Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Wziołem troszkę na wstrzymanie i poczekam na noweo Denona 109. Powinien pokazać się gdzieś za dobry miesiąc .

Mam jeszcze tylko jedno pytanie .

Jakie zestawy glosnikowe najlepiej się zgrywają z Denonem ? Mogą być i podlogowki i monitory.

Ktoś chwalił MA RX1 , ale czy nie są za małe na 20m2?

Czy mieliście okazje podłączyć Tannoy M1 do Denona ? Jakie wrażenia ?

 

 

Miłego dnia .

Tofik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Przeczytałem połowę wątku... Poszukuję mini/midi do salonu 16 mkw. (saloniku) Czegoś do słuchania ale nie analizowania dźwięków. W miarę możliwości oczekuje otwartego neutralnego brzmienia dającego przede wszystkim dużo radości z słuchania :-) Muza różnista : pop, rock, jazz oraz to co leci w radio FM (zależny mi na dobrym odbiorze). Od czasu do czasu CD lub mp3 (możne być z radiem internetowym ale to nie jest wymóg). Biorę pod uwagę Marantza 503, Yamahe mcs-1330 / mcr-640, onkyo cs-1045 lub mniejszego cs-545. Denon ze wzglegów politycznych nie jest brany pod uwagę. Budżet 2-3 tys. (max 4) . Wiem że w tej cenie można już pokusić się o złożenie zestawu z klocków ale nie mam na to czasu i zwyczajnie nie są mi potrzebne pełnowymiarowe klocki.

Jeśli macie jeszcze inne propozycje to śmiało piszcie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na dobrej obsłudze mp3 to wybierz Marantz 503 lub Onkyo 545. Pianocraft ma bardzo słabą obsługę, żeby nie powiedzieć, że wcale jej nie ma - nie ma nawigacji po katalogach, itp. Nie pamiętam jak było w Marantzu i Onkyo ale np. w Denonie kolejność katalogów i utworów uzależniona jest od daty wgrania na nośnik - od najstarszych do najmłodszych. Ponieważ Marantz to praktycznie Denon wydaje mi się, że będzie podobnie. Jeżeli dobrze pamiętam, to Pianocraft chyba ma możliwość przeskakiwania po kolejnych folderach ale nie wyświetla ich nazw oraz nazw piosenek - są same numery katalogu i piosenki.

Co do radia, to wg mnie jeżeli nie mieszkasz w dużym mieście i to blisko nadajnika, to będzie słaby odbiór. Zarówno Pianocraft 840, którego miałem, Denon 38 i Denon 107, które posiadam miał / mają słabe tunery. Przedtem miałem jakiegoś Pioneera z szufladą na 3 cd i tuner odbierał wszędzie. WW sprzęty już nie. Słabe tunery to powszechne zjawisko i nie jestem odosobniony w tej opinii.

Wracając do Marantza, to sugeruję zakup elektroniki oddzielnie i dobranie do niej fajnych kolumn np. Monitor Audio BX 2 - całość na poziomie ok 2900 (w tym sklepie). Uważam to za korzystną ofertę, gdyż sama elektronika to koszt ok 1800 zł + 1300 zł za kolumny = 3100. Kupowałem u nich sprzęt i można wynegocjować fajne upusty w stosunku do cen z netu. W innych sklepach są też zestawy z kolumnami B&W.

 

Co do reszty sprzętu, którym jesteś zainteresowany to się nie wypowiadam, bo go nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek76

Wychodzi na to że jestem skazany na słabe radio... szkoda. Wychodzi na to że lepiej podłączyć jakaś starą wieżę (ze wzgl. na lepszy tuner) + dokupić kolumny. :-) Bym zapomniał mam antenę wewnętrzną sonus solo fm bez wzmacniacza więc może będzie lepiej niż na zwykłym druciku.

Jak będę w salonie na odsłuchu postaram się sprawdzić także obsługę mp3 i tunera. Mieszkam w Gdańsku i mam dość blisko do 2 nadajników z tego 1 jest trochę zasłonięty. Jeśli chodzi o Marantza to oczywiście dobrałbym sobie kolumny w salonie. Ten podany przez Ciebie jest troche za daleko ale myślę że znajdzie się parę salonów w trójmieście.

