Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam krotkie pytanie do znawcow wzmakow ES. Jaki by zagral dosc cieplym brzmieniem z mocnym dolem w kwocie 800zl?

Teraz mam Marantza PM7000 i na nowych kolumnach jest dlk=a mnie zbyt ubogi w bas i za jasny czasami.

 

to może ja Ci odpowiem, ale inaczej niż oczekujesz - ja również miałem Marantza PM7000 w wersji szampan (mój ulubiony audiofilski kolor) i wrażenia miałem dokładnie takie jak ty, czyli bas był, ale suchy i punktowy, brakowało mi w nim wypełnienia i potęgi, natomiast zakres średnio-wysokotonowy był zbyt ostry/analityczny, po prostu często ranił moje uszy, antidotum na te bolączki znalazłem we wzmacniaczu lampowym - Yaqin MC-10L, reszta systemu w "o mnie" - od tego czasu słuchanie muzyki zaczęło mi sprawiać wiele przyjemności, bas jest potężny i trochę niekontrolowany, czyli taki misiowaty, ale to mi odpowiada (być może w innej konfiguracji bas stałby się bardziej kontrolowany), środek i góra natomiast złagodniały w porównaniu z Marantzem, stały się bardziej aksamitne, nie narzekam na brak szczegółów i stereofonię, co prawda za 800zł trudno będzie coś wychaczyć nawet z używek, ale może warto spróbować, a jeśli koniecznie chcesz coś w serii ES to niech się ktoś kto ma taki wzmacniacz wypowie

 

 

 

tak z innej beczki - ładny "kącik odsłuchowy", nie wiedziałem, że w "o mnie" można wstawiać zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krotkie pytanie do znawcow wzmakow ES. Jaki by zagral dosc cieplym brzmieniem z mocnym dolem w kwocie 800zl?

Teraz mam Marantza PM7000 i na nowych kolumnach jest dlk=a mnie zbyt ubogi w bas i za jasny czasami.

 

To ja tez cos od siebie dodam wiec mam 690ES lezy w szafie nie uzywany (jako taki zapasik )od czasu gdy kupilem Yaqin MC-10L ;)

690ES jak dla mnie gra za sucho zimno bardzo neutralnie bas jest ale gorszy niz w tym chinskim lampowcu pewnie znajda sie tacy ktorym dzwiek 690ES bedzie odpowiadal jednak ja audiofilem nie jestem ale dla mnie MC-10L gra zdecydowanie lepiej niz ten Soniaczek ;)

Lampka potrafi czarowac wokalami i gitary brzmia fajnie bas jak kolega wyzej napisal jest lekko misiowaty cieply jak caly dzwiek tej lampki ale bas i to cieplo mozna zmienic wymieniajac lampy na Electro Harmonix EL34EH wtedy dzwiek staje sie jasniejszy szybszy bas lepiej kontrolowany bez mulenia ;)

Sam mam slabosc do Sony ES bo to wspomnienia z mojej mlodosci jestem ciekawy jak gra slynny 770ES lub 870ES bo juz na sam wyglad te stare wzmacniacze budza respekt sa solidnie wykonane i z tego co o nich pisza potrafia zaskoczyc dzwiekiem niestety trudno teraz je kupic w przystepnej cenie i w idealnym stanie bo maja juz swoje lata ;)

Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak z innej beczki - ładny "kącik odsłuchowy", nie wiedziałem, że w "o mnie" można wstawiać zdjęcia

Thanks.

 

Brzmienie o ktorym mowicie mialem ze starymi kolumnami (Quantum 605) tam tez bas byl misiowaty, a srednie cieple i w sam raz, ale po zakupie Quantum 905 duzo sie zmienilo. Kolumny sa juz bardzo liniowe i graja starsznie rowno dlatego teraz jest jak jest.

Nie chodzi o to ze jest gorzej, bo jest wiele wiecej detali, przestrzen jest swietna itd itp, ale czasem przydalo by sie wiecej ciepla.

