfonicznych ani do zapewnienia w miarę poprawnych warunków "słyszenia" setkom czy tysiącom słuchaczy jednocześnie. Dlatego uważam za nieporozumienie (delikatnie mówiąc) sugerowanie się rozwiązaniami stosowanymi w salach koncertowych, tym bardziej że wiele z nich pozostawia sporo do życzenia pod względem akustycznym, pomimo starań i zaklęć zawodowych projektantów, którzy za cudzą kasę i na cudzych obiektach spełniali własne wizje, często eksperymentując na chybił trafił.

 

>Po co się starać i kombinować jak szanse na poprawę akustyki w pokoju ma się równą jak

>trafienia szóstki w lotku.

 

Zaczynając od dupy strony tak to w skrócie wygląda niestety.

Jak komuś sufit sieje albo podłoga (albo jedno z drugim i jest masakra) a rozwiązania szuka na ścianach wieszając wymyślne ustroje o symbolicznych rozmiarach, to czego można się spodziewać po takiej adaptacji? Nawet jeśli wyda na to fortunę, to i tak nic nie zmieni, niezależnie od tego jakie materiały zastosuje i teorie wykorzysta.

Jak komuś bas muli, dudni i buczy, pierwsze o czym się dowie od specjalistów, to będzie mniej więcej:

-Uuuu, chłopie... tragedia... to tylko specjalne pułapki basowe... ale to trzeba obliczyć gęstość wypełnienia... no i rozmieszczenie otworów... a jeszcze trzeba wiedzieć jakiej średnicy i długości tunele tam dać... to wszystko nie jest takie proste... masa obliczeń... roboty... a efekt trudny do przewidzenia... drogo będzie i w ogóle... itd. itp.

Po takiej lekturze jeden zrezygnuje od razu, drugi zleci i zapłaci, a trzeci sprzeda sprzęt i kolumny, żeby sobie kupić discmana i mieć problem z głowy, bo skoro i tak nic się nie da... Tymczasem wystarczy zakupić worek tynku, dwie gipsowe płyty, puszkę farby i torebkę wkrętów, żeby w jeden weekend pozbyć się problemu skutecznie i raz na zawsze. O tym powinien być ten wątek, a nie o pierdołach i do tego zmierzam w moich (niezrozumiałych dla niektórych) wypowiedziach.

 

>Nie ma sensu żebyś się męczył i zastanawiał jak przygotować pokój do kina domowego, skoro nie udała

>się adaptacja w operze w Sydnej. Nie trać czasu i nie męcz, bo nie ma sensu, żeby pomieszczenie

>wyglądało ładnie i było funkcjonalne.

 

No właśnie. Nie wiem czy to jest śmieszne czy może smutne raczej, bo jeśli "kolega zawodowo zajmujący się..." proponuje zabudowę kolumn w ścianie, a nikt z tutaj obecnych nawet słowem się nie zająknął, że to najgłupszy pomysł jaki padł na tym forum, bo dowcipkowanie o jakichś debilnych ręcznikach czy Operze w Sydney jest o wiele fajniejsze i dużo więcej wnoszące do tematu... to o czym tu w ogóle gadać? Dalej o pudełeczkach na foteczkach i co kto za ile zrobi? Od tego jest chyba zakładka SPONSOROWANE zdaje się ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiffi, 28 Lis 2008, 13:47

 

Matko i córko !

Fatalnie masz ustawiony ten sprzęt. Kolumny za blisko ściany. Ten stolik za wysoki, za szeroki, za duży po prostu. No i z tymi szybkami to nieźle musi to psuć dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Stiffi,

 

Może powinieneś się zastanowić nad tymi bambusami. Na 106 stronie tego wątku znajdziesz moją improwizację nt wykonania panelu. Być może połączenie mojego pomysłu z Twoją bambusową matą - da lepszy efekt aniżeli mata powieszona plackiem na ścianie? ....tak tylko myślę..... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja. Ludzie w tym wątku nie rozumieją podstawowych zasad akustyki.

 

Taką płaską matę to możesz sobie położyć jako wycieraczkę przed domem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo uważam, że wszelkiego rodzaju modyfikacje w oryginalnych kolumnach - to niezbyt dobry pomysł. Wzmacnianie, wytłumianie, wymiana bebechów...hmmm. Ktoś to kiedyś zaprojektował, policzył, pomierzył i miało być dobrze. Od czasu do czasu znajdują sie tacy, co lepiej się znają i na chybił trafił zmieniają.

Jeżeli już raz zaczniesz coś zmieniać w swoich "oryginalnych" kolumnach - trudno kiedykolwiek to zakończyć. Pytania...co by było gdyby stają się w pewnym momencie obsesją. Jak już się całkiem spie..li, a powrócić do tego co było już się nie da - kolumny sprzedaje się za bezcen i sprawa zaczyna się od nowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.