Skocz do zawartości
IGNORED

Lubuskie - odsłuchy.


lucmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrick

(Konto usunięte)

Witam!

 

Wczorajszy dzien uplynal mi pod zanakiem Audiozakupy w Zielonej Gorze.

Wlasciciel salonu tak jak zapowiedzial w watku zorganizowal sluchanko dla chetnych (tylko dla tego sie zalapalem => gdyby byly indywidualne zaproszenia z pewnoscia nic by z tego nie bylo ) i...catering :-) Impreza w moim odczuciu udala sie bardzo bo...poza gospodarzami byly tylko trzy osoby => Berberys , Houek i ja. Nie lubie tlumow wiec dla mnie rewelka (no i wiecej ciastek na glowe 8-) ). System skladal sie z pre+power Bryston'a , dzielonego odtwarzacza CD Xindak (poza koszmarnym czerwonym nadrukiem informujacym o "cos tam edition" -chyba 20 lecie- i pasujacym jak piesc do nosa na czerwono podswietlana obwodka klawisza "Power" super wykonany CD) , DAC Bryston i Naim oraz pudelko z plikami. Kolumny to Audiovector , Dynaudio , Mistral oraz achtung , achtung (tutaj fanfary i inne duperele podnoszace sztucznie range wydarzenia i wprowadzajace odpowiedni patos) Audio Physic w wydaniu na 25-cio lecie ! Aaaaaa , no i kable sliczne kolorowe z tych wypasionych co nawet nie wiem jak sie nazywaja.

 

No i zaczynamy => niespodzianek bylo co nie miara.

 

Po pierwsze krolem odsluchu okazal sie dzielony "Xindacz"

Dzielonka wykonana bardzo solidnie , gdyby zapodac na tyl obudowy zestaw lacz na takim samym poziomie jak obudowa i troche bardziej wyrafinowany wyswietlacz zupelnie bez kompleksow mozna by postawic ten odtwarzacz kolo Mark Levinson'a... W kategorii dzwieku z DAC'a niekwestionowanym faworytem zostal jednoglosnie "Xindacz" , II miejsce Naim i jako ostatni na pudle pozostal Bryston. Najciekawszy punkt programu to porownanie kolumn. Wielka (jak Himalaje 8-) ) obsuwa to Audio Physic => to ze dostaly po dupie od Dynaudio i Audiovector'ow to zadna niespodzianka ale fakt ze tak obcmokane (nawet przez audioswierszczykowych ekspertow)slupki dostaly straszne ciegi od chinskich Mistrali to dla mnie rewelacja. Wielka Skucha zostala ogloszona rowniez jednoglosnie...

 

Pewnie Bartek wklei jakies fotki ze spotkania natomiast ja chcialbym bardzo podziekowac Panu Lukaszowi za goscine , poswiecony czas i...ciastka

 

Bardzo ciekawe doswiadczenie i milo spedzony czas. Mam nadzieje ze CDN i rownie ciekawe doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

To ze Mistral byl lepszy od AP nie swiadczy o jego kosmicznych mozliwosciach tylko o cieniznie AP o ktorej pisalem juz dawno. Poza tym jesli chodzi o desgin i wykonanie to akurat Misrale sa w dalszym ciagu w Chinskiej...cepelii.

 

Co zas tyczy sie CD Xindaka to juz nie dlugo okaze sie czyj produkt byl heh "protoplasta" tego sukcesu 8-) Poza tym pozytywne wrazenie zrobil na mnie topowy produkt , ktory z tego co wiem nie wiele ma wspolnego z reszta oferty. Jesli chodzi zas o fakt ze pozytywnie sie wypowiadam o jakims chinczyku to nie widze w tym zadnej rewelacji jesli zauwaze ze cos jest OK to bez zadnych ale o tym jasno mowie wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam Audio Physic-ów, ale widzę że dostały "straszne ciegi", fajnie gdybyście dokładnie opisali w jakich aspektach brzmienia, bo na razie mało z tego porównania wynika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Zeby poczytac o brzmieniu/dzwieku proponuje lekture audioswierszczykow lub fora internetowe ;-) => zeby miec wlasny poglad i wyrobic sobie zdanie proponuje odsluch i bezposrednie porownanie. Mysle ze z pomoca Audiozakupow jest to mozliwe. Kazdy inaczej odbiera przekaz audio i nikt z obecnych sie nie rowodzil nad tym zeby ubierac w slowa swoje odczucia => konkluzja byla taka ze AP wracaja na zaplecze...

