Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak, przy łóżku mam szafeczkę, stoi tam Sony TC-FX600, przed snem słuchawki na uszy i jazda! :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777

 

ja tez sie posmialem ale z tego kolesia ktory pisal te pierdoly a najsmieszniejsze napisal na koniec :)

 

"Powielanie i cytowanie bez przyzwolenia będzie potraktowane jako złamanie praw autorskich."

 

to samo juz swiadczy o autorze smiech i nic wiecej :)))

i koncze temat bo wczesniej juz napisalem co o tym mysle i nie bede sie powtarzal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że z kablami jest tak jak z nowymi urządzeniami, kupisz coś nowego, to trzeba kupić kolumny, jakiś odtwarzacz plus kable, bo bez nich nie da rady posłuchać.

 

Z moim zestawem było tak, że jak tylko dostałem kolumny SS-G3 to na początku nie było łatwo,jeździłem z kolumnami po pokoju jak wariat, ale w końcu udało mi się ustawić optymalnie. Więcej nie osiągnę, bo warunki mi narazie nie pozwalają. Co do kabli, zasilające fabryczne, interkonekty za 15zł za sztukę, a głośnikowe to Oehlbach 4mm2, 2,5m i naprawdę styka... Owszem, może aż takiej super przestrzeni nie mam, choć czasami zagra coś jak z sali koncertowej (tak gra np magnetofon Grundig CT-905). Niskie tony muskają ucho, żadnego bum, bum, bum, nie ma go dużo, tyle ile trzeba, średnica jest zestrojona z resztą, słychać dobrze wokale, czasami czuje się tak jakby wokalista stał naprzeciwko mnie, góra cieplutka, oczywiście płyta CD raczej na zimno, ale zależy od realizacji. Podoba mi się barwa a to już dużo...

 

Zapraszam serdecznie na odsłuch!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>zlowik

Ja bym chyba brał tego, ale może niech reszta się wypowie :)

http://www.allegro.pl/item1001750262_sony_cdp_501es_odtwarzacz_cd.html

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx

Nie wspomniałem o Tobie ani słowa, nie wiem czemu tak nerwowo reagujesz. Luzik chłopie, luzik. :)

Mi się parę pomysłów podobało: drewniane gałki na potencjometr, smarowanie maścią tranzystorów - przynajmniej grypy nie złapią ;P.

Przy okazji sam wpadłem na pomysł: skórzane ubranka na tranzystory, dadzą sprzętowi delikatne i subtelne wysokie, ocieplą bas, a scenę uczynią pełną. Waham się tylko między naturalną skórą, a ekologiczną - żeby dźwięk nie poszedł za bardzo w lampowy i nie był zbyt miękki.

 

Ja się śmieję, ale w ciągu ponad roku uzbierało się się znowu z 30 klocków, w tym kilkanaście ES. No ale mamie się spodobała seria ES także parę zejdzie. Także muszę się śmiać, coby nie dać się zakręcić, a siebie w roli bufona też nie widzę.

 

A propo ostatnio przeżyłem szok, właśnie składając taką "wieżę" ES dla mamy porównywałem wzmacniacz 530 ES i amplituner 70ES. Hmmm ja używam (z ES) 770 i 530 mnie ostro rozczarowała, powiem że nawet wzmacniacz z pokoju córki Sony TA-FE910R zagrał lepiej. To jeden szok. Drugi amplituner 70ES zagrał może ciut gorzej od 530ES.

Zanim zacząłem sobie zbierać elementy ES miałem lepsze zdanie o ES. Owszem bardzo złe o 2xx i 3xx CD - tzn. grały ok, ale szału nie ma jak mawia córa. Ale widzę że część ES (ta o najniższych numerkach) to z Hi-endem ma tyle co ja z miss świata. Owszem podoba mi się solidnością wykonania (zresztą Sony tutaj oceniam jako jedną z lepszych firm)ale jak mówię jest ES i..... ES ;P

Proszę do mnie nie strzelać, to tylko moje zdanie, ogra któremu się np. Yamaszka Piano nie spodobała i wyprowadziła się szybciej niż wprowadziła - a sypialnia miała być jej ;P

 

A co do CD Sony, niech kolega który szuka popatrzy na Ebay-e ze starej unii. Można trafić fajne CD Sony w cenie 30% Allegro (nawet niedawno dawałem link fajnej aukcji (już zakończonej). Ale ja gwarancji nie daję, zakup przez net to zawsze hazard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlowik

