Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

clo2, 18 Lut 2008, 10:45

 

>Zauważ audioholic, że mały wymiar MF-a (sporo jest małych MF) nie jest dla niego żadną"taryfą

>ulgową". Staje pewnie w szranki z każdym sprzętem, bez względu na jego wagę;) a nie cienko piszczy -

>"ale ja jestem mały, więc bierzcie to pod uwagę";). To klasa sprzętu, gdzie nie funkcjonują już

>pojęcia "mini", "midi" czy "maxi", nikt na to nie patrzy. Albo gra albo nie, a jak nie to wypadka;)

 

tak samo Denon CX-3, JVC EX-A10, Kenwood K1000, Yamaha Piano, Luxman, Onkyo pojęcia miniwieży funkcjonują wszedzie nawet w przypadku CX-3, Luxmana, Linna, JVC Victora, Audio Analogue, Musical Fidelity ...a Ty myślałeś że to tylko gadżety? nie ma żadnej taryfy ulgowej pod względem jakości dzwięku, jakości wykonania, zastosowanych podzespołów, funkcjonalności itd w odpowiednim dla danej mini przedziale cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholic

>... a Ty myślałeś że to tylko gadżety? nie ma żadnej taryfy ulgowej pod względem jakości dzwięku...

 

Jeśli tak, to dobrze że nie myślałem o podchodzeniu z kwotą 3kzł do nowego sprzętu. Jak nowy sprzęt za 3 kzł ma grać podobnie, lub niewiele lepiej od Denona F101 (dodam, że ja go oceniam źle co nie znaczy że jest w swojej cenie zły - wielu osobom się podoba, ale ja co innego biorę pod uwagę przy jego ocenie) to myślę że wogóle szkoda wydawania tych pieniędzy na sprzęt nowy, bo to 3 kzł "w plecy" oczywiście ku radości producentów;). Kilkuletni dobrze dobrany i ... naprawdę ten Denon to przy tym tranzystorowe radyjko do kuchni. Ale każdy słucha co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon oferuje calkowicie inne brzmienie niz JVC czy Yamaha, wg. mnie jest ono zamulone troszke, skupia sie glownie na srednicy, brakuje ekspresji, ot taki fajny zestaw do sypialni(gdzie nie wymaga sie dzikosci grania, a raczej delikatnosci).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholic

>... a Ty myślałeś że to tylko gadżety?

 

Denon F101 - tak

Denon F102 - wnioskując z opisów kolegi stomasza wiele się nie zmieniło - tak

Yamaha - nie wiem, ale wzbudza moje wątpliwości dlaczego nikt się nie zachwyca właściwościami sonicznymi podstawowych DVD Yamahy, i nie daje rad typu "cd do iluś złotych? - najlepiej kup DVD Yamahy, będzie lepiej".

Wnioskuję, że w PC jest przepakowane podstawowe dvd Yamahy. Jeśli się mylę i to DVD w PC ma takie dobre walory soniczne, to dlaczego Yamaha nie pakuje tych "bebechów" w dvd pełnowymiarowe, a miałaby z niewiadomych przyczyn pchać gorsze? Jednak stawiam na to, że DVD w Piano to zwykłe DVD jak w pełnych klockach do KD Yamahy. Ktoś wie i może w tym temacie coś rzec?

No, ale jak pisałem Yamaha ma w internecie bardzo fajną cenę. Jak ktoś che się przesiąść z wieży komunijnej na swoje tak naprawdę pierwsze stereo, to może być to świetny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 18 Lut 2008, 11:38

 

>>audioholic

>>... a Ty myślałeś że to tylko gadżety? nie ma żadnej taryfy ulgowej pod względem jakości

>dzwięku...

>

>Jeśli tak, to dobrze że nie myślałem o podchodzeniu z kwotą 3kzł do nowego sprzętu. Jak nowy sprzęt

>za 3 kzł ma grać podobnie, lub niewiele lepiej od Denona F101 (dodam, że ja go oceniam źle co nie

>znaczy że jest w swojej cenie zły - wielu osobom się podoba, ale ja co innego biorę pod uwagę przy

>jego ocenie) to myślę że wogóle szkoda wydawania tych pieniędzy na sprzęt nowy, bo to 3 kzł "w

 

napewno Denon ze swoją polityką cenową stosowaną w Polsce od lat nie jest najlepszym odniesieniem jeśli chodzi o najtańsze rozwiązania cenowe :-)

