Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  645 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy gra to zalezy z czym to porownac ale ogolnie to jakos tam gra :) A kolor np mojego XA3ES to szampanski :)

 

XA3ES recenzja

 

Mi XA3ES wystarczy narazie nie planuje go zmienic ale kiedys pewnie to zrobie tylko ze wtedy bede juz szukal czegos duzzzooo lepszego bo jak juz robic skoki w jakosci dzwieku to duze tak uwazam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście szampański długo trwało zanim znalazł się niemiec który wysłałby wzmaka do polski ze względu na wagę ale po namowach amnesa przekonał się i zgodził się na wysyłkę do polski podróż wzmaka trwała 4 dni co wydaje się krótkim czasem w porównaniu z pocztą polską ale nerwy były do samego końca czy dojdzie w całości ale doszedł cały wraz z orginalnym pudłem papierami i pilotem kamień spadł mi z serca tak samo było z pozostałymi klockami ale mam to już za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie 7es któregoś dnia kupię i ani chwili nie będę myślał o tym że laser może paść. Życie jest za krótkie żeby się stresować takimi rzeczami, jak padnie trzeba kupić zamiennik i tyle. A 3es do 7es ma się jak mniemam jak piernik do wiatraka. Zupełnie nie porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze zycie jest za krotkie jednak pomysl sobie jaki bedzie stresik kiedy np. po miesiacu od kupna wymarzonego 7ES laser zacznie padac :-/ a zamienniki jakies sa ? pierwsze slysze ? a ja wcale nawet nie probowalem twierdzic ze 3ES gra podobnie do 7ES bo wiadomo ze 3ES to tylko zwykly przecietny CD Sony a 7ES to juz kawal dobrego dzwieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "siódemkę" od roku, póki co śmiga bez problemów. Pewnie, że kwestia lasera to wielka niewiadoma. Ale ja się nie martwię, sprzęt sprawia tyle radości, że warto zaryzykować. Poza tym trzeba sobie zdać sprawę, że tej klasy urządzenia raczej nie są katowane więc mój powinien jeszcze pograć. Tak sobie w każdym razie w duchu powtarzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas opuścić mi klub Sony ES i tym samym może przygarnął by ktoś z Was XA30ES kolor szapmański stan idealny, pilot, pudło, instrukcja, paragon zakupu, dokument z serwisu Sony, że w 2008 został wymieniony laser na nowy, do tego mam również FA5ES (szampan) z pilotem ale bez pudła i instrukcji. Chętnie oddam całość za 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystki,

poczytałem trochę postów w tej dyskusji o serii ES, ale ponieważ nowy jestem w tematyce, a właśnie przede mną decyzja o zakupie używanego amplitunera, to jednak zdecydowałem się spytać na forum: mogę kupić 1070QS albo 1200ES, oba w opinii sprzedawców w bardzo dobrym stanie, oba w cenie około 1000zł (wiem że czasami chodzą taniej, ale nie mam już czasu na dalsze poszukiwania, trwają chyba z miesiąc).

 

czy ktoś mógłby mi doradzić który z tych 2 jest lepszy? a może iść w inny klocek? Granicy 1000zł nie chciałbym przekraczać.

 

1200ES ma wejście HDMI, ale nie jest ono dla mnie konieczne, sygnał HD puszczę sobie bezpośrednio z odtwarzacza.

 

kupiłem już monitory frontowe B&W DM 602, resztę zestawu 5.1 kompletuję jeszcze , przeznaczenie 50% KD, a 50% odsłuch stereo. Potem jeszcze będę musiał dokupić odtwarzacz cd/dvd/br, będę miał na to jakieś 600zł, znajdzie się coś dobrego w stajni SONY?

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystki,

poczytałem trochę postów w tej dyskusji o serii ES, ale ponieważ nowy jestem w tematyce, a właśnie przede mną decyzja o zakupie używanego amplitunera, to jednak zdecydowałem się spytać na forum: mogę kupić 1070QS albo 1200ES, oba w opinii sprzedawców w bardzo dobrym stanie, oba w cenie około 1000zł (wiem że czasami chodzą taniej, ale nie mam już czasu na dalsze poszukiwania, trwają chyba z miesiąc).

 

czy ktoś mógłby mi doradzić który z tych 2 jest lepszy? a może iść w inny klocek? Granicy 1000zł nie chciałbym przekraczać.

 

1200ES ma wejście HDMI, ale nie jest ono dla mnie konieczne, sygnał HD puszczę sobie bezpośrednio z odtwarzacza.

 

kupiłem już monitory frontowe B&W DM 602, resztę zestawu 5.1 kompletuję jeszcze , przeznaczenie 50% KD, a 50% odsłuch stereo. Potem jeszcze będę musiał dokupić odtwarzacz cd/dvd/br, będę miał na to jakieś 600zł, znajdzie się coś dobrego w stajni SONY?

