Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

->gutekbull,

Jeśli jeszcze nie kupiłeś JMlaba posłuchaj koniecznie monitorów Gamuta L-3. Sprzedałem je audiofilowi, który ma w torze integrę McIntosha i wyższy model cd Audioneta. Przesłuchał z tym zestawem sporo dobrych monitorów więc na wstępie bardzo sceptycznie podchodził do zakupu i samego odłuchu, wiecej w tym było samej ciekawości.

Gdy popłynęły pierwsze dźwięki decyzja o zakupie trwała 15min. :-) Zasadzał się jeszcze na podstawkowe Wilsony, ale po zestawieniu ich do porównania lepszy o klasę okazał się Gamut.

Gdybyś zamierzał ich kiedyś posłuchać to moja jedyna rada, nie bierz tych prosto z kartonu. Lepiej trochę poczkać i posłuchać już granych jest spoora róznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze ze rewelacja!;) Nie wiem czy to widac ale kewlar jest wpuszczony w głąb przedniego panelu....kawal dobrej roboty ze stajni Sonus Oliva... MG juz nie powiem kto jako pierwszy mi doradził taka konfiguracje glosnikow ...:)

P.S. żółty kewlar wyglada jak kupa nieszczescia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>xniwax

http://www.top-audio.pl/dali_kolumny.html

 

Gdzie wystawiają to ja wiem, ale gdzie je posłuchać, bo fizycznie nie mają?

Sprowadzają tylko na zamówienie po wpłaceniu zaliczki.

A w ciemno to można kupić taniej, bo za wersje MKII na allegro żądają 7500 zł

Trochę mnie to dziwi, czemu dystrybutor ich nie ma tak na posłuchanie, przecież jest wiele droższych kolumn, a mimo to jest możliwość zapoznania się wcześniej z produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście tego wątku kolumny Dali Helicon 300 są praktycznie nie do posłuchania. Sprowadzają wyłącznie na zamówienie. A naprawdę szkoda. Podłogowe Helicon 400 grają bardzo przyjemnym, muzykalnym dźwiekiem, ale wymagają pomieszczenia conajmniej 30m2. Jeżeli podstawkowe Helicon 300 zachowywałby tą samą klasę brzmienia to mogły by to być docelowe monitory dla wielu audiofilów ....... a może nowa wersja mkII jest jeszcze lepsza ?

 

pozdr.

Arkadix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Arkadix

 

Zobaczymy, będę mocno się starał, żeby posłuchać tych heliconów, najlepiej właśnie wersji MKII.

Ja podobnie jak Ty, właśnie podjąłem decyzję o zakupie sprzętu z wyższej półki. Oczywiście podstawowym założeniem jest to , że kolumny mają być monitorami. Na ten zakup wstępnie przeznaczyłem +/- 10000 zł, więc powoli układam wstępną listę.

Równocześnie z kolumnami chcę także zakupić nowy wzmacniacz i CD, także łatwo nie będzie bo kombinacji wiele, a możliwości odsłuchu co niektórych znikome.

 

I na zachętę dla wszystkich miłośników dobrych monitorów:

 

Xavian XN 270 evo

post-442-100006361 1198164688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.