Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Smiejcie się, wydziwiajcie i prychajcie, a wg mnie Wadia i jej iPod Dock to genialne posunięcie marketingowe, które wcale nie wzięło się tak z powietrza. Wykorzystuje Ipoda wyłącznie w roli nośnika i korzysta z trendy źródła, a dokładnie z rozwiązania jego systemu bazodanowego, co baaardzo podoba się przemysłowi fonograficznemu. Wiadomo, rozwiązanie nieprzypadkowo ujrzało światło dzienne w takiej właśnie postaci.

Zysk ma każdy, no, może nie każdy... Na końcu przewodu pokarmowego znajduje się klient:)

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem zamieszczam mała recenzję z połączenia elektroniki Piano z kolumnami Monitor Audio BR2.

 

1.Trochę o samych kolumnach.

 

Zacznę od tego że kolumny mimo zapewnień producenta że są 6 ohmowe, w testach zachodniej prasy okazało się że jednak minimum leży w granicach 4 ohm w zakresie niskich częstotliwości, co powinno kwalifikować cały zespół jako właśnie 4 ohmowy. Mimo tego pianotronika nie ma problemów z ich napędzeniem, wzmacniacz nie grzeję się nawet przy dość długich i głośnych odsłuchach.

Jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie, Wszystko ładnie spasowane, starannie położona okleina (czy ładna to kwestia gustu, mi się podoba ) Do plusów można także zaliczyć gniazda przyłączeniowe, które są solidne i dodatkowo szeroko rozstawione, co ułatwia podłączanie.

 

2.Dźwięk w połączeniu z Piano

 

No właśnie i tu zapewne wszyscy zadają sobie pytanie, co przynosi taka zmiana, a jeśli przynosi to na ile i czy jest warta.

Mimo iż oryginalne monitorki od Piano sobię cenię to jednak mają one swoje ograniczenia i każdy ich posiadacz powinien być tego świadomy.

Zdecydowałem się na zmianę, ponieważ w monitorkach piano odczuwałem lekki niedosyt wypełnienia niskich częstotliwości i lekki bałagan, zapiaszczenie w górze pasma, co dalej skutkowało niezbyt precyzyjna sceną i utratą pewnych szczegółów.

Po zmianię na BR2 zyskałem kulturę przekazu, detaliczność, precyzyjny rysunek stereo, większą dynamikę i oczywiście sporo większy bas z którym nie do końca mogę sobie poradzić, ale o tym za chwilę.

Rozkładając dźwięk na czynniki pierwsze, górę opisałbym jako nie wybijającą się przed resztę częstotliwości, mniej agresywną, jednak dużo bardziej czystą niż w Pianomonitorach co pozwala na odnalezienie smaczków na płytach. Zszycie góry ze średnicą jest bardzo dobre, sama średnicę można uznać za naturalną, nic nie denerwuję, głosy są odtwarzane prawidłowo. Największym zaskoczeniem jest tutaj bas, a w zasadzie jego ilość. Szczerze nie spodziewałem się takiego basu z głośnika o średnicy 16,5cm. Sam w sobie jest szybki i konturowy, jednak słychać że ta jego szybkość i konturowość wynika ze sporego podbicia częstotliwości w zakresie ok. 150-300Hz i to uznałbym jako minus bo na niektórych utworach ma się wrażenie jakby ktoś uderzał w pudełko bo butach ;-) Być może to jeszcze kwestia ustawienia, więc gdyby coś się zmieniło zrobię update, ale jak na razie po dwóch tygodniach użytkowania takie są moje wrażenia.

 

3. Podsumowanie

 

Czy warto? Jak dla mnie na pewno warto zamienić oryginalne monitorki, a czy to na MA BR2 czy też inne, to już każdy musi odpowiedzieć sobie sam na to pytanie.

Pianotronika jest wystarczająco dobra i za zmianą kolumn można jeszcze to i owo z dźwięku wyciągnąć. Jednym słowem zachęcam do takich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i tesciwa recenzja, hmm moze i ja sie na "cos" skusze, jak odloze troche grosza;) W sumie moj pokoj, i ustawienie jakie mam, wymagal by kolumn z BS z przodu kolumny;) Chociaz z drugiej strony, na tak malej przestrzeni plus glosniki ustawione 20cm(odleglosc tylna scianka glosnika-sciana) od sciany, daje mi wystarczajcy BAS;) Z wysokimi tonami juz sobie poradzilem(okablowanie) plus to, ze troche lubie takie brzemienie. Jesli juz mialbym wymieniac, mysle ze w gre wchodzily by glosniki Triangle.

Pomyslimy...