Ktos tu niedawno wspomnial o FA30ES. Tez zastanawiam sie nad nim. Moze byl by cieplejszy od PM7000. Nie wiem, nie ma nigdzie o nim opinii.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem. Mam wzmaka Sony F6xx ES i przy bardzo wysokich tonach (szczególnie pianino) w prawym kanale pojawia się czasem brzęczenie jakby wzmak nie wyrabiał. Próbowałem zamieniać prawy z lewym kanałem i podłączać pod speakers A lub B i ciągle to samo, więc problem jest gdzieś wcześniej niż na wyjściu (myślałem że może styki są przybrudzone albo coś). Od strony źródła też sprawdzałem i zamieniałem. Gdzie szukać problemu ? Zabrudzenia gdzieś w torze ? Wyschnięte kondy ?

Miałem podobnie w Sony TA-FB 920 QS, okazało się, że duża ilość wykorzystanych źródeł nie za dobrze jest odbierana przez wzmacniacz. Selektor jest bardzo kiepski i są ogromne przedźwieki. Sytuacje uratowało całkowite odłączenie wyjść i niektórych wejść, zostawiłem tylko CD, TAPE i TUNER i jest tak jak ma być. Szczególnie wysokie tony pianina były nie do zniesienia. Może u Ciebie jest ta sama sytuacja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie właśnie stałem się posiadaczem Sony TA-F730ES jak na razie gra wspaniale podłączyłem do niego tuner Sanyo Plus T-55 grają właśnie Strachy na lachy :) Obiecuję zdjęcia ale za jakieś 2 tygodnie na razie mam na nim plomby . A poszukuję do niego instrukcji jak by ktoś dysponował takową był bym wdzięczny bardzo . Mam jeszcze pytanie jaką kartę muzyczną zainstalować do komputera aby uniknąć szumów i zniszczenia wzmacniacza w swoim kompie mam zintegrowaną i są trzaski nie da się słuchać a nie chcę testować kupując na chybił trafił :) Oki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, sam miałem ogromny problem ze swoim lapkiem swego czasu. Wadliwe oprogramowanie karty sieciowej powodowało trzaski w każdym rodzaju podłączonego urządzenia. Dopiero squeezebox rozwiązał sprawę i nie oddam go przenigdy. A dac to już sprawa indywidualna, poczytaj i przede wszystkim posłuchaj, przecież w dźwięku nie ma absolutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten pilot nie jest od tego modelu, zarówno 3ES i 50ES mają podobne piloty do Twojego, ale różni je jeden przycisk, a w zasadzie jego brak - Power, więc u Ciebie powinien być taki sam pilot, Twój pilot wygląda jakby był z innego (niższego?) modelu, który na funkcję Standby

 

przeszukaj sobie allegro i ebay i zobacz w jakich modelach wzmacniaczy Sony występuje pilot który posiadasz, poszukaj też ofert sprzedaży FA30ES i zobacz jakie mają piloty, czy takie jaki ty posiadasz, czy może takie jak na zdjęciach które załączyłem

post-17656-051482100 1290758070_thumb.jpg

post-17656-091331000 1290758079_thumb.jpg

Edytowane przez bobaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starość mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, teraz widzę że tobie chodzi o wzmacniacz, a ja myślałem (błędnie) że masz odtwarzacz XA30ES który nie reaguje na komendy tego pilota od wzmacniacza, tu masz link do aukcji wzmacniacza Sony z tym pilotem:

 

http://allegro.pl/sony-ta-fe310r-pilot-zobacz-foto-okazja-olkusz-i1321326677.html

 

więc może seria ES jeśli chodzi o zdalne sterowanie jest niekompatybilna z niższymi seriami

 

a tu masz link do aukcji gdzie widać jaki powinien być polot do 30ES,

 

http://allegro.pl/sony-ta-fa30es-i1328394625.html

 

A tego swojego pilota to kupiłeś ze wzmacniaczem czy osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

nie no totalny odpał, cena jak za egzemplarz w idealnym stanie, a spójrzcie na zdjęcia, gość ma chyba jakąś manię "zacierania", no i ten opis

 

"Odtwarzacz został stworzony do bardzo szczegółowego odtwarzania dźwięków. Jakość dźwięku stoi na najwyższym poziomie"

 

http://allegro.pl/hi-endowy-odtwarzacz-sony-seria-es-cdp-x202es-i1362514719.html

post-17656-008053400 1291985884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

Mam pytanie jakie odtwarzacze Sony są warte rozważenia w przedziale 500-1000zł? Fajnie jakby laser był w miarę dostępny.

Pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o serię ES to:

XA2ES, XA20ES, XA30ES - KSS213

X222ES, X229ES, X202ES, XA3ES - KSS240

do pozostałych lasery są niedostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no totalny odpał, cena jak za egzemplarz w idealnym stanie, a spójrzcie na zdjęcia, gość ma chyba jakąś manię "zacierania", no i ten opis

 

"Odtwarzacz został stworzony do bardzo szczegółowego odtwarzania dźwięków. Jakość dźwięku stoi na najwyższym poziomie"

 

http://allegro.pl/hi-endowy-odtwarzacz-sony-seria-es-cdp-x202es-i1362514719.html

Kradzione?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Sony ze zdjęć wyżej to modele sprzed kilku dobrych lat. Stworzone do multichannel SACD. Wyprodukowane tylko na rynek japoński (może też USA). Sprzet tak zadki, że łatwiej wypatrzyć na drodze najdrozsze auta na świecie.

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest to sprzęt stereo, trzeba by poszukać więcej w internacie. Zdaje się już niektóre klocki doczekały nowych wersji. Sprzedaż prowadzona jest również w europie ale cena zaporowa ok. 10 tys. euro. Żadnych recenzji nie spotkałem. Na tym się kończy moja wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Sony ze zdjęć wyżej to modele sprzed kilku dobrych lat. Stworzone do multichannel SACD. Wyprodukowane tylko na rynek japoński (może też USA). Sprzet tak zadki, że łatwiej wypatrzyć na drodze najdrozsze auta na świecie.

 

Nie dramatyzujmy z tą niedostępnością. Równie często (rzadko) pojawia się w sprzedaży seria R1. Oczywiście raczej do dostanie jedynie w Japonii (dla zainteresowanych: używane ok 500 tys Y)

To przede wszystkim fragmenty toru w całości cyfrowego (no poza kolumnami). A jak wiadomo cyfrowe wzmacniacze jakoś nie do końca się przyjęły - stąd raczej unikatowość tych konstrukcji. Raczej dla kolekcjonerów, bo nie wiem czy bym wolał te modele, czy coś z podobnej cenowo półki wspomnianej serii "R"

Edytowane przez PauluS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do cdp x303 jaki 202 były boczki a co ciekawe nie były dodawane wraz z kupnem cdka tylko można było dokupić oczywiscie orginalne tylko do 505 i 707 były w wyposażeniu

 

A ha zapomniałem się pochwalić nowy nabytek długo polowałem aż w końcu się udało wielkie podziękowania dla AMNESA za pomoc przy kupnie bez niego nic by się nie udałopost-23983-036096200 1292702735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do cdp x303 jaki 202 były boczki a co ciekawe nie były dodawane wraz z kupnem cdka tylko można było dokupić oczywiscie orginalne tylko do 505 i 707 były w wyposażeniu

 

A ha zapomniałem się pochwalić nowy nabytek długo polowałem aż w końcu się udało wielkie podziękowania dla AMNESA za pomoc przy kupnie bez niego nic by się nie udałopost-23983-036096200 1292702735_thumb.jpg

 

Masz racje pamietam jak dawnoooo temu kupowalem nowego 202ES oczywiscie w Berlinie bo w PL wtedy chyba malo co bylo w sklepach :) Boczkow nie bylo myslalem zeby je dokupic ale byly drogawe i odpuscilem wydalem na plyty ta kase i bylo ok :)))

A zestawik masz piekny ! uwielbiam Sony w szampanskim kolorku ;)

 

Ps. odnosnie starych Sony ES byl u mnie kolega mlody nie interesuje sie audio za bardzo odpalilem dziadka XA3ES i mowie taki stary a jeszcze gra i to w miare fajnie a On mowi ale co stary ??? a ja no CD ma 15 lat :) a On na to chyba Cie pojebalo hehe :))) Nie uwierzyl :) I to jest wlasnie to cos co maja stare ESy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.