 

Wracajac do dzielonego odtwarzacza CD Xindak =>

 

http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.asp?id=467

 

http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.asp?id=472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Strasznie ciekawie i miło było wczoraj w Audiozakupowej enklawie. Podziękowania zasłużone dla Gospodarza!

Towarzystwo zacne, sporo muzyki, doborowe sprzęty i mnóstwo dobrej zabawy.

Lepiej i z więszą swadą streścić spotkania niż Patrick nie umiem.

Co do sprzętu w dwóch punktach byliśmy wszyscy zgodni - Audio Physiki Tempo 25 nadają się... na rozpałkę, albo dla tych, którzy nie słyszeli nigdy żadnego instrumentu na żywo (choćby dzwonków chromatycznych - takiego instrumentu używanego przez nauczycieli muzyki w szkole podstawowej zwanego przez cymbałów - cymbałkami), zestaw, a przede wszystkim DAC Xindaka - w jakości reprodukcji muzyki nie dał jakichkolwiek szans europejskiej i zaoceanicznej konkurencji.

Poróżniliśmy się w kwestii odbioru małych podłogówek Dynaudio z serii Excite, dając przykład jak pięknie można się różnić i elegancko o tym dyskutować.

Koniec końców... pudło zawierające przetwornik Xindaka wylądowało w moim systemie. Nie zdecydowałem się zabrać kompletu z dwóch powodów - już sam DAC był diablo ciężki, a uwierzcie, że przy dedykowanym transporcie jest niczym bokser z wagi piórkowej przy jednym z braci Kliczko, a - po drugie - uznałem, że moja Audiomeca spokojnie spełnie swe podstawowe zadanie - podając szereg cyferek na wejście DACa.

Na marginesie pochwalę się, że dzielony odtwarzacz Xindaka jest na dzień dzisiejszy jedynym w Polsce.

Po podłączeniu urządzenia dałem mu się nieco wygrzać, po czym "zapuściłem" płytkę, która akurat tkwiła na osi transportu.

A potem... a potem to ja puściłem wiązankę, która nie nadaje się do druku nawet po korekcie, a nie była to jedyna wiązanka tego wieczoru... ;)

W każdym razie - już bardzo dawno żaden sprzęt nie zobił na mnie takiego wrażenia jak przetwornik Xindaka.

Zagrał... jak najwyższej klasy gramofon. Absolutnie analogowe, cudownie spójne, genialnie jenorodne, prawdziwe w barwie brzmienie, połączone z fantastyczną przejrzystością, dynamiką, mocą i szybkością.

To ten rodzaj brzmienia, przy którym przestajemy analizować oddając się przyjemności ze spektaklu.

W kategoriach absolutnych bas mogłby być jeszcze potężniejszy, ale nie wiem, czy nie wiązałoby się to z utratą jego barwy i melodyjności (tak gra mój Lavry).

Czy ideał? Na dzień dzisiejszy jak dla mnie ten DAC to absolutny TOP. Dzisiaj mam oczy na zapałki, bo słuchałem muzyki do bardzo późnej nocy. Do późnej nocy? ...właściwie już zaczynał być ranek... ;)

Wcześniej pisałem, że DAC Naima wyróżniał się mocno na plus. Podtrzymuję. Niemniej, jak wynikało z zielonogórskiego porównania, dzieli go od Xindaka jeszcze spora różnica. Prawdopodobnie z dedykowanym zasilaczem Naim potrafi zagrać równie dobrze. Ale nie dość, że sam DAC jest droższy od "Chinola", to z zasilaczem już robi się cenowa przepaść.

A DAC Brystona?

Rozczarował. Przede wszystkim rozczarował barwą grając płasko, sztucznie i plastikowo. Na jedynce z "Dzieci Sancheza" pojawiają się wiele instrumentów - żaden nie zbliżył się barwą do oryginału. Na dodatek brakuje powietrza - atmosfery pomiędzy instrumentami, a reprodukcja sceny jest marna.

Na plus można mu zapisać, że nie brakuje mu dynamiki i szybkości. Utwory AC/DC Houkowi podobały się najbardziej na Brystonie, choć i on przyznał, że gdy wchodzą do gry autentyczne instrumenty nie brzmią one prawdziwie.

