Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Reaper, 3 Kwi 2010, 16:48

 

>To znaczy, ze co? 202 ES gra kiepsko??

 

Mam tego 202ES jeszcze w domu zmienilem go na XA3ES i jak na moje slabe ucho to pierwsze co zauwazylem to bas w 3ES lepiej kontrolowany ale nie jest go wiecej wysokie tony tez lagodniejsze w 3ES srednica chyba podobna na dobrym poziomie i w 202ES i w 3ES ogolnie fajny ten 202ES i jak na swoja cene to mysle ze dosyc dobry CD ale zalezy co kto lubi ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Reaper

Tak jak powiedział Sebolx. STR-DA1200ES posiada gówniany cyfrowy wzmacniacz S-MASTER, tragedia do kwadratu. Stare klocki miały tylko i wyłącznie wzmacniacze analogowe bez cyfrowej ingerencji, no chyba, że posiadały przetwornik AD/DA z wejściem cyfrowym, ale sama końcówka była analogowa.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Właśnie przed chwilą skończyła się aukcja na ebay ( z możliwością wysyłki do Polski)Sam się zastanawiałem do końca czy nie kupić....

 

Sony CDP-X55ES poszedł za niecałe 147 euro czyli ok. 570 zł. Oczywiście w pełni sprawny.

 

To taka ciekawostka, może przydać się komuś kto planuje zakup Es-ka.

 

Cena + koszt wysyłki do Polski - przystępna, można zaryzykować. (kilka % ceny z Allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z 1500ES i powiem, że wygląda solidnie. Patrzyłem do środka i widać duży radiator i cztery tranzystory przykręcone do niego, w środku dużo wolnego miejsca. Myślę, że wzmacniacz jest tranzystorowy (po dwa na kanał) ale cena w Sony center (M1 Targówek , Wawa) jest nie do przyjęcia, ale na All już tak ok. 1200 zł. Planuję zakup, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. Mam w domu wzmacniacz z S master i nie słyszę nic strasznego z jego strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disco

dodam tylko, ze wsrod dwudziestoletnich klocków audio niema podziału na szrot i nie-szrot. bo to wszystko pochodzi z tego samego zrodła i tego nie przeskoczysz. mój dowcip, i moja wiedza opiera sie na tym, ze ja to kupuje W CIEMNO, NIE WIEDZĄC CZY DZIAŁA CZY NIE. i post o laserach to dla mnie czysta statystyka. napisalem poprostu ile w ostatnim okresie czasu wpadło mi w rece sprawnych/uwalonych. ot, zadnych dywagacji, poprostu statystyka. a poza tym, przegrlądajac allegro, zauwazyłem, ze wsrod wszystkich magnetyków stare pioneery mają najwiekszy problem z odczytem cdr. niby działają, ale na problem z czytaniem cdr narzeka co czwarty sprzedajacy. w denonach sie to nie zdarza, chyba ze w antycznym 1800r. w sony wogole, onkyo to samo-jak czyta to wszystko. jak nie czyta-to nic. konczę dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, i bawi mnie to co piszesz o "egzemplarzach nie zajezdzanych przez jakiegos młokosa" czy cos tam w tym stylu nie chce mi sie wklejac cytatu. człowieku, to jest SPRZĘT AUDIO, TO SŁUZY DO SŁUCHANIA MUZYKI :) a nie d opostawienia na szafie i oglądania i dawania nam radosci z tego, ze laser jest sprawny:) ja nie wyobrazam sobie nie słuchac muzyki gdy mam na to ochote, czasami potrafie słuchac 10 godzin dziennie, czasem wiecej, i akurat to czy przypadkiem nie padnie mi laser to jest ostatnia rzecz o ktorej w tym momencie mysle. bo PO TO TEN SPRZET SWTORZONO ZEBY CIESZYŁ MUZYKĄ:) a jak sie skonczy to sobie kupie nastepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper, 11 Kwi 2010, 14:11

 

>Denerwujace jest to, że sporo modeli ES nie ma centralnie umieszczonej kieszeni. Mnie osobiscie

>bardzo to drazni.

 

Mam to samo i nie chodzi tu tylko o CD Sony ES ogolnie podobaja mi sie tylko CD ktore maja kieszen na srodku :)))

pierwszy CD sony jaki mialem chyba w 1989 roku nie mail centralnie umieszczonej kieszeni ale pozniej po nim kupilem CDP-X202ES :]

ale to byla radosc wtedy miec takiego ES jechac po niego do niemiec bo u nas raczej niczego w sklepach nie bylo :-/

Ojj przepraszam w Pewexie bywaly Technicsy ale rezerwacje musialem robic na nie tez bo jak tylko taki towar przyjechal to znikal... cale szczescie ze moj znajomy byl kierownikiem Pewexu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,hi

Panowie, bo sprzęt z kieszenią z lewej strony ma zazwyczaj olbrzymiasty wyświetlacz.

A to podoba się nam - Ogrom.

Także firma Sony dogadza i Wam i mi, ja właśnie poluję na klocki z kieszenią z lewej i dużym wyświetlaczem i narzekam, że wszystko co fajne ma kieszeń centralną i wyświetlacz mini - wrrrrrr.

