Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

40 minut temu, janpat napisał:

 Najlepiej to wziąć te 18 kg pod pachę i podjechać do salonu na odsłuch.

Planuję wypożyczyć do domu😉

Najpierw się chciałem rozeznać w temacie i wybrać kilka najlepiej pasujących paczek. Wiadomo że wszystkiego nie odsłucham.

29 minut temu, Yahoou napisał:

Miałem A-9070 i powiem, że ten wznak niezbyt się nadaje do cięższych gatunków. Brak mu power'a, stopy i bębny nie mają uderzenia. Górą pasma grał całkiem fajnie. U mnie grał najpierw z monitorami Magnat 653, później z podłogowymi Klipsch RP-250F. Z tymi drugimi hardcrock i metal grał lepiej, z pierwszymi jazz, blues... Generalnie dobry wzmak, ale do bardziej "szlachetnych" gatunków muzyki. 

Dzięki za opinie. Wzmacniacz zostaje, może kiedyś zdecyduję się  na zmianę. Bardzo chodzi za mną dzielonka Emotiva A2 + PT100

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że coś dobrego dzieje się z marką . Coraz więcej nowych urządzeń w sprzedaży.

Dwa minusy . Cena plus 30% , tylko czarne obudowy.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, marek-1969 napisał:

Myślę że coś dobrego dzieje się z marką . Coraz więcej nowych urządzeń w sprzedaży.

Dwa minusy . Cena plus 30% , tylko czarne obudowy.

I wyglądały na to, że dystrybutorem i importerem a zarazem serwisantem znów jest E.I.C. Może w koncu będzie porządek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 9070 po podłączeniu do końcówki mocy gra inaczej. I już po włączeniu słychać, że jest to inny dźwięk. Mam osobiście A 9070 i w ramach sprawdzenia czy taki tryb działa kiedyś podłączałem ale końcówka nie była jakaś 'topowa'.  Trudno powiedzieć co by tu zagrało lepiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mmm007 napisał:

A 9070 po podłączeniu do końcówki mocy gra inaczej. I już po włączeniu słychać, że jest to inny dźwięk. Mam osobiście A 9070 i w ramach sprawdzenia czy taki tryb działa kiedyś podłączałem ale końcówka nie była jakaś 'topowa'.  Trudno powiedzieć co by tu zagrało lepiej.  

To A-9070 podłączyłem do końcówki mocy czy jako końcówkę mocy bo z twojego wpisu wynika że podłączyłeś do końcówki mocy a kiedyś  podłączyłeś ale końcówka nie była "topowa". ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mmm007 napisał:

A 9070 po podłączeniu do końcówki mocy gra inaczej. I już po włączeniu słychać, że jest to inny dźwięk. Mam osobiście A 9070 i w ramach sprawdzenia czy taki tryb działa kiedyś podłączałem ale końcówka nie była jakaś 'topowa'.  Trudno powiedzieć co by tu zagrało lepiej.  

Inaczej, bo wprowadziłeś w tor inne Pre. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak trochę wpisałem pokrętnie jak rosyjska propaganda.  Onkyo pracowało jako końcówka mocy i jako sam przedwzmacniacz. U mnie najlepiej jednak było słychać kiedy pracował sam wzmacniacz bez łączeniago z innymi elementami.  Ale po tych eksperymentach widać że można tutaj zmienić dźwięk kiedy wzmacniacz jest jako końcówka mocy a przedwzmacniacz jest innej firmy lub odwrotnie. Ale to jednak odsłuch weryfikuje czy jest lepiej czy nie. Myślę że w każdym zestawieniu grał będzie inaczej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Minął już rok odkąd używam Onkyo 8870. Od miesiąca mam też nowe kolumny Canton Ergo 609 dc. Od niedawna stoją na granitowych podstawach. Chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat brzmienia mojego zestawu po zmianach. Może przydadzą się komuś z Was. Mój obecny tor audio to cd technics sl 770D, korektor technics sh 8058 oraz wspomniane Onkyo Integra 8870.  Po 10 latach zamieniłem kolumny Pioneera sh 510v na  Cantony 609 DC w kolorze wiśniowym, na które polowałem kila dobrych lat. Okablowanie kolumn to Klotz (z bananami Nakamichi) podobnie jak interconnecty.  W tej konfiguracji sprzęt brzmi bardzo dobrze. Zawsze twierdziłem, że Cantony Ergo w połączeniu z Onkyo Integrą się sprawdzają. Jednak do tej pory miałem okazję posłuchać takiego połączenia w innych pomieszczeniach a nie u siebie w mieszkaniu.  Jakość brzmienia jak dla mnie jest znakomita. Mam stosunkowo niewielkie pomieszczenie (16 m). Mimo to efekt przeszedł moje oczekiwania. Dźwięk jest bardzo szczegółowy a zarazem mocny. Bas po usadowieniu kolumn na granitowych podstawach nabrał głębi a dźwięk jakby się zaokrąglił. Góra jest perlista , pozbawiona sybilantów. Środek nie wychodzi przed szereg. Nagrania z orkiestrą to czysta poezja. Ballady soulowe, standardy jazzowe czy blues brzmią bardzo dobrze. Nowa płyta Bruno Marsa to sama przyjemność. Podobnie nagrania Erica Claptona czy Joe Bonamassy. Połączenie Onkyo Integra 8870 z cantonami 609DC nie sprawdzi się specjalnie przy ciężkim rockowym czy metalowym brzmieniu. Zasadniczo wzmacniacze z serii Onkyo Integra z cięższymi gatunkami muzycznymi typu metal radzą sobie średnio. To samo dotyczy 8870. Moim zdaniem to  w sumie uniwersalny wzmacniacz grający ciepła miękką barwą zbliżony nieco w swojej charakterystyce do serii ES od Sony. W połączeniu z Cantonami Ergo 609 DC moim zdaniem sprawdza się bardzo dobrze.  Polecam również zastosowanie granitowych podstaw pod kolumny.
U mnie na drewnianej podłodze to rozwiązanie się sprawdziło. Załączam kilka zdjęć dla osób zainteresowanych. Pozdrawiam