 

za okolo 400pln nawet taniej kupisz CDP-X202ES z pilotem wiekszosc twierdzi ze gra slabo jednak ja mam go do dzis i twierdze ze wcale tak zle nie jest z jego dzwiekiem w cenie do 400 pln gra przyjemnie fajna srednica bas tez ok wysokie nie ostre dzwiek raczej przyjemny robilem test z obecnym moim CD czyli CDP-XA3ES i powiem Ci ze 3ES jest troche lepszy bas bardziej kontrolowany ale nie jest go wiecej srednica lepsza i wysokie tez ale i cena duzo wyzsza wiec mysle ze 202ES wcale nie jest taki zly no i co wazne gdyby cos z laserem to 50 pln nowy laser i grasz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777

 

wiem ze o mnie nie wspomniales ale odniosles sie do tego tekstu wiec ja odpisalem do Ciebie tez odnosnie tego tekstu ;)

a luzik mam tylko nie lubie jak ktos robi jakies aluzje i udaje ze jest swiety :)

co do sony 2 i 3 ES to sie nie wypowiem bo wiadomo ze to kicha i nie warto takiego zlomu kupowac tylko 5 i 7 ES najlepiej z ostatnimi podrygami lasera ktorego kupic juz od dawna nie mozna :)

wtedy bedzie prawdziwy HI END ale raczej w gablotce za szyba :)))

Mi moj 3 ES gra fajnie nie potrzeba mi wiecej bo zadnym audiofilem nie jestem a bufonem tym bardziej :)

i nie mam 30 klockow bo po co komu 30 klockow ? hehe a no tak 30 klockow lepiej gra i mozna sie wszystkim pochwalic i oczywiscie uwazac sie za milego wesolego nie bufona :]

ok koncze bo mam dosyc tych glupich uwag na forum ja raczej pisze tu zeby komus cos doradzic jesli znam temat albo dowiedziec sie konkretow wtedy pytam a na takie dyskusje nie mam ochoty wiec to tyle w tym temacie ;)

zal.pl :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx

Nie bierz tak do siebie wszystkiego chłopie, bo Ci żyłka pęknie i będę miał wyrzuty sumienia.

Naprawdę nie piłem do Ciebie tekst był śmieszny, gościu pokazał parę ciekawostek. Podziękowałem innemu koledze za link - ops, żeby tylko i jemu się nie dostało od Ciebie - oszczędź go, niewinny jest.

Nie robię do nikogo aluzji i nigdy nie nazwał bym się świętym, ale nie będę Cie przepraszał za Twoje problemy z własnym sobą, sam się musisz z tym uporać.

 

Dla mnie CD z serii 2xx i 3xx to zero rewelacji, owszem są to niezłe playerki, ale jeśli serię ES uznajemy za przedsionek Hi-Endu, albo za Hi-Fi ze znakiem Q to powiedzmy bez tych najmniejszych braci :) Podobnie np. decki 770 i 790 ES

I chyba sam potrafiłbyś wskazać porównywalne jakościowo CD z modelami 2,3xx ES.

Co do wyższych modeli CD ES - zgadzam się z Tobą, ba nawet sam zrezygnowałem z powodu laserów z zakupu - po prostu nie jestem hazardzistą.

 

Hmm a co do 30 klocków - raz, że rzuciłem po 2x latach palenie i znalazłem sobie póki co hobby zastępcze (picie też odpadło - byli palacze wiedzą dlaczego), dwa śmieję się z samego siebie iż obiecałem sobie nie być chomikiem, a zostałem (oby to się dało leczyć, lol) Oczywiście 30 klocków nie zgra lepiej niż 1, ale jestem ciekawy jak coś gra, a teraz ceny pozwalają na zakup za grosze rzeczy które kiedyś kosztowały grubeeeeeee pieniążki i których zakup kiedyś jak były nowe pewnie by mnie zrujnował - (buuuu). To fajny nałóg, polecam Ci z całego serca, w sumie tańszy np. od fotografii.

A jeśli sugerujesz mi samochwalstwo - cóż ja nie mam problemów z ego, wiem że są tu koledzy których jeden klocek dorównuje mojej kolekcji (wartością) a mają takich klocków kilka. Lub ludzie którzy mają powiedzmy regały z ekstra sprzętem - bo ich to bawi, bo to ich hobby, itd.

Także nawet bym się nie ośmielił porównywać z nimi - bo to jak z paczką dropsów do właściela fabryki czekolady się porównywać.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie, bez złośliwości typu żal.pl, czy innych, troszkę więcej dystansu do siebie kolego, a świat wyda Ci się lepszy...