 

co do wydawania pieniedzy na nowy sprzęt, ja kupiłem i jestem bardzo z tego zakupu zadowolony a miniwieze mam już ponad rok, owszem jak kogoś nie stać może kupować sprzęt używany tak jak mówiłem ma to swoje plusy, ale również minusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DavidM

>Denon oferuje calkowicie inne brzmienie niz JVC czy Yamaha, wg. mnie jest ono zamulone troszke, skupia sie >glownie na srednicy, brakuje ekspresji, ot taki fajny zestaw do sypialni(gdzie nie wymaga sie dzikosci grania, a >raczej delikatnosci).

 

O jakim ty "zmuleniu" piszesz w Denonie, bo nie rozumiem? W F101 żadnego zmulenia nie było. Mi się wydaje, że nawet czasem było ostro, ale basu było tyle że brzmienie nie było suche. Bas był stosunkowo szybki, żadnego "lania" się basu. Z firmowymi głośnikami Missiona grał nawet muzykalnie ale mniej szczegółowo (te jakby były specjalnie do niego "dostrojone"). No i małe były, do 8 m2 w sam raz. Z Elacami basu więcej, zdecydowana poprawa rozdzielczości ale ... dźwięk był wtedy jakby taki wymuszony, wogóle nie wybrzmiewał. Przy tym przestrzeń prawie zerowa na obydwu parach kolumn. Dźwięk najkrócej mówiąc wogóle nie angażował. Ale o żadnym usypianiu nie mogło być mowy. To nie był żaden delikatny dźwięk, naprawdędaleko mu było do tego. Może ty czego innego słuchałeś, albo może każdy ma tak różny słuch, że o jednym urządzeniu pisze się zupełnie różne (czasem przeczące sobie) rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wcześniej takie deklaracje i pytanie:

 

DavidM:

>Glosniki Piano po drobnym tuningu, graja lepiej niz ProAc wg. wielu uznanych forumowiczy.

 

annawroc:

od których Proaców i od których Tosili? no i niech ci uznani forumowicze się ujawnią ;))))

 

DavidM:

>Hmmm..co do tonsila to od wszelkich altusow, feniksow, focusow, popilow itd. Co do ProAc'a to od podstawowej, >podstawkowej wersji. Co do userow, to jak sobie dobrze przypominam to EMiL, McGyver... ;)

 

annawroc:

>"EMiL, McGyver"

>czy potwierdzacie, że głośniczki z Piano są lepsze niż "ProAc'a to od podstawowej, podstawkowej wersji."????chyba mało po polsku, ale niech będzie

 

No i co, będzie tu może deklaracja McGyvera na którą się powoływał DavidM, że kolumny Yamahy Piano Craft po tuningu są lepsze od podstawowych, podstawkowych Proac 'ów?

DavidM, drapnij może na PW do kolegi McGyvera aby się wypowiedział i potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 18 Lut 2008, 12:00

 

>>audioholik

>>...owszem jak kogoś nie stać może kupować sprzęt używany

>

>Tu może trafiłeś w sedno. Faktycznie nie stać mnie na wyrzucanie pieniędzy "w błoto".

 

oby kupując jakiś klocek z second handu w trakcie jego użytkowania nie okazało się że jednak własnie wyrzuciłeś pieniądze w błoto... pewnie znalazłoby się wiele takich przypadków, ktoś chyba chciał na ten temat założyć nawet odrębny wątek, zasady tutaj jednak nie ma aby ktoś kupując nowy sprzęt lub kupując sprzęt używany wyrzucał pieniądze w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

 

Ostatnie urządzenia zostały przeze mnie kupione od ich użytkowników. Żadnych problemów. Cd odbierałem osobiście, testowałem a nawet rozkręcałem przed odbiorem. Wszystko w jak najlepszym porządku.

 

Ale 3 cd które kupiłem na Allegro od handlarzy miało problemy z laserem, mimo iż w opisie wszystko w 100% sprawne. Dlatego też nigdy nic już nie kupię od Allegrowego handlarza. A na sprzęt najlepiej polować gdzieś w okolicach, tak aby można było odebrać osobiście, dokładnie sprawdzić i po problemie.