Edytowane przez Zindo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@knopek

 

Ze względów politycznych Denon odpada, chyba że odsłuch mnie przekona. Nie mniej jednak chciałbym mieć coś innego niż Denek. Ot taka fanaberia. Jeśli możesz coś polecić z poza listy którą podałem to chętnie się zapoznam z takim sprzętem. Jeśli chodzi o antenę to nie wiem czy uda mi się wystawić zewnętrzną... mam w kuchni zwykle radyjko Grundiga i odbiera praktycznie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników "micrusa" YAMAHY MCR-040, ponieważ nie posiadam instrukcji pl, i nie trafiłem do tej pory na pdfa w necie (może mógłby ktoś udostępnić?:), czy odtwarzając z USB muzykę istnieje możliwość, że po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu urządzenia, kontynuuje odtwarzanie kawałka na którym zakończono?? Czy urządzenie po wyłaczeniu może pokazywać zegar na wyświetlaczu?? Czy jest sens wymiany oryginalnych kabelków głośnikowych na coś solidniejszego??

z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez tentypborus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na jeden z najciekawszych mini "all in one"

 

brakuje teraz do pełnej ofert modelu 655/855 z czytnikiem DVD/BD

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pamiętam jak było w Marantzu i Onkyo ale np. w Denonie kolejność katalogów i utworów uzależniona jest od daty wgrania na nośnik - od najstarszych do najmłodszych. Ponieważ Marantz to praktycznie Denon wydaje mi się, że będzie podobnie. Jeżeli dobrze pamiętam, to Pianocraft chyba ma możliwość przeskakiwania po kolejnych folderach ale nie wyświetla ich nazw oraz nazw piosenek - są same numery katalogu i piosenki.

 

Jako własciciel Marantza M-CR503 potwierdzam powyższe - Marantz M-CR503 i Denon D-M38 to w dużej mierze bliźniacze urządzenia - posiadają m.in. identyczny wyświetlacz o identycznej obsłudze mp3 - różnią się jednak brzmieniowo i to znacznie: Marantz gra bardziej górą, jaśniej - spokojnie, relaksująco, Denon ciemniej i środkiem - dynamicznie, z wykopem. Nowym Pianocraftom dźwiękowo bliżej do Marantza niż do Denona, a obsługę mp3 mają niewygodną - tak jak to opisał Marek76.

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że chodzi o Sonus FM Solo.

Taka posiadam.

http://allegro.pl/antena-radiowa-ukf-fm-pokojowa-sonus-solo-hit-i2518903006.html

 

Jeśli antena zamiast oryginalnego drucika to tylko i wyłącznie antena zewnętrzna !!!

żadne wewnętrzne śmieci ze wzmacniaczami lub bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli antena zamiast oryginalnego drucika to tylko i wyłącznie antena zewnętrzna !!!

żadne wewnętrzne śmieci ze wzmacniaczami lub bez...

 

Zgadzam się w pełni. Tylko jak to zrobić żeby było to najmniej inwazyjne. Koncentryk cienki nie jest a płaskim kablem chyba się nie da.

Swego czasu robiłem testy z tunerem i antena wew. Sonus solo bez wzm. Sprawdzałem poziom sygnału na tunerze. Gdy antena była ustawiona przy samym oknie poziom sygnału był najwyższy. Gdy przeniosłem antenę na środek pokoju sygnał był słabszy. Różnica była od 2 do 4 dB w zależności od stacji. Nie sprawdzałem wyników z inna antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Od 20.08 powinien pojawić się nowy Denon 109 , następca 107 . Wygląda na dobrze wyposażony :)

Mam pytanie do posiadaczy 107 .

Jestem na 90% przekonany do kupna tego modelu , nie mam możliwości odsłuchu , a chciałbym się dowiedzieć jak się ma sonicznie do Denona 38-39 .

Czy mają podobną szkołę grania ?

Sądziłem , że moje 8 ohm głośniki wykorzystamy do zestawu , ale tam idą 4 ohm konstrukcje :(

Jakie głośniki 4 ohm zrywają się z Denonami ?