Podsumowując - różnica w jakości brzmienia pomiędzy Brystonem a Naimem była większa niż między Naimem, a Xindakiem.

A jeśli o DACa Xindaka chodzi - jak się go posłuchało we własnym systemie okazuje się, że odwrotu już nie ma. Okazało się, że Chińczyk rzuca śmiało rękawicę Thetom i innym Accuphasom. :)

Ps. - zdjęcia z Zielonej Góry mają być w poniedziałek. Do tej pory zrobię i wkleję foki od siebie.

- O! Już wiem dlaczego to bydle jest takie ciężkie!

- Xindak gra lepiej na wyjściach krzemowych, niż na lampowych. Jest zatem pole dla Foxbata do tjuningu! ;)

Osobiście nie mam Audio Physic-ów, ale widzę że dostały "straszne ciegi", fajnie gdybyście dokładnie opisali w jakich aspektach brzmienia, bo na razie mało z tego porównania wynika...

AP Tempo 25 zagrały jak głośniczki od komputera. Trudno opisać brzmienie, które stało się absolutnie nienaturalne - dźwięk na kształt z komputerowego zestawu 2+1. Zero równowagi tonalnej - pasmo pofalowane jak morze podczas sztormu, co przekłada się na zafałszowanie barwowe. Nadto brzmienie było zawoalowane - oj, gruby był to koc, mało selektywne, złe. Po przełączeniu z Mistrali na AP wszyscy wybuchnęliśmy śmiechem!!! To, co dobrego można o nich napisać to to, że... - mają świetnie wyglądające regulowane podstawy i w sumie brzydkie nie są! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku! Przepraszam, ale nie dalem rady sie wyrwac w ta sobote! Co do quaudio, postaram sie go jakos podrzucic Ci w tygodniu, bo w NS powinienem w ktorys dzien byc... Jesli jestes w ZG w tygodniu zapraszam do mojego biura :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

podoba mi się ogromnie jak to berberysowi z tygodnia na tydzień podoba się coraz bardziej i bardziej coraz to nowy dac, player czy inny zwierz (tym sprzed kilku miesięcy wróżę szybką karierę w giełdzie ogłoszeń - i tu się chyba nie mylę)

 

co nowy wpis to zachwyt ; orgazm niemalże !!!

 

to już teraz nadchodzi nowy super wymiatacz-zamiatacz sprzątający pod dywan wszystko odsłuchane do tej pory

 

strach się bać co będzie za tydzień , o tym co za miesiąc aż nie chce mysleć....:D:D

 

kilka godzin odsłuchu i już jest nowy król na salonach - Xinadakiem zwany - ciekawym na jak długo zagości na salonach i jak długo będzie cieszył się szacunem i uznaniem u swych dworzan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego Intenser!

Mamlesz ozorem jak głupia niewiasta.

Gdybyś włożył trochę wysiłku intelektualnego, wiedziałbyś wszystko o częstotliwości wymiany sprzętu u mnie i częstotliwości zamieszczania ogłoszeń.

Więc czekam na to, że pokażesz, że masz cojones i zamieścisz stosowne przeprosiny.

W innym przypadku zastrzegam nazywanie Ciebie babą... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kolego Intenser, masz tupet, że ho ho! Lepiej przeproś Nicponiu!

 

Tak jak koledzy piszą, przeprosiny się należą. Kolega zagalopował się niepotrzebnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

nie zamierzam przepraszać bo i za co???

 

napisałem co mi na wątrobie leżało i tyle

 

jak kolega berberys wziął to zbyt mocno do siebie - cóź......

 

naprawdę nie zaśmiecajmy fajnego topica pierdołami - dla mnie EOT

 

Tak jak koledzy piszą, przeprosiny się należą. Kolega zagalopował się niepotrzebnie.

 

jeśli kolega palton tak piszę - nie pozostaje nic innego jak się dostosować

 

własnie w tej chwili posypuje swój durny łeb popiołem

 

ps. czy aby nie zostałem zrozumiany zbyt dosłownie??

co w tym złego ,że znajdujemy coś co nas bardziej rajcuje i sprawia nam wiekszą frajdę i przyjemność??