 

A kupowania u Allegrowych handlarzy bez odbioru osobistego oczywiście po swoich doświadczeniach (doświadczenia negatywne w sumie z 4 różnymi handlarzami) nie polecam. To istna ruletka. Raz trafi się tak jak w opisie, drugi raz już tak kolorowo może nie być. Tym bardziej, iż zauważyłem, że handlarze jak sprzęt nie jest do końca sprawny wolą opisać że 100% ok, niż napisać prawdę. Ale w ten sposób tracą. Ja ich klientem już nigdy nie będę, wiele innych osób również i dodatkowo "fama" się niesie. Dla mnie to głupota handlarzy, bo tak naprawdę kompletnie sobie te "kombinujące" matołki nie zdają sprawy, że tym sposobem więcej tracą niż zyskują. Ale ich biznes, ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholic

 

Ale jeśli granicę sensownego "budżetowego" sprzętu do słuchania ustalimy na 3 kzł to tu już z nowszych (a nie 20 letnich) urządzeń oferty najczęściej pojawiają się w ogłoszeniach gdzie sprzedają je ich właściwi użytkownicy. Na wystawkach pod domowymi śmietnikami w Niemczech trudno pewnie znaleźć np. takie stosunkowo młode Musicale, kilkuletnie sprawne cd Rotela itp. sprzęt.

Ale oczywiście odbiór osobisty (ze śrubokrętem w ręku;)) zawsze jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 18 Lut 2008, 12:26

 

>Ostatnie urządzenia zostały przeze mnie kupione od ich użytkowników. Żadnych problemów. Cd

>odbierałem osobiście, testowałem a nawet rozkręcałem przed odbiorem. Wszystko w jak najlepszym

>porządku.

 

ja niestety nie znam schematów urządzeń poszczególnych producentów, także nie mógłbym po otwarciu takiego klocka powiedzieć....a pamiętam że Victor w roku 1995 r nie stosował takiego czy innego elementu i coś nie jest lub jest w porządku.

 

dobra przepraszam narazie kończe transmisje bo zaraz strace pracę i nie będzie mnie stać na sprzet audio:-))

 

pozdrawiam

audioholik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

clo2 nie generalizuj bo jak sam wiesz masz jeszcze za mala wiedze zeby uogolniac. Postaw swojego MF obok 24letniego Luxmana L 530 - czekam na wrazenia:) I wcale nie bronie starszych konstrukcji bo uwazam ze jesli cos jest dobre to obroni sie samo. Jest cala masa swietnych wspolczesnych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

>clo2 nie generalizuj bo jak sam wiesz masz jeszcze za mala wiedze zeby uogolniac. Postaw swojego MF obok 24letniego Luxmana L 530 - czekam na wrazenia:) I wcale nie bronie starszych konstrukcji bo uwazam ze jesli cos jest dobre to obroni sie samo. Jest cala masa swietnych wspolczesnych konstrukcji.

 

Disco, nic nie generalizowałem, do którego fragmentu mojej wypowiedzi odnosił się twój wpis? I jakby co, to nie pytam prowokacyjnie.

 

Ja wcale się negatywnie o urządzeniach 20-letnich nie wypowiadam, wręcz przeciwnie. Sam bardzo dobrze wspominam wzm. Marantza PM-64, bardzo mi się podobał. A szukanie konkurentów w nowszych urządzeniach wynikało tylko z mojej dobrej woli, bo "miniwieżowcy" wytaczają jako argument przeciw "second hand", że te stare klocki to często gruchoty które wstyd (bo widać że archaiczne;)) na widoku postawić, bo "co będzie jak ktoś w gości przyjdzie?";).

Tak, że chyba źle odczytałeś moje intencje. Zresztą wcześniej dość wyraźnie pisałem co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Discomaniac71

 

do tego fragmentu "piłeś"?;)

"Ale jeśli granicę sensownego "budżetowego" sprzętu do słuchania ustalimy na 3 kzł to tu już z nowszych (a nie 20 letnich) urządzeń oferty najczęściej pojawiają się w ogłoszeniach gdzie sprzedają je ich właściwi użytkownicy"

 

Gdzie tu jakieś "generalizacje" czy cokolwiek sugerującego, że 20 letni sprzęt nie jest godny uwagi?

