Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu jest!!! 6 dni przed czasem!! Zadzwonił kurier ze ma duza i ciezka paczke bylem zaskoczony 😁😁😁przez to nie dotarl do mnie jeszcze kabel rca... i nie moge posluchac.Wiec co zauważylem to zgieta gorna kratka wentylacyjna na obudowie ale juz ja odkrecilem i wyprostowalem no i ktos wymienil gniazda glosnikowe sa polutowane i obsmarowane bialym silikonem....

Gdy juz sprzet spedzil pare godzin w cieplym pomieszczeniu odpalilem go no i wszystko wyglada ok.Poza tym ze 10-15min i radiatory sa dosc mocno cieple jeden bardziej od drugiego mimo ze sygnal nie jest podany.Nie wiem czy tak ma byc bo poprzedni tez tak mial 😜

Ale ogolnie jakie to piekne urzadzenie nie moge sie napatrzyc zarowno w srodku jak i na zewnatrz robi na mnie ogromne wrazenie !!!! Po weekendzie postaram sie cos napisac jak dojdzie kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ufo27 napisał:

No i w końcu jest!!! 6 dni przed czasem!! Zadzwonił kurier ze ma duza i ciezka paczke bylem zaskoczony 😁😁😁przez to nie dotarl do mnie jeszcze kabel rca... i nie moge posluchac.Wiec co zauważylem to zgieta gorna kratka wentylacyjna na obudowie ale juz ja odkrecilem i wyprostowalem no i ktos wymienil gniazda glosnikowe sa polutowane i obsmarowane bialym silikonem....

Gdy juz sprzet spedzil pare godzin w cieplym pomieszczeniu odpalilem go no i wszystko wyglada ok.Poza tym ze 10-15min i radiatory sa dosc mocno cieple jeden bardziej od drugiego mimo ze sygnal nie jest podany.Nie wiem czy tak ma byc bo poprzedni tez tak mial 😜

Ale ogolnie jakie to piekne urzadzenie nie moge sie napatrzyc zarowno w srodku jak i na zewnatrz robi na mnie ogromne wrazenie !!!! Po weekendzie postaram sie cos napisac jak dojdzie kabel.

@Ufo27Kurła, kabli RCA nie masz?!!! Zwykłymi za 5 zł podepnij, nie trzymaj nas w napięciu!!! Jak zepniesz później lepszymi, to będzie tylko lepiej - ja bym nie wytrzymał 😄

Martwi mnie troszkę to co piszesz, że był "grzebany"... Ja bym go od razu na jakiś przegląd srutnął do zaufanego serwisu (HGW co tam jeszcze naprawiali) tym bardziej że piszesz o pogiętej górnej obudowie....

Niemiec coś pisał, że naprawiany? 

No i fotki dawaj jak najprędzej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No serio nie mam nawet takich za 2zl 😂😂😂 przed kupnem robilem porzadki i wszystko poszlo na smietnik. 

Tez o tym myslałem zeby go oddac na przeglad moze bym napisał do HiFi surgery tylko z tego co wiem to po nowym roku dopiero bierze bo nie bylo terminow do konca roku.Albo do electronicdesign oni maja mozliwosc sprawdzenia histori urzadzenia oraz dostep do oryginalnych czesci.

Na razie sciagnalem gorna obudowe i jeszcze dolna sciagne jak worce z pracy i sprawdze jak wygladaja wszystkie luty jesli cos bylo robione to poznam.Mam tez pelny schemat do onkyo 🙂 Zrobie potem fotki to zobaczycie te gniazda.Mam nadzieje ze tylko ktos w te gniazda ingerowal.Ja mam w domu gniazda miedziane cmc bo mi zostaly z kolumn bo wysylalem na upgrade do Wilk audio projekt wiec potem sobie je wymienie.

Niemiec pisal ze tak juz dostal ten sprzet i tyle ale dziala pieknie i jest roczna gwarancja pisemna wiec sie skusilem.Ale tez nienawidze jak ktos grzebie i nie wiadomo co tam robil 😡😡

 

Edytowane przez Ufo27
Blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kratki to najmniejszy problem. Wstawisz w jakąś szafkę to nie będzie widać. 

Jak będziesz miał wolniejszą chwilkę to cyknij lepsze foty.

 

Tak czy inaczej gratulację. Będzie Pan zadowolony!

Ja już przestałem szukać - mam to co chciałem i gra tak jak lubię 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotralski napisał:

Te kratki to najmniejszy problem. Wstawisz w jakąś szafkę to nie będzie widać. 

Jak będziesz miał wolniejszą chwilkę to cyknij lepsze foty.

 

Tak czy inaczej gratulację. Będzie Pan zadowolony!

