Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  645 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie,mianowicie chciałbym poinformowac maniaków ES,ze jest okazja kupna wzmacniacza Sony 700-ES,przypomne ze te wzmacniacze jest bardzo ciezko nabyc od 550-es do 800-es,za sprawą klasy ktorej reprezentuje sprzet a przede wszystkim brzmienie jaki oferuje,posiadam go i jest to porządny wzmachol a w efekcie koncowym w którym podaje sygnał kolumnom napisze tyle:brzmienie zarąbiste;)

 

Tu jest link na alegro:

http://www.allegro.pl/item704954268_wzmacniacz_sony_700es.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> discomaniac71

TEAC jest za bardzo dokladny, nie czuc w nim analogu. Nakamichi fajnie graja, maja tylko spore szumy (jak to Naki), szczegolnie, ze nie uzywam Dolby. Sony brzmi czysto i przyjemnie. Podobnie jak Harmany. W H/K jest fajniejsza srednica, w Sonym bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich miłośników Sony ES.

 

Na początek mam pytanie do doświadczonych użytkowników.

Planuję zakup wzmacniacza z serii ES. Mam niestety wątpiwości co do wyboru modelu. Napiszcie proszę czy lepiej wybrać wzmcniacz z niższej serii lecz nowszy ( Sony TA-F505ES, Sony TA-F606ES ) czy ze starszej a wyższej ( np. Sony TA-F700ES ).

 

Bardziej skłaniam się do wyższej serii TA-F7..ES, lecz może w nowszych modelach serii 5 i 6 dżwięk był lepszy niż w starszych serii 7?

 

Podzielcie się proszę swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Miłośników Sony z serii ES jako nowy posiadacz Sony TA-F690ES ;)

 

Mam pytanie jaki CD i jakie kolumny kupic do tego Sony TA-F690ES bedzie to gralo w pomieszczeniu 16 m kwadratowych pomieszczenie w ksztalcie kwadratu .

Chce uzyskac dzwiek mily dla ucha nie meczacy z dobrym mocnym i kontrolowanym basem i fajna srednica :)

 

Muzyka to: Pink Floyd , Dire Straits , Bel Canto , U2 , Santana , DM , Mike Oldfield , Sting ,Peter Gabriel , Clannad , Whitney Houston , Mylene Farmer , czasami Metallica ale te spokojniejsze utwory ;) i jeszcze dobry pop muzyka elektroniczna oraz filmowa .

Kwota jaka chce przeznaczyc na CD to 1000 PLN max a na kolumny 2000 PLN lub razem CD + kolumny 3000 PLN czekam na propozycje z gory dziekuje i Pozdrawiam Wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Kupiłem sobie właśnie na ebayu tunerek Sony st-s770es. Nie sądziłem, że jest taki potężny.

Mam do niego instrukcję niemiecką. Czy ktoś ma może polską?

Ponadto chciałem powiedzieć, że dźwięk jest jakby stłumiony gra ciszej od np. amplitunera.

Niewiem czy to normalne.

Ogólnie jestem zadowolony.

Aha przypadkowo na alledrogo nadziałem się na gościa, który ma kabelek control s. Także będę mógł sterować go za pomocą pilota z wzmaka. Cieszy mnie to niezmiernie.

 

Pozdrawiam wszystkich es-maniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto opisywany wyzej kabelek zastepczy do sterowania jednego segmentu SONY poprzez drugi segment. Tutaj pilot steruje wzmacniacz ktory ma czujnik, do niego nizej podlaczony jest tuner ktory fabrycznie nie ma portu podczerwieni (pilota) : U mnie gniazdo ma 4 bolce, i kabelek ma 3 wtyki takze z 4 dziorkami.

post-18473-100006997 1251746100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zwykły kabel za 20zł spełni swoje zadanie doskonale. Nie przepłacaj bo jak ci żona bez twojej wiedzy podmieni kabel za 2000pln, na taki za 20pln, to i tak różnicy nie usłyszysz, a w tedy gwarantuje ci że cię zonka powiesi na tym droższym, poczym go i tak sprzeda na Alledrogo frajerowi z Audiostereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi arturross: ja mam wszystko na kablach fabrycznych, robiłem testy i nic co nie przyniosło. Stare sprzety maja bardzo dobre układy zasilające z dobrą filtracją, więc ani dobry kabel, ani kondycjoner nic nowego do dzwieku nie wniosą :)

 

Czas wstawić i pokazać także tutaj obecny stan mojego zestawu ES. Discomaniac miał rację co do pre, Pioneer C-90, owsdzem gra bardzo dobrze, ale nie z kolumnami SS-G3. Niestety bas do kitu, średnica taka sobie, góra tak kująca w ucho, że nie można tego słuchać. Obecnie całość gra z preampem TA-E1000ESD i z nim gra jak trzeba!

 

Niżej zdjęcia:)

post-15740-100005448 1253361119_thumb.jpg

post-15740-100005449 1253361119_thumb.jpg

post-15740-100005450 1253361119_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Grundiga CT-905 (jest teraz na przeglądzie) stoi naprawiony K990ES.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników ES-ów !!!

 

Miałem kiedyś przedwzmak TA-E1000ESD (żałuję że go sprzedałem) i znowu go zamierzam kupić.

 

W związku z nim mam pytanie: czy przy słuchaniu źródła cyfrowego,

 

podłączonego np. do wejścia optical 1 można ustawić rec out selector na magnetofon analogowy (żeby

 

się dało na nim nagrywać),

 

i na odwrót, czy z magnetofonu analogowego da się nagrywać na podłączonym

 

do we/wyjśc cyfrowych optycznych magnetofonie DAT ?

 

Dziękuję i podr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.