Dodam, że jeśli by wziąć pod uwagę wszelkie sprzęty dostępne do 3kzł, to wiele mini-systemów prawdopodobnie spadłoby rangą dźwięku do radiobudzika;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Oki clo2 - przekonales mnie. Zle zrozumialem Twoje intencje. Co do sedna tego watku: sluchalem u kolegi Koobala tak wychwalanego Pianocrafta z mocno tunigowanymi kolumnami (by McGyver) i za te pieniadze (za calosc) dzwiek byl bardzo przyjemny ale... Tylko tyle. Jesli komus zalezy na poskladaniu zestawu za 1400zl i warunkiem (co bardzo istotne) jest zeby byl to sprzet nowy to Pianocraft jest znakomitym urzadzeniem. Natomiast jesli wezmiemy pod uwage ze niektore zestawy mini kosztuja sporo drozej to za te pieniadze (zwlaszcza z drugiej reki) da sie juz sporo lepiej. I to prawda (z wyjatkiem w/w Meridiana) ze tzw pelnowymiarowe klocki graja lepiej. Niestety dla posiadaczy miniwiez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno: zanim zaczniecie wypisywac brednie typu ze ow Meridian jest jakims radiobudzikiem to pamietajcie ze jest to firma specjalistyczna ktora stawia na jakosc. Nie jest to ani Denon ani Onkyo ani nawet Yamaha czy wspolczesny Pioneer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę "łyżek dźiegciu do beczki z miodem" było;)

Teraz DavidM, czekamy na potwierdzenie deklaracji (na nią się powołałeś) kolegi McGyvera, że tuningowane kolumny Piano Crafa są lepsze od podstawowego modelu ProAc.

 

Sam jestem ciekaw, bo jestem raczkujący i kiedyś może otarłbym się o możliwość zakupu takich kolumn, a tu może wystarczy tylko stuningować Pianocrafty i za "psie pieniądze" można lepiej. Tylko przydałoby się, gdyby kolega McGyver potwierdził to, co mu w usta włożyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

 

Jeśli słuchałeś piano, to napisz nieco obszerniej o jego brzmieniu (zakładam, że powinno być w dodatku lepsze bo kolumny po tuningu) analizując poszczególne aspekty brzmienia. Jestem ciekaw, bo miałem Denona i suchej nitki na nim nie zostawiłem, a wcale nie jest gorzej oceniany w prasie od Pianocrafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam

przyspieszenie basu

poprawa kontroli

poprawa nasycenia średnicy

poprawa stereofonii (precyzja lokalizacji, namacalność pozornych źródeł, ogólnie lepsza przestrzenność)

gładsze, ale i bardziej dźwięczne, bardziej detaliczne i zróżnicowane wysokie.

Ingerencja w kolumny powoduje utratę gwarancji producenta.

Koszt:

(....)zł modyfikacja, plus ewentualnie koszt pary tweeterów Vifa D19AD.

pzdr

Mac"

a to mi Napisal Mac, jakis czas temu na priva;) mam nadzieje ze sie nie obrazi, ze podalem to w tym watku, specjalnie zakrylem cene. Gdyz uwazam ze jesli sie ktos zainteresuje tuningiem, to sie sam dowie i rozwazy oferte.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mowie ze McGyver to powiedzial, tylko ze padlo takie stwierdzenie. NIe sprzeciwil sie tez temu..a to tez o czyms swiadczy;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he he he he

 

DawidM > foxbat jest anty McGyverowy (delikatnie mówiąc) i za każdym razem kiedy McGyver gdzieś coś pisze foxbat stara się go prześmiewać :D (czasem mu się to udaje a czasem nie) i na 100% w tym wypadku foxbat sobie robił jaja - bo ma taki zwyczaj a ty w to uwierzyłeś a to była zwyczajna zaczepka.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DavidM

 

To napisał dla żartu foxbat (którego notabene McGyver zablokował w wątku) w odpowiedzi na pytanie Barteque:

cytat z linka który podałeś:

 

Barteque, 18 Paź 2007, 09:59

"opowiedz jak ta zmiana wpłynęła na brzmienie"

 

foxbat:

"Graja lepiej od ProAC ;)"

 

A ty David coś, co ktoś palnął jako dowcip;) podajesz jako opinię, że kolumny piano po tuningu są lepsze od Proac. Nieźle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja nie w temacie bylem:P sorry:D zle zrozumialem;) wyrazam skruche nr.2 . Ale fakt faktem, ze mozna je ulepszyc:)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.