Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  646 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nowe wzmacniacze serii ES, wyposażone w różne bajery (cyfrowa końcówka S-master Pro, DSP (!) do kalibracji w stereo , DAC-a i.t.p. ) jak chociażby TA-FE 1200 ES , są coś warte ? Wyglądem trochę przypominają serię 3,5 i 7, ale czy ktoś tego słuchał ?

Wyposażenie sugeruje zachowanie ostrożności czy to aby na pewno sprzęt dla audiofili, czy też zubozone do dwóch kanałów kino domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczow,

Z racji posiadania CDka CDP-X229ES chetnie dolacze do grona klubowiczow ;) choc glownie pisze, aby znalezc kogos z okolic Chrzanowa (bywam czesto w Krakowie,okolicach Katowic) kto posiada jakis CD serii ES wyzszy od mojego. Chcialbym je porownac, gdyz swojego w dosc duzym stopniu zmodyfikowalem (inne wzmaki operacyjne, wieksze kondzie filtrujace,itp.). Obecnie na LMach ma napewno wiecej dynamiki i nizszy bas, niz na oryginalnych NE5532. Na OPA2604 brzmi tez niezle,choc dynamika wtedy jest mniejsza. Jesli ktos ma ochote i czas to chetnie zaprosze do siebie w celu posiedzenia przy piwku sluchajac muzy z mego egzemplarza i tego przywiezionego.:)

Bedzie go mozna tez porownac do widocznego na focie RCD 991 Rotela, wzmak to CA A500, a kolumny B&W 602S3 podlaczone DNMami.

Zainteresowanych zapraszam takze przez kontakt na priv.

Pozdrawiam

Kawka

post-18831-100001157 1246462281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączam fotki moich klocków niestety robione telefonem wiec jakosc marna

ale mysle ze rowniez moge dolączyc do klubu sony es choc troszke Esa zdradzam tym fajnym pionerkiem tak wiec pol na pol pioneer i sony :-) przestawiam moje klocki

 

i zarazem sie chwale moim najnowszym nabytkiem ktory zapukal dzisiaj do moich dzwi tunerek 770es

post-23772-100001047 1246556133_thumb.jpg

post-23772-100001048 1246556133_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 29 Cze 2009, 17:35

 

>mam pytanie jak zdjąc te czarne kapturki z przekaznikow....

 

 

Po środku dłuższych boków są zaczepy (od środka), można to zdjąć bez wylutowywania. Ale nie warto się wysilać. Można przez nieuwagę wyrwać je razem ze ścieżkami z płytki, a czyszczone wcale lepiej nie bedą działać.

Lepiej wylutować stare i kupić nowe przekaźniki. Takich samych już nie widziałem, ale mogą być z sześcioma końcówkami - te wewnętrzne wystarczy zagiąć przed wlutowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tuner ST-S707ES ale ostatni jego właściciel hmm nie wiem co zamierzał wyrzucając go za okno ? Tuner gra bardzo ładnie niestety jego wyświetlacz nie był projektowany z myślą o lotach :) I poszukuję od niego pilota a właściwie jego numeru kodowego albo najlepiej zdjęcia abym mógł zobaczyć jakie ma funkcje :) Dzięki z góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu link do pierwszego odtwarzacza cd sony i pierwszego w historii. Odtwarzacz ten na wiele lat pozostwaił za sobą inne firmy usiłujące doruwnać w knstukcj Sony.Jega budowa nawet dzisiaj budzi we mnie duże uznanie i szacunek. Ciekawym roziązniem był port ACCESSORY CONNECTOR, który nie doczekał się kontynłacji:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_CDP-101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale spełniło się drugie moje marzenie! Zakupiłem kolumny Sony SS-G3! Jak tylko będą u mnie (niestety nie prędko) to dam fotki :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>cripple kiwi

Zgadza się, są piękne, ale kupno graniczy z cudem, ktoś wogóle kiedyś widział na aukcji?

 

Później pokażę fotki mojego nowego nabytku: TC-K730ES :)

 

Pozdrawiam!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boczkami jest różnie. Ja mam CDP-X55ES z boczkami i jest wyzszy od K730ES. A do jakiego konkretnie modelu szukasz? Taniej Ci wyjdzie dorobić..... Ja będę dorabiał do jednej końcówki N55ES, bo druga już miała od nowości....

 

Narazię wszystko jest pomieszane, ponieważ nie mam jeszcze szafek. Będą dwie! Później jeszcze małe stendy pod G3 i zestaw gotowy do wieloletniej eksploatacji. Mały przegląd CD i przedwzmacniacza jeszcze mnie czeka. Jeszcze będę chciał zrobić jakiś mebel pod szpulaka....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne klocki mi sie tak podobają soniacze Es ze sie w pale nie miesci ale to pewnie wychowanie na tym sprzecie u staruszka do dzisiaj leżą katalogi SONY za czasów czestych wycieczek do reichu i tamtejszych sklepow rtv ;) z lat 90-94 pamietam jak dzisiaj jak patrzylismy na nowe esy 770 czy 707 i łezka sie w oku krecila z myślą ze tylko bogate niemcy to kupują a czasy sie tak zmienily ze dzisiaj sa dostepne juz praktycznie dla kazdego zainteresowanego :))) w cenie calkowicie do przyjecia srednio zarabiajacego polaka najgorsze jest to ze ludzie sie na tym nie znaja i olewają taki sprzet w ten weekend demonstrowalem brzmienie moich klocków koledze początkowo jak zobaczyl to sie za glowe chwycil co za zabytki jednak szybko zmienil zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers:

Bardzo dobrze, że ludzie się na tym nie znają - im więcej będzie nazywać to złomem, tym większe szanse, że ten sprzęt nie będzie kosztować zawrotnych pieniędzy. Wyobraź sobie co by było, jakby każdy wiedział że w środku takiego np. F707ES jest prawie to samo co we współczesnym sprzęcie, cena miała by skoczyć do kilkunastu tysięcy zł ?

 

neomammut:

Boczki do CDP X505ES, ale zdaje się że do wszystkich od 202 do 779es i od 222 do 777es są takie same. Z dorabianiem to nie za bardzo - wolę oryginalne... zawsze ta świadomość chodziła by po głowie że coś było podrabiane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

cripple kiwi

15 Lip 2009, 19:25

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 525 / 226 / 1

 

Wyobraź sobie co by było, jakby każdy wiedział że w środku takiego np. F707ES jest prawie to samo co we współczesnym sprzęcie, cena miała by skoczyć do kilkunastu tysięcy zł ?

 

 

A w czym przepraszam ten wspolczesny sprzet jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w niczym;))) tak jak i auta im starsze tym lepsze oczywiscie mowie tu o autach klasy mercedesa czy bmw a nawet jaguara

 

schodzenie na psy widac golym okiem w systemach kina domowego stare wzmaki yamahy dsp a1 ax1 czy z9 są ponaprzecietnie wykonane i maja rewelacyjne brzmienie w filmach ,dzisiaj naprawde trzeba wydac potezne pieniadze zeby grało to tak prawie jak te stare klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to święta racja z tymi klockami es sonego czegoś takiego już się nie uświadczy wpadł mi katalog sony wyd niemieckie 1998 i parę cen dla porównania cdp x50es 2500 dm DAT ZA5ES 2600 dm deck kasetowy TC KA6ES 1500 dm tuner ST SA5ES 1000dm wzmacniacz TA FA50ES 2200dm więc te sprzęty nie należały do najtańszych a w porównaniu z dzisiejszą ofertą to było co wybierać i przebrzydzać we wszystkich markach nie tylko sonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.