Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mój Marantz M-CR503 po półtora roku grania powędrował do serwisu (na szczęście jeszcze na gwarancji). Brak sygnału na wyjściach głośnikowych, na wyjściu słuchawkowym gra normalnie. Z uwagi na to, że często (co wieczór) podlaczam do niego słuchawki podejrzewam, że po prostu popsuł się przełącznik głośniki/słuchawki i został na pozycji "słuchawki" - nie mam pojęcia o elektronice więc to tylko pewnie nieporadne dywagacje. Pozostaje mi teraz tylko czekać na naprawiony sprzęt. A pisze to z tego powodu, że włascicielom M-CR503 słuchającym często na słuchawkach radzę kupno wzmacniacza słuchawkowego - na szczęście zestaw Marantza (a także bliźniak Denona - D-M38) posiada liniowe gniazdo wyjściowe CINCH.

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Szukam mały , zgrabny , o dobrym brzmieniu i przyjaznej aplikacji ( łatwość połączenia , szukania katalogów itp) sprzecik dla mojej córki (9lat) pod laptopa .

 

Macie jakiegoś faworyta ? Yamaha , Denon , Onkyo ?

Czy lepiej jakieś głośniczki 2.1 ? Jakie są warte uwagi ?

 

Na czym Wasze dzieciaki słuchają ?

 

Cena + - 1000 zł .

 

Miłego dnia .

Tofik01

Edytowane przez Tofik01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy mini wieży Denon M39. Spotkałem się z jedną opinią dotyczącą bardzo hałasującego napędu CD. Czy w Waszych wieżyczkach również jest głośny napęd? Wielkie dzięki za wszelkie info.

 

Tomasz

 

Witaj

 

Spokojnie, u mnie nic się nie dzieje, napęd jest cichutki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą o pomoc do użytkowników miniwież Denona.

Zamierzam sprezentować miniwieżę tego producenta bliskiej mi osobie. I teraz pytanie, co wybrać. Są dwie opcje:

 

1

Denon DM 39 z kolumnami Dali Zensor 1

 

2

Zestaw Denona d-f 1-7 (z oryginalnymi kolumnami).

 

Cenowo obydwie wersje wychodzą mniej więcej tak samo. Co lepiej zagra? Co lepiej wybrać?

 

A może ktoś doradzi jakąś inną opcję.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą o pomoc do użytkowników miniwież Denona.

Zamierzam sprezentować miniwieżę tego producenta bliskiej mi osobie. I teraz pytanie, co wybrać. Są dwie opcje:

 

1'-

Denon DM 39 z kolumnami Dali Zensor 1

 

2

Zestaw Denona d-f 1-7 (z oryginalnymi kolumnami).

 

Cenowo obydwie wersje wychodzą mniej więcej tak samo. Co lepiej zagra? Co lepiej wybrać?

 

 

Loopic w tym wątku jest już wszystko napisane. Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć że płeć piękna prawdopodobnie nie odróżni dźwięku w tych zestawach nawet jakbyśmy dorzucili do tej stawki jakieś mini za 500 zeta. Pytanie jaki design bardziej jej się podoba. Chyba że to ma być dla Ciebie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być prezent ślubny dla brata i jego przyszłej żony.:) Tak więc liczę na pomoc - która opcja będzie lepsza.

No chyba że w przedziale cenowym do 2.000 zł polecicie coś innego?

 

Czytałem wypowiedzi, ze ten mały Denon DM 39 niespecjalnie różni się od zestawu d-f 107, więc tak sobie myślałem, że z Dali Zensor 1 powinien jeszcze lepiej zagrać. Bo wiadomo, że większe możliwości choćby rozbudowy daje d-f 107. Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knopek@ Konstrukcja tzw "zamknięta" bez bas-refleksu ,to są suby o konstrukcji dedykowane do muzyki czyli rytmiczne , z szybkim basem nie rozlewającym się , no ale taki sub spełniający parametry (muzykalny to rel np. seria T 5,ale to do innej klasy sprzętu i cena 2 X wyższa ), wydaje mi się iż do denona m 38 ta koda sw 5000, uzupełni niskie tony , zresztą cena bardzo atrakcyjna , chyba w tej klasie nie będzie różnicy w jakości basu ,między kodą a magnatem 301a , dochodzi jeszcze kwestia ustawności suba, kubatura pomieszczenia ,akustyka .