Sorki, za rozlazły post, miłego wieczoru wszystkim (palaczom szczególnie - ehhhh :((( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się tak boicie tych laserów? Ja kupiłem X55ES 3 lata temu i gra jak zakręcony :) Owszem, laser stanowi problem, ale bez przesady, mam CDP-11S, player bodajże z początku lat 80, 82 chyba, jest lekko uszkodzony, szuflada jest połamana, ale udało mi się parę razy umieścić płytę w środku i posłuchać, działa i gra jak przystało na stare dobre CD!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777

 

ok moze lekko przesadzilem z tym zal.pl wiec Sorry

wiadomo ze 2 3 ES to nie Hi End ale uwazam ze to solidne CD i raczej warte swojej ceny i nie mozna oczekiwac od nich dzwieku Hi End bo za te grosze nigdy Hi Endu nie bedzie ;)

202ES ostatnio poszedl za 386pln

http://www.allegro.pl/item1005310356_sony_cdp_x_202_es_esprit.html

wiadomo ze mozna trafic taniej wiec tym bardziej w cenie np. 300 pln to CD godny uwagi tak mysle ;)

Wiec i ja Cie pozdrawiam bez zlosliwosci juz milej nocki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś, kto by mi kupił jedną rzecz na allegro,a ja bym ją później od niego odkupił? Jakoś za dwa miesiące,może trzy?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro w dziale kolumny są dwie perełki, jak ktoś chce mieć z serii G lata 70 to zapraszam :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzg

Wyrazy uznania za sesję zdjęciową - robi wrażenie, wow. Nie kasuj jak możesz, rzadko można obejrzeć taką sesję sprzętu.

 

 

neomammut

Jeśli dobrze zgaduję to masz na myśli te G1 za 499 zł. ?

Są już któryś raz wystawiane i bez powodzenia (brak łosia za tą kasę).

Do Twoich to im lata świetlne brakuje (masz G3 jak wyczytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgadłeś :) Jestem ciekaw jak gra pierwszy monitor z serii G z użycie Carbonu. Po APM`ach, które podobno tak dobrze nie grają, pewnie nie dlatego, że są źle zrobione, ale Ci którzy je mieli/mają nie dostosowali sprzętu do kolumn. Podobno seria G gra najlepiej z elektroniką z tamtych lat. Ja swoje mam od chyba ponad roku. I powiem jedno, klasa! Barwa mnie rozwaliła! Można rzec, że strzał w dziesiątkę. Z adaptacją było ciężko, ale to dlatego, bo 80% powierzchni u mnie to drewno. akustykę mam podobno niezłą, ale z racji tego, że stoją na krótszej ścianie, więc ustawienie stanowi wyzwanie.

 

Kolumny SS-G3pochgodzą chyba z najlepszych lat nie tylko tej formy, ale i ogólnie. Takie właśnie są G3`ki. Pokazują prawdę, a nie świetlne reklamy! Taki właśnie powinien być głośnik!

 

>>Muzg: Także słowa uznania, sesja naprawdę udana! Chyba się namęczyłeś trochę co?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nie wiem co takiego cudownego widzicie w tych zdjęciach ;)

Owszem remont wzmaka udany, pochłonął kilkanaście godzin pracy, 2szt wzmacniaczy (jak się chce wszystko oryginalne i w super stanie to nie ma zmiłuj).

Brakuje fotek kiedy wzmacniacz zajmował kilka metrów kwadratowych powierzchni, czyli podczas czyszczenia i dopieszczania.

Mam jeszcze 650ESD, ale ten czaka na dawcę. Kupiłem ostatnio na allegro, jako sprawny! Próbuję to teraz zwrócić, bo nawet na części się nie nadaje, ale sprzedawca się wykręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzg, daj mu popalić, a jak nie pomoże, to zgłoś sprawę wyżej. Trzeba ukręcać łby takim sprzedającym!

 

Sesja mi się podobała, bo jest zrobiona ze smakiem, do katalogu by się niektóre nadawały!

 

A moje tak na koniec dnia:)

 

1. TC-765

2. SS-G3, mało widać, ale zdjęcie robione po to, żeby wiedzieć gdzie kabelki były podłączone, zauważcie, że w środku zero kurzu, plus konstrukcji zamkniętej :)

post-15740-100005528 1272832715_thumb.jpg

post-15740-100005529 1272832715_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponieważ klocków mi się troszkę nazbierało i Pani domu już chodzi podminowana za "zagracanie domu" chciałbym zasięgnąć języka, czy warto się narażać ;)

Otóż mam możliwość zakupu Sony TA-VA8ES, a niestety nie mam opcji przesłuchania przed zakupem, (fakt 3oo zł. nie majątek, ale smerfetka odbierze paczkę :( i będzie pogadanka )

I mam pytanko czy warto to kupić ? Tzn. jak to gra ??? Ma ktoś z Kolegów ten wzmacniacz ??? Jeśli byście mieli porównywać z innymi ES to na poziomie wzmacniacza 5xxES, 7xxES, a może QS, albo niżej ??