 

proszę o pomoc

 

Jak już musi być to Sony to wziął bym 1200ES, poszukałbym jeszcze STR-DA50ES, na pewno zagra lepiej niż ten QS. Sam miałem 940 QS, to prawie to samo co 1070. Suchy dźwięk, metaliczna góra. Zamieniłem na wzmacniacz stereo. Podobno 50ES jest o niebo lepszy jednak nie miałem okazji go słuchać. Na audio jest receznja tego 1200ES i wypadł nie najgorzej. Z drugiej jednak strony za 1000 PLN to już fajnego Denona można upolować na wyspach. Tylko trzeba mieć jakiegoś znajomego bo Anglicy nie chętnie wysyłają za granicę. Tu jest super Yamaha

http://cgi.ebay.co.uk/yamaha-dsp-ax2-amp-av-amplifier-cost-1850-BARGAIN-/330508928227?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item4cf3de04e3

moim zdaniem cena jest ok. Amlituner wysokiej klasy. Na pewno o niebo lepszy niż te Soniaki.

Jak masz więc gotówkę i nie spieszy Ci się za bardzo, poszukaj na wyspach. Ostatnio obserwowałem Denona AVR-3806, poszedł za 210 funtów czyli ok 1100 PLN. Proponuję szukać i polować na okazję. Po Nowym Roku będzie bardzo dużo okazji bo brytyjczycy kupują dużo nowego sprzętu na wyprzedażach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam polecam ci 50es +dvd7700 i masz pożądne kino i stereo z tymi bowersami to masz trzesienie ziemi basu to maja tyle że szkoda mówić.kup se na tyly 601 pierwszą wersje a jako centre cc6s2 jest lepszy nie ma takiego zapiaszczenia na wysokich w dialogu a zwłaszcza kobiecym.

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Za te same pieniądze kupisz str-db2000qs i dvp-ns9000v. Będziesz miał zdecydowanie lepszy sprzęt! A jeszcze jak podrasujesz odtwarzacz, zbliżysz się do bardzo wysokiego poziomu – wierz mi.

 

 

Ty chyba nie wiesz co piszsz słuchałeś klase es wogóle że się wypowiadasz??? Ja ten sprzęcik co pisałem wyżej wymieniłem na wzmak str-va8es proc sdp-ep90es cdp-xa3es advd narazie stoi pod znakiem zapytania dvp-s9000es i do tego b&w a sub eltax atomic a15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady,

 

nadal nie wiem jakie są różnice w funkcjach/parametrach 1200ES a 50ES - czy ktoś mógłby przybliżyć? nie potrafię znaleźć w sieci porównywarki danych technicznych, a subiektywne opinie to za mało dla mnie.

 

w tej chwili jest 50ES na allegro za 720zł bez pilota, mogę też kupić yamachę rxv 1600 za 1000zł - sam nie wiem czy się decydować czy jednak brać 1200ES z pilotem i mikrofonem?

 

a potem jeszcze blu-ray jaki?

 

kurde, jednak świat audio-stereo jest bardziej skomplikowany od świata fotografii cyfrowej, w którym nieco bardziej swobodnie się czuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel-5, z porównywarką to może być cieżko ponieważ 50ES to już ma kilka ładnych lat i raczej nie będzie na żadnej ze stron z porównywarkami. Z tym modelem i 1200ES to trochę tak jak z Mercedesami. Chcesz kupić okulara ale wszyscy wiedzą, że W124 był o niebo lepszy. 50ES jest starszy ale wykonany perfekcyjnie. 1200ES to model nowy gdzie niestety końcówka "ES" w nazwie nie oznacza już tego co kiedyś... :( Tak samo jest z Mercedesami. Jak chcesz kupić 50ES (szczerze polecam!) to koniecznie z pilotem, był to bowiem taki bajerancki wynalazek z dotykowym wyświetlaczem i funkcjami uczenia się, sam amplituner jest trochę skomplikowany i łatwiej się z nim oswoić za pośednictwem pilota. Fotografia cyfrowa to tak naprawdę temat świeży, a audio ma już wiele wiele lat. Nie ma więc się czemu dziwić. model, który proponuje marcins737,5 też jest wart uwagi. Na to, że amplituner ma jakiś tam mikrofon nie zwracaj uwagi, i tak sam sobie ustawisz inaczej.

Blu-Ray to wg mnie do 1000 PLN Sony BDP-570, lub powyżej bo ok 1600PLN Denon DBP-1610.

Edytowane przez danrudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin 737,5 Napisano 30.12.2010 - 12:02

7700 nie odtwarza nagrywanych płyt

 

Miałem DVP-S7700 który czytał nagrywane płyty. Tylko nie wszystkie. Zależało to od producenta płyty a nie od marki na niej wytłoczonej. Nawet robiłem sobie listę płyt które czyta a których nie. W Nero Info tool sprawdzałem producenta.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.