Edytowane przez gonzo2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być prezent ślubny dla brata i jego przyszłej żony.:) Tak więc liczę na pomoc - która opcja będzie lepsza.

No chyba że w przedziale cenowym do 2.000 zł polecicie coś innego?

 

Poszukaj dobrze na forum, sporo osób pisało że nie ma większego sensu zmieniać kolumn w D-M39 bo firmówki są dobrze zestrojone ze wzmacniaczem. Co do D-F107 wiele też pisano że dźwiek jest jakby zasłonięty i brakuje mu dynamiki. Osobiście taka opinie potwierdził brat. Tak więc zmiana kolumn to tylko w 107. Najlepiej przejedź się i posłuchaj osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wyjść poza krąg mini by Denon i Yamaha nowości Teac`a :

nowa seria 750 ( następca 650 ? ) :

 

oraz uzupełnienie serii H-01 czyli cd :

post-8854-0-37193700-1357810245_thumb.jpg

post-8854-0-39697600-1357810253.jpg

post-8854-0-90944900-1357810289.jpg

post-8854-0-00830100-1357810358.jpg

post-8854-0-02966000-1357810373.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolega ma rację ,że nie warto zmieniać te monitory , one są dobrze zestrojone do tego denona , głównie chodzi i wydajność prądową sekcji zasilania i moc i dynamikę , zniekształcenia głównie ( elektroniki pre-amp i k.mocy ) , przy monitorach bardziej wymagających może być dużo wzrost zniekształceń , w końcu to są mini -system ,gdzie nie powinno się przeciążać , monitorami o niskiej impedancji , jak komuś brakuje basu to ,lepiej pomyśleć nad tanim sub-em ( konstrukcji zamkniętej ), takiego jak kolega parę postów wyżej podał link ,czyli taka koda ,myślę jest dobrym pomysłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi jednak troche basiku w denku, a że tez słyszałem ze nie ma sensu zmieniać monitorów bo są najogólniej i prosto mówiąc ok, to nie będę się już bawił w zamiany i tylko dorzucam suba i jednak Magnata 301a. Będę go miał w zamianie a nie za gotówkę. Ale jeśli miał bym gotówkę to pewnie kupił tą kode w zamkniętej konstrukcji. Zobaczę co to będzie z tym Magnatem jeśli mi coś nie spasuje to będę miał na sprzedaż jak coś ;) i kupie Kode.

 

marek-1969:

Dość hałotyczne info ;)

zapodaj dokładne nazwy modeli i większe foto + może jakieś ciekawe info na ten temat :)

Edytowane przez knopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knopek@ Z suba powinieneś być zadowolony , bas będzie lepszy , kwestia ustawienia nie za blisko rogów ścian , zawsze można pobawić się regulacją ( fazu , odcięcia ) , no ale akustyka pomieszczenia to już kwestia bardziej skomplikowana w zależności od potrzeb .

Edytowane przez gonzo2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zakupić dobrą mini wieżę. Wybrałem konfigurację Marantz M-CR603 + B&W 685. Czy ktoś słuchał takiego zestawu? Jeśli tak, to jakie są jego odczucia?

Bardzo bym był wdzięczny za Wasze opinie.

Tomek.

 

Witam,

mam zestaw Marantz M-CR502 + B&W 685 od 3 lat. M-CR502 to starsza wersja i poprzednik M-CR603. Gra u mnie na 20 m.kw.

Moc 2x50W. Zestaw ten jest, jak dla mnie, dobrze zrownowazony brzmieniowo, o duzej melodyjnosci. Kolumny B&W 685 graja szczegolowo i dynamicznie, choc caly zestaw najlepiej sprawdza sie w muzyce akustycznej, chill out, doskonale odwzorowuje wokale. W glosnym graniu, zwlaszcza muzyki rockowej, zestaw za sprawa marantza mam wrazenie ze troche sie gubi i niedomaga.

Ponadto, jak dla mnie, marantz i B&W jako calosc maja swietny wyglad ;)

A co najwazniejsze doskonala nawigacja po menu, prosta i przejrzysta, czytelna i prosta obsluga MP3 z pendrive, cichy i szybki naped. Tuner ma dobra czulosc, nie ma problemow z czystym odbiorem radia (3miasto)

 

Decydujac sie na jego zakup porownywalem go z owczesnymi Denon 38, 107, Yamaha 640. Marantz z B&W 685 zrobil na mnie jednak najlepsze wrazenie zarowno brzmieniem jak i prostota obslugi.