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Piano zagral by z czyms takim(Traingle Titus ES) :D az sobie robie chrapke:)

post-17052-100000607 1202764324_thumb.jpg

post-17052-100000608 1202764324_thumb.jpg

post-17052-100000609 1202764324_thumb.jpg

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to tak, po pierwsze wieża gra w pokoju 10mkw, po drugie ma K2, bardzo dobra jakość dźwięku detaliczne ale i ciepłe brzmienie czyli hifi tylko z mniejszą mocą, system jest kompaktowy.... no i reszta funkcjonalności dvd-a, dvd (mam podłączony LCD Samsunga) cyfrowe wyjście (podłączony dźwiek xbox360 po światłowodzie), divx, odtwarzanie mp3, timer, sleep, często słucham audio booków wieczorkiem z ustawioną funkcją sleep:-) ekstra wykonanie i design....."and last but not least" jestem poprostu miłośnikiem miniwież, wychowałem się na tym i mimo że mam system również pełnowymiarowy zawsze będę miał też mini:-)

 

pozdrawiam

post-17470-100000423 1202931949_thumb.jpg

post-17470-100000424 1202931949_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze, dlaczego pozniej;) teraz dam tylko notatke ktora mnie zaszokowala, cytat "Wzmacniacz PianoCrafta ma dalece wiekszy potencjal niz skadinad dobre glosniki. Byl w stanie poprawnie wysterowac duze koluny podlogowe Usher CP-6311(cena to 2100 dolarów).Wzmacniacz piano jest brzmieniowo lepszy od wielu wspolczesnych budzetowych amplitunerow, tylko ze slabszy." cytat od redaktora AV. Wniosek nasuwa sie sam, nie masz wielkiego pokoju, z Piano mozesz sobie urzadzic piekny dzwiek za niewielka cene, ktory potem mozesz "ewulowac" np. po zmianie kolumn. Jak bede na swoim, to pomysle nad zmiana kolumn, lub ich tuningiem:)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza z Piano... Jakiś czas temu zadałem na PW pytanie jednemu z największych szpeców od wzmacniaczy tego forum (pominę nika, żeby nie wzbudzać niepotrzebnych emocji) co sądzi o PC a w szczególności wzmacniaczu. Odpowiedź mnie zaskoczyła, bo sam wzmacniacz, wg owego forowicza uplasował na półce ok. 1700zł. Cenię sobie wiedzę tego forowicza, dlatego tez ufam, że sprzęt naprawdę ma potencjał. Myślałem wówczas o mariażu elektroniki PC z moimi podłogowymi Heybrookami w 35m2, ale odradził mi głównie ze względu na niewystarczającą moc w takim metrażu. A może ktoś z Was próbował elektroniki PC z większymi podłogówkami w dużym metrażu?? Post wyżej o Usherach przeczytałem... brzmi optymistycznie :)

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie:/ przyjezdzam do domu z Walentynek, i mam oswiadcza mi ze na jedna kolumne spadly drzwi:/ Zauwazylem u gory obicie i to jakby po czesci, wierzchnia czesc obramowania glosnika nisko-srednio tonowego wyskoczyla. Za chwile zamieszcze fotki. Teraz wypada kupic cos podobnego brzmieniowo za niewielka cene(nie chce narazac budzetu rodzicow na zbyt duze koszta). Czy Yamaha NS-M515 bedzie dobrym zastepstwem.

Ps. kolumny moge odsprzedac za 200zł para(jedna kolumna w stanie takim jak na zdjeciu-za chwile zamieszcze, drua w stanie idealnym), kolumny graja normalnie, na poziomie glosnosci do godz. 8. Dalej nie sprawdzam bo sie boje o ta jedna kolumne.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ciekawa sprawa z Toba audioholik:) Holdujesz nowym technologiom (ktorych de facto nie ma w audio) niby jestes milosnikiem dobrego dzwieku (choc tam gdzie go szukasz - nie znajdziesz) a z drugiej strony glosisz pochwale mniwiez... Taki Pianocraft to swietna sprawa ale do sypialni. Cos sobie tam brzdaka... Ale i tak wolalbym go niz np zestaw Denona DCD 700 AE plus PMA 700 AE:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac witam :-)... nowych technologii jednak trochę jest zobacz chociażby powyższego Pioneera X-z9, port ethernet do podłączenia serwera, obsługa plików flac, Linn z tego co pamiętam w ogóle zrobił odtwarzacz za iles tam tysiecy euro tylko dla FLACów, po za tym wyszedł nowy dac wolfsona 8741 który pozwala uniknąć konwertowania DSD do PCM, itd także cały czas coś tam się pojawia... co do poszukiwania dobrego dźwięku to pewnie każdy tutaj na forum ma taki cel, tylko droga do tego celu nie jest zawsze taka sama.......

