Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>DavidM

>NIe mowie ze McGyver to powiedzial, tylko ze padlo takie stwierdzenie. NIe sprzeciwil sie tez temu..a to tez o czyms swiadczy;)

 

O czymś na pewno ... w tym przypadku o tym, że McGyver zignorował zaczepkę foxbata;)

 

>Discomaniac71

Jak znajdziesz chwilkę i ochotę to drapnij o brzmieniu tego piano którego słyszałeś coś dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tuningu paczek od Piano - mam je nadal , chcę je mieć i nie wyobrażam sobie aby teraz słuchać na oryginałach. Oczywiście mój sprzęt mocną ewolucję przeszedł i wyglada teraz z goła inaczej - ale dalej twierdzę że Piano jest "szyty na miarą" czyli świetny sprzęt za świetne pieniądze (mam go nadal jako 2 system) - oczywiście jak każdy sprzęt nie jest do wszystkiego ale słuchałem go choćby z marantzem PM7000 (chyba tak to się nazywa) i przepaści nie było - oczywiście mocowo słabiej ale brzmieniowo PC dawał radę.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformowano mnie na priva o spekulacjach na temat moich wypowiedzi jakie się odbywają w tym wątku. Zatem:

 

clo2, 18 Lut 2008, 13:40

 

>Teraz DavidM, czekamy na potwierdzenie deklaracji (na nią się powołałeś) kolegi McGyvera, że

>tuningowane kolumny Piano Crafa są lepsze od podstawowego modelu ProAc.

>

>Sam jestem ciekaw, bo jestem raczkujący i kiedyś może otarłbym się o możliwość zakupu takich kolumn,

>a tu może wystarczy tylko stuningować Pianocrafty i za "psie pieniądze" można lepiej. Tylko

>przydałoby się, gdyby kolega McGyver potwierdził to, co mu w usta włożyłeś.

 

McGyver nie potwierdzi, bo:

1. Nie czynił bezpośrednich porównań żadnych ProAc z tuningowanymi monitorami PC.

2. Nigdy czegoś podobnego nie napisał ani nie twierdził.

To daleko idąca nadinterpretacja wywiedziona zapewne z tego że:

 

- krytykował kilkakrotnie monitory ProAca z serii Tablette

 

a przy zupełnie innych okazjach:

 

-chwalił monitorki od Piano Crafta (zwłaszcza tuningowane).

 

Koledze się to połączyło i zlało w jedno, mimo że wyrwane z kontekstu. "Inspirację" docinkami foxbata pozwolę sobie pominąć milczeniem.

 

BTW, interesujące mogłoby być porównanie ProAców Tablette 2000 z tuningowanymi monitorami od wieży, która cała kosztuje mniej niż owe ProAc. Lub też inaczej mówiąc, ProAc Tablette 2000 na rynku wtórnym można nabyć za ok. 2000zł, a monitory od Piano Crafta pięciokrotnie taniej.

A że dla niektórych samo logo producenta poprawia radykalnie postrzeganą jakość dźwięku, to rzecz inna. Nie potrafią się uwolnić od autosugestii indukowanej przez magię legendarnej marki.

 

I bardzo proszę o zakończenie dywagacji o tym co potwierdził a czego nie potwierdził McGyver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 18 Lut 2008, 13:09

 

>Dodam, że jeśli by wziąć pod uwagę wszelkie sprzęty dostępne do 3kzł, to wiele mini-systemów

>prawdopodobnie spadłoby rangą dźwięku do radiobudzika;)

 

nie możliwe, jeśli weźmiesz wszelkie nowe sprzęty do 2,5kzł to mini systemy nie spadną rangą, a jeśli weźmiesz wszystkie tj również używane systemy i porównasz je do wszystkich mini, np. CX-3 za 3kzł z porysowaną obudową i niedziałającym pilotem, ale wciąż grający jak CX-3 bedziesz mógł konkurować z innymi używanymi zestawami w tej cenie...

 

tutaj nikt nie neguje tego ze sprzet używany może zagrać lepiej lub tak samo jak nowy, jesli ktoś coś sprzedaje to sprzedaje to za niższą stawkę, jesli ktoś bedzie sprzedawał głosniki np. za 2000 modelu XYZ i po roku bedzie je sprzedawał za 1500zł to jesli nie zostały uszkodzone pod względem jakości dźwieku zagrają tak samo ale będą w niższej cenie, może będą już po gwarancji może będą miały rysy, może bedzie na rynku już ich lepszy model itd ale jesli komus na tym nie zależy zdecyduje sie na używany sprzet w niższej cenie....