Sluchalem tez tego Marantza z mniejszymi B&W 686 lecz gralo to cicho i bez dynamiki, a dopiero z B&W 685 czuc bylo wlasciwa przestrzen dynamike i rozmach w jego grze

Edytowane przez marantz_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zakupić dobrą mini wieżę. Wybrałem konfigurację Marantz M-CR603 + B&W 685. Czy ktoś słuchał takiego zestawu? Jeśli tak, to jakie są jego odczucia?

Bardzo bym był wdzięczny za Wasze opinie.

Tomek.

 

Witam,

mam zestaw Marantz M-CR502 + B&W 685 od 3 lat. M-CR502 to starsza wersja i poprzednik M-CR603. Gra u mnie na 20 m.kw.

Moc 2x50W. Zestaw ten jest, jak dla mnie, dobrze zrownowazony brzmieniowo, o duzej melodyjnosci. Kolumny B&W 685 graja szczegolowo i dynamicznie, choc caly zestaw najlepiej sprawdza sie w muzyce akustycznej, chill out, doskonale odwzorowuje wokale. W glosnym graniu, zwlaszcza muzyki rockowej, zestaw za sprawa marantza mam wrazenie ze troche sie gubi i niedomaga.

Ponadto, jak dla mnie, marantz i B&W jako calosc maja swietny wyglad ;)

A co najwazniejsze doskonala nawigacja po menu, prosta i przejrzysta, czytelna i prosta obsluga MP3 z pendrive, cichy i szybki naped. Tuner ma dobra czulosc, nie ma problemow z czystym odbiorem radia (3miasto)

 

Decydujac sie na jego zakup porownywalem go z owczesnymi Denon 38, 107, Yamaha 640. Marantz z B&W 685 zrobil na mnie jednak najlepsze wrazenie zarowno brzmieniem jak i prostota obslugi.

Sluchalem tez tego Marantza z mniejszymi B&W 686 lecz gralo to cicho i bez dynamiki, a dopiero z B&W 685 czuc bylo wlasciwa przestrzen dynamike i rozmach w jego grze

 

Dziękuje serdecznie za informację.

Czytając ten post zauważyłem reklamę na górze strony - CM1 w cenie 685 za 1100 PLN/szt.

Do tej pory miałem zamiar kupić zestaw Marantz M-CR603 + B&W 685 za 4250 PLN. Teraz pojawia się pytanie czy wato dopłacić jeszcze 450 PLN aby mieć Marantz M-CR603 + B&W CM1?

Czy w ogóle ten Marantz pociągnie te kolumny?

 

Dodatkowo pojawiają się wątpliwości co do CM1, bo będą ustawione stosunkowo blisko ściany, prawie we wnętrzu wnęki na telewizor (kolumna, telewizor,kolumna, odległość pomiędzy elementami ok 15cm, kolumna od ściany ok 20-25 cm. Ustawienie bardzo podobne do tego na poniższym zdjęciu. Wiadomo CM1 posiadają bass reflex z tyłu kolumny.

Zestaw będzie grał w pomieszczeniu ok. 20m2.

 

Jako doświadczone osoby macie jakiś rady?

 

skierniewice-markor-ikea-sprzedam-7jA0NDI3MD_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie cena zabójcza , pewnie z powodu nowej serii ( 750 ) planowanej na luty

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił podstawki i kolumny ustawił po bokach meblościanki. Na pewno efekt będzie zdecydowanie lepszy.

 

Też bym tak zrobił, ale żona często korzysta z szafek i dzieci biegają po pokoju więc podstawki odpadają. Nadal aktualne jest pytanie dotyczące kolumn - dopłaty 450 PLN do zestawu Marantz M-CR603 + B&W CM1, czy może pozostać przy Marantz M-CR603 + B&W 685?

 

Dziękuje za Wasze cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile zestaw TEAC'a będzie kosztował w Polsce, i czy będzie do nabycia na sztuki...

 

teac-Reference-501-series-group.jpg

CES 2013: TEAC announces Reference 501, 'the most advanced mini hi-fi system in the world'

http://www.whathifi.com/news/ces-2013-teac-announces-reference-501-the-most-advanced-mini-hi-fi-system-in-the-world

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prasy sie nie dowiemy bo jak wiadomo dystrybutor nie współpracuje .