Ja już przestałem szukać - mam to co chciałem i gra tak jak lubię 🙂

Kratka juz wyprostowana wyglada jak nowa.Jeszcze tylko przedwzmacniacz musze kupic 😁😁😁 ale i tak juz jestem mega szczesliwy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia? 😜 przez internet? Czy byles tam?

Mam taka prosbe czy mozesz wlaczyc swoja koncowke na 15min ale bez sygnalu tylko zeby sie wlaczyla i swiecila i po tym czasie dotknac z gory lewa i prawa strone czy wyczuwasz cieplo? Bo juz sam nie wiem czy radiatory powinny byc cieple czy zimne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotralski napisał:

Wieczorem sprawdzę i dam znaka.

Swój przedwzmacniacz upolowałem na Rumuńskim olx'ie 😄

Trafiłem na uczciwego człowieka, po tym jak pieniądze weszły mu na konto dopiero wysłał. 

Trochę stresu miałem 😄

O to bardzo ryzykownie !!! Ja juz jakis czas temu chcialem kupic yamahe as i znalazlem na olx ale na  naszym no i przelalem pieniazki facetowi 3tys i tyle zobaczylem sprzet i kase...sprawa juz toczy sie dlugo na policji na razie goscia nie zlapali. I tu widzimy ze rodak oszukal swojego a Ty kupiles z Rumuni i wszystko sie skonczylo dobrze,nie ma reguly...

Dzieki to czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ufo27 napisał:

Mam taka prosbe czy mozesz wlaczyc swoja koncowke na 15min ale bez sygnalu tylko zeby sie wlaczyla i swiecila i po tym czasie dotknac z gory lewa i prawa strone czy wyczuwasz cieplo? Bo juz sam nie wiem czy radiatory powinny byc cieple czy zimne....

U mnie jest wyczuwalne ciepło, ale nie gorąco (jadłem obiad wiec się zeszło 30minut).

Z tym że lewa strona wydaje się cieplejsza. Nie mam specjalistycznego termometru by to zmierzyć co do stopnia 🙂

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ze słuchem u mnie lepiej jak z dotykiem 🙂 Dobrze że napisałem, że mi się wydaję :P

Poleciałem, poszukałem i znalazłem, ale musiałem trochę podładować baterię...

Myślę że różnica miedzy stronami jest pomijalna. Dla lepszego porównania jest też temperatura otoczenia :D

 

3.JPG

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzieki za poswiecenie mi czasu i tak świetne zdjecia z pomiarami !!! Teraz troche mi ulżylo chodz nie mierzylem dokladnie temperatury ale wychodzi na to ze wszystko jest okej i tak ma byc.

Mimo tego onkyo rozebrane na kawalki bo znalazlem pare problemow.3h z lupa i sprawdzenie wszystkich lutow.

3 zimne luty, peknieta plytka juz wiem czemu gniazda zostaly wymienione no i same gniazda ktore byly okropnie i niechlujnie skrecone. Urzadzenie jest 100% po upadku. Upadajac uderzylo w gniazdo glosnikowe pewnie je łamiąc i tym samym wcisnelo tylna obudowe a ta spowodowala pekniecie plytki ;/ pekniecie bylo na tyle nie fajne ze poszlo juz na scieszke...Ale kwestie lutow juz ogarniete.Zdrpałem laminat troszke topnika i scieszka polutowana i poklejona plytka.Zostaly tylko gniazda ktore jutro ogarne na miedziane cmc oraz kable furutech w teflonie bo te co sa juz sa za krotkie ;/ zaraz zapodam pare fotek.Kurde troche mam pecha bo porzednia koncowka tez byla po upadku... na szczescie reszta wyglada okej

20221211_211515_(1).thumb.jpg.d94087820e52218683ea45e0095857b1.jpg

20221211_211511_(1).jpg

20221212_203621_(1)_(1).jpg

Ten lut musialem zrobic bo sciezka byla przerwana ;/

20221212_203608_(1)_(1).jpg

Tu widac pekniecie jak idzie az do mojego lutu

20221212_203507_(1)_(1)_(1).jpg

20221212_212839_(1)_(1).jpg

20221212_204005_(1)_(1)_(1).jpg

Mysle ze ogarne temat do piatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ufo27 napisał:

Panowie wielkie dzieki za poswiecenie mi czasu i tak świetne zdjecia z pomiarami !!! Teraz troche mi ulżylo chodz nie mierzylem dokladnie temperatury ale wychodzi na to ze wszystko jest okej i tak ma byc.

Mimo tego onkyo rozebrane na kawalki bo znalazlem pare problemow.3h z lupa i sprawdzenie wszystkich lutow.

