Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, rafal735r napisał:

Ja nie muszę nic przerabiac, moja końcówka pracuje może rok parę razy w tygodniu i nie wytwarza żadnego ciepła. 

To super ale moze jak nie wytwarza zadnego ciepła to trzeba ja najpierw do pradu podlaczyc? 😜

Panowie namierzylem p3000r ale gosciu chce 1700€ !!! Zbilem na 1400 moim zdaniem to i tak duzo !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Ufo27 napisał:

To super ale moze jak nie wytwarza zadnego ciepła to trzeba ja najpierw do pradu podlaczyc? 😜

Panowie namierzylem p3000r ale gosciu chce 1700€ !!! Zbilem na 1400 moim zdaniem to i tak duzo !!! 

Jak w dobrym stanie to bierz...

Ja za swój pre zapłaciłem podobnie (1300 ojro w 2019), wiec biorąc pod uwagę inflację masz taniej 🙂

Jeśli to na tej "pseudo zatoce" niemieckiej, to uważaj i kupuj jedynie z ubezpieczeniem.

Ja się tam raz już przejechałem na parę koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, piotralski napisał:

Jak w dobrym stanie to bierz...

Ja za swój pre zapłaciłem podobnie (1300 ojro w 2019), wiec biorąc pod uwagę inflację masz taniej 🙂

Jeśli to na tej "pseudo zatoce" niemieckiej, to uważaj i kupuj jedynie z ubezpieczeniem.

Ja się tam raz już przejechałem na parę koła...

No w sumie co do ceny masz racje.No jedynie za pobraniem no bo tam jest faktycznie duze ryzyko wtopy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ufo27 napisał:

No w sumie co do ceny masz racje.No jedynie za pobraniem no bo tam jest faktycznie duze ryzyko wtopy....

Pytanie czy się kolo zgodzi za pobraniem... Wiem, że można tam jakoś kupić z ochroną kupującego, ale zacząłem przerabiać temat jak już było po śliwkach i odpuściłem żeby się nie wq...wiać 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, piotralski napisał:

Pytanie czy się kolo zgodzi za pobraniem... Wiem, że można tam jakoś kupić z ochroną kupującego, ale zacząłem przerabiać temat jak już było po śliwkach i odpuściłem żeby się nie wq...wiać 😞

Sprawdze czy jest jakas ochrona kupujacego moza za doplata albo placac przez paypal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój A-9000R już po wizycie w serwisie. Padł bezpiecznik. Dziad jest umiejscowiony miedzy transformatorem a panelem przednim wiec należało go zdemontować żeby się do niego dostać. Wzmacniacz sprawdzony. Trzyma parametry a awaria bezpiecznika nie wiadomo dlaczego się trafiła. Stawiam na wiek. 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, janpat napisał:

Mój A-9000R już po wizycie w serwisie. Padł bezpiecznik. Dziad jest umiejscowiony miedzy transformatorem a panelem przednim wiec należało go zdemontować żeby się do niego dostać. Wzmacniacz sprawdzony. Trzyma parametry a awaria bezpiecznika nie wiadomo dlaczego się trafiła. Stawiam na wiek. 9 lat.

A to super ze tylko taka drobnostka !!! Jakby bezpiecznik byl w latwo dostepnym miejscu to sam bys ogarnal temat.No ale najwzniejsze ze tak to sie skonczylo a nie jak u mnie prawie 3k za naprawe !

9 minut temu, rafal735r napisał:

Zwykla klasa D. Nie waży 5ton, a nawet gra. 

Klasa d tez sie grzeje ale fakt bardzo malo.Kolega mial pioneera a70 i byl lekko cieply zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Ufo27 napisał:

A to super ze tylko taka drobnostka !!! Jakby bezpiecznik byl w latwo dostepnym miejscu to sam bys ogarnal temat.No ale najwzniejsze ze tak to sie skonczylo a nie jak u mnie prawie 3k za naprawe !

3 tygodnie czekania i 300zł.

25 minut temu, Ufo27 napisał:

Klasa d tez sie grzeje ale fakt bardzo malo.Kolega mial pioneera a70 i byl lekko cieply zawsze

Mój od rana włączony i góra obudowy nad radiatorem prawym trochę ponad 40stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Zwykla klasa D. Nie waży 5ton, a nawet gra. 

No tak, nawet gra. Jak gra to po co przepłacać 😄 (taki żarcik)

Mam kolumny aktywne w klasie D, oraz miałem kilka AIO (z tej wyższej półki, NAIM, NAD) nie wieżę w pracę bez ciepła, chyba, że tak jak zażartowałem wcześniej, to wzmacniacz słuchawkowy.