Zestawik naście tysięcy PLN , choć elementy sprzedawane osobno.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prasy sie nie dowiemy bo jak wiadomo dystrybutor nie współpracuje .

Zestawik naście tysięcy PLN , choć elementy sprzedawane osobno.

 

W Ameryce każdy element (poza DSD-disc/CD playerem) ma kosztować $750 czyli na nasze jakieś 2300 zł. Ale zważywszy na specyfikę naszego rynku, może udałoby się TEACowi jeszcze trochę zejść z tej ceny żeby dostować cenę urządzenia do naszych realiów.

 

Mam nadzieję, że system TEAC'a nie ominie naszego kraju, tak jak miało to miejsce w przypadku topowego zestawu JVC EX-A300.

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił, ale żona często korzysta z szafek i dzieci biegają po pokoju więc podstawki odpadają. Nadal aktualne jest pytanie dotyczące kolumn - dopłaty 450 PLN do zestawu Marantz M-CR603 + B&W CM1, czy może pozostać przy Marantz M-CR603 + B&W 685?

 

Dziękuje za Wasze cenne uwagi.

 

 

 

 

B&W 685 z tym marantzem to udane i wystarczające jeśli chodzi o jakość i moc połaczenie, same B&W 685 są na tyle szczegołowe i dynamiczne, ze spokojnie moga grać nawet w zestawieniu z elektroniką o klase wyższą. Słuchałem kiedyś B&W 685 z aplitunerem CD Rotel RCX-1500:

 

http://audio.com.pl/testy/rotel-rcx-1500:5

 

i tu był miód ;) zagrały pełna piersią, pokazały cała swę dynamikę i szczegółowość, od zdrowego glębokiego basu po krystaliczne najwyższe tony.

 

Myśle że pomimo, iż CM1 są bardziej dopracowane i wyrafinowane technologicznie i generalnie graja jeszcze bardziej szczegółowo i dokładnie, to jednak w przypadku elektroniki na poziomie marantza nie poczujesz dużej różnicy pomiędzy jakością dzwięku z B&W 685 a CM1, a nawet w CM1 może ci brakować dynamiki i swobody gry takiej, jaką może dać większa kolumna B&W 685. Pewne znaczenie na swobode gry może mieć też przedni/tylny basreflex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił, ale żona często korzysta z szafek i dzieci biegają po pokoju więc podstawki odpadają. Nadal aktualne jest pytanie dotyczące kolumn - dopłaty 450 PLN do zestawu Marantz M-CR603 + B&W CM1, czy może pozostać przy Marantz M-CR603 + B&W 685?

 

Dziękuje za Wasze cenne uwagi.

 

 

 

 

B&W 685 z tym marantzem to udane i wystarczające jeśli chodzi o jakość i moc połaczenie, same B&W 685 są na tyle szczegołowe i dynamiczne, ze spokojnie moga grać nawet w zestawieniu z elektroniką o klase wyższą. Słuchałem kiedyś B&W 685 z aplitunerem CD Rotel RCX-1500:

 

http://audio.com.pl/testy/rotel-rcx-1500:5

 

i tu był miód ;) zagrały pełna piersią, pokazały cała swę dynamikę i szczegółowość, od zdrowego glębokiego basu po krystaliczne najwyższe tony.

 

Myśle że pomimo, iż CM1 są bardziej dopracowane i wyrafinowane technologicznie i generalnie graja jeszcze bardziej szczegółowo i dokładnie, to jednak w przypadku elektroniki na poziomie marantza nie poczujesz dużej różnicy pomiędzy jakością dzwięku z B&W 685 a CM1, a nawet w CM1 może ci brakować dynamiki i swobody gry takiej, jaką może dać większa kolumna B&W 685. Pewne znaczenie na swobode gry może mieć też przedni/tylny basreflex.

 

 

Dziękujemy za opinie.

W najbliższym czasie prześlemy opinię na temat Marantz M-CR603 + B&W 685 bo to będzie nasz wybór.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie proszę co wybrać bo mam juz mały metlik w głowie:

Pomieszczenie 15m2 muzyka rockowa przewaga mp3 nad plytami cd 80% do 20%

moje typy:

denon m39

denon 107

marantz mcr 503

Magnat mc2

Pianocraft 840

Cambridge Audio Sonata AR30

 

Nad kolumnami zastanowie się po zakupie skrzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.