 

ale nie wiem skąd ta nienawiść do ludzi którzy kupują nowy sprzęt, przecież sprzet który masz kupiony z drugiej ręki też kiedyś był kupiony jako nowy, gdyby nie ludzie kupujący nowy sprzęt to w ogole nie było by rynku second hand?? jeśli ktoś kupi teraz nowość Ty lub ktos inny kupi to za kilka lat na allegro, żeby ten ktoś znowu mógł kupić sobie nowy a ktoś inny po kilku latach znowu mógł nabyć go na allegro.... itd to swoista symbioza, naprawdę clo2...zamiast narzękac powinieneś dziękować że zawsze byli i będą ludzie którzy będą kupować nowe klocki, bo bez tych osób rynek second hand by nie istniał a jedynie stawałby się rynkiem third, fourth, fifth,sixth etc hand wszystko by się posypało ostatecznie i świat audio przestałby istnieć:-))

 

@discomaniac, to wątek o mini wieżach a więc nie rozmawiamy tutaj o "tym" meridianie także bez obaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

>ale nie wiem skąd ta nienawiść do ludzi którzy kupują nowy sprzęt, przecież sprzet który masz kupiony z drugiej ręki >też kiedyś był kupiony jako nowy, gdyby nie ludzie kupujący nowy sprzęt to w ogole nie było by rynku second >hand?? jeśli ktoś kupi teraz nowość Ty lub ktos inny kupi to za kilka lat na allegro, żeby ten ktoś znowu mógł kupić >sobie nowy a ktoś inny po kilku latach znowu mógł nabyć go na allegro.... itd to swoista symbioza, naprawdę >clo2...zamiast narzękac powinieneś dziękować że zawsze byli i będą ludzie którzy będą kupować nowe klocki, bo >bez tych osób rynek second hand by nie istniał a jedynie stawałby się rynkiem third, fourth, fifth,sixth etc hand >wszystko by się posypało ostatecznie i świat audio przestałby istnieć:-))

 

W kontekście powyższego nic nie rozumiesz?... ale jesteś blisko;)

Jak teraz zaczniecie koledzy "miłośnicy mini" kupować zamiast mini nowe pełne klocki, to za kilka lat będę miał możliwość coś ciekawego od was odkupić w rewelacyjnych cenach. A jak będziecie teraz kupować mini, to za kilka lat podaż normalnego sprzętu będzie mniejsza niż mogłaby być, bo wy w "second hand" będziecie puszczać nie normalne stereo tylko te swoje mini wieże. Prawie audioholik mnie rozgryzłeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik, prawie mnie rozgryzłeś;) ... ale nie dajesz mi szans na to, abym np za kilka lat odkupił od ciebie twój sprzęt, bo ... drugi raz tego błędu nie popełnię i mini-wieży nie kupię, nawet jak miałaby stać i tylko "wyglądać" jako 2-gi system w sypialni. Wolę piękne wazony;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 18 Lut 2008, 17:06

 

>

>W kontekście powyższego nic nie rozumiesz?... ale jesteś blisko;)

>Jak teraz zaczniecie koledzy "miłośnicy mini" kupować zamiast mini nowe pełne klocki, to za kilka

>lat będę miał możliwość coś ciekawego od was odkupić w rewelacyjnych cenach. A jak będziecie teraz

>kupować mini, to za kilka lat podaż normalnego sprzętu będzie mniejsza niż mogłaby być, bo wy w

>"second hand" będziecie puszczać nie normalne stereo tylko te swoje mini wieże. Prawie audioholik

>mnie rozgryzłeś;)

 

czyli jednak chcesz zebyśmy kupowali nowe pełne klocki, Ty? piewca 2nd handu, przestan żartować lol... kiepskie marketingowe wycofanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uwaga, uwaga,będzie pytanie!

Moja znajoma używa na codzień wzmaka technics'a su a900mk ,cd pg490 i tannoy'ów m2 i kabelków ast 75(Sonic Link),tuner do wystroju dopasowany, plus dvd panasonica. Pokój ciasny i nieustawny. Nawet ten zestaw,przeca to technics?! nie może rozwinąć skrzydeł. A miejsca zajmuje jak ołtarz w nawie głównej( bez obrazy), ilość kabli i pilotów! .Moja Piękna Znajoma nie słucha"ałdiofylsko". Ale też ,żeby nie przesadzić. Zatem ,czy dobrze będzie zamienić ten zestaw na Piano Craft 810 lub 700(małe gabaryty) ,i która lepsza? Nie mam w tego rodzaju sprzęcie doświadczenia ani osłuchania.W warunkach sklepowych( myślę o sklepach typu MM) nie da się odsłuchać.Może są jakieś inne typowania?

Nie chciałbym doradzać tak, by wyszło jak powiedzeniu o stryjku i kijku.