3 zimne luty, peknieta plytka juz wiem czemu gniazda zostaly wymienione no i same gniazda ktore byly okropnie i niechlujnie skrecone. Urzadzenie jest 100% po upadku. Upadajac uderzylo w gniazdo glosnikowe pewnie je łamiąc i tym samym wcisnelo tylna obudowe a ta spowodowala pekniecie plytki ;/ pekniecie bylo na tyle nie fajne ze poszlo juz na scieszke...Ale kwestie lutow juz ogarniete.Zdrpałem laminat troszke topnika i scieszka polutowana i poklejona plytka.Zostaly tylko gniazda ktore jutro ogarne na miedziane cmc oraz kable furutech w teflonie bo te co sa juz sa za krotkie ;/ zaraz zapodam pare fotek.Kurde troche mam pecha bo porzednia koncowka tez byla po upadku... na szczescie reszta wyglada okej

Ten lut musialem zrobic bo sciezka byla przerwana ;/

Tu widac pekniecie jak idzie az do mojego lutu

Mysle ze ogarne temat do piatku

Szczerze, ja bym to oddał, ale z drugiej strony jeśli ogarniasz "ścieżki i podzespoły" to dodatkowy fan.

 Tak czy inaczej od sprzedającego zażądał bym rekompensaty, bo zapewne sprzedawał sprzęt jako pełnosprawny...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, piotralski napisał:

Szczerze, ja bym to oddał, ale z drugiej strony jeśli ogarniasz "ścieżki i podzespoły" to dodatkowy fan.

 Tak czy inaczej od sprzedającego zażądał bym rekompensaty, bo zapewne sprzedawał sprzęt jako pełnosprawny...?

Oddac juz nie oddam poniewaz raz ze tak silnie marzylem o tej koncowce ze nawet w tym stanie wole ja naprawic.Na razie to tylko kosmetyka i jesli nic nie wyjdzie podczas odsluchow to sam to ogarne.W razie czego mam juz namiary na serwis.Drugie ze jesli zadalbym rekompensaty a sprzedajacy powie ze w takim razie prosze zwrocic koncowke to rowniez odpada....ale z drugiej strony powinna byc 1000zl tansza w tym stanie

Tak sprzet mial byc 100% sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ufo27 napisał:

Oddac juz nie oddam poniewaz raz ze tak silnie marzylem o tej koncowce ze nawet w tym stanie wole ja naprawic.Na razie to tylko kosmetyka i jesli nic nie wyjdzie podczas odsluchow to sam to ogarne.W razie czego mam juz namiary na serwis.Drugie ze jesli zadalbym rekompensaty a sprzedajacy powie ze w takim razie prosze zwrocic koncowke to rowniez odpada....ale z drugiej strony powinna byc 1000zl tansza w tym stanie

Tak sprzet mial byc 100% sprawny

Kupił nie kupił, potargować można 🙂

Napisz do niego, sprzęt jest u Ciebie, wiec niezależnie od tego co napisze decyzja jest po Twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja 

 

20221213_133016_(1)_(1).jpg

20221213_133032_(1)_(1)_(1).jpg

20221213_133105_(1)_(1)_(1).jpg

9 godzin temu, piotralski napisał:

Kupił nie kupił, potargować można 🙂

Napisz do niego, sprzęt jest u Ciebie, wiec niezależnie od tego co napisze decyzja jest po Twojej stronie.

Napisze zobacze co powie wysle mu zdjecia jak to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na szybko odsluch i gra wszystko okej ale ogladam sobie film no i jest cicha scena a z glosnikow wydobywa sie takie pykanie oraz jakby przydzwiek buczenie  gdy wylacze onkyo rz840 znika po chwili ale gdy tylko wlacze amplituner pojawi sie sygnal do koncowki znow to samo ;((( nie wiem co to.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ufo27 napisał:

Dzis na szybko odsluch i gra wszystko okej ale ogladam sobie film no i jest cicha scena a z glosnikow wydobywa sie takie pykanie oraz jakby przydzwiek buczenie  gdy wylacze onkyo rz840 znika po chwili ale gdy tylko wlacze amplituner pojawi sie sygnal do koncowki znow to samo ;((( nie wiem co to.....

Może pętla masy, ale żeby to stwierdzić musiałbyś opisać schemat połączeń sprzętu i która wtyczka ma uziemienie. Końcówka ma pewnie duże wzmocnienie napięciowe w porównaniu do amplitunera, ale wątpię, żeby to pream w ampli takie rzeczy robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze upc horizon sieje? Tylko na ampli jest zupelna cisza to czemu na koncowce takie rzeczy sie dzieja?

Pod jedna listwe mam tv, ampli, koncowke,ps5 i dekoder.Do tv przez hdmi idzie bezposrednia upc horizon z tv do ampli przez optyczny.Do ampli bezposrednio ps5 i z ampli do tv hdmi main.Ze wszystkich urzadzen tv ma bolec uziemiajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.