 

jedno do czego mam troszkę zastrzeżen to zbyt szybkie i dość kategoryczne w ocenie sądy na temat A czy B wynikające z imo bardzo krótkich odsłuchów (a te potrafią na chwilę dośc radykalnie zamydlić obraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...zestaw, a przede wszystkim DAC Xindaka - w jakości reprodukcji muzyki nie dał jakichkolwiek szans europejskiej i zaoceanicznej konkurencji.

 

hej

 

o jakim modelu DAC Xindaka mowa bo się trochę pogubiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ja tam nie wiem moze moj sluch juz szwankuje, ale podobala mi sie prezentacja Tempo 25, moze trzeba je dobrze dopasowac do reszty toru:), bo z tego co piszecie sa wrecz tragiczne a tego po prostu nie rozumiem. Oboje wiemy jak kiepsko moga brzmiec swietne kolumny w kiepskim zestawienium ze wspomne o moich ulubionych Avantgardach ktore sluchalismy wspolnie z bylo nie bylo bardzo dobrym wzmacniaczem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek!

Chyba już kiedyś pisałem - do słuchania AP Tempo/Tempo 25 podchodziłem kilkukrotnie. Kolumny grały z różną elektroniką, zazwyczaj znakomitą (także taką, którą odsłuchiwałem w swoim pomieszczeniu na swoim zestawie). Nigdy nie zabrzmiały w sposób choćby akceptowalny.

Byc może istnieje zestawienie, które potrafi sprawić, że ten model AP zagra przyzwoicie - ja się z takim zestawieniem nie spotkałem. I żeby nie było niejasności - Audio Physic nie są moim "chłopcem do bicia" - nie miałem i nie mam absolutnie żadnych uprzedzeń.

Krzysiekkol!

Rzeczywiście mowa o jubileuszowym DACu Xindaka. Kolega Patrick wkleił gdzieś na forum link do strony z opisem i zdjęciami.

Kolego Intenser.

Czy Twoje posypywanie popiołem głowy należy uznać za przeprosiny - także w sytuacji, gdy kilka wierszy wcześniej piszesz, że nie masz za co przepraszać?

W Twojej twórczości na forum znalazłem wpisy choćby o treści "(...)przerobiłem w ciągu ostatnich 3-lat dziesiątki dac'ów , dzielonych playerów (...)".

Czy w związku z tym ktokolwiek postawił Tobie takie same zarzuty jak Ty mi? Czy ktoś jest do tego uprawniony? Czy w dalszym ciągu nie rozumiesz za co powinieneś przeprosić?

Czy przypadkiem istota naszej obecności na forum nie sprowadza się do dzielenia się z innymi naszą pasją i przeżyciami związanymi z hobby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

"(...)przerobiłem w ciągu ostatnich 3-lat dziesiątki dac'ów , dzielonych playerów (...)".

Czy w związku z tym ktokolwiek postawił Tobie takie same zarzuty jak Ty mi? Czy ktoś jest do tego uprawniony? Czy w dalszym ciągu nie rozumiesz za co powinieneś przeprosić?

Czy przypadkiem istota naszej obecności na forum nie sprowadza się do dzielenia się z innymi naszą pasją i przeżyciami związanymi z hobby?

 

prawda

 

starałem się maksymalnie długo wstrzymać od dzielenia się pierwszymi wrażeniami (jak się potem okazywało momentami mylnymi i krzywdzącymi względem reszty odsłuchiwanych komponentów)

 

coś co zaczarowało mnie przez kilkanaście godzin - potem stawało się nieznośne

 

i tylko tyle mój wpis miał wnieść do dyskusji -

 

co do personalnych przeprosin - poniosło mnie zdeczko - przynaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Intenser!

Zagalopowałeś się - to pewne. Ale czy Twoje rumakowanie się skończyło pewny nie jestem.

Bo nie wiem za bardzo jak ma się jedna Twoja wypowiedź o treści

starałem się maksymalnie długo wstrzymać od dzielenia się pierwszymi wrażeniami (jak się potem okazywało momentami mylnymi i krzywdzącymi względem reszty odsłuchiwanych komponentów)

coś co zaczarowało mnie przez kilkanaście godzin - potem stawało się nieznośne

do innej Twojej wypowiedzi
próbowałem kilkunastu kabli coax i optyk - ot dla przykładu m.in. Apogee, Grazioso, Wireworlda, Fadela itp

i każdy z nich , podkreślam każdy prezentował inny charakter dzwięku - tylko niedosłyszący nie uchwyciłby różnic po kilkunastu sekundach

;)

To jak to jest - słychać charakter od razu, czy raczej wypowiadać się możemy po miesiącu słuchania???