 

Pozdrawiam .

Tofik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni. Tylko jak to zrobić żeby było to najmniej inwazyjne. Koncentryk cienki nie jest a płaskim kablem chyba się nie da.

Swego czasu robiłem testy z tunerem i antena wew. Sonus solo bez wzm. Sprawdzałem poziom sygnału na tunerze. Gdy antena była ustawiona przy samym oknie poziom sygnału był najwyższy. Gdy przeniosłem antenę na środek pokoju sygnał był słabszy. Różnica była od 2 do 4 dB w zależności od stacji. Nie sprawdzałem wyników z inna antena.

 

A po co Ci płaski kabel ?

Mało inwazyjnie to pewnie ze nie chcesz przewiercać się przez ścianę..

Jeśli już decydujesz się na instalowanie anteny na zewnątrz to zrób to tak jak się należy i zainwestuj w dobry sprzęt.

Pewnie płaski kabel jest ale co z tego jak będzie nie za dobrej jakości, może nie będzie ekranowany, osłona popęka i dostanie się woda do wnętrza kabla ? zaśniedzieje i po paru miechach nic już antena nie będzie zbierać.

Byłem instalatorem sieci wifi i wiem co piszę.

 

Dobry i w miarę tani sprzęt serwuje Dipol.

 

Dobierz antenę do swoich warunków.

http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-radiowe,4346.htm

Ja mam SV Total - dookólna, prosta i nie straszna jej żaden wiatr :)

 

Kabel Triset, gruby, erkanowany, porządny kabelek - ja mam ten.

http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_1_13-4_8-6_8_100m__E1015_100.htm

lub ten sam tylko żelowany (typowo zewnętrzny)

http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_pe_zelowany_1m__E1017_1.htm

 

Dla jeszcze lepszego uzyskania poziomu sygnału polecam pewien patent przed zamontowaniem anteny.

Poziom sygnału.

- Odpalamy radio FM w telefonie lub innym odbiorniku z wskaźnikiem poziomu sygnału.

- Programujemy wszystkie stacje które powinniśmy odbierać w naszym mieście.

- Wychodzimy na balkonik i sprawdzamy w którym miejscu będziemy mieli najmocniejsze sygnały stacji - sprawdzamy każdą stację. (Ja miałem antene montować na balkonie blisko ściany ale kilka stacji bardzo słabo zbierało). Kwestia wyczajenia gdzie będzie idealnie i optymalnie wszystkie nasze stację odbierały z jak najbardziej możliwym najmocniejszym sygnałem.

 

I w tym miejscu montujemy antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Od 20.08 powinien pojawić się nowy Denon 109 , następca 107 . Wygląda na dobrze wyposażony :)

Mam pytanie do posiadaczy 107 .

Jestem na 90% przekonany do kupna tego modelu , nie mam możliwości odsłuchu , a chciałbym się dowiedzieć jak się ma sonicznie do Denona 38-39 .

Czy mają podobną szkołę grania ?

Sądziłem , że moje 8 ohm głośniki wykorzystamy do zestawu , ale tam idą 4 ohm konstrukcje :(

Jakie głośniki 4 ohm zrywają się z Denonami ?

Mialem D-M37 z firmowymi kolumnami, zamienilem na D-F107 z Mordaunt-Short 906i. Zupelnie inne, nieporownywalne pod prawie zadnym wzgledem brzmienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na jeden z najciekawszych mini "all in one"

 

brakuje teraz do pełnej ofert modelu 655/855 z czytnikiem DVD/BD

 

Onkyo CR-N755 ma kosztować 300 GBP, czyli koło 1500PLN bez głośników. Pod względem wyposażenia i zaimplementowanych technologii Denki i Yamaszki nie mają do niego startu. Ciekawe jak będzie grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci płaski kabel ?

Mało inwazyjnie to pewnie ze nie chcesz przewiercać się przez ścianę..

 

Jeśli już decydujesz się na instalowanie anteny na zewnątrz to zrób to tak jak się należy i zainwestuj w dobry sprzęt.