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wyjatkowo musze sie z Toba zgodzic co do poszukiwania celow w audio:) A co do reszty mialem na mysli fakt iz tak naprawde poczciwa 16-bitowa plyta trzyma sie dobrze i jej standard ma w sobie na tyle duzy potencjal ze w zupelnosci wystarczy do dzwieku na bardzo wysokim poziomie. Nie jestem zwolennikiem miniwiez choc Piano gra calkiem przyjemnie np w drugim pokoju czy sypialni wiec prosze Cie nie banuj mnie bo mimo wszystko chce z Toba pogadac i nie mam zamiaru sie klocic:) Pozdrawiam. R.

 

 

PS Reasumujac nie trzeba SACD zeby uzyskac dzwiek naprawde fenomenalnej jakosci. Wystarcza do tego nawet 16-bitowe DACs nie trzeba Wolfsonow DSD itp. Oszczednosci w wykonaniu nie da sie zaslonic nowymi technologiami - niestety. Tutaj masz odpowiedz dlaczego wiele bardzo dobrych i drogich cdekow gra na jednym poziomie na SACD i CD. Jest jeszcze jedna wazna rzecz: otoz kosci typu PCM 56, 58, 63 czy nawet 1702 byly wykonane z duzo wieksza dbaloscia i dokladnoscia (a przez to takze duzo drozsze) niz wspolczesne Wolfsony etc. Do dzis wielu audiofili sklada swoje przetworniki na 20-bitowym PCM 63 kupujac go na aukcjach (w wersji K) za dosc duze pieniadze. Nie lepiej wydac mniej i kupic nowego BB czy Wolfosona? Otoz okazuje sie ze wcale nie... Sam bylem swiadkiem jak swoj DAC skladal adamhiend. Nie tylko on korzystal z PCM 63.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie z milosnikami dobych miniwiez :)

 

Jestem posiadaczem Onkyo A 933.

 

Mam w zwiazku z tym pare pytan:

1. Duzo wczesniej pisaliscie o mocach ktore maja mini zestawy, ze pobor pradu maly a niby w danych wzmak ma duza moc na kanal i ze to niemozliwe.

 

Moj wzmak jest wzmacniaczem cyfrowym czyli klasy D - wzmacniacze impulsowe używane w technice audio o wysokiej sprawności energetycznej.

 

Ma podane 100 Watt poboru pradu (patrz link)

 

http://www.eu.onkyo.com/ir_img/14324328_2a1bc52dc4.jpg

 

I tu konsternacja jak to mozlwie ze wzmak ma 2*80 Watt a tylko 100W pobiera z sieci?

 

http://www.eu.onkyo.com/ir_img/14324323_26f71d81c8.jpg

 

W testach laboratoryjnych Hi-fi Choice zmierzyli mu moc i wyszlo ze ma 110 W na kanal czyli wiecej niz podaje producent i duzo wiecj niz jak bym mial brac po uwage rozne teorie (pozostale wzmaki tez mialy wiedej mocy niz podaja producenci) wkoncu jak to jest naprawde? Chyba testy laboratoryjne sa najbardziej prawdomownym zrodlem i jak na "small size " ma jedna z najwyzszych mocy wsrod tej samej kategorii malych systemow.

 

Tez czytalem gdzies opinie ze wzmaki pelno wymiarowe sa lepsze i graja lepiej od Naszych small size w tych samych przedzialach cenowych........

 

Ja posiadam Yamahe RX V550RDS, mialem Marantza PM 7001 i uwazam ze Onkyo gra duzo lepszym dzwiekiem niz wyzej podane.

 

Malo tego w tzw. "slepym tescie" 3 ekspertow sluchalo w przedziale cenowym 2500-4000 zl. 6 wzmakow:

- Arcam DiVA A65 Plus,

- Denon PMA-1500 AE,

- Micromega A60,

- Myryad Z140,

- Onkyo A-933,

- Rotel R-1062

 

i wlasnie Onkyo wygral test w ogolnej ocenie i w najlepszym dzwieku:)

Nie chodzi mi to oto ze akurat posiadam ten model, lecz oto ze wcale nasze "mini wzmaki" niegraja gorzej od "pelno wymiarowych" ogolnie przyjetych opinii.

 

Co koledzy z forum myslicie na te pytania i spostrzezenia?

 

Pozdrawiam i dziekuje za wpisy im wiecj opini tym lepiej :))

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Patryk-1980

>Piekny widok :))))))

>Dwa transformatory toroidalne mocy!!!!

>http://www.eu.onkyo.com/ir_img/14324309_6e9ab57b36.jpg

 

 

Piękny widok. Byłby jeszcze piękniejszy gdyby były 4 toroidalne transformatory. A już kompletna estetyczna ekstaza gdyby było np 6 (i oczywiście wszystkie koniecznie toroidalne;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.