 

Hi, hi - jak to mówią: wszystkim nie dogodzisz :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wydaje mi sie denon.dcd.2560 ze trafiles na felerne egzemplarze. A swoja droga moglbys podac modele cdekow ktore uzytkowales i mialy magnetyki? Chodzi o Pioneera oczywiscie. Z tego co pamietam to na pewno byl to PD 8500. Piszac o owych mlokosach bron Boze nie mialem na mysli Ciebie:) Sprobuje nazwac to inaczej: generalnie chodzilo mi o niewlasciwe uzytkowanie. Lasery magnetyczne byly we wszystkich niemal modelach przed 1990 rokiem a potem juz tylko w topowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ceny ES wróciły do normalności. (ciekawe czy prognozy niektórych kolegów, że teraz skoczy Technics i Keenwod (jako Hi-End) się sprawdzą)

 

Ale do rzeczy normalność wraca, przed cwilą na Allegro poszedł wzmacniacz 550 ES za kolosalną kwotę 217,50 zł ;P na tuner radiowy 550ES za jedyne 100 zł nikt nie był chętny..... Oczywiście oba klocki w pełni sprawne. Dla niedowiarków numery aukcji na Allegro: 984544131 i 984544694.

Kurcze a dwa dni wcześniej kupiłem sobie amplituner ES do sypialni, a mogłem wzmacniacz z radiem.

Ale amplitunerek konkretny i z pilotem ( a i tak smerfetka mi pozwala tylko na słuchawki :( )

 

A jak ktoś poluje na deck ES to jest 950ES z pilotem za 550 zł, pewnie da się jeszcze utargować coś ze sprzedającym. (od razu zaznaczam wszyscy sprzedający są mi obcy, a na Allegro tylko coś kupię od czasu do czasu).

 

Jak się trafi jakiś wzmacniacz z 7xxES za jakieś 300-400 zł. to kupię, żeby poleżał jako ew. dawca części do mojego. Kurcze i znowu mi się narobiło klocków na 4 mieszkania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj F550ES grał sobie w Bi-Wire.

Ostatnio znalazlem zworki z moich kolumn. Odłączylem jedne z przewodow bi-wire i podlaczylem jednym kablem + zworki.

Czy to mozliwe, ze dzwiek zrobil sie jak dla mnie lepszy niz w bi-wire? Ocieplił się, nabral wiekszej dynamiki, góra nie straciłą nic ze szczegółowosci wzgledem bi-wire ale tez się ocieplila. A calosc nabrala wiekszej dynamiki.

Czy to mozliwe, ze nie zawsze bi-wire musi dawac poprawe?

Czy we wzmakach ES warto stosowac polaczenie bi-wire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reaper calkiem mozliwe nei wszystkie kolumny lubia bi-wire , ja jednak polecam zrobic inny trik wywalic oryginalne zworki i jednym kablem przejechac od dolnych zaciskow do gornych gdzie jeden kabel zrobi nam zarazem poleczenie do kolumny i zworke do tonow wysokich zobaczysz wtedy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słucha m może ktoś z Kolegów Sony STR-DA1500ES ?

Jak to brzmi ?

Myślę nad zakupem tego wynalazku, opinie słyszę od pozytywnych, do stawiających ten amplituner poniżej amplitunerów budżetowych z lat 90. I deczko skołowany jestem.

 

U mnie wątpliwości wzbudziło to iż jest "podejżanie tani" w jakimś sklepie widzialem amplituner kina domowego Sony za 1800 zł z kolumnami, bez suba. Czyli jak odliczymy kolumny w cenie tego ES.

Jeśli bym kupował to i tak po wstępnym odsłuchu, ale w okolicy nie widziałem tego ES, także muszę poszperać w mieście. Dlatego pytam Was czy warto do tego podchodzić ???

 

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ten amplituner kina domowego Sony (sorki nie pamiętam serii) to jakiś budżetowy shit był. Ważył może z 3 kg. a w środku płytka jak z tunera radiowego i jakiś tam transformatorek - udało mi się podejżeć przez kratki obudowy.

Dlatego mam wątpliwości o jakości tego ES-a

Sorki za bałagan ale musiałem uzupełnić dla jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adlud

Na tym konkretnym modelu nie wiem. Ale na większości soniaków poszukaj klawisza character, każde kliknięcie w ten klawisz to literka w prawo, a pokrętłem jog wybierasz litery i symbole jakie mogą się pojawić na wyświetlaczu. Długośc nazwy i wybór liter i symboli zależne od danego modelu tunera Sony. Może i na tym konkretnym tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Spojrzałem na Allegro jest 730ES i ten chyba nie ma możliwości nadawania nazw stacjom, wiem że parę tych najstarszych nie ma, podobnie jak starsze amplitunery ES. Ja mam parę tunerków Sony , ale wszystkie z rds i wszystkie mają klawisz charakcter (niezaleznie od RDS). Więcej nie umiem pomóc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S770ES:

Ustawiasz stację, której nazwę chcesz nadać, otwierasz dolny "schowek" i przyciskasz Character, powinien Ci się pojawić znak zachęty, pokrętłem wybierasz litery i żeby wpisać kolejną przyciskasz znowu Character. Maks 4 litery/cyfry na stację.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.