Pewnie płaski kabel jest ale co z tego jak będzie nie za dobrej jakości, może nie będzie ekranowany, osłona popęka i dostanie się woda do wnętrza kabla ? zaśniedzieje i po paru miechach nic już antena nie będzie zbierać.

Byłem instalatorem sieci wifi i wiem co piszę.

 

Właśnie to miałem na myśli :-) Chciałbym w miarę możliwości nie wiercić w ścianie. Na dodatek będę miał 2 tunery ( w każdym pokoju po jednym) i jeszcze nie wiem jak to zrobić żeby nie mnożyć tego sprzętu i miedz 1 antenę do 2 tunerów. Można to jakoś zrobić ?

 

Dobry i w miarę tani sprzęt serwuje Dipol.

 

Dobierz antenę do swoich warunków.

http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-radiowe,4346.htm

Ja mam SV Total - dookólna, prosta i nie straszna jej żaden wiatr :)

 

Kabel Triset, gruby, erkanowany, porządny kabelek - ja mam ten.

http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_1_13-4_8-6_8_100m__E1015_100.htm

lub ten sam tylko żelowany (typowo zewnętrzny)

http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_pe_zelowany_1m__E1017_1.htm

 

Dla jeszcze lepszego uzyskania poziomu sygnału polecam pewien patent przed zamontowaniem anteny.

Poziom sygnału.

- Odpalamy radio FM w telefonie lub innym odbiorniku z wskaźnikiem poziomu sygnału.

- Programujemy wszystkie stacje które powinniśmy odbierać w naszym mieście.

- Wychodzimy na balkonik i sprawdzamy w którym miejscu będziemy mieli najmocniejsze sygnały stacji - sprawdzamy każdą stację. (Ja miałem antene montować na balkonie blisko ściany ale kilka stacji bardzo słabo zbierało). Kwestia wyczajenia gdzie będzie idealnie i optymalnie wszystkie nasze stację odbierały z jak najbardziej możliwym najmocniejszym sygnałem.

 

I w tym miejscu montujemy antenę.

 

Antena SV Total o której wspominasz byłaby w sam raz - nie zajmuje miejsca, tym bardziej że mogę ją wystawić za okno na balkon. Przy okazji jak ma się sprawa bezpieczeństwa jeśli piorun strzeli ?

Dzięki za rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Od 20.08 powinien pojawić się nowy Denon 109 , następca 107 . Wygląda na dobrze wyposażony :)

Mam pytanie do posiadaczy 107 .

Jestem na 90% przekonany do kupna tego modelu , nie mam możliwości odsłuchu , a chciałbym się dowiedzieć jak się ma sonicznie do Denona 38-39 .

Czy mają podobną szkołę grania ?

Sądziłem , że moje 8 ohm głośniki wykorzystamy do zestawu , ale tam idą 4 ohm konstrukcje :(

Jakie głośniki 4 ohm zrywają się z Denonami ?

 

Pozdrawiam .

Tofik01

Denon 38 gra bardziej otwarcie, żywiołowo, dynamicznie, odważniej. agresywniej niż Denon 107 - mowa o sprzętach z fabrycznymi kolumnami - 107 gra średnicą, bez efekciarskiego grania. W 107 przeszkadzała mi mała rozdzielczość wysokich tonów i coś jakby efekt narzuconego koca na kolumny, który w 38 nie występował. Reasumując, dźwięk 38 bardziej mi pasował niż 107, więc w 107 zmieniłem kolumny na Monitor Audio RX1 (6ohm), które bardzo dobrze się z nim zgrały.

Nie wiem jak 109 ale 107 jest stosunkowo słaba (2x65W przy 4ohm). Fabryczne kolumienki ze 107 posiadają 6 ohm. Ja przed zmianą kolumn odsłuchiwałem kilka modeli kolumn podstawkowych i nie wszystkie dobrze się zgrywały z denonem, np. Usher 520, które mają bardzo małą efektywność i lubią więcej prądu, którego denon nie miał.

Nowa 109 ma zupełnie inne kolumny niż 107, które nie wiadomo jak będą zestrojone, więc porównanie do starszej 107 może nie być trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.