Staszku_s!

Jak się nie mylę to były Mistrale Bow A2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Dziękuję przybyłym na spotkanie a Ci, którzy nie dotarli niech żałują :-)

Cieszę się po tym co tu przeczytałem i w sumie specjalnie wstrzymałem się z własnym wpisem, aby najpierw wypowiedzieli się goście. Cieszy mnie również, że Xindak zaprezentował się z tak dobrej ceny. Może choć ten produkt nie zginie w potoku ataków pod kierunkiem chińszczyzny. Przetwornik Xindaka jest absolutnie wybitny w swojej cenie i teraz kiedy potwierdził to nawet Patrick, myślę, że przestało już budzić wątpliwość. Co do Audio Physiców 25 to uważam,że te kolumny mogą zachwycić tylko ludzi nieosłuchanych, albo takich, którzy nie pamiętają jak brzmi muzyka na żywo. Mistrale grając po nich obroniły się z łatwością i pozwolę sobie powtórzyć tutaj słowa Patricka, gdy berberys powiedział do niego "Mistrale grają o klasę lepiej!" na to Patrick "Klasę lepiej ? To 3 klasy lepiej!" :) co bardzo mnie ucieszyło bo to obecnie moje prywatne kolumny. Mało było o preampie i końcówce Brystona i Audiovectorach a to dzięki przeźroczystości i fenomenalnej rozdzielczości całego systemu różnice pomiędzy przetwornikami były widoczne jak na dłoni.

Jutro umieszczę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Xindak zaprezentował się z tak dobrej ceny

 

a jaka ta dobra cena? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, podrzuce, ale niestety dopiero jutro, bo dzis do 18.00 sie nie wyrobie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Mistrale w cenie jaka przedstawil Pan Lukasz to istotnie ciekawa propozycja na tle uznanej markowej konkurencji. Ogolne wrazenie jesli chodzi o dzwiek tych kolumn jest pozytywne. Jesli ktos wie czego chce i ma takie mozliwosci w tej cenie kupi kolumny SH zdecydowanie lepsze ale...jesli nie ma rozeznania na rynku oraz nie dokonal swiadomego wyboru kolumn lub szuka nowego produktu z gwarancja to raczej nie bedzie zawiedziony. pozostaje kwestia estetyki ale tutaj kolejny aspekt sprawy => jak pokazuje Xindak ze swoim dzielonym odtwarzaczem CD jesli klamot jest z Chin ale zrobiony bez oszczednosci to tez swoje musi kosztowac tak wiec cos za cos => sound z Mistarli jest jak najbardziej poprawny a za ta cene nawet BDB kwestie nie do konca wysokiej jakosci wykonczenia (jakosci uzytych komponentow nie oceniam bo nie znam) i troche kiczowatego desgin'u pomijam bo to w tej cenie sprawa drugoplanowa. Jak pokazuje zycie inni producenci w tym segmencie cenowym , i znacznie wyzszym niestety tez , stawiaja na blichtr i wizualne walory dla sluchajacych oczami (bardzo szeroka rzesza audioFeel'i )a nie za dzwiek... Jesli chodzi o trzon systemu czyli amplifikacje Bryston'a to skoro nie bylo jakis watpliwosci ze strony sluchaczy to => albo sa glusi albo... wszystko bylo jak najbardziej OK :-) Audiovector'y znajduje jak najbardziej OK ale to nie moj preferowany styl prezentacji. Z pewnoscia to glosnik wykonany bezkompromisowo z dbaloscia o najwyzsza jakosc w kazdym aspekcie. Mam wielka ochote posluchac dzielonego Xindaka w swoim systemie i porownac go bezposrednio ze swoim Levinson'em. Nie wiem czy z sicowkami Supry zgara tak samo dobrze ale bede sie staral :-P

 

Jeszcze raz dziekuje za bardzo milo spedzony czas w Pana salonie oraz Berberysowi za to ze sie chcial przyznac do znajomosci ze mna przy ludziach. Mysle ze jeszcze kiedys uda nam sie powtorzyc spotkanie w takiej milej atmosferze i odkryc cos ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.