Soulman               

20220225_120933_mfnr.jpg

20220225_121211_mfnr.jpg

20220306_162727_mfnr[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Tylko tak mogłem ustawić sprzęt .Ale to tym lepiej świadczy o sprzęcie moim zdaniem. Skoro w takim położeniu jest dobrze ( choć oczywiście wolałbym, żeby kolumny były szerzej rozstawione) to u kogoś kto ma więcej miejsca efekt będzie prawdopodobnie jeszcze lepszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Prośba o podpowiedź w temacie Ampli ONKYO TX-NR6100. Sprzęt nowy ma ledwie kilka dni od instalacji w systemie kina domowego u mojego wujka. Był podłączony i poustawiany przez profesjonalnego serwisanta, który dokonał niezbędnych kalibracji i pospinał do kupy z resztą systemu. Wszystko śmigało elegancko przez kilka dni a dzisiaj po włączeniu Ampli na wyświetlaczu pojawił się taki komunikat : "My input writen" a następnie "volume 62" i w zasadzie to tyle. Ampli nie reaguje na kręcenie gałką głośności ani na pilota.

Ja nie znam tego modelu i szczerze nigdy nie spotkałem się z takimi komunikatami i sytuacją j/w. Czy ktoś z szanownych kolegów miał podobny problem i może podpowiedzieć co należy zrobić?  Być może wujek przez nieuwagę coś wcisnął na pilocie i nie wie jak wyjść z tego trybu 🙄. Dodam że sprawdzał wszystkie połączenia głośnikowe oraz inne kable i nie stwierdzono żeby coś się rozłączyło lub było nie wpięte.

Dzięki z góry za wasze odpowiedzi.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zależy jaki jest komunikat, jak coś nam mówi o braku usługi lub dostępności serwera tzn, że skończył się okres darmowej subskrypcji, ja tak mam już na wszystkich urządzeniach Marant i  Denon ( działają jedynie stacje zapisane w "Favorite"- ulubione), subskrypcja jest czasowa ja już mam 10 lat urządzenia a z 5 już na pewno nie mam vtuner. Płacić nie będę, bo zapłacenie nie gwarantuje włączenia usługi.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam M5000R od nowości ale na "pusto" nigdy nie podłączałem, a co z volume, masz ściszone?

To że mocniej się grzeje, sprawdzasz po zdjęciu obudowy, czy tak Ci się wydaje, macając przez kratki z góry?

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 21:13, Ufo27 napisał:

Tak do niczego nie podlaczona tylko do gniazdka i wlaczona.Lewy radiator po 5min 70stopni a prawy zimny.

Sprzet zwracam bo to nie jest normalne.Ktoś juz mi napisal ze to jest usterka jakas.

Bede szukal dalej moze trafie na sprawna 😞

Tyle lat szukalem takiej i taki zonk ;(((

Dobrze że masz opcje oddania.

Wielu z nas szukało i się udało, nie poddawaj się, warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ufo27 napisał:

No tyle dobrze ale i tak bylo ciezko mi sie rozstac.Zrobila na mnie ogromne wrazenie i nie wiedzialem ze na zywo takie ogromne transformatory i kondensatory tam siedza !!!

Szkoda, że trafiła Ci się końcówka nie sprawna. Jak byś posłuchał, to dopiero by był żal oddawać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, piotralski napisał:

Szkoda, że trafiła Ci się końcówka nie sprawna. Jak byś posłuchał, to dopiero by był żal oddawać 🙂

Domyślam sie ale bede szukał tak dlugo i w koncu cos trafie !!!!

Ludzie chyba nie chca sie rozstawac z tymi końcowkami bo praktycznie nie do dostania ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Ufo27 napisał:

Ludzie chyba nie chca sie rozstawac z tymi końcowkami bo praktycznie nie do dostania ;/

Tu masz następną, ale cena kosmos. Używka droższa niż swego czasu nowa. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/onkyo-m5000r-wzmacniacz-audio-czarny-stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.