Dziękujemy z góry za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie ma Piano do tego sprzetu, bo go nie sluchalem. WIem jednak, ze piano przed wygrzaniem, a po wygrzaniu to dwa kompletnie rozne sprzety, na plus oczywiscie po wygrzaniu. Co do Piano ja mam E-810 bo moge sobie na tv liste wyswietlac z mp3(dobrej jakosci:P), a w E-410 trzeba chyba robic to po macoszemu;) Co do porownan z malym zestawem, to juz subiektywny wybor uzytkownika, ja mam wiekszy bo nie bede siedziec caly czas w moim pokoju(12m2), ale jesli pokoj rzeczywisice niewielki to opcja warta rozpatrzenia..mowiac krotko trzeba posluchac, ktory zapewni wieksza "frajde". Z podstawowych roznic, miedzy malymi a duzymi piano to taka ze male maja mniejsze glosniki(11cm glosnik srednio-nisko tonowy i 25cm tekstyla kopulka) a w duzym siedzi(13cm glosnik srednio-nisko tonowym i 25 cm tekstylna kopulka plus nowe pionowe usztywnienie glosnika), poza tym to moc maly ma 30W + 30W, duzy ma 60W + 60W. Warto wymienic kabelki w Piano, i tak jak mowilem dac mu 3 tygodnie na "dogrzanie sie", plus min. 10 cm wolnego pola za glosnikami.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 3 Lut 2008, 21:13

"Krytykuję tylko Denona i sądzę, że po prawie rocznej z nim "zabawie" mam ku temu wystarczające podstawy. Innych urządzeń nie krytykuję (gdzieżbym śmiał jeśli nie słyszałem;)), ale tam gdzie są porównania szczególnych mini-systemów i występuje tam w sposób odniesiony do innych Denon, to prezentuję w takich przypadkach jedynie swoje wątpliwości. Jak gość pisze coś o Pianocrafcie, a potem ten sam gość wypowiada się o Denonie pisząc moim zdaniem delikatnie mówiąc "nieściśle", to mam uzasadnione wątpliwości czy opinie dotyczące innych urządzeń nie są takie same jak Denona."

 

Litości chłopie !!! Czytam ten wątek bo interesują mnie mini zestawy. I ... najwięcej wpisów jest od "clo2" w których krytykuje Denona. To NIE jest miejsce do leczenia psychozy ! Idź do lekarza.

 

P.S. Jestem posiadaczem Denona. Ale słyszałem sprzęt lepiej grający. Wkrótce sprzedam Denona, ale ... PRZYRZEKAM nie zaśmiecać wątków na forum obsesyjnym krytykowaniem Denona.

 

Jeszcze raz - litości !

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J@rek, 19 Lut 2008, 10:10

 

Masz racje, ten wątek zrobił się nudny i przydługi, jak nie clo2 krytykuje denona i wszystkie mini, tak David wychwala w niebiosy Yamahe PC, znamy ich wady i zalety ale po co to ciągle powtarzać i mielić temat w miejscu, nabijacie sobie liczniki czy jak?

Jedynie Audioholic jeszcze dba o nowinki i podnosi w pewnym stopniu atrakcyjność w tego wątku :-) Bez urazy chłopaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces, j@rek,

 

zgadza się, ale przyczyna jest prosta, pianocrafty są bardzo popularne ale ich brzmienie zostało już wielokrotnie opisane i trudno wnieść coś nowego, natomiast nowe urządzenia typu enigma, magnat mc1 mało kto z forumowiczów odsłuchiwał,

i z tych powodów temat jest nierozwojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>J@rek

 

>To NIE jest miejsce do leczenia psychozy ! Idź do lekarza.

 

Już ją wyleczyłem sprzedając to g...;). Dobra, obiecuję że o Denonie już nie będzie. Pisałem to w dobrej wierze ku ostrzeżeniu i uczuleniu potencjalnych nabywców "tego czegoś", aby dobrze go najpierw posłuchali.

Co do walorów sonicznych odtwarzacza DVD dołączanego do zestawu PianoCraft też mam spore wątpliwości, ale nie słyszałem nie wiem. Może gra świetnie, w końcu Goldmund za 21000zł to przepakowane w inne opakowanie DVD Pioneera za kilka stówek;)

Obiecuję, już krytyki nie będzie tylko ... "aplauz i ogólne zaakceptowanie" (jejku, skąd ja to znam?... już wiem;)).

pozdrowienia miniwieżowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 19 Lut 2008, 14:37

 