Za, dla mnie przemawia wyświetlacz, lubię te cyfrowe światełka, w analogach niektórzy kochają właśnie gałeczki, żaróweczki, wszelakiej maści światełka (poza jakością oczywiście. Także kusi mnie wyglądem.

Mniam, mniam.

Ściągnąłem instrukcję i tu już lekka panika, parametry deczko, mocno budżetowe, Jak się doczytałem nie ma nawet regulacji wysokie / niskie tylko opcję na korektorze (podobnie jak w Sony 801, ale ta Sonka to klasa Pianocraft a nie ES.) Zamiast filtru L. jakiś megabass.

 

Także nie wiem czy warto podpadać - doradźcie proszę. Interesuje mnie część stereo tego klocka, świadomość iż przydatność jako kino domowe jest zerowa mam.

Jak to gra jako wzmacniacz stereo ??? Ktoś ma ? Miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem VA8ES i sprzedałem, jakość dźwięku taka sobie, raczej już low-end Sonego...., ale to tylko moje zdanie...

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut

3 Maj 2010, 23:22 Miałem VA8ES i sprzedałem, jakość dźwięku taka sobie, raczej już low-end Sonego...., ale to tylko moje zdanie...

 

...........................

 

Dziękuję, cenię Twoje zdanie - także to mi wystarcza i odpuszczę sobie ten zakup - tym bardziej, że sam nie mam do Sony VA8ES przekonania, ładny jest skubany, ale obudowa to za mało :(

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie miło mi to słyszeć. VA8ES to miał być niby następcą dobrych przedwzmacniaczy TA-E1000ESD/E2000ESD. Ale w 98 roku Sony miało w ofercie wzmacniacze AV z serii DA, np DA50ES, który posiadam i podobno już wtedy zaczęła się jazda z Dolby Digital i takie tam. DA50ES w stereo radzi sobie nawet, ale to już jest niestety typowy wzmak 5.1. VA8ES był jedynym w ofercie z tamtych lat, który w połączeniu z SDP-EP90ES miał stanowić wygodne przejście między standardem Dolby Surround Pro-Logic a Dolby Digital. Jak wspomniałem są to lata 98-99. Sony wtedy już miał fioła na punkcie kina domowego, zresztą jak cała reszta i dlatego stereo przestawało mieć znaczenie. Nie liczę klocków zaprojektowanych na początku lat 90 lub w połowie, świetne tunery SA3ES/SA5ES, podobno niezłe, choć nie słuchałem, odtwarzacze CD XA30ES/XA50ES, wzmacniacze FA50ES/FA30ES, pełne systemy Seria 3000/5000. Dlatego, początek lat 90 i środek (maks 94r.) to koniec Marki Sony, tak przezemnie lubianej, podczas dzisiejszej ekspansji, ta firma poleciała za kasą i zaczęła robić naprawdę kiepskiej jakości sprzęt, często psujący się. Oczywiście, na swój rynek pewnie jest zupełnie inaczej, ale to już nie moje rejony. Nie lubię marki DENON, a jak bym miał kupować coś nowego to chyba ich sprzęcik bym sobie zafundował, bo nadal przypominają mi lata 80 i początek 90`tych.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych posiadaczy ES, sam dzisiaj stałem się jednym z nich nabywając tuner ST-S770ES piękne cacko tylko teraz usilnie poszukuje do niego instrukcji obsługi w jakimś zjadliwym języku polski/angielski jeśli kogoś interesuje sam posiadam instrukcje w języku niemieckim. Jeśli ktoś wie gdzie można taką instrukcje znaleźć lub może sam posiada takową i może podesłać w PDF bardzo proszę o info na priva

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gratuluję zakupu!

 

Co do instrukcji: wejdź na tę stronę http://elektrotanya.com/ , w miejscu brand wpisz SONY, a w miejscu model wpisz S770ES. Po załadowaniu wyników pokaże ci się chyba 5 pozycji. Wybierasz pozycję o nazwie "SONY ST S770ES SM 2", klikasz na niebieską strzałkę, która jest obok wybranej nazwy. W nowym oknie klikasz na "Get Manual" i czekasz aż Ci się ściągnie!

Pozdrawiam!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to jest jedno i drugie razem!!! Jeszcze potrafię odróżnić serwisówkę od manuala :D

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

zakupiłem na Ebay TA N80ES. Mój TAF707 ma grać jako przedwzmacniacz, jednak ZONG. Pali się kontrolka na przednim panelu "protection".

W instarukcji jest napisane , że powinna palić się przez ok 7 sek, jednak u mnie palio się cały czas.

Czy macie jakieś sugestie, poza nasuwjącą sie odpowiedzią, że końcówka jest zepsuta.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.