PS

Moje klocki też nie ważą 5 ton 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy elementy ktore zostaly wymienione sie wygrzaly i ulozyly ale jest normalnie petarda na tej koncowce co za dynamika i prezycja dzwieku ! Bas uderza poteznie nisko i sprezyscie i zaraz znika nic sie nie ciagnie !! Wysokie wyraźne mocne ale zero ostrosci i brak jazgotu na wysokiej srednicy !!! Stereofonia duuuzo lepsza!! Ciekawe jak gra ta koncowa z dedykowanym przedwzmacniaczem!! Jestem mega szcześliwy no i oczywiscie piekno tej koncowki nie moge sie napatrzec !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piotralski napisał:

Przepraszam, bo to nie ma nic wspólnego z Onkyo, ale tak dla zobrazowania 🙂

Klasa D, grają na może na 15-20%... możliwości.

UTQE9262.JPG

Ja tu widzę kule do kręgli. Trafiłeś Strike? 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 18:58, piotralski napisał:

Mnie dodatkowo urzeka szeroka scena. Moja żona mówi że słyszy 3D, ja zresztą też 😄

Podkręć go na 11 - 12, pokaże pazur :D:D:D:D

A jak z zakupem przedwzmacniacza, dogadałeś się z niemcem?

Wiesz co nie bo narazie nie odpisal, zapytalem czemu obudowa jest oklejona folia ala carbon....Czy pod folia sa jakies zarysowania itp.

A jak w tym 3000r jest zorganizowana regulacja glosnosci na tradycyjnym potencjometrze czy jak yamahy od as1000 w gore na drabince ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ufo27 napisał:

A jak w tym 3000r jest zorganizowana regulacja glosnosci na tradycyjnym potencjometrze czy jak yamahy od as1000 w gore na drabince ?

Nie bardzo wiem o co pytasz 🙂

Potencjometr z silnikiem, bo masz sterowanie volume również z pilota (i gała się kręci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnością steruje układ scalony(działa jak drabinka) i w Onkyo i w Yamahach, poniżej as1000 również, czasem się zdarza, że układem scalonym steruje tradycyjny potencjometr z silniczkiem(Yamaha C-5000), ale zazwyczaj enkoder. Selektor wejść to też zazwyczaj układ scalony, chociaż np w takim NAD 375BEE można znaleźć przekaźniki i tradycyjny potencjometr.

A-S1000 i P3000R posiada te same układy TC94A81UG

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lost napisał:

Głośnością steruje układ scalony(działa jak drabinka) i w Onkyo i w Yamahach, poniżej as1000 również, czasem się zdarza, że układem scalonym steruje tradycyjny potencjometr z silniczkiem(Yamaha C-5000), ale zazwyczaj enkoder. Selektor wejść to też zazwyczaj układ scalony, chociaż np w takim NAD 375BEE można znaleźć przekaźniki i tradycyjny potencjometr.

A-S1000 i P3000R posiada te same układy TC94A81UG

To swietna wiadomosc poniewaz nie lubie analogowych tradycyjnych potencjometrow wiadomo z jakich powodow !!!!

Dzieki za te informacje!!! 

 

Kurde niemiec cos nie odpisuje jak spytalem o ta okeline na obudowie....;p

Za 50€ jest niby ta ochrona kupujacego ale kurde nie chce zas wskoczyc na mine jak z 5000r i dawac znow za naprawe jak cos wyjdzie... A odsylania tez nie lubie...No i wolabym dac jednak zarobic rodakowi a nie placic niemcowi....

Przegladalem ostatnio allegro archiwum i pare lat temu caly komplet piekny 1 wlasciciel z papierami byl za 12,5 tys kurde a mnie sama koncowa wyszla 10tys teraz to do mnie dociera i troche boli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ufo27 napisał:

Przegladalem ostatnio allegro archiwum i pare lat temu caly komplet piekny 1 wlasciciel z papierami byl za 12,5 tys kurde a mnie sama koncowa wyszla 10tys teraz to do mnie dociera i troche boli....

Cierpliwie szukaj, nie ma co na wariata kupować, jak nie odpisuje to znaczy że coś jest nie halo.

Ja swojego pre też jakiś czas szukałem, na razie masz z czego grać - pewnie spektakularnej różnicy nie będzie, ale wiem jak to jest 🙂 Też lubię jak "klocki" do siebie pasują i są "od kompletu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.