Ja mam podobny stosunek do wychwalanej tu mini Yamahy, której byłem właścicielem jak Ty do tego Denona, mi też ona nie pasowała dźwiękowo napisałem już swoją krytykę i starczy, każdy ma inny gust i wymagania. Co nie znaczy że nie można krytykować i chwalić, wręcz przeciwnie można i po to jest to forum, ale miarodajne recenzje polegają na tym że mamy 10 - 50 opini różnych osób a nie 10 - 50 opini tej samej osoby na ten sam system. A jeśli wątek jest nie rozwojowy (jest albo i nie tego nie wiem) w końcu każdy musi sie kiedyś skończyć to lepiej to niż ma być nudny czy wprowadzać w błąd innych mniej doświadczonych audiofili ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonaventura, 19 Lut 2008, 17:48

 

>Kupilismy Yamahę E810.Gra dobrze z Tannoy'ami. Ale forumowicze nie pomogli.Poza jedna osobą ,której

>dziekujemy.Wniosek: reszta Panów zajęta jest "maglem"(przeczytałem cały wątek).

 

 

Toś się chłopie naczytał - podziwiam i gratuluję. Życzę dużo radości z nowego nabytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 19 Lut 2008, 14:37

 

>>J@rek

>

>>To NIE jest miejsce do leczenia psychozy ! Idź do lekarza.

>

>Już ją wyleczyłem sprzedając to g...;). Dobra, obiecuję że o Denonie już nie będzie. Pisałem to w

>dobrej wierze ku ostrzeżeniu i uczuleniu potencjalnych nabywców "tego czegoś", aby dobrze go

>najpierw posłuchali.

 

w końcu:-) potrzebne było 14 stron wątku...

 

>Obiecuję, już krytyki nie będzie tylko ... "aplauz i ogólne zaakceptowanie" (jejku, skąd ja to

>znam?... już wiem;)).

>pozdrowienia miniwieżowcy

 

ale to niestety pachnie mi już nawrotem psychozy:-(

 

PS co do rozwojowości wątku to zobaczymy jak będzie....wydaje mi się że watek bedzie mógł być wywoływany jesli tylko ktoś ma jakies pytanie odnośnie mini, już obecnie mamy dużo opinii forumowiczów nt Denona, JVC, Yamahy była mowa też o Teacu, kenwoodzie i co ważne opinie te są różne, od różnych osób także można gdzieś tam sobie wypośrodkować wypadkową i przynajmniej zobaczyć czego posłuchać...są też fotki, linki do recenzji i testów miniwież, monitorków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonaventura, 19 Lut 2008, 17:48

 

>Kupilismy Yamahę E810.Gra dobrze z Tannoy'ami. Ale forumowicze nie pomogli.Poza jedna osobą ,której

>dziekujemy.Wniosek: reszta Panów zajęta jest "maglem"(przeczytałem cały wątek).

 

wydaje mi się ze w watku jest juz kilka opinii nt. Piano, patrz DawidM, sukces, Ygrek, ja też coś napisałem...

 

przy okazji jako że wspominałeś o Onkyo, słuchałeś może tego zestawu podczas zakupu?, z czym generalnie porównywałeś E810 Piano?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie ustosunkowac, co do mojego wychwalania, moze czasem posty wystepowaly za czesto, ale nie wychwalam pod niebiosa Piano, zdaje sobie sprawe z jego ograniczne, ale rownie dobrze zdaje sobie sprawe z jego zalet, ktorych ma duzo duzo wiecej niz wad w tej cenie. Kazdy ma i tak wlasne uchu i moze posluchac. Ja chcialem tylko zeby nikt nie kupowal sprzetu w ciemno, jak widzicie powiedzialem jasno ze nie wiem jak gra ten technics, byc zmoe jest lepszy, byc moze nie. Co do Zakupu Piano to gratulacje, sprzet pokaze dopiero na co go stac po 2-3 tygdoniach, jak glosniki i sprzet sie wygrzeje;) Co do Onkyo to bardzo dobra alternatywa, wg mnie po wymianie kolumn sprzet gra lepiej niz duuuuzo drozszy Denon;) anawet an firmowych jest uwaga godna rozwazenia:)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za literowki. nie wiem o co kaman, bo jak patrze na podglad to mam normalnie;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DavidM

>Co do Zakupu Piano to gratulacje, sprzet pokaze dopiero na co go stac po 2-3 tygdoniach, jak glosniki i sprzet sie >wygrzeje;)

 

Jest jeszcze jedna możliwość - po 2-3 tygodniach to słuch zaadoptuje się do nowego sprzętu. Czasem tyle czasu wystarczy aby się oswoić i przyzwyczaić;).

Ale jak by nie było, życzę nowemu posiadaczowi (chyba raczej posiadaczce?) wielkiej radości z nowego nabytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejna propozycja mini

post-1391-100009599 1203467031_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.